Intel Pentium 4 + MSI P43T C51?

poruka: 7
|
čitano: 3.894
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Intel Pentium 4 + MSI P43T C51?

Poštovanje,

Ovak, imam problem. Stara ploča mi je krepala, procesor je ok i namjeravam ga iskoristit na novoj ploči. Procesor je ovaj:

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL8J8

 

Zanima me jel se može njega staviti u MSI P43T C51 ploču? Socket 775 su oboje ali na službenoj stranici od MSI-a nema tog procosora navedenog kao kompatibilnog? Moram li kupovat novi procesor uz tu ploču?

 

Zahvaljujem se unaprijed!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel Pentium 4 + MSI P43T C51?

može ali je procesor s tom matičnom ili bez smeče

Neznam di se ide za to .
 
0 1 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Intel Pentium 4 + MSI P43T C51?
Abyssus kaže...

Poštovanje,

Ovak, imam problem. Stara ploča mi je krepala, procesor je ok i namjeravam ga iskoristit na novoj ploči. Procesor je ovaj:

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL8J8

 

Zanima me jel se može njega staviti u MSI P43T C51 ploču? Socket 775 su oboje ali na službenoj stranici od MSI-a nema tog procosora navedenog kao kompatibilnog? Moram li kupovat novi procesor uz tu ploču?

 

Zahvaljujem se unaprijed!

Bolje ušparaj 800 kuna uzmi mbo za soc 775 i uzmi e6300 2.8ghz i imaš mašinu to je od mene pa ti kako hoćeš!

 

 

P.S Evo iz linksa MBO & CPU sve ukupno 908kn te izađe ja mislim da je ovo isplativljije rješenje!

http://www.speedtest.net/result/709101303.png
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2010 7:36 (Mato_Ivanovac).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Intel Pentium 4 + MSI P43T C51?
RPG vs TENK kaže...

može ali je procesor s tom matičnom ili bez smeče

Hvala na odgovoru.

Student sam i više manje mi računalo treba za pisanje seminara, nisam gamer.

Ako nije problem, jel mi možeš objasnit zašto je ova MSI ploča loša?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Intel Pentium 4 + MSI P43T C51?

Hvala na odgovoru! Malo je problem s novcem al ću imat na umu ovu konfu! :)

15 godina
offline
RE: Intel Pentium 4 + MSI P43T C51?

-vjerojatno neće (raditi) jer unazad godinu dana niti jedna MBO ne podržava FSB 533... na većini čak ni RAM 533/667 nemože bootati.

 

Traži dalje i prije kupnje svakako provjeriti popis podržanih CPUa.

Zbog različitih napona nikako experimentirati (jer sam CPU bi možda i pod OCom radio na 800-FSB) -voltaža!

 

Druga mogućnost je kupnja Celerona E3300 ili slabijeg, jer je to zapravo nasljednik stare serije pentiuma (E5200), cca dvostruko brži od starog 506, dvojezgreni, VT, itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2010 12:29 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Intel Pentium 4 + MSI P43T C51?
ihush kaže...

-vjerojatno neće (raditi) jer unazad godinu dana niti jedna MBO ne podržava FSB 533... na većini čak ni RAM 533/667 nemože bootati.

 

Traži dalje i prije kupnje svakako provjeriti popis podržanih CPUa.

Zbog različitih napona nikako experimentirati (jer sam CPU bi možda i pod OCom radio na 800-FSB) -voltaža!

 

Druga mogućnost je kupnja Celerona E3300 ili slabijeg, jer je to zapravo nasljednik stare serije pentiuma (E5200), cca dvostruko brži od starog 506, dvojezgreni, VT, itd..

Ufffff, hvala na odgovoru. Izgleda da mi onda niti stari Apacer 512MB, 533MHz, DDR2 neće biti od pomoći :(

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice