Računalo je poludjelo

poruka: 12
|
čitano: 3.686
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Računalo je postalo svojevoljno

Znam da nije najracionalnije objašnjenje, ali ne znam kako bih drukčije stavio naslov teme. Uglavom, računalo je u zadnjih nekoliko dana postalo svojevoljno; u Wordu samo od sebe ode na treći redak, dok ja mislim da tipkam deseti redak; na YouTubeu kada želim video otvoriti u novom prozoru, računalo otvori video u novom prozoru, ali istovremeno u prvom prozoru pokrene taj video; kada želim zatvoriti jedan prozor u tražilici, računalo zatvori još jedan; kada želim otvoriti, dodati još jedan prozor, računalo doda još dva. To već lagano postaje frustrirajuće. Zašto se ovo dešava, i da li netko zna kako da riješim problem? Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Računalo je postalo svojevoljno
zombie kaže...

Znam da nije najracionalnije objašnjenje, ali ne znam kako bih drukčije stavio naslov teme. Uglavom, računalo je u zadnjih nekoliko dana postalo svojevoljno; u Wordu samo od sebe ode na treći redak, dok ja mislim da tipkam deseti redak; na YouTubeu kada želim video otvoriti u novom prozoru, računalo otvori video u novom prozoru, ali istovremeno u prvom prozoru pokrene taj video; kada želim zatvoriti jedan prozor u tražilici, računalo zatvori još jedan; kada želim otvoriti, dodati još jedan prozor, računalo doda još dva. To već lagano postaje frustrirajuće. Zašto se ovo dešava, i da li netko zna kako da riješim problem? Hvala.

 LOL netko ti se spojio na komp i zeza te.

TeamViewer?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 0:02 (hummer0).
11 godina
offline
Re: Računalo je poludjelo
U budućnosti će tvoj komp biti poznat kao Onaj s kojeg se pokrenuo skynet
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 0:16 (picajzla0707).
8 godina
offline
Re: Računalo je poludjelo
Iscupaj kabl od mreze, ili disejblaj wifi na kompjuteru.

Ako sve radi normalno, opcija gore. Ako i dalje ludi, brisanje i reinstall
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Računalo je postalo svojevoljno
zombie kaže...

Znam da nije najracionalnije objašnjenje, ali ne znam kako bih drukčije stavio naslov teme. Uglavom, računalo je u zadnjih nekoliko dana postalo svojevoljno; u Wordu samo od sebe ode na treći redak, dok ja mislim da tipkam deseti redak; na YouTubeu kada želim video otvoriti u novom prozoru, računalo otvori video u novom prozoru, ali istovremeno u prvom prozoru pokrene taj video; kada želim zatvoriti jedan prozor u tražilici, računalo zatvori još jedan; kada želim otvoriti, dodati još jedan prozor, računalo doda još dva. To već lagano postaje frustrirajuće. Zašto se ovo dešava, i da li netko zna kako da riješim problem? Hvala.

Moguće da ti s mišom nešto ne štima pa ti šalje npr. 2 klika. To bi objasnilo otvaranje više tabova.

13 godina
offline
Računalo je poludjelo

Ovo mi se i ranije događalo, ali trajalo je nekoliko dana dok se nije "unormalilo". Samo da napomenem da mi je istekla Windows licenca. Ne znam da li to nešto znači u ovoj situaciju, a problemi su baš počeli nedugo nakon isteka licence, mada su, kao što sam već spomenuo, postojali i prije pa su nestali, ali ima tome mjeseci i mjeseci.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Računalo je poludjelo
zombie kaže...

Ovo mi se i ranije događalo, ali trajalo je nekoliko dana dok se nije "unormalilo". Samo da napomenem da mi je istekla Windows licenca. Ne znam da li to nešto znači u ovoj situaciju, a problemi su baš počeli nedugo nakon isteka licence, mada su, kao što sam već spomenuo, postojali i prije pa su nestali, ali ima tome mjeseci i mjeseci.

 Napravi kako su ti rekli: Prvo promijeni miš, ako se ponavlja, probaj bez interneta, ako je isto - reinstal. Licenca Windowsa nema veze s time.

13 godina
offline
Računalo je poludjelo

Ili miš ili tipovnica te možda zeza, provjeri jel sve tipke rade dobro ili da neka se ne "ljepi" pa ostaje stisnuta.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Računalo je poludjelo

jeli instaliran kakav addon ili programčić koji koristi tipkovnične prečace?

pogasi ih sve. možda je ostala preuzeta kontrola na određenim simbolima/tipkama i sada unosi pomutnju na random normalnom korištenju.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računalo je postalo svojevoljno
zombie kaže...

Znam da nije najracionalnije objašnjenje,..

 -evo racionalnijeg :) ..

-računalo ne može poludjeti, postati svojevoljno ili imati gripu i sl.

-ostaju ti ostali mogući uzroci, tj svaka posljedica ima neki uzrok, jedan ili više njih-kombinaciju pa i faktor sreće npr kad igraš loto možda dobiješ ali ako ne igraš ne možeš dobiti.

 

-opis, najverojatnije uzrok tipkovnica-miš, npr ostatak sendviča u tipkama ili nešto što tako rezultira u radu, pa baterija-signal na bežičnim i sl. do tog da tipkovnica-miš crkavaju, no to ne odgovara dijelu priče da je tako već bilo pa se popravilo jer se kvar nikad ne popravi sam od sebe (nužan je barem čarobni prah..). :)

-ako možeš eliminirati, druga-tipkovnica-miš ili na drugom računalu, tad odmah znaš gdje je problem (ne baš zašto-uzrok, no tako ga tražiš..)

-iduće, nije tipkovnica-miš, nešto u računalu, prvi na udaru je usb kontroler, port, drugi port, smeće, kontakt, driver pa i malware.. ili virus ili remote kao što se spomene pa te netko može zezati i sl.

-što vjerojatno nije povezano s uzrokom, npr vjerojatno nije problem u disku, u cpu u mreži.. jer te komponente ne posreduju i ne bi bio takav efetk, no to ne znači da je npr disk ispravan ili da kao posljedica nekog kvara diska nije oštećen neki file, sys, driver, win-reg.. u kojem je sve, sva pravila, pa i spomenuti shortcutovi-macroi i sl .. recimo ako imaš neki soft za dinamičnu promjenu rezolucije-preciznosti rada miša ili macro tipke za kombinaciju .. i ako se to recimo poremetilo-oštetilo a nalazi se na disku jer je sve tamo..

-tu već dođemo do dijela da može biti bilo što.. svašta-sve pa i duhovi ili pc-ludilo, no realno je već u prvim crticama neki odgovor-uzrok.

-npr ako je neki soft, virus, dirver, zezalica.. možda radi samo kad si spojen na internet, isključiš i možda tad nema problema.. mada internet-mreža nemaju direktno veze s recimo radom miša, opet to je eliminacija, ako prvi pokušaj ne da odgovor može se probati i ovo.. tj s početka, uzrok je vjerojatno tipkovnica-miš, nešto s njima ili povezano, fizička žica do usb utora ili bežično, čak i mobitel u blizini ako radi neku takvu smetnju koja ometa wifi-komunikaciju ili recimo bojler-struja (kondenzatori-frekvencije i što je sve moguće ili interferencije signala) ili sve je ispravno ali imaš recimo više miševa-uređaja, koji dijele isti kanal i klikanje i sl. ..

 

-eliminacija 2, osim probati miša-tipkovnicu na drugom računalu ili drugi miš-tipkovnica, može i drugo računalo ili os-soft.. neki live-boot medij, hirens-minipe-win ili linux-distre.. bootaš i vidiš, ako je isto tad je hw-uzrok, ako je bez problema tad je odgovor u tvom računalu-osu-soft tj nije hw, nego sw uzrok, loš driver, malware ili oštećen sysfile.. tim dvjema eliminacijama možeš zaključiti gdje je uzrok, nakon tog možda kako-što napraviti i možda otkloniti uzrok-kvar-problem bilo kupnjom miša ili clean isntallom osa, reinstall drivera, svih appsa koji imaju neke veze, uz popratno smeće-dodatke koje možda nešto uvali a za što ne znaš više nalik virusu nego normalnom softwareu.. tj previše mogućih izvora-krivaca, clean je tad brži put dok svaki reinstall može nasljediti postojeće stanje tj samo u slučaju da nešto fali će reinstall to dodati i tako popraviti, dok će postavke ostati nasljeđene a one su možda pogrešne-uzrok itd..

za win imaš u cmd-naredbu sfc /scannow repair ... ubaciš install-stikić i ako je tako nešto tad će pronaći što nedostaje ili oštećeno i zamjeniti-dodati ispravni sys file, no za to je vrlo mala šansa da je to uzrok, tj moguće ako je disk imao probleme-zblentao.. npr ako ti se nedavno smrzao win, no to nisi naveo pa za sad to nije moguć uzrok, ako je tad je veća šansa da je disk u problemu.. koji ne mora biti fizički kvar clustera-sektora nego može biti logički-soft i nakon brisanja particija i ponovnog kreiranja FSa je ok.. no tad gubiš sve na tom disku, to zato prvo vidiš nekim info-alatom, npr hwinfo koji ti prikaže stanje diska, temperature cpu-ram-ostalo.. tj ako je povezano s recimo pregrijavanjem, no tad bi se jednostavno os-appsi smrznuli-srušili, nema šanse da je recimo ram pregrijan i radi greške a da samo otvori-zatvori neki prozor worda.. tj problem bi tad bio jači-veći ali je moguć kao povezan s diskom na kojem sve što imaš na računalu drži fileove i ako se zbrljavi imaš problem .. a o sreći ovisi gdje-kako će problem biti uočen pa postoji teoretska šansa i za ovakvo ponašanje ako je oštećen neki dio konfiguracije tipkovnice-miša makroa i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Računalo je poludjelo

Uz sve ovo što su kolege rekle, ja bi preporučio da se računalo proskenira sa AdwCleaner, Malwarebytes free i sa Hitman pro.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računalo je poludjelo
Valentin17 kaže...

Uz sve ovo što su kolege rekle, ja bi preporučio da se računalo proskenira sa AdwCleaner, Malwarebytes free i sa Hitman pro.

 -ima smisla kad je u pitanju malware-virus, ovako je 'gubljenje vremena' koje se može preskočiti bootanjem live-stikića čak ako ga juzer nema, skine-napravi za kraće vrijeme i tako eliminira sve soft na računalu tj ima prvi kriterij utvđivanja mogućih uzroka, hw-ili-sw, tek kad se zaključi da je hw ispravan tad se traži dalje soft riješenje, dok ovakvo skeniranje može potrajati kao i to da ne mora dati rezultat čak i kad je malware u pitanju.

.. odnosno prošla su vremena kad je malware-virus bio problem i par godina već prakitčki nema potrebe skenirati računalo pogotovo što opisano nije ono što inače malware radi .. tj remote kao temviewer i sl ne bi bili pronađeni kao moguć uzrok jer su legitimne apps i sl. dok ni sam opis nije takav da bi baš odgovarao problemu-uzroku kao remote ili malware, naprosto oni se tako ne ponašaju tj remote bi značio da netko poznat-frend-brat-susjed.. nekog zeza dok malware ima druge ciljeve i nikako se ne želi otkriti bez smisla-potrebe, tj ponašanje je benigno i tako na ćoravo bez skeniranja mogu zaključiti da nije malware, tj moguće da griješim i ako se ništa drugo ne otkrije tad (ali tek tad) i to dolazi na red.. no svakako je brže i potrebnije-konkretnije bootati live medij kojim se eliminira sav utjecaj softa na računalu, driver, os, greške i sl. .. i tad ili je kvar-hw-a ili radi što znači da je soft uzrok, ili-ili, a to skeniranjem ne možemo znati, čak u oba slučaja, ako ne pronađe ništa što opet ne znači da nečeg nema ili ako pronađe, jer uopće ne mora biti uzrok ovog problema, tj nikad ne mora biti jedan uzrok, jedan problem dok juzeri i ne znajući često žive s malwareom itd itd.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice