Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 951.072
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ekipa pošto znamo kako je predstavljanje nadolazeće Samsungove perjanice 25.2.2018, otvaram ovu temu kako bi se o istome i raspravljalo. Kada dođe na tržište, bude predstavljen onda ćemo imati prilike vidjeti što uistinu i donosi. Do tada nam ostaju specifikacije:

 

Samsung Galaxy S9 / Samsung Galaxy S9+

 

 

USPOREDBA:

 

Samsung Galaxy S9+ / Samsung Galaxy S8+

 

Samsung Galaxy S9 / Samsung Galaxy S8

 

Samsung Galaxy S9/S9+ vs. Note 8

 

 

bugovci isprobali S9/S9+

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 18:33 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ekipa izašao i službeni render Galaxy S9 te Galaxy S9+ modela

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Najvise me interesuje koliko visoko ici sa cijenama

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Fingerprint još uvijek rear-mounted..
Čini mi se da ću prićekat da izađe i kupit s8 kada padne cijena 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja osobno imam S8+ te po ovome što se piše izgleda kako će noviteti biti zaista minimalistički. Naime kamera, čitač otiska prsta i novi CPU nisu i neki "razlog" za prelazak na S9+ ...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Jedino mozda ovih 6gb rama
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Duplo veći cpu single score nije nešto što bi stavio u minimalne promjene. To bi se trebalo osjetiti u radu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

imam S8+ ali kak sam i sa S7E preso na S8 iako nije bilo potrebe mozda se strpim pa ipak uzemem N9 no nikad se nezna 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Navodi se kako že se cijena kretati negdje između 800 funti, što bi bilo negdje 6600kn

 

Inače neki skupih svih dosadašnjih informacija: https://goo.gl/vXFEhD

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
Duplo veći cpu single score nije nešto što bi stavio u minimalne promjene. To bi se trebalo osjetiti u radu.

Krivo, max 25% su brze A75 jezgre...

14 godina
online
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
4mal kaže...

imam S8+ ali kak sam i sa S7E preso na S8 iako nije bilo potrebe mozda se strpim pa ipak uzemem N9 no nikad se nezna 

 Razlika izmedju S7 serije i S8 je sigurno veca, nego ce to bit slucaj sa ovim.

Pa sam format 18:9 sa HDR podrskom je nekom i vise nego dovoljna razlika.

 

Mislim da bi ovdje mogli najvise poentirat "fanatici kamere", s obzirom na najave.

U suprotnom, neku prijeku potrebu za zamjenom ne vidim.

 

Jedino ako ovdje ne mislis na Note seriju, jer je ona uvijek "nesto drugacije" os S serije.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ansha kaže...
Sil kaže...
Duplo veći cpu single score nije nešto što bi stavio u minimalne promjene. To bi se trebalo osjetiti u radu.

Krivo, max 25% su brze A75 jezgre...

 With a clock speed of up to 2.9GHz, a 3rd generation custom CPU offers higher computing power so that its single-core and multi-core performances are improved around two-fold and 40 percent respectively when compared to its predecessor.

 

Izvor: http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/exynos/products/mobileprocessor/exynos-9-series-9810/

 

two-fold ne znači 25%, već dvostruko. Ako imaš nekakav drugi izvor gdje se navodi napredak od 25%, podijeli s nama. Naime, meni je ovo dosta veliki napredak ako bude tako kako se navodi.

14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
ansha kaže...
Sil kaže...
Duplo veći cpu single score nije nešto što bi stavio u minimalne promjene. To bi se trebalo osjetiti u radu.

Krivo, max 25% su brze A75 jezgre...

 With a clock speed of up to 2.9GHz, a 3rd generation custom CPU offers higher computing power so that its single-core and multi-core performances are improved around two-fold and 40 percent respectively when compared to its predecessor.

 

Izvor: http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/exynos/products/mobileprocessor/exynos-9-series-9810/

 

two-fold ne znači 25%, već dvostruko. Ako imaš nekakav drugi izvor gdje se navodi napredak od 25%, podijeli s nama. Naime, meni je ovo dosta veliki napredak ako bude tako kako se navodi.

Pusti samsungov bs, s845 cpu dio je po qualcommu brzi do 25% od s835. Jedino ako ce exinos odjednom postat duplo brzi od snap-a sta naravno nece posto je zadnja generacija bila losija od s835....

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ansha kaže...
Sil kaže...
ansha kaže...
Sil kaže...
Duplo veći cpu single score nije nešto što bi stavio u minimalne promjene. To bi se trebalo osjetiti u radu.

Krivo, max 25% su brze A75 jezgre...

 With a clock speed of up to 2.9GHz, a 3rd generation custom CPU offers higher computing power so that its single-core and multi-core performances are improved around two-fold and 40 percent respectively when compared to its predecessor.

 

Izvor: http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/exynos/products/mobileprocessor/exynos-9-series-9810/

 

two-fold ne znači 25%, već dvostruko. Ako imaš nekakav drugi izvor gdje se navodi napredak od 25%, podijeli s nama. Naime, meni je ovo dosta veliki napredak ako bude tako kako se navodi.

Pusti samsungov bs, s845 cpu dio je po qualcommu brzi do 25% od s835. Jedino ako ce exinos odjednom postat duplo brzi od snap-a sta naravno nece posto je zadnja generacija bila losija od s835....

 Uopće ne pričam o Snapdragonu, već o Exynosu 9810 koji Samsung uspoređuje s.... pa valjda sa svojim prethodnim Exynosom. Znači, 8895 iz S8 postiže oko 2k na Geekbenchu. S7 je imao koliko ono? Oko 1800-1900. Napredak S8 u odnosu na S7 što se single core rezultata je zanemariv. Zato me i čudi što nitko ne komentira ove najave Samsunga da se radi o duplo bržem rezultatu što se tiče single core performansi. Naravno, radi se samo o najavama... Vidjet ćemo kako će to u praksi izgledati. Ali mislim da bi se mnogi mogli iznenaditi što se tiče brzine S9 ako sve bude kako je najavljeno. 

 

I što se tiče Snapdragona u S9... Ugrađuje se za američko i kinesko tržište zbog neke priče oko licenci. Nisam upućen. Svi ostali će dobiti Exynos i zato su ove najave nama interesantne. 

14 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

I snapdragon i exynos imaju ARM Cortex A75 jezgre tako da je razlika u cpu performansama zanemariva. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

na N sam mislio 

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

U svakom slučaju bit će zanimljivo vidjeti taj novi Exynos 9810...po službenoj najavi procesorski dio bit će 40% brži od prethonika, a grafički 20%. To je ovako na prvu veliki napredak, ali pitanje je koliko će oni to softverski optimizirati i koliko će se to primjetiti u svakodnevnom korištenju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Bez obzira na sve zaista ne vidim potrebu prelaska s galaxy s8+ na možebitni Galaxy S9+ ....

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Gale92 kaže...

Bez obzira na sve zaista ne vidim potrebu prelaska s galaxy s8+ na možebitni Galaxy S9+ ....

 To je osobna stvar...nekome su 2GB RAMa više, bolja kamera sa više mogućnosti, stereo zvučnici, jači i štedljivji chipset dovoljni razlozi za prijelaz. I još ako onaj Intelligent Scan bude funkcionalan, bit se S9+ lijepo zaokružen mobitel.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Potreba je osobna stvar svakoga. Recimo, znam čovjeka koji je još uvijek na S2 i radi na njemu bitnije stvari od standardne komunikacije. Ovdje smo većinom manje, više ljudi koji relativno često mijenjaju uređaje (ciklus manji od dvije godine recimo).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

mislim da je ciklus 2 godine, jer pretplatnički ugovori vrijede toliko, no to je osobno mišljenje / odnosno mogućnost ....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

a da se digne topic malo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Gale92 kaže...

Ekipa izašao i službeni render Galaxy S9 te Galaxy S9+ modela

 Ako je ovo točno onda je ovo korak u nazad u odnosu na S8.

13 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s9_cad_schematics-news-29400.php

ako se pogleda cad shema onda se vidi da render nema veze s tim, trebal bi biti isti ko i s8 ili cak i bolji po dizajnu (govorim za debljinu ovih bocnih stranica)

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 17:58 (ibosilj).
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Prema zadnjih glasinama cijena bi trebala ostati ista ili max. poskupjeti 7% u odnosu na S8...tako da ništa od onih apsurdnih 1000€ o kojima se govorilo.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

biti će samo "dopunjavanje nedostataka" S8 modela.... ništa posebno zaista....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ipak su oni renderi što su kružili po Internetu lažni...nema bezela sa strane već je gotovo isti kao S8.

 

http://www.smartphonehrvatska.com/2018/02/19/galaxy-s9-i-s9-pregledani-u-detalje-napasite-na-sluzbenim-promo-renderima/

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice