FER (iskustva, vježbe) izdvojena tema

poruka: 512
|
čitano: 275.533
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Probaj obrisati cache, cookiese itd

You have to be odd to be number one
8 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Planiram ispisat FSB i krenut ispočetka i upisat FER(znači bez prebacivanja tj. prek mature)...znate li možda hoće li mi priznati položene Mat1 i Mat2 s FSB-a(pošto se matiša na FSB-u dosta pooštrila u zadnjih par godina i sve bliže je FER-u)??. Čuo sam da su priznali jednom dečku, ali on se prebacivao(no to je bilo prije nekoliko godina kad je matiša na FSB-u bila očajna). Mene mogu lako otkantat jer tek upisujem :/

Bilo bi mi puno lakše ako mi to priznaju!

 

Još jedno pitanje: Kako ću se ja tamo osječati kao 22-godišnjak? Jbga, izgubio sam 3 godine, ali nema veze, šta je tu je.

 

I stvarno molim nekoga da mi odgovori, vidim da je zadnji post prije nekoliko mjeseci, no nadam se da će netko vidjeti moju poruku :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 10:25 (Shingeki94).
8 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

A cemu bi to radio?

8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Prosjek mi na faksu nije baš bajan, a za prebacivanje treba 3.5 pa bi zato upisivao prek mature. Zgadilo mi se sve na FSB-u, računarstvo mi je zanimljivo i mislim da bi na FER-u uspio. Nemojte mi samo govoriti da ako nisam dobar na FSB-u da neću ni na FER-u jer fakulteti uopće nisu slični.

14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Shingeki94 kaže...

Planiram ispisat FSB i krenut ispočetka i upisat FER(znači bez prebacivanja tj. prek mature)...znate li možda hoće li mi priznati položene Mat1 i Mat2 s FSB-a(pošto se matiša na FSB-u dosta pooštrila u zadnjih par godina i sve bliže je FER-u)??. Čuo sam da su priznali jednom dečku, ali on se prebacivao(no to je bilo prije nekoliko godina kad je matiša na FSB-u bila očajna). Mene mogu lako otkantat jer tek upisujem :/

Bilo bi mi puno lakše ako mi to priznaju!

 Ne mogu te otakntati jer mislim da to nema veze s načinom upisa. Kako upišeš fakultet (bilo prebacivanje bilo preko mature) napišeš molbu za priznavanje predmeta i priložiš prijepis ocjena sa prošloga fakulteta (kad ispište fsb trebao bi to dobiti) kao i nastavne planove predmeta ovjerene u referadi fsb-a, i onda ti priznaju što ti priznaju.

 

Najbolje bi bilo da nekad pređeš preko puta na fer između 12 i 14 kada radi studentska služba i onda tu pitaš za više detalja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 21:24 (captain_soap_McTawish).
8 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Ja cu te savjetovati da dobro razmislis. A ako nisi prije programirao bolje nemoj.

8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
ks95hr kaže...

Ja cu te savjetovati da dobro razmislis. A ako nisi prije programirao bolje nemoj.

 

To s programiranjem ti ne drži vodu jer na FER-u se kreće ispočetka. Što se tiće mene programirao sam nešto, ugl samo osnovno.

Definitivno ne želim više ostati na FSB-u i razmislio sam dobro o FER-u i u slobodno vrijeme ću programirati i istraživati o svemu da se najbolje uputim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 12:35 (Shingeki94).
8 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Dobro znam kako se krece jer sam to prosao. Gradivo ide brzo i puno ga je, a uz to postoje i predmeti gdje se ne programira. Osnove elektrotehnike, Matematike, Arhitekture racunala, Elektronika, Signali i sustavi, Teorija informacije... Ako ti prosjek nije bajan nije li problem u tome da ti se bilo tesko prisiliti da radis. Jesi siguran da ce ovaj put biti drugacije? Ako kazes da te zanima programiranje trebao bi vise znati o tome. Jer postoji sansa da ces kad vidis ASP ili ARH gdje ce ti sve biti novo i nepoznato reci da te ni programiranje ne zanima. Imam dojam da mislis da je programiranje lakse nego je, ali polja i sortiranje nisu ni 1% sto te ceka ako se na to odlucis. Ceka te ili rad, rad i rad 10 mjeseci godisnje da nadoknadis to sto si mislio da je FER racunarstvo za pocetnike ili te ceka da sljedece godine pitas kakav je TVZ. Ne salim se, ozbiljno ti kazem, ako nisi spreman uciti 6-8 sati dnevno nikad neces biti nikakav programer tako da ti je priznaju li matematike najmanji problem.

8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
ks95hr kaže...

Dobro znam kako se krece jer sam to prosao. Gradivo ide brzo i puno ga je, a uz to postoje i predmeti gdje se ne programira. Osnove elektrotehnike, Matematike, Arhitekture racunala, Elektronika, Signali i sustavi, Teorija informacije... Ako ti prosjek nije bajan nije li problem u tome da ti se bilo tesko prisiliti da radis. Jesi siguran da ce ovaj put biti drugacije? Ako kazes da te zanima programiranje trebao bi vise znati o tome. Jer postoji sansa da ces kad vidis ASP ili ARH gdje ce ti sve biti novo i nepoznato reci da te ni programiranje ne zanima. Imam dojam da mislis da je programiranje lakse nego je, ali polja i sortiranje nisu ni 1% sto te ceka ako se na to odlucis. Ceka te ili rad, rad i rad 10 mjeseci godisnje da nadoknadis to sto si mislio da je FER racunarstvo za pocetnike ili te ceka da sljedece godine pitas kakav je TVZ. Ne salim se, ozbiljno ti kazem, ako nisi spreman uciti 6-8 sati dnevno nikad neces biti nikakav programer tako da ti je priznaju li matematike najmanji problem.

  Dobro, neda mi se sad raspravljati, puno bi morao pisati. Fala ti na mišljenju i informacijama :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Do kud si došao na FSB-u? ako si redovno dao drugu godinu onda definitivno FER nije veliki zalogaj za tebe.

10 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Shingeki94 kaže...

  Dobro, neda mi se sad raspravljati, puno bi morao pisati. Fala ti na mišljenju i informacijama :)

 Ajd molim te ako nije problem da pojasniš malo zbog čega se prebacuješ s FSB-a. Jer ja se dvoumim između FER-a i FSB-a-.

8 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Druga godina, nisam prošao najteže predmete(Terma, EK) tj. prvi puta sam ih i upisao.

 

Ahh dobro, probat ću objasnit. Ne zanima me strojarstvo i mislim da nisam za to. Tehničko crtanje, strojarske konstrukcije i takve stvari mi ne idu baš i ne volim ih. A recimo npr. teško mi je u glavi sa skica i crteža vizualizirati iz 2D u 3D.

Prošle godine kad sam imao RiIG(Računalna i inženjerska grafika), na tome smo prvo radili neke osnove(nacrt, tlocrt, bokocrt) pa jednodijelni element(ja sam crtao maticu) i onda sklop(nekakav ventil je bio). 

Meni je taj predmet bio gadljiv, ali sam se malo potrudio i riješio ga, a i inaće je predmet puno teže pasti nego položit ga. Sad imam Elemente strojeva koji je dosta težak predmet i meni je užasan.

Općenito, ne vidim se u tom svijetu vratila, osovina, matica, zatika, vijaka...pa onda Materijali(učiš o čelicima uglavnom, ostalo o bakru, aluminiju, titanu i njihovim legurama, polimerima...)

Jedino su mi Matematika i Mehanika bili ok.

 

Odlučio sam to ispisati jer se ne vidim u tome i ne želim se utopiti u tu neku prosječnost. Dosta ljudi prihvati tu neku "sudbinu" i završe pa se pate ili rade na kraju u nekoj skroz drugoj struci.

Iskreno, mislim da na tom faksu je malo ljudi koje to stvarno zanima i znaju zašto su tamo.

 

Ako te zanima strojarstvo, malo prouči to polje, je li te stvarno zanima...morat ćeš jako puno raditi da bi uopće došao do motora, robota...rijetki ljudi to rade

13 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Shingeki94 kaže...

Druga godina, nisam prošao najteže predmete(Terma, EK) tj. prvi puta sam ih i upisao.

 

 

 

Znači da si dao praktički ništa, ako te ne zanima strojarstvo prebaci se i ćao, samo pripazi onda jesi li siguran da te FER zanima, nije ti programiranje i sve to što oni tamo rade zanimljivo kako svi misle da je. Puno ljudi upisuje FER jer im se programiranje čini zabavno i svi bi radili aplikacije, ali mislim da to u stvarnosti baš i ne ide tako.

14 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

da se razumije, FER ima i drugi smjer (elektrotehnika) koji nije vezan uz programiranje, ne znači da svi žele na FER da bi radili aplikacije

8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Keops kaže..

 

 

Znači da si dao praktički ništa, ako te ne zanima strojarstvo prebaci se i ćao, samo pripazi onda jesi li siguran da te FER zanima, nije ti programiranje i sve to što oni tamo rade zanimljivo kako svi misle da je. Puno ljudi upisuje FER jer im se programiranje čini zabavno i svi bi radili aplikacije, ali mislim da to u stvarnosti baš i ne ide tako.

 

Istva stvar je sa strojarstvom, ljudi pomisle na aute, motore, formule, bespilotne letjelice, kojekakve robote i da ne nabrajam dalje.

8 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

pozdrav svima,mene samo zanima da li je moguce nakon vec zavrsenog fakulteta upisati jos jedan redovno  u mom slucaju upisao bih fer pa ako itko ima kakve informacije bio bih zahvalan. LP

14 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
MeowMelon kaže...

pozdrav svima,mene samo zanima da li je moguce nakon vec zavrsenog fakulteta upisati jos jedan redovno  u mom slucaju upisao bih fer pa ako itko ima kakve informacije bio bih zahvalan. LP

 Moguće je, ali će te to koštati 140kn * 60ECTS-a po godini, odnosno 8400kn. Svaki prvi upis je besplatan, ali pošto si ti već završio faks, ovo ti je drugi upis pa plaćaš sam.

12 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Pozdrav, zavrsavam 4. razred gimnazije ove godine i na listi fakulteta prvi mi je FER, prosjeci su mi 4.2,4.25,4.29, a ove godine bi mogo bit malo bolji mozda cak i petardu uhvatim..Matematiku i fiziku imam 5. No muci me jedna dilema, stavio sam sve predmete A razinu i prijavio sam fiziku, imam lufta do 02.02. da se odlucim za razine. Isplati li se uopce ici sve A ako se gleda samo ocjena(po logici lakse je dobit vecu ocjenu na nizoj razini), sto i pise na FERovoj web stranici (ako sam dobro shvatio). No opet bune me neke informacije kako se vise vrednuje visa razina od nize koje sam procitao na forumu, pa ako bi mi neko mogao to malo razjasniti bio bih zahvalan!

12 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Gleda se samo ocjena, mislim da se nista ne mnozi. Cak i u slucaju da se viša razina množi sa 1.6, ocjene sa mature od obaveznih predmeta iznose 8%, znaci hrv i eng su 5.33% i ako tu nesto sitno izmnozis svejedno je nebitno naspram ostalih 950 bodova haha

Ja sam uzeo oboje nizu razinu. Hrvatski sam ucio samo dan ranije (onda su ukrali ispite i odgodili maturu za 1 dan pa sam imao jos 1 dan za ponovit ), imao sam 80%. Engleski nisam ni trebao ucit, 90 i nesto posto.
Iako sam se kroz nastavu zapravo pripremao za A razinu i pisao eseje za A razinu(gimnazija), drago mi je da sam tako odabrao jer imas manje gramatike, knjizevnosti, manje lektira za proc, ne moras toliko brinut hoces li zadovoljit broj rijeci na eseju itd itd.

Malo usporis tempo i jos ti ostane vise vremena za pripremit matematiku (koja je zadnja ako se ne varam, barem je meni bila zadnja).

 

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
SnakeEyes kaže...

Isplati li se uopce ici sve A ako se gleda samo ocjena(po logici lakse je dobit vecu ocjenu na nizoj razini), sto i pise na FERovoj web stranici (ako sam dobro shvatio).

 Ne, FER ocjene iz hrvatskog i engleskog uzima u obzir samo kod računanja prosjeka mature, a to su neki mizerni bodovi. Više ćeš bodova imati ako imaš 5 na nižoj razini nego 4 na višoj (jer se jedino prosjek računa), tako da ti je moja preporuka uzeti i HRV i ENG B razinu.

13 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Ako si 100% siguran da ćeš ići na FER uzmi nižu razinu

Govorim iz iskustva jer sam prošle godine bio maturant

Malo prelistaj temu matura 2015, pronađi moje postove (a i postove drugih kolega naravno)

Ocjene ti ne znače ništa, ja sam prolazio jedva s 4, 2. razred čak s 3.0

Matura je ključna

You have to be odd to be number one
12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Jel pametno ići na fer ako me jako zanima elektrotehnika, ali ne napredno programiranje, tj. znam osnove sve do binarnog sortiranja i išao sam na natjecanja, ali se ne vidim u tom poslu i ne privlači me i nikad nebi uzeo knjigu "algoritmi" u ruke i nešto naučio samostalno o tome jer me ne zanima na taj način. Volim primijenjeno programiranje vezano za elektroniku, robotiku i mehatroniku, valjda znate na kaj mislim, hardver, a ne softver :) . Što me zanima i s čime se bavim je elektronika tipa odašiljači, pojačala, wireless prekidači, arduino (jednostavnije programiranje input output, for, while, nikakvi dfs bfs i sl. ), ali to radim u smislu da imam sheme i zalemim kak pise pa dodajem funkcije i igram se s tim, matematicka gimnazija, imam direktan upis na fsb zbog 1. mj iz fizike u 2. razredu, ali ne i na fer, a između tih se dvoumim. 

I opet mi je nekak puno zanimljiviji strujni krug od adijabatskog procesa ili momenta sile na matici, ili titrajni krug u elektronici od titranja njihala na kojemu moras odrediti sile. Cujem da se radi po par sati na feru samo zadaće, a to me bas ne privlaci. Kak je s tim u usporedbi sa strojarstvom?

 

EDIT: i da, matematika je primjenjiva? kolika je prolaznost? da ne završiš kao magistar inženjer, ali samo u teoriji, a nikad u ruci nisi imal ključ trinajsticu ili križni odvijač

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2016 8:28 (Diplomirani pješak).
8 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Elektrotehnika i programiranje su odvojeni osim na 1. godini kad se uče osnove svega. Ako te zanima elektronika i voliš to FER modul elektronika je odabir za tebe. Domaće zadaće tj. pripreme za labos se pišu par sati tjedno i to nije nikakav problem.

13 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

S obzirom da si napisao da te zanima sve i svašta, moj savjet ti je da upišeš FER.

 

Na feru imaš dosta laboratorijskih vježbi na kojima radiš praktične stvari( mislim na spajanje i lemljenje krugova), ali nije na tome fokus. FER je fakultet koji te uči teoriji. Dobit ćeš najbolju moguću podlogu za ove stvari koje si nabrojao, a koliko ćeš te stvari primjenjivati ostaje na tebi.

 

Ove godine se dosta vode ankete i rasprave oko novog ferovog programa, tako da postoji šansa da od iduće godine bude odvojena elektrotehnika i računarstvo već na prvoj godini, i da se olakša prvi semestar u smislu stvari koje moraš položiti do drugog semestra.

 

Matematika je gadna. Postoji jedan dio ljudi kojima nije nikakav problem, ali ako nisi jedan od tih morat ćeš dosta vremena posvetiti tome kako bi prošao. Osobno sam prošao mat iz prve, ali je kolicina vremena koju moras posvetiti neusporedivo veća od bilo čega u srednjoj školi ili na maturi.

14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
yeo kaže...
Ove godine se dosta vode ankete i rasprave oko novog ferovog programa, tako da postoji šansa da od iduće godine bude odvojena elektrotehnika i računarstvo već na prvoj godini, i da se olakša prvi semestar u smislu stvari koje moraš položiti do drugog semestra.

 Ne postoji nikakva šansa da se to dogodi jer je već odlučeno kako će izgledati prva godina na fer-3 programu i ostaje zajedničko. I to sigurno neće ići od iduće godine već vjerojatno najranije za dvije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2016 10:49 (captain_soap_McTawish).
12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Dobro ja sam sad 3. raz pa mozda bude onda promjena i jos se 10 puta promjene uvjeti upisa i matura. Nekak mi ne zvuci to sve skupa lijepo, al bar ste realni, a ne kad kazu laganica, sve super, sve stignes pa nikud nikam, tek toliko da hvale svoj faks.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Diplomirani pješak kaže...

Jel pametno ići na fer ako me jako zanima elektrotehnika, ali ne napredno programiranje, tj. znam osnove sve do binarnog sortiranja i išao sam na natjecanja, ali se ne vidim u tom poslu i ne privlači me i nikad nebi uzeo knjigu "algoritmi" u ruke i nešto naučio samostalno o tome jer me ne zanima na taj način. Volim primijenjeno programiranje vezano za elektroniku, robotiku i mehatroniku, valjda znate na kaj mislim, hardver, a ne softver :) . Što me zanima i s čime se bavim je elektronika tipa odašiljači, pojačala, wireless prekidači, arduino (jednostavnije programiranje input output, for, while, nikakvi dfs bfs i sl. ), ali to radim u smislu da imam sheme i zalemim kak pise pa dodajem funkcije i igram se s tim, matematicka gimnazija, imam direktan upis na fsb zbog 1. mj iz fizike u 2. razredu, ali ne i na fer, a između tih se dvoumim. 

I opet mi je nekak puno zanimljiviji strujni krug od adijabatskog procesa ili momenta sile na matici, ili titrajni krug u elektronici od titranja njihala na kojemu moras odrediti sile. Cujem da se radi po par sati na feru samo zadaće, a to me bas ne privlaci. Kak je s tim u usporedbi sa strojarstvom?

 

EDIT: i da, matematika je primjenjiva? kolika je prolaznost? da ne završiš kao magistar inženjer, ali samo u teoriji, a nikad u ruci nisi imal ključ trinajsticu ili križni odvijač

 Što se tiče programiranja, imat ćeš na prvoj godini pipi i asp, a s obzirom da već znaš što je binarno soritranje i išao si na natjecanja to ti neće predstavljati nikakav problem. Na drugoj godini odabereš elektrotehniku i nećeš se više s time susretati ako ne želiš. Definitivno bih ti po tvojim interesima preporučio fer.

13 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Nagledat ćeš se puno ljudi koji svoju vrijednost mjere s tin koliko je faks težak
Gradivo nije teško(ne moras biti lumen da sve shvatis), ali ga ima jako puno i dosta je brzo. Puno vremena uzmu labosi, a mogu još i više uzeti ako ti dodjele loše asistente
Ako ucis redovno ni petica nije problem
Uči zbog sebe a ne zbog ocjena ;)
You have to be odd to be number one
12 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Top Bugovac kaže...
Nagledat ćeš se puno ljudi koji svoju vrijednost mjere s tin koliko je faks težak
Gradivo nije teško(ne moras biti lumen da sve shvatis), ali ga ima jako puno i dosta je brzo. Puno vremena uzmu labosi, a mogu još i više uzeti ako ti dodjele loše asistente
Ako ucis redovno ni petica nije problem
Uči zbog sebe a ne zbog ocjena ;)

 kak to misliš? 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Oprostite,vi koji imate iskustva na feru jel mozete mi reci ako sam pao programiranje i programsko inzenjerstvo tj nisam skupio dovoljno bodova na kolokvijima,sad imam ispit za par dana. Kakva su iskustva sa prolazom na ispitu? Jel tesko proci? Jel velika tragedija ako ne uspijem ovaj semestar dati to programiranje posto postoji uvjet za drugi semestar?


Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice