Mod biosa za nvme ssd p9x79

poruka: 13
|
čitano: 4.702
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Mod biosa za nvme ssd p9x79

Zdravo svima, neki dan sam kupio asus p9x79 matičnu ploču sa i7 3820 po veoma povoljnoj cijeni. Imam neki stari m.2 ssd koji sam koristio na staroj matičnoj i htio bi ga koristiti na ovoj matičnoj. Kupio sam m.2 to pciex adapter stavio ssd na njega stavio na maticnu i ništa. Shvatio sam da treba modovati bios da bi se odobrio m.2 ssd. Našao sam jedan bios koji je već modovan, skinuo sam ga i flesovao. Ali ništa i dalje ga ne prepoznaje. Da li neko zna da mi moduje bios ili da mi objasni da sam pokušam modovati. Hvala svima unaprijed.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mod biosa za nvme ssd p9x79
Javi se Asus podršci, možda ti oni pošalju odgovarajući BIOS, ja sam kontaktirao Gigabyte i poslali su mi BIOS bez problema.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Mod biosa za nvme ssd p9x79

Ok, pokusat cu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Mod biosa za nvme ssd p9x79

Ništa od asusa, zamolio sam ih da mi pošalju bios koji podržava taj adapter ili da mi modificiraju bios ako su u mogućnosti. Poslali su mi samo zadnji bios sa asusove stranice, kažu to je jedino što imaju i da mi ne mogu pomoci oko mog problema. Ima li neko drugo rješenje?

15 godina
offline
Re: Mod biosa za nvme ssd p9x79
Nazalost to je tako za nesto stariji hardver, jednostavno postane legacy i ne zele da pomazu oko slicnih stvari, a nebi im trebalo puno truda da napreave mod biosa. Nekada prije je bio rebelforum ili slicno gdje se okupljala zajednica entuzijasta koji su pravili modifikacije biosa, otkljucavali zakljucane postavke, modovi firmwarea i sl. Nazalost nema ih vise...
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mod biosa za nvme ssd p9x79

Možeš sa Clover bootloaderom, evo guide.

Staviš Clover na stick, a on prepozna SSD sa kojeg onda bootaš. Extra korak ali u nedostatku podrške jedini koji radi.

IT me iznevjeri
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Mod biosa za nvme ssd p9x79

Preuzeo sam bootdisk utility ali ne prepoznaje mi sistem obaj m.2 ssd uopste.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Mod biosa za nvme ssd p9x79

Mislim da sam upravo rijesio problem. Moj adapter ima mogucnost za dva m.2 ssd-a. Mora se povezati dodatno sata kablom na matičnu. Ja sam stavljao ssd u slot 1 i nisam znao za šta služi sata konektor na samom adapteru. Sad malo po netu gledam ovaj adapter i vidim slika dodatno povezan adapter na matičnu sata kablom, povežem i ja ali ništa. Prebacim ssd u slot 2 na adapteru kao ono bum izađe mi opcija u biosu da bootam sa ssd-a. Znači bios koji sam fleshovo stvarno podržava m.2.  Hvala svima!

7 godina
protjeran
offline
Mod biosa za nvme ssd p9x79

Ako se povezuje SATA kablom na plocu, onda ti adapter radi kao SATA uredjaj,

a ne NVMe PCI-e uredjaj - mozes to provjeriti ako ti se SSD prikaze pod SATA uredjajima u BIOS-u.

 

Ako zelis da ti radi NVMe na ploci, i ako se moze ukljuciti, to neces dobiti od ASUS-a,

njihova podrska traje najcesce 5min od proizvodnje ploce, dakle kad ju vidis na polici trgovine,

podrska je stala - osim sigurnosnih fixeva i ono sto im AMD/Intel nabiju na nos da odrade,

al inace ne - osobito kod starijih ploca, tu nemaju nikakve zarade i ne trose nikakve resurse na podrsku.

 

Za BIOS mod mozes na Win-Raid forumu:

https://www.win-raid.com/

https://www.win-raid.com/t4669f54-Request-Asus-P-x-BIOS-with-NVMe-support.html

https://www.win-raid.com/t2803f44-OFFER-P-X-PRO-BIOS-Modded-for-NVMe-SSD.html

 

S tim da moras vidjeti koju plocu imas, P9X79 ne znaci nista, moze biti PRO, DELUXE, LE itd itd itd.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Mod biosa za nvme ssd p9x79

Ne podržavaju sve ploče nvme iako modaš bios. Evo, prije cca godinu sam pokušavao isto na rampage 4 formula (x79 isto), ali nisam uspio. Modao sam točno po tutorialu. Prepoznaje ga u biosu i u win-u, ali bootat s njega ne može. Zanimljiva stvar je da je rampage 4 extreme mogla to bez brige, a 10th anniversary ploča je po defaultu imala nvme support. Ista generacija top ploča iz asusa. Pa si ti misli. 

 

Možeš svejedno probati što sam i ja. Na win-raid forumu imaš sve objašnjeno. Evo ti i

 video ako ti je lakše. Ovaj je za rampage 4 extreme, ali možda nađeš i za svoju

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 9:38 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Mod biosa za nvme ssd p9x79
Pozdrav,
Može li se NVMe M2 SSD (dobio na poklon) spojit na PCIe adapter i koristit preko SATA3 kabela s PCIe adaptera na matičnu u SATA brzini jer ne podržava mi matična NVMe.
PCIE adapter ima i opciju da se preko SATA3 spoji na matičnu.
Lijep pozdrav,
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mod biosa za nvme ssd p9x79
Bolje kupi ladicu i koristi ga kao externi.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mod biosa za nvme ssd p9x79
LaziusZG kaže...
Pozdrav,

Probaj.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice