Instalacija drivera

poruka: 17
|
čitano: 3.684
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija drivera

pozdrav

 

 

imam accerss point edimax ew 7228 APn htio bih ući u postavke i staviti lozinku za wifi trenuto kad ga spojim veza je otvorena nezaštićena kad ukucam kako piše 182.168.2.1 neće da se spoji skinuo sam driver s njihove stranice i kad krenem instalaciju softvera javlja mi da je aplikacija blokirana radi moje zaštite imam još jedan komp i na njemu isto instalirani su win 10, kako to riješiti, slika u prilogu

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija drivera

to nije driver (jer za to ne treba driver...) nego app-wizard koji bi trebao podesiti automatikom (klik-nextom) ono što možeš podesiti 'ručno' ulaskom u opcije uređaja.

-ako win javlja ovakvu poruku, znači da nemaš odgovarjuće admin ovlasti (običan user, tad ne možeš..) ili vjerojatnije, program nije namjenjen w10 (stariji, necertificiran + ima pristup sys i to antivirus+sigurnost UAC blokiraju, zbog sigurnosti, jednako može biti malware ili app koja ne radi na w10, nekompatibilna-starija..).

 

-prov pravilo, RTFM, piše sve.

-uređaju pristupiš žicom ili bežično (neke stvari moraš žicom, sigurnost, dok ne podesiš bežično) i tu već može biti razlika, zato čitaš manual.

- adresa kao 192.168.2.1 .. je možda točna a možda je samo primjer ili default, jer ovisi o tvojoj postojećoj mreži, tj modemu-routeru (i ovo je polu router tj AP i router su u osnovi isti uređaji. Dva ne smiju biti u istoj mreži tj router je šef, jedna mreža jedan šef, tj AP se defaultno prilagodi routeru a to znači da je možda na nekoj drugoj adresi tj to ovisi o tvojoj mreži i onome što piše u uputama..) .. možda 192.168.1.1, možda 192.168.2.2 itd tj ako ti je router na 192.168.2.1 tad u istoj mreži ne može biti AP na toj istoj adresi.. svaki uređaj ima svoju IP, ako dva imaju istu=problem/kolizija.

 

+ i najbanalnije, sigurno nije 182.168.2.1.. tj vidi prvi broj što si napisao.. tipfeler-greška, normalna :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija drivera

krivo sam napisao 192 tak piše i na njemu spjio sam ga žićno, prije mjesec dana sam kao što si napisao preko wizarda ušao bez problema i podesio sve i radilo je ok, ubacio šifru za wifi da nije otvorena veza,  nakon nekog vremena je uređaj bio resetiran i od tada se ne može ući u njega, moguće je da s njim nešto ne štima. probao sam na win 10 i na win 7 na više računala ali ništa  

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija drivera

Win+R->gpedit.msc

 

Computer Configuration->Windows Settings->Security Settings->Local Policies->Security Options->User Account Control Run all administrators in Admin Approval Mode disable, restart i sad možeš instalirat..

 
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Instalacija drivera

Edimax to ima najbolje rijeseno - spojis se preko WIFI-ja ili zicom na AP, odes na adresu:

http://edimax.setup

 

Pocetni korisnik: admin

Pocetna sifra: 1234

 

Ako ne mozes otvoriti http://edimax.setup, onda imas i http://192.168.2.1

 

Uputstva su ti u kutiji, a ako ih nemas, imas ovdje:

https://www.edimax.com/edimax/mw/cufiles/files/faq/Access%20Point/[FAQ]%20Steps_to_access_the_setting_page_of_Edimax_AccessPoint.pdf

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija drivera
cibalia kaže...

krivo sam napisao 192 tak piše i na njemu spjio sam ga žićno, prije mjesec dana sam kao što si napisao preko wizarda ušao bez problema i podesio sve i radilo je ok, ubacio šifru za wifi da nije otvorena veza,  nakon nekog vremena je uređaj bio resetiran i od tada se ne može ući u njega, moguće je da s njim nešto ne štima. probao sam na win 10 i na win 7 na više računala ali ništa  

 -može biti kvar ili pogrešna postavka.. prvo što tad probaš je reset (hard, rupa iza-negdje.. upaljen+7sec.. i resetira se na trvorničke postavke, ako je ispravan.. ili je crko). + RTFM.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija drivera

hvala na pomoći,  

isključio sam administratorske ovlasti kako je audiofonik objasnio i uspio sam ućitati wizard i namjestiti postavke

 

još jednom velika Hvala svima na pomoći

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 17:05 (cibalia).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Instalacija drivera
Kupio Digital photoframe marke Trevi ali ne mogu naći driver za njega. Spojim preko usb-a na računalo i isto ga prepozna ali stalno vrti i ne uključuje ga. Molim pomoć!
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Instalacija drivera
Nitko nema pojma? Ni ja!!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Instalacija drivera

Odeš na stranicu proizvođača i pod suport / download pronađeš drajvere za TAJ tip uređaja i za svoj operativni sustav na računalu pa ga skineš i instaliraš.

15 godina
offline
Re: Instalacija drivera
ja-on kaže...
Kupio Digital photoframe marke Trevi ali ne mogu naći driver za njega. Spojim preko usb-a na računalo i isto ga prepozna ali stalno vrti i ne uključuje ga. Molim pomoć!

 -zašto misliš da se spaja na računalo?

-sd i usb služe za medij s kojeg čita sadržaj-slike, to nije pc-uređaj, nije ekran, nije storage, nije nešto što spajaš s računalom .. ili pročitaš upute, dovoljno je gledati slike. RTFM.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Instalacija drivera
AF139 kaže...

Odeš na stranicu proizvođača i pod suport / download pronađeš drajvere za TAJ tip uređaja i za svoj operativni sustav na računalu pa ga skineš i instaliraš.

 Da, to je normalan put, ali ako stranica jako siromašna, nema suport i ne nalazim taj uređaj ni bilo kakav download? Da imaju ne bih pitao, toliko znam o suportu.

10 godina
offline
Re: Instalacija drivera

Jesi li probao u "Device Menager" naći taj uređaj pa desni klik "propertys" i "update driver" (računalo mora biti spojeno na internet).

Ako u "Device Menager" nema kraj ikonice tog uređaja žutu oznaku značilo bi da već ima drajver.

Ako je sve ok tada odeš u File explorer i uđeš na taj uređaj i kopiraš što hoćeš..

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 9:22 (AF139).
15 godina
offline
Re: Instalacija drivera
AF139 kaže...

Jesi li probao u "Device Menager" naći taj uređaj pa desni klik "propertys" i "update driver" (računalo mora biti spojeno na internet).

Ako u "Device Menager" nema kraj ikonice tog uređaja žutu oznaku značilo bi da već ima drajver.

Ako je sve ok tada odeš u File explorer i uđeš na taj uređaj i kopiraš što hoćeš..

 -ne čitaš... tj ako već juzer ne razumije, ti možeš.

fotoframe nema veze s računalom, čitač kartice i usb ne služe spajanju na računalo, jer to nije storage-medij (nema svoju memoriju) i uopće se ne spaja na računalo, nego se u sd ili usb ubaci medij sa željenim sadržajem, slikama, koje tad player ako je ispravan čita-prikazuje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Instalacija drivera

..neznam zašto ali očito je da sam pomislio na kameru :(

15 godina
offline
Re: Instalacija drivera
AF139 kaže...

..neznam zašto ali očito je da sam pomislio na kameru :(

 -pa može biti i to, modeli za babysiting i sl. tj uređaj može biti bilo što, tv, player, mediacentar, ili običan fotoframe za slike koje nisu papirnate nego na mediju.. a može biti i ekran računala, razlika je samo svrha-cijena i recimo struja-priključci koje ima ili nema.

-sva priča je u tome da juzer vidi usb i pomisli da ga može spojiti na računalo jer je to recimo reflex, jer usb vidi na računalu, pa da je na pegli pokušao bi isto kao s mobitelom.. tj opet kao s mobitelom primjer kad se može usb koristiti kao napajanje bez ostalih data-pinova-funkcija samo strujni konektor-format-standard.. i to je jedini razlog zašto ga neće biti na pegli (jer nije dovoljno snage na 5v-2a) odnosno može neka spešledišn portabilna pegla s akumulatorom koja će upravo zato imati usb-punjač ili recimo solatni panel itd itd. no juzeru će opet pasti na pamet spojiti peglu na pc, mada nema smisla, tj nije nešto što će pc podržati-koristiti osim ako je i to predviđeno itd.

 

juzeri su kao djeca, .. djeca vide 220 utičnicu i žele gurnuti prstić.. :)) samo je sad usb u pitanju. Kao i djecu, treba ih odviknuti da samo zbog istog-sličnog oblika požele nešto negdje priključiti, tj prvo trebaju nešto znati ili jednostavno ne dirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Instalacija drivera
ihush kaže...
AF139 kaže...

..neznam zašto ali očito je da sam pomislio na kameru :(

 -pa može biti i to, modeli za babysiting i sl. tj uređaj može biti bilo što, tv, player, mediacentar, ili običan fotoframe za slike koje nisu papirnate nego na mediju.. a može biti i ekran računala, razlika je samo svrha-cijena i recimo struja-priključci koje ima ili nema.

-sva priča je u tome da juzer vidi usb i pomisli da ga može spojiti na računalo jer je to recimo reflex, jer usb vidi na računalu, pa da je na pegli pokušao bi isto kao s mobitelom.. tj opet kao s mobitelom primjer kad se može usb koristiti kao napajanje bez ostalih data-pinova-funkcija samo strujni konektor-format-standard.. i to je jedini razlog zašto ga neće biti na pegli (jer nije dovoljno snage na 5v-2a) odnosno može neka spešledišn portabilna pegla s akumulatorom koja će upravo zato imati usb-punjač ili recimo solatni panel itd itd. no juzeru će opet pasti na pamet spojiti peglu na pc, mada nema smisla, tj nije nešto što će pc podržati-koristiti osim ako je i to predviđeno itd.

 

juzeri su kao djeca, .. djeca vide 220 utičnicu i žele gurnuti prstić.. :)) samo je sad usb u pitanju. Kao i djecu, treba ih odviknuti da samo zbog istog-sličnog oblika požele nešto negdje priključiti, tj prvo trebaju nešto znati ili jednostavno ne dirati.

 Baš ti hvala ihush na laskavom imenovanju, mora da si prepunio memoriju kad ju tako prosipaš i vrijeđaš nas manje vrijedne od tebe koji koriste forum da nešto priupitaju a ne da prosipaju pamet i vrijeđaju druge. Ako nemaš ništa pametnije odgovoriti osim ovoga molim javi se u ustanovu, mislim da su čak tri u Zg-u, ili zovi stričeke sa košuljom na vezanje rukava iza leđa. Sram te bilo konjino! AF139 ovo nema veze sa tobom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 20:10 (ja-on).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice