CPU high used kad skeniram s antivirusom

poruka: 79
|
čitano: 9.176
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom
Motherboard ASRock 970 Extreme3
CPU QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz
GPU Sapphire Radeon HD 5570
Memory SK hynix HMT41GU6MFR8C-PB 2 x 8 GB DDR3 SDRAM

OS Windows 10 x64 Pro Build 19042.867 20H2

Kad skeniram s Microsoft Defender Antivirus ili s Kaspersky Security Cloud Free procesor bude zauzet 100% i procesor se za nekoliko minuta ugrije na 55° C, pa zbog toga prekinem skeniranje. Max. temperatura procesora je predviđena na 62° C. Naravno, kad koristim Microsoft Defender Antivirus, Kaspersky uopće nije instaliran na računalo, a kad koristim Kaspersky, Defender je isključen.

Kad radim na računalu sve temperature su normalne. Što se tiče prašine u računalu, to nije problem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

to su normalne temp.. RADNE, ne prekidati-gasiti tj to će automatika ako bude potrebno (od 72c-85-90+ ovisno kako koji bios + postavke, alarmi su iznad 70c, problemi-pregaranje su temp iznad +200/300c.).

-starenje, ne samo prašina+pasta.. starenjem pada efikasnost, provodljivost, raste otpor, time i temperatura, normalno je da starije računalo disparira više nego novo, idealno kad je jednako.. tad bi vječno radilo =kao novo), tako da je normalno da su ti temp više nego prije.. ako se normalno hladi, ako ne prelazi kritične granice tad je ok.. a možda crkne za par minuta, to ne možeš znati i ne vrijedi ne koristiti računalo iz tog razloga.

 

edit: + možeš pojačati hlađenje, jači hladnjak-vent ili profil-postavke, pasta + počistiti ako to spusti 5-10c tad je to poželjno a možda nema razlike.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 12:06 (ihush).
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom
Hvala za savjet. U specifikacijama za CPU piše da je maksimalna temperatura 62° C. To je i bilo jedno kratko vrijeme.

https://i.postimg.cc/W3qKmPVc/Snap3.jpg






Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...
Hvala za savjet. U specifikacijama za CPU piše da je maksimalna temperatura 62° C. To je i bilo jedno kratko vrijeme.

https://i.postimg.cc/W3qKmPVc/Snap3.jpg






-to nije specifikacija nego trenutna temp, dok uobičajeno ta granica ide od 70/72c tj odokativno dodaj crticu do kraja...

-bios ovisno o verziji-opcijama može nuditi alarm-podešavanje i to obično od 70-95c raspon..

-ovo je trenutna radna temperatura pod opterećenjem (anitvirus).. naravno poželjno je manje-niže ali nije problem, nije kritično tj ako ide prema 70c tad klasičan servis-čišćenje pa i jači hladnjak.. sve to je normalno za tu generaciju cpu + starenje.

 

-specifikacije proizvođača klasično ne navode konkretne temperature nego recimo tdp/w.. + ako ga OCaš tad si iznad specifikacija + ako dižeš voltažu (napon) .. tj zato se koristi black-otključan

 

ako googlaš naći ćeš npr prosječno 50-55c ali to su novi, tvoj je stari, kao i sve ostalo što za benčanje obično stave kao neki jaki cooler i teško da možeš imati iste temp kao oni, tj ako imaju 55, ti 60 to je ok-očekivano-normalno + starenje, tj možeš zaključiti da je tvoja temp od 62c tek cca +5c iznad neke prosječne-optimalne za novo-top+aftermath cooler (idealno) i samo starenje je već dovoljno da nikad ne dobiješ iste rezultate dok je jače hlađenje jednostavno jače, npr voda.. i tad bi temp bila recimo 40+..

 

-opasne temp su daleko iznad tog, tj nije problem cpu, on će preživjeti 100-do-200c .. ali neće periferija tj mbo-plastika-okolina i prvo počne npr greške s ramom ili diskom, chipset.. dok cpu ako se pregrijava u sekundi ispusti bijeli dim (nešto kao duša cpu..) .. i to je kraj priče ali daleko više temp od 70 koliko ti odokativno indikator-graf prkazuje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom
U Google sam upisao precizne podatke CPU-a i dobio sam podatak da mu je maksimalna temperatura 62° C. Čitajući mnoge druge na Internetu, oni isto pišu što i vi ovdje. Evo trenutne temperature kada surfam na web browseru. Temperature su jako dobre.

https://i.postimg.cc/fRCY9R6k/Snap1.jpg



Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
ihush kaže...


 

-dok cpu ako se pregrijava u sekundi ispusti bijeli dim (nešto kao duša cpu..)

 Al me nasmija s ovim bijelim dimom i dušom CPUa 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 20:05 (Sowhat).
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Normalno je zauzece procesora, 55C je isto tako OK, mada moze i nize ako imas cisto OK hladnjak. Defaultni hladnjaci su im relativno slabi. Phenomi II 965 BE 125w imaju max preporucenu temp od 62C, mogu i vise, ali prema tvornickim specifikacijama to nije preporuceno jer dolazi do degradacije procesora, ovisno o temperaturi i duzini koristenja cpu pr takvom radu.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Nije defaultni hladnjak. Ovo je samo kad antivirus skenira, a ostalo kad radim sve je u redu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...

Nije defaultni hladnjak. Ovo je samo kad antivirus skenira, a ostalo kad radim sve je u redu.

 -naravno, jer je tad max pterećenje čitavog sustava (računala, ne samo dio-komponenta).. kad npr benčaš cpu ili gpu ili ram .. tad sintetika optereti tu komponentu ali ne ostale-sve, dok realtaskovi kao AV uz cpu opterete i disk, chipset-kontroler-ram.. tj skoro čitav sustav, dok gaming optereti i gpu .. i tad vidiš recimo veću potrošnju.

-struja, potrošnja, otpor-gubitak, svako napajanje ima certifikat efikasnosti npr +80 što znači da od 500w iz utičnice dobiješ 400w dostupno, ostalo se izgubi otporom-žice, tj već to stvara toplinu jednako kao štednjak-grijalica.. starenjem pada vodljivost (npr spojevi-lem) i raste otpor, time toplina koja dodatno snizi vodljivost (nasuprot je hlađenje za supravodljivost..). Kad koristiš jaču gpu ona sama potroši 150-300w .. tj to su oni 6-8pin konektori dodatno i troše više nego ostak računala koje troši između 100-200w, od čega cpu po deklaraciji (tvoj, 80-125w ovisi o seriji + mbo + oc), modul rama, svaka komponeta kao disk, 10-15w komad itd..

-temperatura u kućištu je kumulativna + utječe na susjedne komponente, tj zato je važno ne samo hladiti cpu-cooler nego i izbaciti topli zrak van.. 50-60c za cpu su ništa-nevažne ali ostale komponente kao disk počinju s problemima itd.

.. zato sad imaš na npr ram i nvme diskovima heatspredere i sl. hladnjake jer se nalaze na 'lošim mjestima' blizu grijača cpu-gpu, da je isto računalo otvoreno npr na stolu tad je lakše hlađenje (disparacija u okolni zrak) ili moraš napraviti zračni tlak (tunel, usis-ispuh..) dovoljno protočan da temperatura 'grijača' ne utječe na ostatak na mbo. Npr server-računala imaju izuzetno bučne ventilatore, propuh pa čak i klimatizirane ormare, ali zato mogu stabilno raditi godinama pod opterećenjem. .. ne gledati samo jednu komponentu, ne samo jedan sintetički task nego sve zajedno + starenje (tj očekivati da temperature rastu, jer to je fizika..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Hvala za ove informacije. Napajanje je Corser 650. Naprijed imam veći ventilator, a nazad imam dva manja ventilatora. Ova dva izbacuju zrak iz kućišta. Računalo je dosta staro, pa mislim da je to glavni uzrok ovome što sam zaključio iz vašeg komentara. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 10:56 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Ako sam ja dobro skužio, koristiš/imaš instaliran i Windows Defender i Kaspersky Free. Riješi se jednog, ne možeš imat dva antivirusna programa na računalu. Dakle, ili Defender ili Kaspersky ukoliko ne želiš veće korištenje resursa i potencijalne probleme u budućnosti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 11:24 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...
Motherboard ASRock 970 Extreme3
CPU QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz
GPU Sapphire Radeon HD 5570
Memory SK hynix HMT41GU6MFR8C-PB 2 x 8 GB DDR3 SDRAM

OS Windows 10 x64 Pro Build 19042.867 20H2

Kad skeniram s Microsoft Defender Antivirus ili s Kaspersky Security Cloud Free procesor bude zauzet 100% i procesor se za nekoliko minuta ugrije na 55° C, pa zbog toga prekinem skeniranje. Max. temperatura procesora je predviđena na 62° C. Naravno, kad koristim Microsoft Defender Antivirus, Kaspersky uopće nije instaliran na računalo, a kad koristim Kaspersky, Defender je isključen.

Kad radim na računalu sve temperature su normalne. Što se tiče prašine u računalu, to nije problem.

 Prvo zasto pokreces skeniranje? Drugo nema potrebe da iskljucujes nista CPU ima zastitu od pregrijavanja i nista mu nece biti....

Trece cemu kasperski? 

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Windows Defender sam isključio. On se ne može deinstalirati.
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Windows Defender mi usporava računalo. Kad isključim Defender i instaliram Kaspersky Free, računalo radi brže i bolje. Prije sam probao Avast Free, AVG Free, Avira Free i nisam zadovoljan njima.
13 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

Onda je to, to. Ako isključiš Defender, nemaš što skenirati s istim. Ionako postoje bolji programi za skeniranje računala od Defendera, kao recimo, Emsisoft Emergency Kit i Malwarebytes.

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

Prvo sam koristio Defender. Pokušao s njim skenirati i CPU se grijao. Nakon toga sam isključio Defender i instalirao Kaspersky. I s njim sam pokušao skenirati, tako da se i tada CPU grijao. Neke web stranice mi ne odobrava otvoriti, na pr. bing.com. Neke stranice mi ne otvori kako bi trebalo. Koristim Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome i Opera. Na svima isti problemi. Pokušavao sam na svim brovserima ono što sam našao na Internetu, ali ne pomaže. Mislio sam da se radi o zaraženom računalu, ali mi Kaspersky nije pronašao ništa. Skenirao sam i sa SuperAntiSpyware, on je pronašao puno toga, sve očistio, ali problem s otvaranjem nekih web stranica ostao je isti. Koristim računalo od Windows XP Pro, preko Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 i sada trenutno Windows 10. Ovakvi problemi su mi se javili prvi puta na Windows 10. Za mene kao prosječnog korisnika najbolji je bio Windows 7 koji je na žalost nepodržan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 16:13 (Mandak).
13 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

Koje ti sve web stranice ne otvara? Koju grešku dobivaš?

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 17:25 (Marko :D).
14 godina
protjeran
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

You're doing it wrong ako instaliras antivirus na W10...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom
Evo na pr. ne će otvoriti bing.com. Ovo je sad s Kasperskim, a isti problem se javlja i s Defenderom, samo što s kasperskim imam mogućnost otvoriti stranicu na vlastiti rizik.

https://i.postimg.cc/4dNN4xNG/Snap1.jpg
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

Imas istu mogucnost i s defenderom..

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...
Evo na pr. ne će otvoriti bing.com. Ovo je sad s Kasperskim, a isti problem se javlja i s Defenderom, samo što s kasperskim imam mogućnost otvoriti stranicu na vlastiti rizik.

https://i.postimg.cc/4dNN4xNG/Snap1.jpg

 -radiš nešto pogrešno.. no recimo da je to tvoj izbor.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Marko :D kaže...

Ako sam ja dobro skužio, koristiš/imaš instaliran i Windows Defender i Kaspersky Free. Riješi se jednog, ne možeš imat dva antivirusna programa na računalu. Dakle, ili Defender ili Kaspersky ukoliko ne želiš veće korištenje resursa i potencijalne probleme u budućnosti.

 Taj dvojac nikad neče i ne može radit zajedno u kombinaciji.Bilo koji Kaspersky AV softver, u toku Kaspersky instalacije on isključi Windows Defender dakle nema frke pa to bi ti trebal znat.

Mandak kaže...
Windows Defendermi usporava računalo. Kad isključim Defender i instaliram Kaspersky Free, računalo radi brže i bolje. Prije sam probao Avast Free, AVG Free, Avira Free i nisam zadovoljan njima.

Očekivano od AV smeča, Mikrošuft i kvalitetan AV alat to je kao krava i balet.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1589&jumpto=6084175&sort=asc&view=flat

Mandak kaže...

Prvo sam koristio Defender. Pokušao s njim skenirati i CPU se grijao. Nakon toga sam isključio Defender i instalirao Kaspersky. I s njim sam pokušao skenirati, tako da se i tada CPU grijao. Neke web stranice mi ne odobrava otvoriti, na pr. bing.com. Neke stranice mi ne otvori kako bi trebalo. Koristim Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome i Opera. Na svima isti problemi. Pokušavao sam na svim brovserima ono što sam našao na Internetu, ali ne pomaže. Mislio sam da se radi o zaraženom računalu, ali mi Kaspersky nije pronašao ništa.Skenirao sam i sa SuperAntiSpyware, on je pronašao puno toga, sve očistio, ali problem s otvaranjem nekih web stranica ostao je isti. Koristim računalo od Windows XP Pro, preko Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 i sada trenutno Windows 10. Ovakvi problemi su mi se javili prvi puta na Windows 10. Za mene kao prosječnog korisnika najbolji je bio Windows 7 koji je na žalost nepodržan.

SuperAntyspayware pored vrlo efikasnog Kasperskog nema kaj tražit niti skenirat.Žuto je danas zastarjelo i potpuno nepotrebno, samo uzalud bezveze skeniraš+čistiš klasično smeče koje bi očistio i CCleaner.

 

Ja koristim Kaspersky Security Cloud Free, i kod mene(Windows 10) Mikrošuftov bing.com nije pod nikakvom sumnjom.

 

Kod tebe nekaj drugo ne štima, nije u pitanju nikakva gamad jer da je to bi Kaspersky vrlo lako upecal=počistil=obrisal.

 

Hm možda imaš neki drugi problem, recimo određenu zbrku sa DNS serverima itd nekaj slično.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 18:21 (rambox).
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
ihush kaže...
Mandak kaže...
Evo na pr. ne će otvoriti bing.com. Ovo je sad s Kasperskim, a isti problem se javlja i s Defenderom, samo što s kasperskim imam mogućnost otvoriti stranicu na vlastiti rizik.

https://i.postimg.cc/4dNN4xNG/Snap1.jpg

 -radiš nešto pogrešno.. no recimo da je to tvoj izbor.. :))

 Valjda jesam, ali nema pojma što. 

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

-normalno računalo, os, postavke.. defender mora raditi 'normalno', dovoljno dobar, radi + obično najmanje smeta-opterećuje.. ostali su agresivniji-dosadni-napasni + moguće problemi s blokiranjem bilo čega..

-ne postoji najbolji AV, ne postoji sigurnost.. time je komercjiala ako nemaš licencu (pirat) smijeh-kontradikcija (jer znaju se zaštititi.. ako ne znaju tad nisu za AV posao), dok su free-smeće-reklame itd.. tj osnova je komercjala-zarada, ostalo su reklame, placebo i naivnost.

 

-razni komercijalni av, free, .. previše problema-rupa, slučajnosti.. nepotreban rizik, upravo suprotno od zaštite. Znanje-juzer je x-puta veća zaštita, nauči, bit ćeš mirniji + računalo će lakše-bolje-brže raditi ono što trebaš, ne ono što reklame sugeriraju.

 

-recimo, preporuka (jer tko zna što je i kako podešeno..) napravi novi stikić, install, clean.. početna podešavanja, isljučivanje viška-smeća koje dođe uz win.. i nakon updatea s par rebootova računalo mora raditi savršeno.. ili imaš kvar, problem, malware itd.. tj to možeš u par sati napraviti i tad znaš 100%, ovako je samo čačkanje 'možda'.. i max-99%.. ili ostaviš kako je i koristiš. Tvoj izbor :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...
Evo na pr. ne će otvoriti bing.com. Ovo je sad s Kasperskim, a isti problem se javlja i s Defenderom, samo što s kasperskim imam mogućnost otvoriti stranicu na vlastiti rizik.

https://i.postimg.cc/4dNN4xNG/Snap1.jpg

Namjesti točno vrijeme i datum u Windowsima.

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Marko :D kaže...
Mandak kaže...
Evo na pr. ne će otvoriti bing.com. Ovo je sad s Kasperskim, a isti problem se javlja i s Defenderom, samo što s kasperskim imam mogućnost otvoriti stranicu na vlastiti rizik.

https://i.postimg.cc/4dNN4xNG/Snap1.jpg

Namjesti točno vrijeme i datum u Windowsima.

 Namješteno je. radio sam i druge stvari koje su mi uz točno vrijeme navedene za popravku.

15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom
Ne znam koliko veze ima to što koristim Windows 10 Manager. U njemu koristim Junk File Cleaner, Duplicate Files Finder, Registry Cleaner i Registry Defrag.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...
Ne znam koliko veze ima to što koristim Windows 10 Manager. U njemu koristim Junk File Cleaner, Duplicate Files Finder, Registry Cleaner i Registry Defrag.

 Ta vrsta softwarea je tempirana bomba koja ce ti napravisi rusvaj kad tad....

Deinstaliraj to sve ostavi samo defender i ne zamaraj se time... I svi problemi ce nestati....

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Posmatrač kaže...
Mandak kaže...
Ne znam koliko veze ima to što koristim Windows 10 Manager. U njemu koristim Junk File Cleaner, Duplicate Files Finder, Registry Cleaner i Registry Defrag.

 Ta vrsta softwarea je tempirana bomba koja ce ti napravisi rusvaj kad tad....

Deinstaliraj to sve ostavi samo defender i ne zamaraj se time... I svi problemi ce nestati....

 Evo sad ću obrisati. Hvala.

13 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Ako i dalje ne možeš normalno otvoriti Bing, kada ti se pojavi ona poruka, klikni na View certificate i postavi screenshot da vidimo koji je certifikat u pitanju.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice