Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem

poruka: 13
|
čitano: 6.544
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem

Ekipa imam problem sa a50,nevidi 5Ghz wifi mreže,iako u specifikacijama to podržava.

Čitam po netu da dosta samsugovig mobitela ima isti bug.

Imali netko rješenje za ovaj problem ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem

Jesi ukljucio na svom Routeru 5Ghz mrezu?

Ima li tvoj Router uopce mogucnost Dual-Band frekvencija istovremeno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem
zzz kaže...

Ekipa imam problem sa a50,nevidi 5Ghz wifi mreže,iako u specifikacijama to podržava.

Čitam po netu da dosta samsugovig mobitela ima isti bug.

Imali netko rješenje za ovaj problem ?

 Moj uredno radi....

15 godina
offline
Re: Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem
Čitatelj kaže...

Jesi ukljucio na svom Routeru 5Ghz mrezu?

Ima li tvoj Router uopce mogucnost Dual-Band frekvencija istovremeno?

 Moj ruter nema,spajam se na ruter u kafani.

Imam stari kineski mob koji se spoji bez problema na 5 Ghz ,a ovaj samsung nikako.

Testitao sam i aplikacijaok,koja tvrdi da moj samsung ne podržava 5Ghz wifi mreže.

Samsumng je predloži brisanje kecha,i reset mreže,te na kraju i factofy reset,,ništa nije pomoglo.

7 godina
protjeran
offline
Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem

Î sta planiras dobiti sa 5Ghz u kafani sa 10Mbit vezom?

 

5Ghz ima smisla kad povezes laptop i NAS preko 5Ghz veze, pa saljes backup brzidom do 22Mb/s,

umjesto 11Mb/s na 2.4Ghz.

 

Al ovako u "kafani", koje su ti prednosti, osim sto imas signal koji ne voli zidove, prozore ili bilo kakve druge prepreke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem
Čitatelj kaže...

Î sta planiras dobiti sa 5Ghz u kafani sa 10Mbit vezom?

 

5Ghz ima smisla kad povezes laptop i NAS preko 5Ghz veze, pa saljes backup brzidom do 22Mb/s,

umjesto 11Mb/s na 2.4Ghz.

 

Al ovako u "kafani", koje su ti prednosti, osim sto imas signal koji ne voli zidove, prozore ili bilo kakve druge prepreke?

 Kafana je tik uz poštu,i skine 1GB dok si rekao keks..😁

7 godina
protjeran
offline
Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem

Za to ti je opet dovoljan 2.4Ghz.

 

Recimo da teoretski ima brzinu od 1000Mbit, to je sve ostvarivo sa 2.4Ghz sa AC5300 Routerom.

 

Primjerice, moj Router je AC1200, sto mu daje Max 300Mbit na 2.4Ghz i 867Mbit na 5Ghz.

 

NAS mi je Gigabitni (1000Mbit), i kada laptop spojim preko 5Gh veze, vucem sa NAS-a Max 867Mbit od 1000Mbit.

U slucaju da se spajam na 2.4Ghz, onda je to ogranicenje od 300mbit od 1000Mbit.

 

 

Da skratimo, ti kazes 1GB u 1min - to nisu neke brzine, nekih 130Mbit. A za to ti ne treba 5Ghz.

 

Frekvencija ti ne ogranicava brzinu u tom slucaju, samo domet. 5Ghz ti treba za sve iznad 1000Mbit, odnosno 7.5GB/min.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem

Ma sve je to ok,ali me smo zanima zašto moj a50 ne vidi 5Ghz mreže .

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem

Pa jel se spajas na kafanu ili postu?

 

Ako na postu - normalno da ne vidis - 5Ghz, jedan zid i papa signal,

a kamoli ne nekoliko zidova, vrata i ostalog.

 

Po specifikacijama podrzava DualBand - samo ne pise dali podrzava DualBand simultano.

Provjeri napredne opcije, pa vidi dali se moze odabrati 2.4Ghz i 5Ghz posebno.

 

Makar, jedino sto dobijas je manji domet, i nista drugo.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem

Ok,hvala.

16 godina
neaktivan
offline
Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem

meni je bila prednost prebacit router na 5Ghz samo zbog zagušenosti i klanja gomile routera sa 2,4.  jedan dan promijeniš kanal 11, sutra 8, pa 3 i tako svaki dan pad brzine zbog gužve.

sada na 5Ghz analizator pokaže da sam jedini i poteže mi 150Mbit kolika mi je i veza. jedino je udaljenost i prepreke mana kao što Čitatelj kaže.  ali preporuka svima koji su u gužvi na 2,4.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem

Ne znam kako si provjeravao da li si spojen na 5Ghz ili na 2.4 ali barem sto se tice S9 kod mene, meni uopste nije moguce se povezati na 2.4 ghz ukoliko su ibe wifi mreze istog naziva. Naprimer na ruteru je ukljucen i 2.4 i 5ghz ali su im isto ime dali "kafana" od 2.4ghz a takodje se zove i od 5ghz "kafana" tad telefon automataski spaja na 5ghz i imas slabiji signal. Ja sam se dugo vremena cimao oko toga jer sam mislio da mi nesto sa telefonom nije u redu jer sa S5 uhvatim bolji signal nego sa S9 dok nisam provalio da je po nekim wifi po gradu ukljucen i 5ghz pod istim imenom i tad nemas mogucnost da se spajas na 2.4..Recimo S5 se spoji sam na 2.4ghz iako podrzava 5ghz dok s9 na istu mrezu spaja se na 5ghz i ne mozes na 2.4. Jedino ako neko stavi ime za 5ghz "kafana 1" a za 2.4 ostane "kafana" e tad dobijas skreniranjem mreza obe mreze od 2m4 i 5ghz i onda tek biras na koju ces se povezati.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Samsung galaxy a50 5Ghz wifi problem

Zato im treba promjeniti ime da ih mozes razlikovat,

tipa "Home_Network_2.4G" i "Home_Network_5G", i onda nemas greske s tim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice