Green laser modding i maksimalna snaga

poruka: 17
|
čitano: 7.280
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

dakle planiram kupiti sa ebaya onaj zeleni laser za 5 dolara i zamijeniti tu diodu onom iz blue raya ali nije to problem,moje pitanje je kolika je maksimalna snaga lasera kojeg mogu kupiti sa interneta,znači da smi ić priko granice,čitao sam negdi da se sve priko neke određene granice ostavlja na carini i možda poslje može biti još problema...postao san sličnu temu davnoooo ali nisan dobio odgovor,nadan se da ću sada imati više sreće :)

-------Ovo je potpis-------
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2012 22:29 (veki je car).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

Kao i sa svime ostalim što se tiče naše granice, nikad nisi siguran. Mislim da sam čitao negdje nekih 5mV dozvoljeno, nakon 5 min guglanja sam naišao na sličan podatak po internetu. Jedino je valjda australija ograničila ozbiljnije to na puno manje 

 
0 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Re: Green laser modding i maksimalna snaga
veki je car kaže...

dakle planiram kupiti sa ebaya onaj zeleni laser za 5 dolara i zamijeniti tu diodu onom iz blue raya ali nije to problem,moje pitanje je kolika je maksimalna snaga lasera kojeg mogu kupiti sa interneta,znači da smi ić priko granice,čitao sam negdi da se sve priko neke određene granice ostavlja na carini i možda poslje može biti još problema...postao san sličnu temu davnoooo ali nisan dobio odgovor,nadan se da ću sada imati više sreće :)

 

Nece ici to sto si naumio.Da bi radio zeleni laser potrebno je imati infracrvenu lasersku diodu valne duzine 808nm.Bilo koja druga dioda(crvena,plava,ili infracrvena koja nije valne duzine 808nm) nece ti raditi.Ne postoji(za civile) zelena laserska dioda.Nego se infracrvena svijetlost pretvara pomocu Nd:YAG kristala u zelenu svijetlost.

Nije ogranicena snaga lasera kojeg mozes naruciti.Na ebay-u se prodaju laserske diode snage preko  100W, bez ikakvih problema.

Naravno mislim da znas da laserku diodu ne mozes spojiti direktno na baterije nego preko drivera(jer ce u protivnom pregoriti).

Vise sam puta pravio lasere iz DVD przilica sa vrlo uspjesnim rezultatima (oko 300mW snage).

Namjeravam kupiti ovu plavu laserku diodu pa da napravim malo jaci stroj.Na slikama je jedan od mojih tokarenih hladnjaka za laser sa direktnim umetanjem laserske diode u njega.Naravno ovaj se hladnjaka umetne u zeljeni host.

14 godina
neaktivan
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

pa na tom laseru piše da je valna dužina 532nm a na onom od 10 dolara 405nm,i gledao sam i ima jeftinijih blu ray dioda koje su 405nm

P.S.

ja sam slomio diode iz 2 pržilice tako da sam odustao od pržilice,a vi kažete da ste dobili oko 300mw,koliko se ja razumijem to je jako velika toplina(učinkovitost) bar što se paljenja papira tiče XD

-------Ovo je potpis-------
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2012 8:28 (veki je car).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Green laser modding i maksimalna snaga

znači koje su diode najbolje za nekakav laserčić,znam da snaga zelene diode(valjda preko kristala) od 1mw odgovara snazi crvene diode na 3mw,ali se lome koplja je li bolja jača zelena dioda ili ova iz blue ray uređaja,pa pošto vidim da se razumijete molim odgovor,jer na googlu ima milijun tutorijala ali svaki preporuča jednu vrstu diode jer je kao ta najbolja

-------Ovo je potpis-------
11 godina
protjeran
offline
Re: Green laser modding i maksimalna snaga
veki je car kaže...

pa na tom laseru piše da je valna dužina 532nm a na onom od 10 dolara 405nm,i gledao sam i ima jeftinijih blu ray dioda koje su 405nm

P.S.

ja sam slomio diode iz 2 pržilice tako da sam odustao od pržilice,a vi kažete da ste dobili oko 300mw,koliko se ja razumijem to je jako velika toplina(učinkovitost) bar što se paljenja papira tiče XD

 

Nije svaka laserka dioda ista.Najjace laserske diode su one iz 24X przilica.One mogu potegnuti i do 600+mA na 3.3V.Ovu sto sam ja pravio je bila iz Lg przilice od 22X.

Kod ovih novijih przilica se sve rijede upotrebljavaju standardne 5.6mm laserske diode.Sada stavljaju nekakve kockasete koje je tesko stavili u hladnjak(potrebno precizno glodanje).

veki je car kaže...

znači koje su diode najbolje za nekakav laserčić,znam da snaga zelene diode(valjda preko kristala) od 1mw odgovara snazi crvene diode na 3mw,ali se lome koplja je li bolja jača zelena dioda ili ova iz blue ray uređaja,pa pošto vidim da se razumijete molim odgovor,jer na googlu ima milijun tutorijala ali svaki preporuča jednu vrstu diode jer je kao ta najbolja

 

 

Imas  ove plave od 2W s ebaya ali im je  cijena malo prevelika 400 kuna komad.Najbolje bi ti bilo da kupis neki malo kvalitetniji zeleni laser i iz njega izvadis  lasersku diodu i stavis ovu(dobijes 2 za 10$).Ako nisis strucan u lemljenjeu odmah naruci i ovaj driver.Jer bez njega ces spaliti svaku diodu.

Zeleni laser je najbolji jer je ljudsko oko najosjetljivije na zelenu svijetlost.Ali njegova mana je sto je vise komplicirana izrada.

Neznam jesi li znao ali s ovim laserima mozes oslijepiti brze nego sto trepnes okom.I domet im je preko 10+ km.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

znam to 

znači bolje je modat nego sklapat,barem dok se zeru love ne skupi :)

-------Ovo je potpis-------
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2012 16:00 (veki je car).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

Ako imas kakvog tokara blizu sebe moglo bi se svasta napraviti.Bilo crveni ili zeleni.Ja bi ti preporucio da prvo ides sa crvenim,jer su diode jeftine(ebay,pokvarena przilica).

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2012 17:26 (milivat).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

evo naručio sam laser i kad stigne probat ću ga modat a ako ne budem zadovoljan...smislit ćemo nešto novo

 

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

U koju si boju mislio modat.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

a kako ste rekli da su za zelenu boju potrebni kristali,blue-ray su skupi,mislio sam u crvenu jer koliko sam dosad shvatio ne treba kristal...tako da ću vjerovatno naručiti neku jaču crvenu diodu do 100-tinjak kn(za prvi pokušaj jeftinije tako da ako skurim nema veze) a onda ako ne budem zadovoljan idemo dublje u džep i u jače modanje :)
modanje ću radit samo ako ne budem nimalo zadovoljan zelenim laserom kad mu spalim regulator struje... 

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Green laser modding i maksimalna snaga
veki je car kaže...

a kako ste rekli da su za zelenu boju potrebni kristali,blue-ray su skupi,mislio sam u crvenu jer koliko sam dosad shvatio ne treba kristal...tako da ću vjerovatno naručiti neku jaču crvenu diodu do 100-tinjak kn(za prvi pokušaj jeftinije tako da ako skurim nema veze) a onda ako ne budem zadovoljan idemo dublje u džep i u jače modanje :)
modanje ću radit samo ako ne budem nimalo zadovoljan zelenim laserom kad mu spalim regulator struje... 

 

Ako kupis zeleni laser u njemu se vec nalazi kristal.Na tebi je samo da izvadis lasersku diodu koja je dosla u laser i stavis jacu.Samo ima jedan problem a to je hladenje.Hladnjak nije projektiran za vecu snagu.Pa ces morati u kracim intervalima paliti laser.I nemoj zaboraviti hladiti bilo koju diodu.Vidis onaj moj hladnjak u prvom postu, on je tokaren od punog bakrenog komada,promjera je 25mm i duzine 20mm,tezine 76 grama.A zagrije se do 60C u roku od 1 minute(crvena dioda 300mW).

14 godina
neaktivan
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

ma iskemijat ću ja neko hlađenje,možda mu i promijenim kućište i stavim u neko bolje hlađeno-imam par ideja :)

P.S.

Kakva je ova gold diode-valja li to išta

 

-------Ovo je potpis-------
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 12:14 (veki je car).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

Dioda je dobra samo je njena izvedba neprakticna za laser pointer.Da napomenem da kristal iz jeftinog zalenog lasera nece mozi izdrzati toliku snagu lasera.Moze izdrzati do 1W a sve preko toga dovodi do njegovog zagrijavanja i pucanja.Naravno i leca mora biti od stakla jer ce se plasticna istopiti.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

imam ja dosta heatsinkova sa mnogo drugih spravica i napravit ću svoje kućište u koje ću stavit te sinkove tako da bi moga i ovo progurat-otom potom,zahvaljujem na dosadašnjoj pomoći milivat

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

ovako,izvadio san modul laserski ali iman problem,nema nikakvog šarafa ni potencioometra kojim bi moa regulirat struju tj. pojačat ga bi li mi iko moga reć je li postoji neka druga metoda za modanje,bio bih jako zahvalan :))

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Green laser modding i maksimalna snaga

našao sam regulator -LM358M i sada pošto on ima 8 nogu moja je pretpostavka  da bi trebalo prespojiti + i - (ulazne) direktno na + i - izlaza na diodu kako sam vidio na jednom linku,voli bih čuti vaše mišljenje a evo OVDE je slika slika spoja tog IC-a

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice