CPU,MBO i RAM za oko €150

poruka: 10
|
čitano: 2.608
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
CPU,MBO i RAM za oko €150

Kao što naslov kaže. Zanima me kakva bi se kombinacija navedenoga mogla složiti za navedeni iznos. Nebitno AMD ili intel, novo ili polovno i koja generacija. Ostalo imam. Za neki budget gamer PC.

 

Morao sam editirati post jer neki misle da tražim donacije a neki pak da nemam pojma, pa mi pokušavaju uvaliti pretpotopne komponente za cijenu glanc novih 10X snažnijih. Jednostavno ne pratim više IT scenu kao nekad i sigurno neki forumaši koji redovno prate znaju što je najisplativije za tu cifru.  dakle samo 3 navedene komponente.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 19:55 (DuxCro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
CPU,MBO i RAM za oko €150

Ovisi koliko je kome hitno, ako se tice polovnog. Ja recimo ne bi sigurno prodavao RAM+CPU+MBO za kikiriki tipa 150 € (to mi manje od dnevnice na poslu gdje radim trenutno). Radije bi donirao takvo racunalo skoli ili nekome kome treba, a nema mogucnosti da ga kupi. Sto se tice novoga, tu imas cjenike.

 
0 9 hvala 0
8 godina
offline
Re: CPU,MBO i RAM za oko €150
SamoPitam3 kaže...

Ovisi koliko je kome hitno, ako se tice polovnog. Ja recimo ne bi sigurno prodavao RAM+CPU+MBO za kikiriki tipa 150 € (to mi manje od dnevnice na poslu gdje radim trenutno). Radije bi donirao takvo racunalo skoli ili nekome kome treba, a nema mogucnosti da ga kupi. Sto se tice novoga, tu imas cjenike.

 Svaka čast majstore na dnevnici višoj od 1000kn. Možda nitko po tvojem mišljenju ne bi trebao pitati za savjet na ovom forumu jer postoje cjenici. Uglavnom "obožavam" likove popute tebe koji ljudima seruckaju po postovima reda radi, bez ikakvog doprinosa.

5 godina
offline
Re: CPU,MBO i RAM za oko €150
DuxCro kaže...
SamoPitam3 kaže...

Ovisi koliko je kome hitno, ako se tice polovnog. Ja recimo ne bi sigurno prodavao RAM+CPU+MBO za kikiriki tipa 150 € (to mi manje od dnevnice na poslu gdje radim trenutno). Radije bi donirao takvo racunalo skoli ili nekome kome treba, a nema mogucnosti da ga kupi. Sto se tice novoga, tu imas cjenike.

 Svaka čast majstore na dnevnici višoj od 1000kn. Možda nitko po tvojem mišljenju ne bi trebao pitati za savjet na ovom forumu jer postoje cjenici. Uglavnom "obožavam" likove popute tebe koji ljudima seruckaju po postovima reda radi, bez ikakvog doprinosa.

 A vidis ja sam cak bio spreman i donirati nekome, ako je potrebno. Ali buduci da seruckam bez ikakvog doprinosta onda cu to ostaviti tebi...

8 godina
offline
Re: CPU,MBO i RAM za oko €150
SamoPitam3 kaže...

 A vidis ja sam cak bio spreman i donirati nekome, ako je potrebno. Ali buduci da seruckam bez ikakvog doprinosta onda cu to ostaviti tebi...

 Super. Produži i doniraj nekome. Nit sam te tražio niti očekujem donacije. Radim i solidno zarađujem. Ali sklapam konfu za povremeni gaming i ne treba mi stvar od €1K+.  Na ignore listi si.

8 godina
offline
Re: CPU,MBO i RAM za oko €150
Uzmes si nesto tipa rx580 za 50-70e, ryzena 1600/2600 kojih se da naci od 40-60e, i neku b350 plocu za 30e i gejmas bez brige, ako nisi prezahtjevan.....

A ako si jos manje zahtjevan, nekidan sam naletio na r2200g, s plocom i i 8gb rama za nekih 50e....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 19:53 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: CPU,MBO i RAM za oko €150
teško je nac sve skupa u isto vrijeme, nedavno sam radi slicno pa sam naleti tu na forumu na mining rx470 za mislim 150kn, nekidan na njuskalu sam naša ryzen 2700x za 20e s jednim neispravnim kanalom memorije, zna naletit ok am4 ploca za 40ak eura trenutno trazim i ja jos jednu am4 mbo ali nema ni na ebay.. zna bit jeftino rama tu na forumu samo se proda instant treba visit cesto na oglasniku.

može se al jedini je problem ako ti treba sad baš odma

ukratko
1600af definitivna preporuka
asrock b350/450 isto znaju bit stvarno jeftine jer su nove bile 500kn nekad.
ram nađeš npr 4 sticka od 4 gige a da je samo jedec standard pa bi treba ic jeftinije.
gpu vjerovatno imaš al gledaj od amd-a bilo šta gcn arhitekture koja je "sad" ostala bez supporta u driverima pa su pale i cijene malo(npr naša r9 nano na njuški za 80e s neispravnim ventom +10e).

sritno
13 godina
offline
Re: CPU,MBO i RAM za oko €150
DuxCro kaže...

Kao što naslov kaže. Zanima me kakva bi se kombinacija navedenoga mogla složiti za navedeni iznos. Nebitno AMD ili intel, novo ili polovno i koja generacija. Ostalo imam. Za neki budget gamer PC.

 

Morao sam editirati post jer neki misle da tražim donacije a neki pak da nemam pojma, pa mi pokušavaju uvaliti pretpotopne komponente za cijenu glanc novih 10X snažnijih. Jednostavno ne pratim više IT scenu kao nekad i sigurno neki forumaši koji redovno prate znaju što je najisplativije za tu cifru.  dakle samo 3 navedene komponente.

 Evo neki minimu za moderno računalo. 16GB DDR4 rama se da naći za oko 30 - 35 eura, R5 2600 ili R5 1600AF za oko 60 eura i ostane ti oko 50 eura za neku polovnu B450 ili B350 ploču, kojih se sigurno da naći. Tako da imaš ideju što treba, pa u potragu. 

8 godina
offline
Re: CPU,MBO i RAM za oko €150
I dalje mislim da apsolutno nema razloga ici na stariju karticu od rx580, ili 1060..... I to je 70e maks, pretjerano ali eto....

Nebih isao na nista starije, jer nema smisla, a te r9 za 80e.... Svasta....

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/radeon-rx580-nitro-4gb-oglas-36600906 https://www.njuskalo.hr/procesori/amd-ryzen-5-1600-af-6c-12t-oglas-40527887 https://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/asrock-ab350m-am4-ploca-podrska-procesore-5000-serije-oglas-40405798
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 22:53 (Damir22).
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: CPU,MBO i RAM za oko €150
I ovo je samo prvi rezultat, nisam gledao ali vjerujem da moze i jeftinije
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice