Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.229.660
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Del_Boy97 kaže...

koliko ja znam, to nije dozvoljeno. Koja je onda poanta tog penala?

 

 

 "Whilst a car is stationary in the pits as a result
of incurring a time penalty it may not be worked
on. However, if the engine stops it may be
started after the time penalty period has
elapsed."

9 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ako je prosječan prolaz kroz box 27 sekundi, to bi onda bila kazna od cca 35 sec, a ne 10.

 

Rekli su to britanski komentatori, da 10 sec ne smiju raditi na bolidu kada uđe, nakon toga smiju.

 

Kada smo kod komentatora, nemojte me sad popljuvati, ali ja jednostavno nikako da se priviknem na Sport Klub HR. Previše improviziraju tokom utrke, previše toga im promakne, da ne kažem da gotovo niti jedan razgovor preko radioveze ne skuže / prevedu točno.

Kao primjer danas, dok je SC bio na stazi lijepo gore na ekranu piše zabrana ulaska u box, naravno, oni to ne spomenu, a 2 minute poslije se "čude" kako nitko od vozača ne ulazi u box. Svaku utrku i kvalifikacije im dam šansu, ali jednostavno meni je to nekak, onak... Ne znam kak bi nazvao.

Da se razumijemo, ne fali mi Blažičko, rekao bih da su na otprilike istom nivou, ali svakako miljama iza Britanskog Sky-a, gdje završim svaki puta.

10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

The ten-second (or "stop-go") penalty requires the driver to enter the pitlane, stop at his pit for ten seconds, and exit again. As the stop is designed to punish the driver for an offence, team mechanics are forbidden to work on the offending car at any time while the driver is serving the penalty.

 

Eto i primjer iz prošle godine sa time stampom kad je hamilton odrađivao takav penal

 

 

 

Meni se više čini da su grafike na utrci krivo pisale

 

a bome i jesušto potvrđuje ovaj službeni dokument FIA-e

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 19:47 (Del_Boy97).
15 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Da, nije bio stop/go već samo 10 sec kazna.
To znači da mora stajati 10 sec u boksu prije nego što smiju bilo šta raditi na bolidu, ili ako ne mora više u boks dodaje mu se tih 10 sec. posle završetka trke.
Vettel je imao pravi stop/go kad moraš ući u boks, stajati 10 sec. i onda nastaviti bez da se išta mijenja na bolidu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 23:37 (Widowmaker).
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ZdravacVZ kaže...

Ako je prosječan prolaz kroz box 27 sekundi, to bi onda bila kazna od cca 35 sec, a ne 10.

 

Rekli su to britanski komentatori, da 10 sec ne smiju raditi na bolidu kada uđe, nakon toga smiju.

 

Kada smo kod komentatora, nemojte me sad popljuvati, ali ja jednostavno nikako da se priviknem na Sport Klub HR. Previše improviziraju tokom utrke, previše toga im promakne, da ne kažem da gotovo niti jedan razgovor preko radioveze ne skuže / prevedu točno.

Kao primjer danas, dok je SC bio na stazi lijepo gore na ekranu piše zabrana ulaska u box, naravno, oni to ne spomenu, a 2 minute poslije se "čude" kako nitko od vozača ne ulazi u box. Svaku utrku i kvalifikacije im dam šansu, ali jednostavno meni je to nekak, onak... Ne znam kak bi nazvao.

Da se razumijemo, ne fali mi Blažičko, rekao bih da su na otprilike istom nivou, ali svakako miljama iza Britanskog Sky-a, gdje završim svaki puta.

 Zato gledam na sky sports f1, makar je puno lošija slika nego na SK 4K. 

 

Prebacio sam danas ipak na sportklub da dam priliku i odmah sam čuo čuđenje za onu kaznu za stop/go vettela (koja je bila za ono što se desilo prije starta utrke), a oni su mislili da je zato što je promijenio gume u boksu maloprije.

 

Vratio sam odmah nazad, možda su skužili kasnije, ne znam.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Vetelu je javljeno za kaznu tocno da je izlazio iz boxa. Da mu je javljeno prije nego je usao u box vjerojatno i odma i kaznu odradio. Sky ekipa nakon i za vrijeme utrke je to objasnila.

Zajeb
15 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Stop and go kazna se ne može odraditi u istom ulasku u box kada se nešto radi na bolidu.

Kada se dobije stop and go kazna bolid mora ući u box, stajati u mjestu 10 sekundi i onda se vratiti na stazu.

Ako se mijenjaju gume mora ponovo ući u box za to.

10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

upravo tako.

 

Po redu strogoće: 5 sekundi penala, 10 sekundi penala, prolazak kroz box, 10 sec stop/go i na kraju diskvalifikacija iz utrke

 

Zajeb onda mi objasni u kojem smislu bi bilo pošteno da se stop/go kažnjava isto kao 10 sec penal kad uđeš u pit?

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nije F1 ali....sto je najbolje trenutno je uzivo

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 9:15 (toxic).
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Dolaze sprint utrke!

 

100km će voziti subotom, konačni poredak će odrediti poredak za nedeljnu normalnu utrku.

Uz to će prva tri mjesta dobiti po tri, odnosno dva i jedan bod.

 

Ni sam ne znam što da mislim o tome, s jedne strane, bit će jako zanimljivo, pogtovo ako moraju na nedeljnu utrku s gumama od subote.

Znači otprilike 20ak krugova, jurcanja, s jednim ili ni jednim zaustavljanjem.

Ići na zaustavljanje, i izgubiti pozicije, ili startati na boljim gumama   Bit će malo teže onima koji se kvalificiraju od 10mjesta na dolje, jer do sad su birali gume, pitanje je hoće li sad moći isto.

 

S jedne strane, više utrka mi ne smeta, s druge strane nekako mi čudno sve zvuči 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Jel to sad svaki vikend ili?

Ako sam shvatio, cilj je isključivo okretanje parice jer su sad Q1, Q2 i Q3 prebačeni za petak, u subotu je ta sprint utrka i u nedjelju ide utrka. Na taj način imaju sva tri dana top akcije, ali pitanje je koliko će tu biti akcije. 

Sprint utrke će dati šansu vodećima da sigurno poprave poziciju ako su odradili loše Q-ove. Isto tako, slabije ekipe koje su dobro odradile Q-ove će vjerojatno biti prestignuti u sprintu i završiti iza. Po meni će na taj način doći do veće razlike boljih i lošijih ekipa.

Pitanje koliko će to biti uzbudljive utrke jer nitko neće htjeti biti agresivan da si ne ugrozi poziciju za nedjelju.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Keops kaže...

Jel to sad svaki vikend ili?

Ako sam shvatio, cilj je isključivo okretanje parice jer su sad Q1, Q2 i Q3 prebačeni za petak, u subotu je ta sprint utrka i u nedjelju ide utrka. Na taj način imaju sva tri dana top akcije, ali pitanje je koliko će tu biti akcije. 

Sprint utrke će dati šansu vodećima da sigurno poprave poziciju ako su odradili loše Q-ove. Isto tako, slabije ekipe koje su dobro odradile Q-ove će vjerojatno biti prestignuti u sprintu i završiti iza. Po meni će na taj način doći do veće razlike boljih i lošijih ekipa.

Pitanje koliko će to biti uzbudljive utrke jer nitko neće htjeti biti agresivan da si ne ugrozi poziciju za nedjelju.

 Ja sam vidio da piše samo na 3 utrke ove godine

11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Samo 3 utrke ove godine.

 

Vidjet cemo kako ce to izgledati...ovako na prvu nisam odusevljen. Uvijek se nabrijavam za nedjeljnu utrku, bojim se da ce to razvodniti cijelu priču. Ajde 3 puta godisnje jos ok, ali bas da bude svaka utrka, definitvno nisam za.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Keops kaže...

 

 

 Dakle 3 utrke ove godine, probni rok.

 

Situacija je sljedeća:

Petak: Slobodni trening (1h), i nakon toga standardne kvalifiikacije (one koje su sad subotom) koje određuju startni poredak na sprint utrci.

Subota: Slobodni trening (1h), i nakon toga 100km (oko 20ak krugova) sprint utrka u kojoj prva tri osvajaju bodove, i konačni poredak, određuje startni poredak za utrku u nedelju.

Nedelja: Normalna utrka, startni poredak od rezultata sprint utrke.

 

Ovo s gumama je totalni kaos, i vjerujem da će se to još ispravljati prije nego dođe do toga, jer ovo je kaos.

 

ovo najmanje odgovora sredini ljestvice, i momčadima od 3-7 mjesta. Na toj sprint utrci mogu najviše izgubiti, a praktički ništa dobiti.

Ovi na dnu će ići kamikaze style, jer praktički nemaju ništa izgubiti, RB-ovi i Merci će ići na 100%, jer tu je potencijalno 9 bodova, koji će im itekako trebati.

S obzirom kako izgleda za sad, tih 20ak krugova bi mogli imati procesiju, pogotovo ako ništa ne bude na vrhu.

Dosta nelogičnih stvari još ima, pogtovo s gumama, i kad ekipa i koje postavke smije mjenjati. Trening u subotu nema smisla, ako je bolid "lockan" već dan prije.

 

Vidjet ćemo, ali bar mi je drago da probaju, još ako budu pametni pa probaju još šta god ove godine.

Bolje ove godine, nego da se prave magarci sljedeće...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Slazem se oko guma.

Ali stvar je i oko trosenja motora. To je dodatnih 100km rada motora u rezimu utrke, znaci puna snaga.

Iskreno se nadam da nece povecavati broj sprint utrka po sezoni, ali nisam optimist. TV prava, gledatelji na utrci...previse love u igri da bi odustali.

12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ove tri su testiranje. Ako se pokažu kao uspjeh (veća zarada TV prava, više prodanih ulaznica za termin subota) onda se može očekivati da ćemo druge godine imati takav način kvalifikacija. Ekipe su složne oko ovakvog načina kvalifikacija jer kao i FIA žele "modernizirati" F1, što god im to značilo

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne vidim problem u spint kvalifikacijama, što više trke to bolje za nas. Što se tiče potrošnje bolida i motora, pa svim timovima je isto, a sada imaju i budget cap...zašto bi se mi brinuli o njihovoj potrošnji motora, nek se prilagođavaju..

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
AFARON kaže...

Ne vidim problem u spint kvalifikacijama, što više trke to bolje za nas. Što se tiče potrošnje bolida i motora, pa svim timovima je isto, a sada imaju i budget cap...zašto bi se mi brinuli o njihovoj potrošnji motora, nek se prilagođavaju..

 Zato što kad oni čuvaju motore, utrka bude dosadna.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ok, sad kad se malo smirilo oko sprint utrka, kad razmislim, meni se zapravo koncept sviđa 

Ne zbog natjecanja kao takvog, ali u slačaju da idem na utrku, da idem cijeli vikend, definitivno bi petak imao više smisla nego sad.

To govorim iz perspektive gledaoca na terenu, a ne od doma.

 

S druge strane, kao netko s iskustvom rada u auto timovima, ovo je katastrofa.

Najveći problem je zamrzavanje specifikacija bolida. Praktički će morati nakon sat vremena se odlučiti na kompletne postavke za cijeli vikend 

Još ako netko nekim slučajem razbije bolid, ili ili zbog nekog razloga ne uspije voziti jedan trening, praktički će postavke biti random pogađanje. Gadno!

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

❤️

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 10:06 (Flying Dutchman).
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jel danas ta sprint utrka ili sam pobrkao?!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...

Jel danas ta sprint utrka ili sam pobrkao?!

 Pobrkao 

Priča je bila da će Kanada, biti prva, pa s tim da otkazana, za sad ostajeu dvije Silverstone i Monza 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

meni taj sprint zvuci kao jos vise pobjeda za hamiltona i fia isto svasta radi samo da nabere sto vise pobjeda...

ugl, odluka da daju bodove za prva 3 mjesta znaci da ovi iza 7-8.mj se uopce nece truditi, pa me nece cuditi ako se budu povlacili nakon 6-7-8 krugova i stedili gume i motore...

bilo bi vise fer da daju desetorici pola bodova, dakle 12.5 - 9 - itd...ovako predvidam procesiju, a pogotovo sta ovi koji budu medu prva tri zna se tko ce biti...

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RuskeGTT kaže...

meni taj sprint zvuci kao jos vise pobjeda za hamiltona i fia isto svasta radi samo da nabere sto vise pobjeda...

ugl, odluka da daju bodove za prva 3 mjesta znaci da ovi iza 7-8.mj se uopce nece truditi, pa me nece cuditi ako se budu povlacili nakon 6-7-8 krugova i stedili gume i motore...

bilo bi vise fer da daju desetorici pola bodova, dakle 12.5 - 9 - itd...ovako predvidam procesiju, a pogotovo sta ovi koji budu medu prva tri zna se tko ce biti...

 

Mislim da ti je promaklo to da je cilj sprint utrke početni poredak na glavnoj utrci. Da, ovi iza 7-8 mjesta će se povući na zadnje mjesto jer im to odgovara, da počnu zadnji...čak što više bolje je da odustanu i od glavne utrke, ionako možda neće doći do bodova, pa će poštediti motor... čak što više ne znam zašto se uopšte ikada utrkuju, bolje da gledaju od kuće, nije da imaju sponzore koje treba promovisati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 20:10 (AFARON).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

I vratili smo se u normalu kao zadnjih 7+ sezona, mečka leti naprijed bez konkurencije,Bottas uskoro gubi prvo mjesto protiv Lewisa a ostali se igraju formule 1 iza njih.

twice the pride double the fall
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
dad0r kaže...

I vratili smo se u normalu kao zadnjih 7+ sezona, mečka leti naprijed bez konkurencije,Bottas uskoro gubi prvo mjesto protiv Lewisa a ostali se igraju formule 1 iza njih.

 Kako je pustio prvo mjesto Hamiltonu. Ide branit unutarnju stranu a zna da ga tu nemože i neće napasti jer riskiraju sudar. Ovak ga pusti sa ljeve strane i bye bye.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...
dad0r kaže...

I vratili smo se u normalu kao zadnjih 7+ sezona, mečka leti naprijed bez konkurencije,Bottas uskoro gubi prvo mjesto protiv Lewisa a ostali se igraju formule 1 iza njih.

 Kako je pustio prvo mjesto Hamiltonu. Ide branit unutarnju stranu a zna da ga tu nemože i neće napasti jer riskiraju sudar. Ovak ga pusti sa ljeve strane i bye bye.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...
x18x05x kaže...
dad0r kaže...

I vratili smo se u normalu kao zadnjih 7+ sezona, mečka leti naprijed bez konkurencije,Bottas uskoro gubi prvo mjesto protiv Lewisa a ostali se igraju formule 1 iza njih.

 Kako je pustio prvo mjesto Hamiltonu. Ide branit unutarnju stranu a zna da ga tu nemože i neće napasti jer riskiraju sudar. Ovak ga pusti sa ljeve strane i bye bye.

 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

FERNANDO, FERNANDO 

12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jbg. mercedes ima jako dobru ekipu. Pravila koja su donesena da idu njima na štetu, dobro su proučili i napravili opet konkurentan bolid. 

 

Ova utrka je bila nekako meh. Ne previše zanimljiva staza

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice