Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.818.900
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Savjeti o nadogradnji računala

** riješeno **

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 16:08 (Logo1234).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nakon 10 godina koristenja kucista, ploce, proca i memorije doslo vrijeme za upgrade.

Nekad je ovo bilo vrhunsko gamersko racunalo (sa updejtanom promjenjenom grafickom) al mislim da vise nikad necu bildirat nesto tako dobro pouzdano i kvalitetno. Preskupo danas.

Upgrade ide u par faza radi financija, kuciste je naruceno sad ide upgrade kit , ploca proc, memorija.

Jedno pitanje prije: dali ovaj moj CPU Cooler moze na nove Ryzen AMD soc4 i Intele socket 1200?

Zahtjevi:

Prvensteveno tisina jer je PC u dnevnom boravku, drugo brzina u svim appovima osim igrica. Jednostavno dugogodisnjim koristenjem racunala lovi me nervoz kad cekam da se otvori slika od 10 MB ili CAD drawing ili kakav app – (odem na kafe i vratim se ok slikovito) mada to nije cesto al ponekad). Trece kvaliteta, ako je moguce da dozivi godiste mog sadasnjeg. I na kraju da nebude bas jadnicak za office, da ipak moze pokrenut sve igre ako mi se da sta poigrat pa makar i u najnizim postavkama dok nekupim bolji GPU ili sa nekim jeftinijim novijom grafom za koji mjesec, (second hand welcoming) i bolji proc. I zadnje prijenos podataka. PC ce bit spojen na NAS+ lanom  mada je to sporo moram otkrit zasto,  jedan vanjski disk za backup + portable disk, taj prijenos podataka bi volio ubrzat. Cesto putujem, bekapiram, jos dvoje mladih koriste podatke. Ja sam jedan od onih backup of beckup of beckup – i opet sam pogubio slike iz davnine.

Znaci brzi USB portovi i sata kontroleri. PC je spojen i na 4k TV pa ponekad se slika gleda i na TV al ne 4k videa jer zasad nemam mogucnosti al vidjet cu koliko bi me ta opcija kostal. zvuk ide optikom na pojacalo/reciver

Maticna: znaci najkvalitetnije ali cjenovno pristupacno srednje klase, volio bi mATX, dva utora memorje dosta, jedna graficka dosta, SATA - vracaju se dva opticka HDD u raid te SDD sa OSom te ODD , poslje cu ubacit jedan NVMe i preinstalirat OS, znaci jedno mjesto dosta. E sad bar jedan ako je skupo dobit vise na ploci USB 3.2 gen2 za vanjske diskove. A sad bilo bi i za grafu dobro PCI4 – previse zahtjeva zamene ostario sam, maticna je najtezi izbor jer to sta bi ja kosta preko 2k kuna to mi puno. Za te pare iman komplet kit u Fut… , da znam mozda bez nekih opcija … eto vi koji ste bolje upuceni ako moze kvalitetan savjet za bivseg power usera koji polako ide u penziju 😉.  Da zaboravih na plocu se jos spaja printer, jedan specijalni printer za kcer, vanjski HDD, mis, tipkovnica, kamera, monitor USB hub … uh krcato. Nisam siguran dal cu moc sve to postekat mada neznam zato mi printer neradi preko neta, nesto je zafrkavalo nemogu se sad sjetit, USB upiknes instaliras i vozi 😉, ma mozda to rijesim kad ulovim vremena.

 

PROC - AMD Ryzen 5 1600 AF ili ako bude budjeta 2600 a 3600 mislim preskupo. Za Intel u toj cjenovnoj neznam jer svi stavljaju Ryzen pa sam samo to gledal

 

MEMORIJA - Crucial ballistix 2x8gb 3200mhz cl16 - 700kn  BL2K8G32C16U4B -cijena super i to mi je OK

 

Sve ostalo se prebacuje jer mislim da moze – PSU bi trebal bit OK jer sad pokrece GPU i 5xHDD te ODD i SSD te su svih 6 ili koliko USB zauzeta.

  

 

 Moje racunalo - moramo se rastat ali kako sam ga nekad slozio ;)

KUCISTE  -    Cooler Master CM 690   --- naruceno MS Black Widow Pro gaming ATX ( razlog tisina i regulacija fanova, kad ubacim igru ukljucim sve na High, kad gledam film jedan off drugi low 😊)

NAPAJANJE -   Corsair TX 650W, CMPSU-650TX, ATX2, V2.2, - ostaje

MATICNA    -  ASUS P8Z68-V PRO,chip- Iz68, DDR3, USB3, BT, SOCKET 1155,     

PROCESOR  -   Intel Core i5 2500K BOX, 3.3 Ghz, s1155, 1333MHz,

COOLER      Zalman Performance x10 for intel 1366, 1156, 775 and AMD2 I AMD 3 – volio bi da ostane            

MEMORIJA    2X 4GB, G.SKILL RIPJAWS X SERIES, PC-10666, CL9D-8GBXL, DDR3, 1333MHz, KIT + 2x4GB ubaceno nedavno privremeno , zasad radi      

GRAFIKA     Gigabyte Radeon R9 290, 4GB OC WF KUPLJENA - ostaje

HDD         SSD 256GB Samsung 850 Pro series, MZ-7KE256BW - ostaje

            Masa HDD 3.5in i NAS uredjaj – dva idu u novo kuciste

MONITOR     Dell U2312HM DVI, 23in, LED, 8ms, ISP - ovo je 2012i nije izdraza ima crvenu crtu po ekranu , - ostaje privremeno 

CD RW-ROOM   DVD ASUS DRW-24D5MT - ostaje

OS          WINDOWS 10 PRO 64 bit

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 1:07 (zoro5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Swipsich kaže...
Hvala svima!

Još nešto, zanima me po čemu je Asus TUF B450 nešto bolja od Tomahawk?

Nize temperature, kvalitetnija zvucna (realtek s1200a vs alc 892), dva m.2 ssd slota...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ta bi mozda i meni bila dobra ima ih mATX i ATX  800KN 

A jeli ta  bolja od neke b550 od 1000 kn ako ih ima?

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 9:36 (zoro5).
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ekipa,

 

imam dosta staru konfu ovu iz pod "moj PC", krepala mi je grafa jučer (taman dok sam gejmo), prikazuju se crvene linije na monitoru..pokušat ću je ispeći ali sumnjam da će pomoći :D uglavnom trebam savjet koju drugu uzeti s obzirom na trenutne komponente i može li ići ova za koju imam ponudu...

Mislio sam nedavno i novi komp cijeli složiti ali to mrvicu za sada odgađam, imam drugih planova..dobio sam ponudu uzeti rx580 8gb black edition za 100€ sa garancijom (stara je 6 mjeseci)..hoće li moje napajanje biti dosta za tu grafu, malo naknap ja mislim...a procesor, da nebude bottleneck? ova 7850 trenutno koristi 1*6pin kabel, a ova rx580 koliko vidim treba 8pin..nadam se da moje napajanje ima takav, nisam još gledao, ako nema jel može adapter sa 6 na 8 pinova, valjda će PSU izdurati to :D

Ako bi to pasalo da sada piknem, oce li to biti dobra grafa kroz nekih 6-12 mjeseci kad bi uzeo i ostale nove komponente, pa onda nemoram grafulju

 

Hvalaa!

Steam: inspektor_lucic ; PS: strbi_zg
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Mislim da si kratak s napajanjem obzirom da ova rx 580 black edition navodno potegne blizu 300W... ali možda se javi netko sa iskustvom iz prve ruke. Mada je 100€ full ok cijena(obzirom na situaciju), pa bih ti preporučio da uzmeš nju i napajanje koje si planirao za upgrade odmah, a ostalo nek čeka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 0:25 (miki_the_pirat).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
strbi kaže...

Pozdrav ekipa,

 

imam dosta staru konfu ovu iz pod "moj PC", krepala mi je grafa jučer (taman dok sam gejmo), prikazuju se crvene linije na monitoru..pokušat ću je ispeći ali sumnjam da će pomoći :D uglavnom trebam savjet koju drugu uzeti s obzirom na trenutne komponente i može li ići ova za koju imam ponudu...

Mislio sam nedavno i novi komp cijeli složiti ali to mrvicu za sada odgađam, imam drugih planova..dobio sam ponudu uzeti rx580 8gb black edition za 100€ sa garancijom (stara je 6 mjeseci)..hoće li moje napajanje biti dosta za tu grafu, malo naknap ja mislim...a procesor, da nebude bottleneck? ova 7850 trenutno koristi 1*6pin kabel, a ova rx580 koliko vidim treba 8pin..nadam se da moje napajanje ima takav, nisam još gledao, ako nema jel može adapter sa 6 na 8 pinova, valjda će PSU izdurati to :D

Ako bi to pasalo da sada piknem, oce li to biti dobra grafa kroz nekih 6-12 mjeseci kad bi uzeo i ostale nove komponente, pa onda nemoram grafulju

 

Hvalaa!

 Mislim da bi trebao biti oke sa napajanjem.Ja isto furam rx 580 sa 8 i 6 pin konektorima i to je 6 pin adapter jer mi napajanje ima samo 1x8 pin.Grafa po citanjima sa msi afterburnera povuce max 170w i jos ovaj ryzen trosi oko 100w clockan (znatno vise od tvog intela)tako da bi sto se tice napajanja bio oke.A sto se tice procesora bit ce sigurno bottleneck jer sam prije ovog ryzena imao i5 6500 i nije mogao iskoristiti rx 580 u svim igricama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 0:50 (Acex).
16 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hm, sta nitko nema predlog sugestiju ?

 

Mozda netko zna odgovor?

 

Jedno pitanje prije: dali ovaj moj CPU Cooler moze na nove Ryzen AMD4 i Intele socket 1200?

Zalman Performance x10 for Intel 1366, 1156, 775 and AMD2 i AMD 3 oko 2013 godine kupljen

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zoro5 kaže...

Ryzen 1600AF i Ryzen 2600 su isti procesori.

Što se tiče matične ploče, preporučio bih ASUS TUF B450 PRO GAMING za nekih 800 kn Mall.hr.

Zalman hladnjak ne podržava AM4 socket te je isti potrebno zamjeniti, može se uzeti npr. Arctic Freezer 34 hladnjak.

Ako nedostaje USB utora, uvijek se može naručiti dodatna PCI-E kartica sa USB 3.0 utorima: PRIMJER i PRIMJER.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 9:47 (Valentin17).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Hvala na odgovoru. Proucim veceras. Nevidim usb 3.2 gen2. Dali B450 uoupce daje mogucnost nejbrzeg usb 3.2 gen2 porta.

Isto dali pci-e na tim plocama B450 daju dovoljnu propusnost za buducu ugradnju 3.2gen2 usb kartice sta je super opcija?

 

Cooler je kosta 600kn. Znaci sad je trash. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 10:58 (zoro5).
9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
miki_the_pirat kaže...

Mislim da si kratak s napajanjem obzirom da ova rx 580 black edition navodno potegne blizu 300W... ali možda se javi netko sa iskustvom iz prve ruke. Mada je 100€ full ok cijena(obzirom na situaciju), pa bih ti preporučio da uzmeš nju i napajanje koje si planirao za upgrade odmah, a ostalo nek čeka.

 Da... ovo sam ja bezmozga gledao potrošnju za cijelu konfiguraciju.. jbg

13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zoro5 kaže...

MSI B450 TOMAHAWK MAX podržava USB 3.2 GEN 2.

Još se mogu razmotriti kao opcije MSI B550 TOMAHAWK (mora ići Ryzen 3600) ili MSI X570 TOMAHAWK WIFI - ima mali ventilator koji s vremenom može postati glasan (može Ryzen 1600AF).

Za ovo drugo ne bih znao, možda netko drugi zna.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 11:57 (Valentin17).
16 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Posto nisam doma moral sam preko weba proucit i dosal do zakljucka.

Ako se ide na AMD plocu onda chipset mora bit serija 500 generacije jer jedino osigurava upgrade na zadnje procesore za Socket AM4 – koje ce izac ( Zen3 procesore).

Ono sta me bunilo je PCIe4  controler, ako ga nema chipset al ga ima proc. Ryzen 3 generacije samo dva sta je u mom slucaju dovoljno, jedan za M.2 utor drugi za Graficku ( jesam to dobro skontal????). Dali memorija ima kakve veze s tim , dal i ona koristi jedan od tih kanala???

Chipset B550 nudi 2x USb3,2 gen2 al za kuciste nije podrzano i jos 2x 3.2 to je OK

Tako da mislim da meni treba kvalitetna ploca na B550 sa barem 4 SAT portova, jedan M.2, jedanPCIe4 za graficku i jos jedan za kakvu dodatnu karticu, te bar dva USB 3.2.2 ili Thunderbolt.

 

Moze prijedlog i objasnjenje koji bi bio bolji izbor i zasto? Slicna cijena nesto preko 1000 KN

MSI MAG B550 TOMAHAWK 

ASUS TUF Gaming B550M-Plus ( opcija)WiFI

 

može li  Ryzen 1600AF na obje?

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 5:07 (zoro5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

5xx ploče podržavaju samo Zen2 i Zen3, ispod toga ne (dakle Zen i Zen+ što je i r5 1600 af ne mogu na te ploče).
4xx ploče podržavaju sve procesore od Zen do Zen2 a za dosta njih već imaš i BIOS za Zen3, ali nemas neke feature kao PCIe 4.0

16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Auuhhh. pa to je sve skupa preko 2.5k kuna ... zato vi vecinom stavljate B470... ili B450

Dobro a sta niti chipset B470 niti proc Zen i Zen2 nemaju PCI4 controler niti jedan? sta onda sve radi na PCI3?

 

Ima li tko iskustva koliki je osjecaj ubrzanja na PCIe4 s obzirom na PCIe3? za diskove i grafulju?

 

Znaci tebi na MSI dobro radi Zen3 proc , samo si flesa BIOS?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 9:09 (zoro5).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

za PCIe4 trebas B550 ili X570 ploču.
Nekih bitnih razlika u gamingu nema, barem ne još.
Imaš ovdje test klik

 

EDIT: nemam ja Zen3 cpu, ja imam R5 3600 to je Zen2

Zen = 1xxx

Zen+ = 2xxx 

Zen2 = 3xxx

Zen3 = 5xxx

 

Ima par izuzetaka, npr R5 1600 sa oznakom AF te Ryzen 3 3350G su rađeni na zen+ iako imaju 1xxx odnosno 3xxx oznaku.
Imaš po redditu dosta iskustava vezano za 5xxx seriju procesora na 4xx pa čak i 3xx pločama, npr kod ovoga 5600x radi noralno na B450 ploči klik

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 9:14 (ibme74).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Hvala puno, sad mi je sve jasno, nisam znal da se to tako skompliciralo.

 

Ma nije mi do gajmiga, najvise mi je do brzine rada i podataka, slike , video, zip datoteka pdf datoteke i nadogradnje za koju godinu

Ma bice i 4xx dobar vidi mi se .

vidim veceras

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 9:36 (zoro5).
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Htio bi kupiti cpu+mbo+ram, koji će biti dovoljan samo za sljedeće igrice pes2021, nba2k21, znači mogu neke stare komponente (ne znam da li se isplate), ne treba mi ništa jako, bitno da radi stabilno. Nisam u toku sa hardwareom, pa ako može neka preporuka što da uopće tražim. Gpu koju imam trenutno je nvidia msi gtx 760, novo napajanje 750w..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 13:41 (sage).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

I3 10100f + AsRock H410 + 2x16gb 2666mhz ili

Ryzen 1600af + b450 + 2x8gb 3200mhz cl 16.Performanse su podjednake i cijenom su oko 2000kn .Kod ryzena ti je bolje to sto ces moci stavit kasnije 8/16 ryzen na tu b450(msi pro max), Ako uzmes Intel sa H410 onda mozes max 6/12 i5 10400f stavit I ram to je ogranicen na 2666mhz za brzi ram trebas z490 plocu koja sama kosta 1500kn.Sam odluci.

 

3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MGloc kaže...

I3 10100f + AsRock H410 + 2x16gb 2666mhz ili

Ryzen 1600af + b450 + 2x8gb 3200mhz cl 16.Performanse su podjednake i cijenom su oko 2000kn .Kod ryzena ti je bolje to sto ces moci stavit kasnije 8/16 ryzen na tu b450(msi pro max), Ako uzmes Intel sa H410 onda mozes max 6/12 i5 10400f stavit I ram to je ogranicen na 2666mhz za brzi ram trebas z490 plocu koja sama kosta 1500kn.Sam odluci.

 

Moram te ispraviti moj prijatelju..

I na najjeftiniju h410 ploču možeš staviti i9 10900k(iako ne znam ko bi pametan išao na tak nešto ali..)

Druga kriva stvar je ta da sa i7 ili i9 memorija če raditi na 2933MHz a sa i3/i5 če raditi 2666MHz -čak i nešto više od 2666MHz

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 14:21 (renato1977).
16 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Evo poslije dugog razmisljanaj , oko 2600. jel sve kompartibilno i ima li sta bolje a jeftinije

 

MSI B450 Tomahawk Max II

CPU AMD Ryzen 5 1600 BOX, s. AM4, AF

CRUCIAL Ballistix Black BL2K8G32C16U4B, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zoro5 kaže...

Evo poslije dugog razmisljanaj , oko 2600. jel sve kompartibilno i ima li sta bolje a jeftinije

 

MSI B450 Tomahawk Max II

CPU AMD Ryzen 5 1600 BOX, s. AM4, AF

CRUCIAL Ballistix Black BL2K8G32C16U4B, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB

 

 

 imaš-i5 10400f kombinacija,ili ako baš želiš AMD uzmi jeftiniju B450 i možeš navuč 5 3600 za oko 2600kn

Ako te išta zanima imaš pp

8 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zoro5 kaže...

Evo poslije dugog razmisljanaj , oko 2600. jel sve kompartibilno i ima li sta bolje a jeftinije

 

MSI B450 Tomahawk Max II

CPU AMD Ryzen 5 1600 BOX, s. AM4, AF

CRUCIAL Ballistix Black BL2K8G32C16U4B, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB

 

 

mda.. moglo je to i bolje..

16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Razlog je u gornjem velikom postu.

Prioritet je razmjena podataka, puno diskova i vanjskih diskova te periferija.

Drugi prioritet je brzina, zipovanje, bekapiranje, slike otvaranje.

 

Ova ploca ima USB 3.2.gen2 da fajlovi sa vanjskog diska prelete u PC

Bolja ploca omogucava daljnju nadogradnju, imam jos jedan AMD PC na katu di ce ic taj procesor a ja mogu sebi ubacit bolji kod slijedece nadogradnje.

Vise od jednog M.2 disk mi netreba

kazu da ima dosta kvalitetna napajanja 

I najbitnije TISINA sta tisi i mocan PC, 

Eto to me vodilo ka ovakvom izboru, poslije bi bio upgrade za igre u vidu M.2 SSD, bolji proc, i druga grafulja, bolji monitor

 

cjela konfa bi bila

 

MS Black Widow Pro gaming ATX

Tomahawk max2 B450

Ryzen 5 1600FX

Ballistix 2x 8 GB, 3200 Mz

Gigabyte Radeon R9 290, 4GB OC.... sa starog PC

SSD 256GB Samsung 850 Pro .. sa starog PC

Dva 1T HDD u raid0

NAS QNAP230  ... novo kupljeno

Dell U2312HM DVI, 23in, LED, 8ms, ISP ... sa starog PC

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 16:25 (zoro5).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zoro5 kaže...

Razlog je u gornjem velikom postu.

Prioritet je razmjena podataka, puno diskova i vanjskih diskova te periferija.

Drugi prioritet je brzina, zipovanje, bekapiranje, slike otvaranje.

 

Ova ploca ima USB 3.2.gen2 da fajlovi sa vanjskog diska prelete u PC

Bolja ploca omogucava daljnju nadogradnju, imam jos jedan AMD PC na katu di ce ic taj procesor a ja mogu sebi ubacit bolji kod slijedece nadogradnje.

Vise od jednog M.2 disk mi netreba

kazu da ima dosta kvalitetna napajanja 

I najbitnije TISINA sta tisi i mocan PC, 

Eto to me vodilo ka ovakvom izboru, poslije bi bio upgrade za igre u vidu M.2 SSD, bolji proc, i druga grafulja, bolji monitor

 

cjela konfa bi bila

 

MS Black Widow Pro gaming ATX

Tomahawk max2 B450

Ryzen 5 1600FX

Ballistix 2x 8 GB, 3200 Mz

Gigabyte Radeon R9 290, 4GB OC.... sa starog PC

SSD 256GB Samsung 850 Pro .. sa starog PC

Dva 1T HDD u raid0

NAS QNAP230  ... novo kupljeno

Dell U2312HM DVI, 23in, LED, 8ms, ISP ... sa starog PC

 

 za te namjene 10400f ti je daleko bolja opcija

pogledaj testove i uvjeri se sam koliko je bolji od tog 1600/2600 u raznoraznim namjenama - link

16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

za te namjene 10400f ti je daleko bolja opcija

 

A koji chipset/ploca onda ide, ja sam smo magistriral AMD

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 19:26 (zoro5).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zoro5 kaže...

za te namjene 10400f ti je daleko bolja opcija

 

A koji chipset/ploca onda ide, ja sam smo magistriral AMD

 ako hoćeš malo bolju ploču gledaj h470, budget opcija je h410

s druge strane, ako nisi u totalnoj žurbi vrlo skoro izlaze nove ploče i procesori

nekakav 11400f bi trebao biti barem 15-ak jači, a h570 će imati otključano klokanje rama, pa će tu biti dodatni benefit

samo je pitanje cijene

16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ok ako idem na H470 on ne podrzava visoke taktove memorije, znaci moram poc na ovu memoriju

 

Crucial Ballistix Black 16GB DDR4 Kit 2666 (2x8GB) CL16 BL2K8G26C16U4B  oko 600kn 

 

Asus TUF Gaming H470-Pro (Wi-Fi) imam mi opticki izlaz za pojacalo  oko 1300kn

INTEL Core i5-10400F 2.90GHz  oko 1150kn

 

Samo je ta varijanta oko 3000 kn?? jel toliko bolja koliko je skuplja? ploca mi ima dva interna USB3.2 konektora ( imam dodatna dva USB porta na kartici za montirat iza i dva na kucistu pa mi to super ta dva konektora) inace opet oko 150 kuna za PCie USB dodatne portove.

 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

nemoj davati za 2666MHz 600kn, uzmi si za 500-550kn 2x8GB DDR4 3000/3200MHz, i oni će ti raditi na 2666MHz a ako ikada pređeš ne nešto drugo gdje ti je otključano za brže RAM-e moći ćeš ga iskoristiti a ako budeš i prelazio nekada na DDR5 kada dođe laše ćeš prodati 3000/3200MHz memoriju nego 2666MHz.

5 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ekipa,

 

u planu mi je kombiniranje dijela starog pca sa novim komponentama. Staru grafu zbog trenutne situacije i budgeta zadržavam još neko vrijeme, kasnije je poželjna neka RTXica. Proc ne planiram klokati a PC bi služio isključivo za gaming na 'duže staze'

 

 

Od staroga koristim:

CX650m 80+

Gigabyte 1060 6gb g1 gaming

samsung ssd 256gb / 1tb hdd WD

 

U planu kupiti:

gigabyte z490 ud

i5 10600k

ARCTIC COOLING Freezer 34 eSports DUO

CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 ili HyperX 16GB Fury DDR4 3200MHz CL16

 

Svakako bih ostao na Intelu. Jedina nepoznata točka mi je još kučište...

Ogranicen sam na kupovinu sve iz jedne trgovine pa molim neku kritiku, savjet. 

 

Cijena gore novih navedenih, novih komponenti je 3998HRK.

 

TNX

 

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice