Šteka laptop! Kvar?

poruka: 14
|
čitano: 16.108
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Šteka laptop! Kvar?

Pozdrav,

nikako da budem bez problema. Imam laptop ASUS K52N-SX186. Na njemu je instaliran Windows 7 Home Premium. Na njegovih 1GB rama, nadogradio sam još 2GB! Tako da mislim da je dovoljno jak da pokreće Windowse 7!  Sada što je problem. Danas sam primjetio da kada uđem u Firefox na internet i surfam GameSpotom ili nećime drugim, svakih par minuta zbrejka laptop i pojavi se na vrhu prozora "(Not Responding)". On se odšteka nakon 30-tak sekundi, ali stvarno iritira!!! Instalirao sam i Advanced System Care i u malom prozorčiću u vrijeme kada je zbrejkan, piše da je disk usage 100% (valjda HDD?). Zar to znači da je disk u kvaru i da mi moraju zamjeniti laptop {#}? Bio sam u biosu podesio (kada sam pokušavao instalirati Win XP) HDD controller na "Native IDE", ali sam vratio na onaj drugi (IDE-ac... nešto). Gdje je problem? Recite mi jeli disk u kvaru? Siguran sam da nešto nije u redu :/. Samo vas molim da mi kažete što. Molim vas za pomoć,

hvala!

 

EDIT: Za vrijeme brejkanja svijetli lampica na radu diska. (cilindar sličica)

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 14:48 (Stryker).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Šteka laptop! Kvar?
Stryker kaže...

Pozdrav,

nikako da budem bez problema. Imam laptop ASUS K52N-SX186. Na njemu je instaliran Windows 7 Home Premium. Na njegovih 1GB rama, nadogradio sam još 2GB! Tako da mislim da je dovoljno jak da pokreće Windowse 7!  Sada što je problem. Danas sam primjetio da kada uđem u Firefox na internet i surfam GameSpotom ili nećime drugim, svakih par minuta zbrejka laptop i pojavi se na vrhu prozora "(Not Responding)". On se odšteka nakon 30-tak sekundi, ali stvarno iritira!!! Instalirao sam i Advanced System Care i u malom prozorčiću u vrijeme kada je zbrejkan, piše da je disk usage 100% (valjda HDD?). Zar to znači da je disk u kvaru i da mi moraju zamjeniti laptop {#}? Bio sam u biosu podesio (kada sam pokušavao instalirati Win XP) HDD controller na "Native IDE", ali sam vratio na onaj drugi (IDE-ac... nešto). Gdje je problem? Recite mi jeli disk u kvaru? Siguran sam da nešto nije u redu :/. Samo vas molim da mi kažete što. Molim vas za pomoć,

hvala!

 

EDIT: Za vrijeme brejkanja svijetli lampica na radu diska. (cilindar sličica)

jesi provjerio za početak brzinu interneta...jer postoji mogučnost da te internet zeza

''Znam da ništa ne znam.''
14 godina
protjeran
offline
Šteka laptop! Kvar?

Podlo ću se i zlonamjerno nasmijati...{#}...Asus...šrot..no bitno je da si dobio najjače komponente za te pare...{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 14:58 (linuxjuzer).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Šteka laptop! Kvar?

Nabavi HD Tune i u njemu provjeri disk (Health -> S.M.A.R.T. ststus i Error scan -> ima li bad sektora). To prvo.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Šteka laptop! Kvar?

Skini Google Chrome i počisti Cache,Povjest i Kolačiće sa CCleanerom.Također nebi bilo loše da skeniraš Malwarebytesom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 16:15 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Šteka laptop! Kvar?

Probaj sa drugim browserom. Meni isto kad koiristim firefox šteka ko ludo, isto kako si i ti opisao problem, a chrome, opera i ostali rade bez problema. Ako ti se to događa samo kad si na netu onda ti je definitvno do firefoxa!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Šteka laptop! Kvar?

Ne... {#}Šteka i u Internet Exploreru i kada nisam na internetu. Ali nisam naišao na nikakve greške u HD Tune... :/ Poslao sam upit i ASUS-u ali neznam kada će mi odgovoriti. Zar sam opet dobio pokvarenu robu? Jeli je pokvaren HDD?

14 godina
offline
Šteka laptop! Kvar?

Probaj ovako:

1. Napiši koja ti je brzina interneta

2. Nabavi HD Tune i u njemu provjeri disk (Health -> S.M.A.R.T. ststus i Error scan -> ima li bad sektora) @ 191x7

3. Skini CCleaner i pocisti lap

4. Skini web browser imenom  Google Chrome  @ Marko :D

Google is NOT your friend!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 16:11 (passat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Šteka laptop! Kvar?
Stryker kaže...

Ne... {#}Šteka i u Internet Exploreru i kada nisam na internetu. Ali nisam naišao na nikakve greške u HD Tune... :/ Poslao sam upit i ASUS-u ali neznam kada će mi odgovoriti. Zar sam opet dobio pokvarenu robu? Jeli je pokvaren HDD?

Jesi probao sa ccleanerom ocistit?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Šteka laptop! Kvar?
Stryker kaže...

Pozdrav,

nikako da budem bez problema. Imam laptop ASUS K52N-SX186. Na njemu je instaliran Windows 7 Home Premium. Na njegovih 1GB rama, nadogradio sam još 2GB! Tako da mislim da je dovoljno jak da pokreće Windowse 7!  Sada što je problem. Danas sam primjetio da kada uđem u Firefox na internet i surfam GameSpotom ili nećime drugim, svakih par minuta zbrejka laptop i pojavi se na vrhu prozora "(Not Responding)". On se odšteka nakon 30-tak sekundi, ali stvarno iritira!!! Instalirao sam i Advanced System Care i u malom prozorčiću u vrijeme kada je zbrejkan, piše da je disk usage 100% (valjda HDD?). Zar to znači da je disk u kvaru i da mi moraju zamjeniti laptop {#}? Bio sam u biosu podesio (kada sam pokušavao instalirati Win XP) HDD controller na "Native IDE", ali sam vratio na onaj drugi (IDE-ac... nešto). Gdje je problem? Recite mi jeli disk u kvaru? Siguran sam da nešto nije u redu :/. Samo vas molim da mi kažete što. Molim vas za pomoć,

hvala!

 

EDIT: Za vrijeme brejkanja svijetli lampica na radu diska. (cilindar sličica)

Sudeći po tvom problemu greška je na samom ramu kojeg si nadogradio memoriju i tu su počeli problemi. Prvo dali je Memorija ispravna? S laptopa izvadi jednu memoriju i ostavi jednog i pokreneš sa memtestom ( skineš ga i prži na CD da bude botabilna) da utvrdiš da nema errora, i kad prođe 100 posto a onda ta izvadiš i staviš drugi i ako nakon memetesta pojavi error znači da memorija prave probleme potrebno stavi ispravnu memoriju. Ako novu koji si nadogradio a baš ima erora reklamiraj ga da dobiš druge ako si kupio u dućanu.

Druga mogučnost da može bit problem u hard disku jer ono zna usporava ako ima bad sectora. Skeniraj sa HD Tune i ako ima bad sectora potrči po novi hard disk a stari hard disk ako imaš važnije pograme najprije pospremi na usb stick, može i na DVD. Laptop nemožeš zamjenit ali memoriju i hard disk može.

Nenad
13 godina
neaktivan
offline
Re: Šteka laptop! Kvar?

Sve je ispravno, nema nikakvih grešaka na HDD (provjerio sa HD Tune i Error Checking u Windowsima). Kada sam ugradio RAM-ove sve je radilo dobro dva dana. Nema virusa, provjerio sa malwarebytesom i nortonom... Registryji su uredu, počistio sam ccleanerom, probao drugi browser, ali šteka i po windowsima. NIŠTA NE RADI!!! {#}{#} Pardon na izrazu, ali... kompjutori su sranje! Sramota, i još znam solidno sa kompovima... TEŠKA SRAMOTA ZA PC-E! Sada se stanje još i pogoršalo, dok ovo pišem slušam muziku u Windows Media Playeru i šteka svake 2 minute i prekida glazbu i pisanje na 30-40 sekundi! KATASTROFA!!! I zašto ona usrana lampica za HDD (cilindar) stalno svijetli kada zašteka?!?!? Zašto su mi prodali škart? Ako nazovem usrani ASUS ovlašteni servis KAKO da im objasnim da želim novu stvar!!! Bemu Boga, najradje bi uzeo sjekiru, razvalio to sranje i zaboravio kompjutore do kraja života! Dajte mi recite i potvrdite samo da je to ozbiljan kvar... ali na čemu?!?!?!

14 godina
protjeran
offline
Re: Šteka laptop! Kvar?
Nello kaže...
Stryker kaže...

Pozdrav,

nikako da budem bez problema. Imam laptop ASUS K52N-SX186. Na njemu je instaliran Windows 7 Home Premium. Na njegovih 1GB rama, nadogradio sam još 2GB! Tako da mislim da je dovoljno jak da pokreće Windowse 7!  Sada što je problem. Danas sam primjetio da kada uđem u Firefox na internet i surfam GameSpotom ili nećime drugim, svakih par minuta zbrejka laptop i pojavi se na vrhu prozora "(Not Responding)". On se odšteka nakon 30-tak sekundi, ali stvarno iritira!!! Instalirao sam i Advanced System Care i u malom prozorčiću u vrijeme kada je zbrejkan, piše da je disk usage 100% (valjda HDD?). Zar to znači da je disk u kvaru i da mi moraju zamjeniti laptop {#}? Bio sam u biosu podesio (kada sam pokušavao instalirati Win XP) HDD controller na "Native IDE", ali sam vratio na onaj drugi (IDE-ac... nešto). Gdje je problem? Recite mi jeli disk u kvaru? Siguran sam da nešto nije u redu :/. Samo vas molim da mi kažete što. Molim vas za pomoć,

hvala!

 

EDIT: Za vrijeme brejkanja svijetli lampica na radu diska. (cilindar sličica)

Sudeći po tvom problemu greška je na samom ramu kojeg si nadogradio memoriju i tu su počeli problemi. Prvo dali je Memorija ispravna? S laptopa izvadi jednu memoriju i ostavi jednog i pokreneš sa memtestom ( skineš ga i prži na CD da bude botabilna) da utvrdiš da nema errora, i kad prođe 100 posto a onda ta izvadiš i staviš drugi i ako nakon memetesta pojavi error znači da memorija prave probleme potrebno stavi ispravnu memoriju. Ako novu koji si nadogradio a baš ima erora reklamiraj ga da dobiš druge ako si kupio u dućanu.

Druga mogučnost da može bit problem u hard disku jer ono zna usporava ako ima bad sectora. Skeniraj sa HD Tune i ako ima bad sectora potrči po novi hard disk a stari hard disk ako imaš važnije pograme najprije pospremi na usb stick, može i na DVD. Laptop nemožeš zamjenit ali memoriju i hard disk može.

ma ukratko nek ga nosi u servis,još će sam veću štetu napraviti...usput,sorry za moje zlurado radovanje na početku,želim ti da ti lap proradi...

13 godina
neaktivan
offline
Šteka laptop! Kvar?

Pozdrav,

odnjeo sam laptop na servis i zamjenjena je kompletna matična ploča. Primjetio sam da i dalje šteka komp, samo nešto malo manje dugo ostaje zamrznut (sa 40 sec na 10-tak sec). Pa što je stvarno u kvaru? Je li zaista računalo takvo smeće ili? Izmjenjena je matična, provjerio sam sa HD Tune hard disk i nije našao niti jednu grešku... U čemu je problem??? Ne kužim?!?!? Zar da opet vozim na servis ili?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Šteka laptop! Kvar?
Stryker kaže...

Pozdrav,

odnjeo sam laptop na servis i zamjenjena je kompletna matična ploča. Primjetio sam da i dalje šteka komp, samo nešto malo manje dugo ostaje zamrznut (sa 40 sec na 10-tak sec). Pa što je stvarno u kvaru? Je li zaista računalo takvo smeće ili? Izmjenjena je matična, provjerio sam sa HD Tune hard disk i nije našao niti jednu grešku... U čemu je problem??? Ne kužim?!?!? Zar da opet vozim na servis ili?

 Ja bih na tvom mjestu prvo napravio clean install windowsa (i dok ne vratis backup) probaj dal' "leti" za razliku od prije, ja bih jos preporucio TuneUP Utillities......Ako stvaro ide brze onda sve oke, ako ne vozi na servis, sretno :)

I will follow.....
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice