Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV prob.

poruka: 12
|
čitano: 3.274
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV prob.

 Poštovani,imam Tv iz naziva i radio je bezprijekorno nekih 6 godina ,sad neki dan idem na " Centar za aplikacije " i javlja mi se greška "The SSL/TLS handshake failed and the encrypted channel could not be  established " , dakle,uopce nemogu na stranicu s aplikacijama. Pokusao sam naci neka rjesenja sa interneta u vezi podesenja sata ,ali to ne mjenja stvar . Treba mi netko tko bi mi dao neke smjernice oko tog problema,gdje da trazim problem,hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV p

Provjeri da li je na televizoru namješteno točno vrijeme i datum.

15 godina
offline
Re: Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV p

Da ,namješteno je,pokusao i na rucno namjestanje i na automatsko,no vrijeme i datum su u redu

13 godina
offline
Re: Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV p

Provjeri ima li ažuriranja za sustav televizora. Ako ima, nadogradi ga. Izgleda da je istekao SSL certifikat i da zbog toga ne možeš pristupiti centru za aplikacije. Nadogradnja sustava televizora bi te spasila, ali budući da je televizor star 6 godina, sumnjam da još uvijek ima podršku.

15 godina
offline
Re: Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV p

pokusao sam azuriranja i nema novih azuriranja.

15 godina
offline
Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV prob.

-klasičan primjer različitih industrija-standarda, jamstva + supporta i izmjene u posljednjem +desetljeću (digitalizacija, sve izjednačeno, pc-mob-tv..).

-tv klasa uređaja, industrija, nema 'naviku' davanja dužeg supporta, nadogradnje softwarea + usporediti s mobitel-androidom ili osxom.. nakon par godina počnu poroblemi dok se nadogradnje mogu očekivati do 5-6 god.. a jamstvo u eu recimo 2god ... tad nakon 6god više nema želje proizvođača a drugog izvora-načina nema.

 

-insternet je takav, tjera na promjene-nadogradnje. Tad je 'bolje' imati odvojenu kutijicu (dvbt2-hevc..) koja to radi, ne sam tv ali tad je opet neki jeftikaner 100-200kn pa ne može ili skuplje 500-više.. što je neisplativo u usporedbi s novim jeftikaner tv-om koji su recimo od 1000kn naviše..

-nema pametnog-dugoročnog odgovora, tj što više platite tv to ćete imati veću tugu korz nešto godina .. 5-6.. neovisno što tv može biti ispravan 10-20god. Software-support je važan, ne hw koji uz to nije odgovarajuće modularan da bi se mogao tako zamijeniti, npr kao vga u pc-ju.. .. da je to neki modul, kao CI .. pci, pc-komponente, tad bi to bio samo taj dio, no proizvođačima je to neisplativo ili bi cijena bila x-puta viša od realne.. + koliko dugo bi ih držali dostupne na tržištu, usporediti s vga-gpu.. tj za tv ne postoji takav modularno-kompatibilan model kao za pc dok se banalno to može usporediti s recimo usb-punjačem za mobitele.. ista stvar, slična, svi koriste no tek će eu regulacija nešto napraviti, .. za tv možda nikad, tj može se očekivati da će u eu i ovo kupci pogurati kao problem-pitanje.. tj nisi jedini, milijuni kupaca a tad možda netko pokrene to pitanje-politički.. tad se možda nešto napravi, kao za mobitel-roaming i sl. Do tad, tj dok proizvođači ne promjene stari način na novi više nalik pc-supportu, neće biti fixa osim kupnje novog,..

 

-smarttv je zato problem, tj 'bolje' imati neki glupi tv, tj ne platiti nešto što u skoro vrijeme neće raditi pa prepoloviti cijenu 'ekrana' tj na ono što se od ekrana očekuje.. a ostalo bi mogli jednog dana postati CI moduli, kao dvbt-dekoder i sl. kao što su to utori u mbo za proširenja, jer pc-mob-tv su danas 'iste' stvari, no vide se različiti korjeni-problemi i za sad-uskoro neće biti eliminirani jer ne postoji zakon-pravilo i važnije želja proizvođača tj on želi prodati novo, ne supportati staro izvan zakonskih minimuma kad mora. Za mob smo već navikli da nakon 5-6 god moramo na novi (zbog andorida-osa-appsa..) neovisno radi li baterija ili se ošteti.. tako će biti s tv-om ili će se nešto promijeniti za budućnost ako recimo eu to pritisne kao za mob, nuttelu i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV prob.

No kako onda neki strucnjaci ne nadju neki "hackerski " nacin da se to zaobidje i da se takvi uredjaji mogu i dalje koristiti.

Recimo,kako to  da netko ne napravi neki server s postojecim aplikacijama,dali im se to ne isplati ili je to gotovo nemoguce napraviti ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV p
ihush kaže...

-klasičan primjer različitih industrija-standarda, jamstva + supporta i izmjene u posljednjem +desetljeću (digitalizacija, sve izjednačeno, pc-mob-tv..).

-tv klasa uređaja, industrija, nema 'naviku' davanja dužeg supporta, nadogradnje softwarea + usporediti s mobitel-androidom ili osxom.. nakon par godina počnu poroblemi dok se nadogradnje mogu očekivati do 5-6 god.. a jamstvo u eu recimo 2god ... tad nakon 6god više nema želje proizvođača a drugog izvora-načina nema.

 

-insternet je takav, tjera na promjene-nadogradnje. Tad je 'bolje' imati odvojenu kutijicu (dvbt2-hevc..) koja to radi, ne sam tv ali tad je opet neki jeftikaner 100-200kn pa ne može ili skuplje 500-više.. što je neisplativo u usporedbi s novim jeftikaner tv-om koji su recimo od 1000kn naviše..

-nema pametnog-dugoročnog odgovora, tj što više platite tv to ćete imati veću tugu korz nešto godina .. 5-6.. neovisno što tv može biti ispravan 10-20god. Software-support je važan, ne hw koji uz to nije odgovarajuće modularan da bi se mogao tako zamijeniti, npr kao vga u pc-ju.. .. da je to neki modul, kao CI .. pci, pc-komponente, tad bi to bio samo taj dio, no proizvođačima je to neisplativo ili bi cijena bila x-puta viša od realne.. + koliko dugo bi ih držali dostupne na tržištu, usporediti s vga-gpu.. tj za tv ne postoji takav modularno-kompatibilan model kao za pc dok se banalno to može usporediti s recimo usb-punjačem za mobitele.. ista stvar, slična, svi koriste no tek će eu regulacija nešto napraviti, .. za tv možda nikad, tj može se očekivati da će u eu i ovo kupci pogurati kao problem-pitanje.. tj nisi jedini, milijuni kupaca a tad možda netko pokrene to pitanje-politički.. tad se možda nešto napravi, kao za mobitel-roaming i sl. Do tad, tj dok proizvođači ne promjene stari način na novi više nalik pc-supportu, neće biti fixa osim kupnje novog,..

 

-smarttv je zato problem, tj 'bolje' imati neki glupi tv, tj ne platiti nešto što u skoro vrijeme neće raditi pa prepoloviti cijenu 'ekrana' tj na ono što se od ekrana očekuje.. a ostalo bi mogli jednog dana postati CI moduli, kao dvbt-dekoder i sl. kao što su to utori u mbo za proširenja, jer pc-mob-tv su danas 'iste' stvari, no vide se različiti korjeni-problemi i za sad-uskoro neće biti eliminirani jer ne postoji zakon-pravilo i važnije želja proizvođača tj on želi prodati novo, ne supportati staro izvan zakonskih minimuma kad mora. Za mob smo već navikli da nakon 5-6 god moramo na novi (zbog andorida-osa-appsa..) neovisno radi li baterija ili se ošteti.. tako će biti s tv-om ili će se nešto promijeniti za budućnost ako recimo eu to pritisne kao za mob, nuttelu i sl.

Apsolutno se slažem. Kada sam kupovao televizor, namjerno sam uzeo onaj koji nema Android TV. Umjesto toga, uzeo sam s LG webOS. Većinu toga u webOS-u ne koristim, pa ako i izgubi podršku briga me. Druga bi stvar bila s televizorom koji ima Android; sam Android nudi dosta toga i iako bi tehnički i na njega mogao spojiti Android Box i osvježiti ga, glupo je imati Android TV i Android Box istovremeno (Android 2x). Osim toga, televizori s Androidom su slabiji od boxeva.

 

Zato je najbolja kombinacija glup televizor ili neki s operacijskim sustavom koji nije Android i Android Box. Televizor s nekim bezveznim operacijskim sustavom ionako ne nudi ništa korisno (pametan na papiru, glup u stvarnosti), pa neće ni biti problema kad ostari. Android Box kad zastari zamijeniš novim i sve 5.

CROIMANI kaže...

No kako onda neki strucnjaci ne nadju neki "hackerski " nacin da se to zaobidje i da se takvi uredjaji mogu i dalje koristiti.

Recimo,kako to  da netko ne napravi neki server s postojecim aplikacijama,dali im se to ne isplati ili je to gotovo nemoguce napraviti ?

Više je razloga;

1. Grundig i nije toliko poznata marka kao LG, Samsung ili Sony, pa nisu ni korišteni toliko koliko ta tri brenda.

2. Televizori su u stvari jako slabi što se tiče hardvera. Namjerno se trpa stari hardver jer im je primarna funkcija gledanje televizije uživo i tu i tamo koji VOD servis. Ujedno i jedan pod razloga zašto su jeftiniji nego prije.

3. Sve je zatvorenog koda; zatvoren kod=nedostupan kod. Dok Grundig ne objavi kod, nitko ne može modificirati isti i produžiti vijek usluga televizora.

4. Da bi to netko napravio, prvo treba modificirati Grundigov operacijski sustav kojem nitko nema pristup. Onda treba sve isprogramirati ponovno, plaćati poslužitelj da bi na kraju došli do aplikacija koje su se nadogradile i prestale podržavati staru verziju Grundigovog operacijskog sustava. Ništa od toga se ne isplati raditi za platformu koja ima 0,5% korisnika, ako i toliko.

 

Moja preporuka je da zaboraviš na pametne usluge tog televizora i radije si kupiš neki Android Box koji će raditi sve što poželiš, i to još bolje i brže.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 13:16 (Marko :D).
15 godina
offline
Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV prob.

Hvala Vam ,opet sam nešto novo naučio .  :) lp.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV prob.

..ne samo da treba pristup softwreu nego je to zabranjeno, copyright, kao piraterija.. isključivo vlasnik može što želi, ostali samo uz dozvolu-ugovor vlansika. Da se to isplati, tad bi sam vlasnik-brand to radio.. on se želi što prije izvuči od obaveze-supporta po isteku zakonskih rokova kao jamstvo. Nekad je tv bio samo kutija dok se tuner nije mijenjao bitnije 50 god.. sad se u 5 god sve promjeni, u tome je razlika a chip-hw je samo chip, soft je onaj koji nešto radi i na koji postoji copyright..

 

-drugi problem, da bi chip nešto mogao, mora imati odgovarajuću 'snagu' tj fičere.. što nije moguće imati unaprijed, kao h.264->h.265 hevc.. a ugradnja novog-jačeg znači i skuplje, usporediti s pc-vga-gpu i cijenama i da se to ugradi u neku kutijicu koja se prodaje za recimo 100kn .. neisplativo. Jednako su danas +10god stara računala neupotrebljiva za surfanje, bez gpu su slaba, a tv je daleko ispod računala po tim mogućnostima, realno upravo pribižno takav odnos cca 5god. (više ovisi o konkretnom chipu + vrijeme dok s plana i proizvodnje dođe u trgovine pa godine nisu pravi precizan kriterij.. kao i primjer s dvbt2 i hevc od 2014-16.. par godina prijelaza).

 

-btw, prije desetljeća je grunding prodan turcima, od tad je to jeftikaner brand, ne eu mada koristi te porezne rupe kao brexit.. a pitanje tko ima vlasništvo nad čime, nad softwareom itd. kao i političke igre pa i dostupnost chipova koje proizvodi recimo usa-tajwan itd.. dovoljno je naljutiti usa pa google zabrani android kao s huaweijem.. i tad imaš mob koji može, koji je isti ali samo zbog soft-osa tj licenci nema.. copyright je u bizu važniji od chipa. Tužba vlasnika i uzme ti svu zaradu + kazna...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV prob.

evo,samo da javim,nakon nekoliko dana vratio se moj "Smartic TV " :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grundig 43 vle 6621 bp -SMART inter@ctive TV p

Onda je problem bio s njihove strane. Istekao im je certifikat, pa su ga obnovili i zato sad sve radi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice