Savjet za komponente

poruka: 4
|
čitano: 1.093
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Savjet za komponente

Pozdrav, imam jedan kompjuter sa starijim komponentama pa me zanima isplati li se i može li se sta bolje stavljat na tu maticnu plocu koju ja imam pada pokrenem neke novije igre i jel moguce ove dijelove prodat pa tako zamijeniti za bolje. 
Imam sljedeće: 

 

Procesor: 
Intel® Core 2 Duo procesor E8500
6M predmemorije, 3,16 GHz, 1333 MHz FSB

 

Grafička kartica:
Memory Size: 1GB
Chipset/GPU Model: AMD Radeon HD 7770
 

 

Matična ploča: 
P5QL-E
Intel P43 chipset
 
Ili najbolje prodat ovo što imam pa sve novo staviti, savjet je svaki dobrodošao
Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 12:40 (vrda_rusty).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjet za komponente

inače imaš čitavu temu o komponentama, no kad već pitaš posebno, to je socket 775, ovdje je lista procesora koji su kompatibilni s tim socketom: https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/search/featurefilter.html?productType=873&1_Filter-SocketsSupported=3601

možda da si nađeš neki quad core , samo pitanje kompatibilnosti matične s novijim procesorima, vjerojatno bi morao bios updejtati.

 

ova konfiguracija može još solidno služiti kao retro gaming mašina, za moderniji gaming ne baš, grafička je preslaba za moderne igre

  

 

je li ti to glavni komp ili neki stari koji više ne koristiš pa bi ga htio osposobiti?

mislim da se ne isplati nadogradnja, rađe skupi novac pa si kupi neki rabljeni moderniji pc

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 13:02 (Wolverine).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za komponente
Wolverine kaže...

inače imaš čitavu temu o komponentama, no kad već pitaš posebno, to je socket 775, ovdje je lista procesora koji su kompatibilni s tim socketom: https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/search/featurefilter.html?productType=873&1_Filter-SocketsSupported=3601

možda da si nađeš neki quad core , samo pitanje kompatibilnosti matične s novijim procesorima, vjerojatno bi morao bios updejtati.

 

ova konfiguracija može još solidno služiti kao retro gaming mašina, za moderniji gaming ne baš, grafička je preslaba za moderne igre

  

 

je li ti to glavni komp ili neki stari koji više ne koristiš pa bi ga htio osposobiti?

mislim da se ne isplati nadogradnja, rađe skupi novac pa si kupi neki rabljeni moderniji pc

 pa amo rec da bi ga tija osposobit, odnosno zanima me ako prominin te 2 komponente procesor i graficku da odgovaraju na ovu maticnu ocu dobit nesto "kvalitetno" za gaming

12 godina
offline
Re: Savjet za komponente

Kvalitetno za gaming neces dobit tesko ces vrtjet na tome i BF3 koji je star 10 godina a kamoli novije naslove iz 2015.

 

 

Ovaj pc je idealan za vrtit Splinter cell double agent, punisher,gta san andreas /vice city,25toLife,farming simulator 2009,Prince of Persia,mogao bi i metro 2033 mozda crysis 2 ali ovo sve novije iz 2013 nadalje nema teorije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice