Problem sa radom računara

poruka: 8
|
čitano: 1.988
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Problem sa radom računara

Na računaru mi je podešeno da se, kada ga ne koristim 10-ak minuta, ugasi monitor, ali se ne ugasi računar. Kada ponovo pomjerim miš, monitor se uključi. To mi je podešeno, čini mi se, nakon problema sa monitorom prije godinu dana. U zadnje vrijeme se dešava da se monitor ne želi upaliti nakon pomjeranja miša, već se ili ugasi računar ili ga moram restartovati. Ne znam da li ima veze što u pretraživaču imam otvoren veći broj prozora koji stoje sve vrijeme. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem sa radom računara

da li se pc pali iz sleepa kad pritisnrš space na tipkovnici?

13 godina
offline
Problem sa radom računara

Nisam to probao, ali sam klikao lijevim klikom miša i ništa se nije dešavalo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa radom računara

Nekako mi smrdi da imaš Asrock maticnu?

Ako imas onda u biosu imas te glupave opcije za sleep,"smart" energy saver...Smart pod navodnicima,jer je u biti glupavo,radi vise problema nego koristi.

Iskljuci te sve pametne opcije i deri dalje!

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Problem sa radom računara

Pozdrav, hteo sam da pitam sledece ako neko ko se dobro razume u racunare bi bio voljan da mi pomogne. Naime radi se o sledecem imam integrisanu graficku i racunar radi u potpunosti ok, kupio danas AMD Radeon RX 570 ASRock Phantom Gaming D 4GB GDDR5 (trosi 120W i trazi jedan sestopinac) i nju danas spoijo i taman krenuo da instaliram drajver i racunar mi se ugasio, raskacim sve da vidim o cemu se radi ono ventilator i hladnjak na cpu vreli ali bukvalno, skinuo sve zamenio termalnu pastu prikljucio samo na integrisanu i 10 minuta radio stres test cpu-a i temperatura nije presla 60C (trenutno dok ovo pisem ne prelazi 17C) napajanje mi je Techsolo tp 730W (inace prava snaga mu je izmedju 400-450W) sto bi trebalo bez problema da gura ovu graficku, imam ga par godina, jedino ako nije oslabilo u medjuvremenu ako moze da oslabi uopste.

Svako prolece na Zvezdu mirise...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa radom računara
ruya kaže...

Pozdrav, hteo sam da pitam sledece ako neko ko se dobro razume u racunare bi bio voljan da mi pomogne. Naime radi se o sledecem imam integrisanu graficku i racunar radi u potpunosti ok, kupio danas AMD Radeon RX 570 ASRock Phantom Gaming D 4GB GDDR5 (trosi 120W i trazi jedan sestopinac) i nju danas spoijo i taman krenuo da instaliram drajver i racunar mi se ugasio, raskacim sve da vidim o cemu se radi ono ventilator i hladnjak na cpu vreli ali bukvalno, skinuo sve zamenio termalnu pastu prikljucio samo na integrisanu i 10 minuta radio stres test cpu-a i temperatura nije presla 60C (trenutno dok ovo pisem ne prelazi 17C) napajanje mi je Techsolo tp 730W (inace prava snaga mu je izmedju 400-450W) sto bi trebalo bez problema da gura ovu graficku, imam ga par godina, jedino ako nije oslabilo u medjuvremenu ako moze da oslabi uopste.

 ta, kako je ti zoveš "prava", snaga je bitna. ovdje piše za koje se grafičke te serije preporučuje koliko snage (skrolaj nadolje za tablicu). tih "stvarnih" 450 očito nije dovoljno (piše "minimum" no zapravo znači "zaboravi"). potrebno ti je stvarnih 500. u kupnju prije nego što šteta bude veća. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Re: Problem sa radom računara
ruya kaže...

Pozdrav, hteo sam da pitam sledece ako neko ko se dobro razume u racunare bi bio voljan da mi pomogne. Naime radi se o sledecem imam integrisanu graficku i racunar radi u potpunosti ok, kupio danas AMD Radeon RX 570 ASRock Phantom Gaming D 4GB GDDR5 (trosi 120W i trazi jedan sestopinac) i nju danas spoijo i taman krenuo da instaliram drajver i racunar mi se ugasio, raskacim sve da vidim o cemu se radi ono ventilator i hladnjak na cpu vreli ali bukvalno, skinuo sve zamenio termalnu pastu prikljucio samo na integrisanu i 10 minuta radio stres test cpu-a i temperatura nije presla 60C (trenutno dok ovo pisem ne prelazi 17C) napajanje mi je Techsolo tp 730W (inace prava snaga mu je izmedju 400-450W) sto bi trebalo bez problema da gura ovu graficku, imam ga par godina, jedino ako nije oslabilo u medjuvremenu ako moze da oslabi uopste.

 Napajanje ti je slabo,moras uzeti kvalitetnije i jace.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
8 godina
offline
Problem sa radom računara

E hvala na odgovorima i ja sam posumnjao odmah na napajanje ali izgleda sam pomerio onaj kabl sto ide sa ventilatora od procesora na maticnu kad sam stavljao grafiku. Nakon skidanja hladnjaka sa cpu-a i stavljanje nove paste sve sam lepo spoijo i radi odlicno, u igrama ne prelazi 55 stepeni.

Svako prolece na Zvezdu mirise...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 22:41 (ruya).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice