Nece usb boot

poruka: 9
|
čitano: 3.386
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nece usb boot

Pozdrav, imam problem.

Hocu da podignem sistem preko usb-a (win 8.1 x64). Usb je bootabilan i sa njim je prijatelj dizao sistem.
Kada pokrenem komp i stisnem f12, odaberem usb, dobijem poruku "No possible bios file found".
Maticna je Biostar P43-A7 i zadnji bios je na njoj.
Boot preko cd-a ide normalno i nema gresaka.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nece usb boot

Izgleda da pokušava odvrtiti BIOS update sa sticka. Pogledaj po BIOSu da nije nešto greškom uključeno.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
Nece usb boot

Vratio sam bios na default i opet nece. Stalno javlja tu poruku...

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.3.2014 20:01 (Elubrylla).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nece usb boot

Na toj ploči tipka F12 služi sa dizanje BIOS flash utilitya - ne za quick boot menu. Zato ti baca tu poruku.

 

Nađi u BIOSu Boot device i postavi na USB.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
Nece usb boot

Hvala ti, ide sa F9. Mislio sam da je F12 i da je u pitanju neki problem...
Jos jednom hvala {#} 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nece usb boot

Imam stari Asus Eee PC 900 i pokušavam ga podignut preku usb-a (usb je bootabilan) i u bios-u sam stavio boot order 1.removable device i kad ga upalim piše mi "Reboot and Select proper Boot device or insert Boot media in selected Boot devices and pres a key_"

Ako netko moze pomoci?

Zaboravio sam dodati da ako ga ostavim da se pokrece sa hard diska dode mi do onog djela di se win. pali i onda mi pokaze plavu pozadinu i puno teksta al ne znam sto pise jer je sve na talijanskom :P al ovo sam prepisao "ntfs.sys-address f82201f..."

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2014 12:55 (licma125).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nece usb boot
licma125 kaže...

Imam stari Asus Eee PC 900 i pokušavam ga podignut preku usb-a (usb je bootabilan) i u bios-u sam stavio boot order 1.removable device i kad ga upalim piše mi "Reboot and Select proper Boot device or insert Boot media in selected Boot devices and pres a key_"

Ako netko moze pomoci?

Zaboravio sam dodati da ako ga ostavim da se pokrece sa hard diska dode mi do onog djela di se win. pali i onda mi pokaze plavu pozadinu i puno teksta al ne znam sto pise jer je sve na talijanskom :P al ovo sam prepisao "ntfs.sys-address f82201f..."

Kod Asusa ti je ESC tipka quick boot menu, probaj preko njega vidjet da li ti prepoznaje boot device

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2014 13:01 (Flying Dutchman).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nece usb boot

Hvalaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5 godina
offline
Re: Nece usb boot
Sum_of_all_fears kaže...

Na toj ploči tipka F12 služi sa dizanje BIOS flash utilitya - ne za quick boot menu. Zato ti baca tu poruku.

 

Nađi u BIOSu Boot device i postavi na USB.

 Znam da je post star 5+ godina, ali nakon dva dana patnje i googlanja s tim jeb*** F12...

Spas informacija :D

Skoro flashao BIOS radi toga, haha...

 

Svaki dan nešto naučiš :D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice