Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.837.095
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Srkee kaže...
Vidim da su polovne rx580 solidno jeftine, ima netko iskustva kakve su za gaming na 1080p, ne treba bit 60fps ultra, samo da jw medium i igrivo normalno.

Malo mi je ova moja integruša počela jaukat na cyberpunku i zadnja dva PESa

Ostalo je Ryzen 5 2400g, 16gb ram, seasonic 520w psu

 

Luka123 kaže...

Jeftine su jer su rudarile 24/7. Inače odlična kartica, ali cyberpunk zaboravi... ostalo sve bi trebalo vrtiti bez problema. Probaj ubosti 8GB verziju.

 

 

Covjek pita moze li Rx 580 vrtiti CB 2077 na medium i ovdje se vidi da je kartica u kombinaciji sa R2600 to sposobna. Da li ce performanse sa R2400G biti losije, vjerojatno hoce ali ne bi trebale biti drasticno losije tako da bi se sa ovom karticom CB 2077 mogao igrati na nekim medium postavkama sa pristojnim fps-om.

 

Ako je kartica rudarila ne znaci da ce biti losa. Vecina kartica koje rudare rade na optimiziranim rezimima jer je tu bitan utrosak struje sto cak moze rezultirati da traje duze nego neka karta koja iskljucivo gejma pa je cas na full loadu i velikim temperaturama, cas je na minimalnom loadu i niskim temperaturama. U miningu je to uvijek isto opterecenje na pretezno uravnotezenim temperaturama. 
Naravno ima ljudi koji i u miningu "siluju" hardware i to treba izbjegavati, valja znati i od koga ces kupiti. 

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Poštovani, 

U svrhu produzivanja vijeka trajanja kompa htio bih si na dodati 4gb rama i sata ssd na staru konfu( matična :ASROCK 970 EXTREME 4 ; 4GB RAMA ; procesor :AMD PHENOM II X4 955). Da li će to poboljšati performanse kompjutera koji se koristi samo za office, Internet i slične stvari)

 

Memorija Corsair 4 GB DDR3 1600MHz Value Select, CMV4GX3M1A1600C11

 

SSD WD Green 120 GB, SATA III, 2.5", WDS120G2G0A

Lijep pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Itekako hoce.Imao sam Pentium g860 i spori HDD cim sam ubacio i7 3770 i SSD pc se podigao iz mrtvih.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
The Lyrical Miracle 24 kaže...

Poštovani, 

U svrhu produzivanja vijeka trajanja kompa htio bih si na dodati 4gb rama i sata ssd na staru konfu( matična :ASROCK 970 EXTREME 4 ; 4GB RAMA ; procesor :AMD PHENOM II X4 955). Da li će to poboljšati performanse kompjutera koji se koristi samo za office, Internet i slične stvari)

 

Memorija Corsair 4 GB DDR3 1600MHz Value Select, CMV4GX3M1A1600C11

 

SSD WD Green 120 GB, SATA III, 2.5", WDS120G2G0A

Lijep pozdrav

 Ugradnja samo SSD-a ce ga znatno ubrzati dok taj dodatni keks RAM-a ce osigurati fluidan rad i ubuduce ukoliko se ostane pri Office, surfanje i slicno manje zahtjevno koristenje. 

 

Ukoliko je nadogradnja dodatnog SSD-a uz zadrzavanje postojeceg HDD-a nije losa opcija. Ukoliko ce se ugradjivati iskljucivo SSD onda bih ipak preporucio 240 GB jer 128 se danas zna brzo popuniti samim aplikacijama i Windows-om.

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Prema specifikacijama, kućište Zalman S2 podržava visinu coolera do max 156mm. Arctic Freezer 34 eSport DUO je visine 157mm.

 

Na papiru to dvoje ne ide zajedno. Kako je to u praksi? Hoće li biti kontakta između side panela i vrha coolera zbog tog 1mm, ili tu postoji lufta da sve uredno funkcionira?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
markoboss990 kaže...

Prema specifikacijama, kućište Zalman S2 podržava visinu coolera do max 156mm. Arctic Freezer 34 eSport DUO je visine 157mm.

 

Na papiru to dvoje ne ide zajedno. Kako je to u praksi? Hoće li biti kontakta između side panela i vrha coolera zbog tog 1mm, ili tu postoji lufta da sve uredno funkcionira?

 

stane cooler od 157mm u zalman s2/s3

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
markoboss990 kaže...

Prema specifikacijama, kućište Zalman S2 podržava visinu coolera do max 156mm. Arctic Freezer 34 eSport DUO je visine 157mm.

 

Na papiru to dvoje ne ide zajedno. Kako je to u praksi? Hoće li biti kontakta između side panela i vrha coolera zbog tog 1mm, ili tu postoji lufta da sve uredno funkcionira?

 

stane cooler od 157mm u zalman s2/s3

Super, thx na info.

Jel znaš možda iz iskustva koliko cca prostora ostane između panela i coolera?

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dr. Vicko kaže...
Srkee kaže...
Vidim da su polovne rx580 solidno jeftine, ima netko iskustva kakve su za gaming na 1080p, ne treba bit 60fps ultra, samo da jw medium i igrivo normalno.

Malo mi je ova moja integruša počela jaukat na cyberpunku i zadnja dva PESa

Ostalo je Ryzen 5 2400g, 16gb ram, seasonic 520w psu

 

Luka123 kaže...

1.) Jeftine su jer su rudarile 24/7. Inače odlična kartica, 3.) ali cyberpunk zaboravi...4.)ostalo sve bi trebalo vrtiti bez problema. Probaj ubosti 8GB verziju.

 

 

Covjek pita moze li Rx 580 vrtiti CB 2077 na medium i ovdje se vidi da je kartica u kombinaciji sa R2600 to sposobna. Da li ce performanse sa R2400G biti losije, vjerojatno hoce ali ne bi trebale biti drasticno losije tako da bi se sa ovom karticom CB 2077 mogao igrati na nekim medium postavkama sa pristojnim fps-om.

 

2.)Ako je kartica rudarila ne znaci da ce biti losa. Vecina kartica koje rudare rade na optimiziranim rezimima jer je tu bitan utrosak struje sto cak moze rezultirati da traje duze nego neka karta koja iskljucivo gejma pa je cas na full loadu i velikim temperaturama, cas je na minimalnom loadu i niskim temperaturama. U miningu je to uvijek isto opterecenje na pretezno uravnotezenim temperaturama. 
Naravno ima ljudi koji i u miningu "siluju" hardware i to treba izbjegavati, valja znati i od koga ces kupiti

 
1.) Gdje sam ja napisao da je "će biti" loša?
2.)Kontradiktiraš samog sebe. Pod brojem 2.
Rekao sam također 3.)"ali cyberpunk zaboravi" , implicirao sam da je cyberpunk nepotimizirana igra, ima memory leak, za ryzen trebaš instalirati modove, ili sam hex editirati .exe file etc. da bi dobio pristojan FPS etc. (znam sam jer imam RTX 3080 + ryzen 3700x).
4.)Čak sam mu rekao probaj ubosti 8GB verziju, jer je kartica ODLIČNA za novce koje ju prodaju.

Probati ću sljedeći put detaljno napisati razloge u svojim postovima, ovo nije prvi put da me netko quota a da ne čita s razumijevanjem, ili nadodaje odgovor na moj odgovor koji je sasvim "ok" bio.
Ako imaš nešto nadodati, nesmeta mi, ili ako sam pogriješio priznati ću, ali ovo prelazi sve mjere već, te me počinje nervirati polako....

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 12:48 (Luka123).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
Dr. Vicko kaže...
Srkee kaže...
Vidim da su polovne rx580 solidno jeftine, ima netko iskustva kakve su za gaming na 1080p, ne treba bit 60fps ultra, samo da jw medium i igrivo normalno.

Malo mi je ova moja integruša počela jaukat na cyberpunku i zadnja dva PESa

Ostalo je Ryzen 5 2400g, 16gb ram, seasonic 520w psu

 

Luka123 kaže...

1.) Jeftine su jer su rudarile 24/7. Inače odlična kartica, 3.) ali cyberpunk zaboravi...4.)ostalo sve bi trebalo vrtiti bez problema. Probaj ubosti 8GB verziju.

 

 

Covjek pita moze li Rx 580 vrtiti CB 2077 na medium i ovdje se vidi da je kartica u kombinaciji sa R2600 to sposobna. Da li ce performanse sa R2400G biti losije, vjerojatno hoce ali ne bi trebale biti drasticno losije tako da bi se sa ovom karticom CB 2077 mogao igrati na nekim medium postavkama sa pristojnim fps-om.

 

2.)Ako je kartica rudarila ne znaci da ce biti losa. Vecina kartica koje rudare rade na optimiziranim rezimima jer je tu bitan utrosak struje sto cak moze rezultirati da traje duze nego neka karta koja iskljucivo gejma pa je cas na full loadu i velikim temperaturama, cas je na minimalnom loadu i niskim temperaturama. U miningu je to uvijek isto opterecenje na pretezno uravnotezenim temperaturama. 
Naravno ima ljudi koji i u miningu "siluju" hardware i to treba izbjegavati, valja znati i od koga ces kupiti

 
1.) Gdje sam ja napisao da je "će biti" loša?
2.)Kontradiktiraš samog sebe. Pod brojem 2.
Rekao sam također 3.)"ali cyberpunk zaboravi" , implicirao sam da je cyberpunk nepotimizirana igra, ima memory leak, za ryzen trebaš instalirati modove, ili sam hex editirati .exe file etc. da bi dobio pristojan FPS etc. (znam sam jer imam RTX 3080 + ryzen 3700x).
4.)Čak sam mu rekao probaj ubosti 8GB verziju, jer je kartica ODLIČNA za novce koje ju prodaju.

Probati ću sljedeći put detaljno napisati razloge u svojim postovima, ovo nije prvi put da me netko quota a da ne čita s razumijevanjem, ili nadodaje odgovor na moj odgovor koji je sasvim "ok" bio.
Ako imaš nešto nadodati, nesmeta mi, ili ako sam pogriješio priznati ću, ali ovo prelazi sve mjere već, te me počinje nervirati polako....

 Prvo sto si napisao je da su jeftine jer su rudarile 24/7 sto automatski kod vecine ljudi moze doesti do misljenja da je to nesto lose jer inace "kopanje" kod kartica je na nekom losem glasu, a u biti ako je koristena optimizirano moze dovesti do toga da bude ocuvanija od neke "gejmerske" kartice. 

 

Sljedece pises da su odlicne kartice ali da CP zaboravi sto iskreno nije slucaj jer ako kod njega integrisana "jauce" na toj igri onda ocigledno da ce radit sa RX 580 jer covjeku nisu bitni toliko detalji. 

 

Nista licno, ovdje smo da pomognemo jedni drugima i iskreno ako zelis da dajes neki savjet onda prvo procitaj sta netko trazi i pita. Ako covjek pita za savjet da li ce mu RX 580 u kombinaciji sa R2400G vrtiti CP na nekim medium postavkama onda mu treba i dati savjet da hoce. Nema potrebe reci da zaboravi. 
Drugo ako se vec spominje rudarenje treba objasniti malo detaljnije jer ima ljudi koji se ne razumiju toliko u svu tu "frku".

Ako komentari uticu na tebe onda izbjegavaj raspravu na forumu, ovdje smo da raspravljamo, dajemo misljenja, pokusamo pomoci jedni drugima. Ocekivati je da ce uvijek biti ljudi koji ne protumace nesto kako si napisao ali mozda nije ni do njih uvijek. To je cijena svake rasprave i treba biti spreman na takve situacije. 

Lijep pozdrav. 

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

milsim da ce ljudi uvjek radije kupit grafu koja je kod normalnog korisnika koristena 1-2h dnevno na 100%, nego od minera koja undervoltana radila bez stajanja.

 

mislim da nema straha za kupovinu polovne grafe, rijetkost je da umiru, 99% da ces ju zamjeniti jer je postala preslaba.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 15:37 (Gemmy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dr. Vicko kaže...
The Lyrical Miracle 24 kaže...

Poštovani, 

U svrhu produzivanja vijeka trajanja kompa htio bih si na dodati 4gb rama i sata ssd na staru konfu( matična :ASROCK 970 EXTREME 4 ; 4GB RAMA ; procesor :AMD PHENOM II X4 955). Da li će to poboljšati performanse kompjutera koji se koristi samo za office, Internet i slične stvari)

 

Memorija Corsair 4 GB DDR3 1600MHz Value Select, CMV4GX3M1A1600C11

 

SSD WD Green 120 GB, SATA III, 2.5", WDS120G2G0A

Lijep pozdrav

 Ugradnja samo SSD-a ce ga znatno ubrzati dok taj dodatni keks RAM-a ce osigurati fluidan rad i ubuduce ukoliko se ostane pri Office, surfanje i slicno manje zahtjevno koristenje. 

 

Ukoliko je nadogradnja dodatnog SSD-a uz zadrzavanje postojeceg HDD-a nije losa opcija. Ukoliko ce se ugradjivati iskljucivo SSD onda bih ipak preporucio 240 GB jer 128 se danas zna brzo popuniti samim aplikacijama i Windows-om.

 Zahvale na savjetima. Imam hdd stoga ću odabrati 120gb ssd. Da li se mora što posebno paziti prilikom kupnje sata ssda i rama? Planirao sam uzeti:

SSD 128 GB VERBATIM, Vi550 S3, SATA 3, 2.5", 560/430

 

Memorija PC-10666, 4 GB, G.SKILL Ripjaws series, F3-10666CL9S-4GBRL, DDR3 1333MHz 

ili

Memorija PC-12800, 4 GB, KINGSTON Value, DDR3 1600MHz, KVR16N11S8/4

 

Da li postoji nešto bolje za sličnu okvirnu cijenu do 300 350kn ili je za nezahtjevnog korisnika sve isto. 

Srdačan pozdra

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Uzmi najjeftini Kingston SSD 120GB, ima ih za 150kn mislim novi.

A RAM istu pločicu ako možeš naći jer želiš osposobiti dual channel.

Čak preporučujem 2x8GB ako nadeš polovno + povoljno na njušci, ako ne, onda 2x4GB (da budu iste marke) nekih 1600Mhz DDR3 sasvim dobro.

everyday i'm shuffling...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...

Uzmi najjeftini Kingston SSD 120GB, ima ih za 150kn mislim novi.

A RAM istu pločicu ako možeš naći jer želiš osposobiti dual channel.

Čak preporučujem 2x8GB ako nadeš polovno + povoljno na njušci, ako ne, onda 2x4GB (da budu iste marke) nekih 1600Mhz DDR3 sasvim dobro.

 Hvala ti na pomoći. Još jedno pitanje trenutno ipak iman 2x2 GB Corsair vengeance 1600mhz. Trenutno nema u ponudi iste ali je dobavljiva. Oce li se postići efekt ako stavim 4gb drugog proizvodaca i da li se može dodati samo jedan keks od 4gb ili sebe tim ne mogu postići perfimanse

Lijep pozdrav i hvala

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Mozes stavit i drugog proizvodaca gledaj si samo da su iste latencije (CL) i brzine (1600mhz).Mozes stavit i jedan keks od 4.

8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Rx580 je jos uvijek jako dobra kartica, a polovna se nabavi za stvarno malo novaca.

Sto je netko s karticom radio, stvarno te ne treba zanimati niti opterecivati...

Kad sam ja svoju uzimao, a ima to skoro 2 godine, za 700kn cini mi se, pitao sam samo - ima li garanciju. Imala je. Amen, briga me sto je ili nije radila.

I jos uvijek igra vrti sve na 1080p na high-ultra, jedino sto joj zadaje probleme su shadows, stavi medium, i igraj sve bez brige. Ne uvijek na lockanih 60fps, ali meni je stvarno svejedno dali je 54 ili 60fps.... Bitno da je konstanta.

Pisao sam u temi cyberpunk, nakon malo optimizacije, igra radi bez problema na high postavkama.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pa evo ja na 30ak fpsa vrtim na integruši, što znači da bi onda RX, bar prema youtubeu trebala radit ko sat.

Hvala svima na odgovorima, hex editor je odrađen i optimizirano je kolko može s obzirom na čemu igram

Hvala na pojašnjenjima i prijedlozima obojici!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Možeš staviti keks bilo koje marke, ako imaš samo recimo keks od 1600Mhz kupi da bude 1600Mhz drugi, jer automatski ga prebacuje na latency te clock od slabijeg rama.

Što znači da sad kupiš neki ultra dobar keks od 4GB 2400Mhz CL9, a imaš u PC-u 4GB 1600Mhz cl11, automatski bi ovaj što si kupio prebacio na 1600Mhz i cl11. Valjda razumiješ.

A da odgovorim na pitanje. Ubodi čak i 8GB i imat ćeš 12GB. Što je super. I već imaš dual channel na 2x2, i ovaj 8GB bi super nadogradnja bila. Nađi na njušci, nemoj više od 150kn davati, nema smisla.

Znači samo moraš paziti da je ram isti ili ima malo jači clock od trenutnih 1600Mhz, nije bitna marka.

everyday i'm shuffling...
8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz, 

 

Dali je ovo ok za nadogradnju sa i5-4460? Budzet je 350€

 

 - Gigabyte Z490 UD (Socket LGA 1200) DDR4 ATX Motherboard

 

 - Intel Core i3-10100 3.6GHz (Comet Lake) Socket LGA1200 Processor

 

 - Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 PC4-21300C16 2666MHz Dual Channel Kit

 

 - Cijena 340€
Graficka je EVGA GTX 1070 8GB i napajanje "Super Flower Golden Green 550W, 80+ Gold" <<< dali bi trebao pojacati napajanje ili nema potrebe?
Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 22:44 (DemiG).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

i3-10100F koji nema integriranu grafičku je mislim dosta jeftiniji, a praktički isto. Mislim da je napajanje dovoljno, a što se tiče samog upgrade komponenti, ok je za 1080p igranje, taj proc ti je u rangu sa starim i7 7700K (možda je malo jači i7) koji je još uvijek dobar za gaming. Al sve zahtjevnije treba jači proc i grafa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 23:01 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Razlika izmedu i3 10100 i F verzije je oko 120 kuna ovdje na trzistu a ovako bi kupio sve kod istog prodavaca pa sam lijen narucivati na obe strane.. tako da mislim da cu ostati sa ovim mrvu skupljim.

 

Ploca bi trebala biti dobra za sljedeci upgrade ako budem mislio ubacivati i5 10600K/10700K i spremna je za OC. Takoder ako eventualno budem zelio brze rame i za to ima mjesta a citam i da su Gygabyte, Asrock i MSI ploce Z serije sve spremne za sljedecu generaciju procesora Rocket Lake?

 

Razmisljam da se protegnem do i5 10400F ali su trenutno samo verzije sa integriranom grafom raspolozive i to mi ide malo preko budgeta s obzirom da je razlika izmedu ta dva procesora 3-4% sudeci po benchmarku.

 

i5 ima vise jezgri ali koliko danasnje igre koriste sve te jezgre mislim da nebi smio biti problem.. osim ako bi mi pomogle u VR igrama?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ne znam jel upgrade, tehnički je novi komp, ali kućište i 1080ti ostaje. Također u drugi m2 slot ide intel 660p 1TB.

 

GIGABYTE X570 AORUS ELITE, AM4 * 1.900,00 Kn
CPU AMD Ryzen 9 5900X (4.8GHz,70MB,105W,AM4) BOX, !! nema coolera !!, 00-100000061WOF * 5.064,44 Kn
Arctic Cooling Freezer 50, ACFRE00065A  * 438,89 Kn
DDR4 32GB (2x16) G.Skill 3600MHz TridentZ NEO, F4-3600C16D-32GTZNC * 1.887,78 Kn
Adata SSD 512GB, XPG Spectrix S40G, PCIe 3.0, M. 2280, NVMe, AS40G-512GT-C * 721,10 Kn
Napajanje Corsair 750W, CX750F RGB Black, 80 PLUS Bronze, CP-9020218-EU * 916,66 Kn

 

Sveukupno: 9.835,98 Kn

 

Ima li kakav savjet da bi nešto drugačije napravili?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 1:24 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

RAM je po meni cisto bacanje novca, i sta se maticne tice mozes i jeftinije proc osim ako nemas bas neki specifican razlog da ovu uzmes.

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

RAM je uglavnom jer sam čitao da je FCLK 1800 na 5000 seriji i onda savršeno paše uz 3600.

Matična lijepo izgleda :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa imas hrpu jeftinijih i to dosta cak i sa istim XMP-om. A FCLK  bi trebo i vise ici, ak ja mogu na svome zen2 vrtit 1900 bez problema, valjda ide i na zen3.

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hm, izgleda da neće ići ova memorija sa ovim coolerom. Max visina memorije je 37mm, dok je ova 41mm. Mislim da ide vodeno.

 

EDIT: postoji li u ADM-u 2% popusta za forumaše?

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 12:48 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav ljudi,
Dobio sam za Bozic kuciste antec p120, posto je kuciste stakleno dosla me volja ugraditi neke nove komponente pa trazim pomoc/misljenje.
Trenutno posjedujem maticnu gigabyte b450-ds3h te razmisljam o iducim nadogradnjama:
1. Ryzen 3600
2. Neznam koji ram da uzmem ali mi bitno da je rgb te 3600mhz 16gb
3. Napajanje fractal 860+ ion platinum
4. Vodeno hladenje zbog estetike, razmisljam o gigabyte aorus 360 zbog lcda ili mi preporucate nesto drugo, bitno mi je da je kvalitetno, tiho sa ok performancama.
5. Treba mi pomoc oko ventilatora za kuciste, razmisljao sam o 140x140 neke rgb ali opet da su tihi.
Hvala svima na pomoc :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Uzmi ryzen 3600, ram si gledaj 2x8gb ddr4 3600@ cl16(crucial ballistix RGB oko 700kn).Napajanje je dobro.AIO imas ovdje usporedbu.

6 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz!

Konfiguracija je sljedeća:

Intel i3-8100 (3.6Ghz)
Nvidia GTX 1060 3GB
2x8 Crucial GB DRAM DDR 4 - 2400
ASRock H310M - HDV
Fortron Hexa 85+ 450 W, 80+ Bronze
Toshiba HDD 1TB, 7200

E sad sve me nešto svrbi, želm se riješit ovog proca i grafe dok još mogu za bar neku lovu, ali ne znam šta mi je pametnije. Uzet i5-9400f (jako rijetko ih nalazim po forumima, trenutno novi dođu oko 1100 kn) pa neku grafičku ili otić na 10tu generaciju intela i kupovat novu matičnu i i3 -10100 da sam donekle future proof, pa potencijalno u budućnosti uzet i5 10gen.

Trenutno nemam budžeta za uzet novi i5 10th gen i matičnu pa još i neku rtx 2060 ili slično. Uglavnom, kolko se meni čini najbolje uzet i5 9gen pa 2060 nakon, ali ne znam jel se isplati uzimat kad je već novi socket došao. Ima netko nekakve prijedloge ? ( I da svjestan sam da nemam ssd)

Hvala unaprijed!

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako nades i5 9400F ispod 600kn uzmi , jer tad nemas zezancije sa vadenjem maticne van itd..

Ako ces mijenjat platformu uzmi h410 i i5 10400F ili ryzen 1600af + b450 ali ti u tom slucaju ne bi bilo lose uzet jos nove rame 2x8gb 3000mhz cl15 sto je dodatni trosak.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ayyy kaže...

Pozz!

Konfiguracija je sljedeća:

Intel i3-8100 (3.6Ghz)
Nvidia GTX 1060 3GB
2x8 Crucial GB DRAM DDR 4 - 2400
ASRock H310M - HDV
Fortron Hexa 85+ 450 W, 80+ Bronze
Toshiba HDD 1TB, 7200

E sad sve me nešto svrbi, želm se riješit ovog proca i grafe dok još mogu za bar neku lovu, ali ne znam šta mi je pametnije. Uzet i5-9400f (jako rijetko ih nalazim po forumima, trenutno novi dođu oko 1100 kn) pa neku grafičku ili otić na 10tu generaciju intela i kupovat novu matičnu i i3 -10100 da sam donekle future proof, pa potencijalno u budućnosti uzet i5 10gen.

Trenutno nemam budžeta za uzet novi i5 10th gen i matičnu pa još i neku rtx 2060 ili slično. Uglavnom, kolko se meni čini najbolje uzet i5 9gen pa 2060 nakon, ali ne znam jel se isplati uzimat kad je već novi socket došao. Ima netko nekakve prijedloge ? ( I da svjestan sam da nemam ssd)

Hvala unaprijed!

 

 A koja je primarna namjena, iskljucivo gaming ili jos nesto dodatno. Ako je gaming koji je refresh rate monitora. 
Pitam jer ako se planiras iskljucivo igrati i jos na FHD monitoru na 60 frejmova onda je i sama ugradnja RTX 2060 overkill osim ako ne planiras koristiti dosta ray tracinga. 

i3 8100 u kombinaciji sa RTX 2060 je i na 1440p rezoluciji sasvim sposoban da baca 60 slicica tako da ti mozda ganjanje i graficke i procesora u isto vrijeme i nije toliko potrebno. 

Ja bih iskreno sve stavio na prodaju, kompletan setup i isao na sklapanje nove konfiguracije uz dodataak novca planiranog na nadogradnju ili ako se bas ide na nadogradnju obo tu RTX 2060 i onda nekada kasnije kad se skupi kesha mozda isao i na neki i7 devete generacije. Ne razumijem se bas u Intelove chipsete ali mislim da ovaj H310 podrzava i i7 i i9. 

 

I prije promjene procesora ubaci sebi kakav SSD, prodisat ce ti komp. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice