Brisanje Windowsa

poruka: 13
|
čitano: 6.913
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Brisanje Windowsa

Pozdrav svima!

 

Imam jedan za mene veliki problem pa ako mi tko moze pomoci hvala mu :) 

posto nisam bas najbolji sto se tice rusenja windowsa iako sam cito sve i svasta isto tako i probao sve napravit i sa svakakvim programima koje sam skinio nista mi nije pomoglo..

dakle imam instalirana 2 windowsa, jedan na (c:) i jedan na (d:) particiji i formatiro bi cijeli disk, znaci da nemam vise windowsa..

neznam vise sta da radim, probao sam i klasicno obrisata (desni klik format i neda mi) isto tako sam probao i sa programima kao sto su partition magic, paragon partition..

ako imate neki savjet dobro bi mi dosao :) hvala!{#}

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Brisanje Windowsa
marinos kaže...

Pozdrav svima!

 

Imam jedan za mene veliki problem pa ako mi tko moze pomoci hvala mu :) 

posto nisam bas najbolji sto se tice rusenja windowsa iako sam cito sve i svasta isto tako i probao sve napravit i sa svakakvim programima koje sam skinio nista mi nije pomoglo..

dakle imam instalirana 2 windowsa, jedan na (c:) i jedan na (d:) particiji i formatiro bi cijeli disk, znaci da nemam vise windowsa..

neznam vise sta da radim, probao sam i klasicno obrisata (desni klik format i neda mi) isto tako sam probao i sa programima kao sto su partition magic, paragon partition..

ako imate neki savjet dobro bi mi dosao :) hvala!{#}

 

Ubaci instalaciski CD od winsa pobriši, i ako nećeš instalirati ponovo samo izbaci CD

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
13 godina
offline
Re: Brisanje Windowsa
Imas hrpu aplikacija za formatiranje diska, preporucam ti dban (Darik’s Boot And Nuke).. Skines ga s neta, snimis na cd ili usb i brises cijeli disk..
Postupak traje oko 4 sata, ovisno o velicini i stanju diska..
Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
11 godina
neaktivan
offline
Brisanje Windowsa

Hvala vam, probat cu.. :) 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Brisanje Windowsa

Da ne otvaram novu temu, zanima me dali se može kada se brišu(formatira disk) windowsi i formatirati USB stick ako je priključen, jer mi ovako ne dozvoljava da ga se formatira, kao ne prepoznaje ga, ali kada se priključi stick napravi se removable Disk (od Usb-a).

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Brisanje Windowsa
Ako ces koristiti aplikaciju koju sam spomenuo (dban) onda mozes.. kada bootas komp sa cd ili usb media, samo odaberes sve diskove koje zelis brisati ( sa F10, mislim) i brises (Space)...
Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
13 godina
offline
Re: Brisanje Windowsa
Samo pazi da ne zbrises i usb sa kojeg si bootao dban (ako bootas sa usb-a).. na mobu sam, pa nemam edit.
Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
13 godina
offline
Re: Brisanje Windowsa
jocker'86 kaže...
Samo pazi da ne zbrises i usb sa kojeg si bootao dban (ako bootas sa usb-a).. na mobu sam, pa nemam edit.

Ma znam za to, pitam ako netko zna, da ne probavam bez veze... 
Bootam sa cd-a.
Hvala, probat ću ga tako formatirati jer na ni jedan način neće. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Brisanje Windowsa
jocker'86 kaže...
Ako ces koristiti aplikaciju koju sam spomenuo (dban) onda mozes.. kada bootas komp sa cd ili usb media, samo odaberes sve diskove koje zelis brisati ( sa F10, mislim) i brises (Space)...

DBAN briše SVE priključene diskove i nema mogućnosti izbora. Zato se on pokreće i izvršava SAMO sa cd-a ,a diskovi koji se ne žele obrisati moraju se isključiti.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
offline
Re: Brisanje Windowsa
kizo2703 kaže...
jocker'86 kaže...
Ako ces koristiti aplikaciju koju sam spomenuo (dban) onda mozes.. kada bootas komp sa cd ili usb media, samo odaberes sve diskove koje zelis brisati ( sa F10, mislim) i brises (Space)...

DBAN briše SVE priključene diskove i nema mogućnosti izbora. Zato se on pokreće i izvršava SAMO sa cd-a ,a diskovi koji se ne žele obrisati moraju se isključiti.

cini mi se kolega da si mu kasno napisao {#} {#}

I Love Music
13 godina
offline
Re: Brisanje Windowsa
kizo2703 kaže...
jocker'86 kaže...
Ako ces koristiti aplikaciju koju sam spomenuo (dban) onda mozes.. kada bootas komp sa cd ili usb media, samo odaberes sve diskove koje zelis brisati ( sa F10, mislim) i brises (Space)...

DBAN briše SVE priključene diskove i nema mogućnosti izbora. Zato se on pokreće i izvršava SAMO sa cd-a ,a diskovi koji se ne žele obrisati moraju se isključiti.

Pozdrav kolega. Prva stvar, samo sam htio pomoći dečkima koji su trebali pomoć i to je to, nemam niti želje niti vremena prepucavati se ili svađati..

Druga stvar, nije istina da dban nema mogućnost odabira diskova koje želiš brisati niti da se ne može boot-ati sa usb-a. Sad sam došao na posao i boot-ao jednu kantu sa usb-om na kojem se nalazi dban, pokrenuo dban i poslikao mobitelom..

Ispod na slici vidis kako je moguće odabrati što želim brisati (USB FlashDisk i/ili ATA Disk Toshiba), samo što sam krivo rekao, sa Space-om se bira, a sa F10 pokreće brisanje.

Nisam siguran ovisi li to o verziji dbana-a, ali svi u firmi diskove brišemo na ovaj način...

Pozdrav {#}

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
15 godina
offline
Brisanje Windowsa

Brisanje (obično) diska s dbanom-dodom.. LOL (i žalosno). To se radi samo ako postoji konkretan (sigurnosni) razlog. U ovom slučaju ne postoji. Ako bi takav razlog postojao, tad se mora prepisivanje diska (to nije jednako brisanju, brisanje ne postoji..) mora napraviti po standardnu nivoa zaštite, 3-7 puta... i opet postoji rizik, pa se u max.sec. scenariju disk fizički uništava (čekić-drobilica) kao jedini 99.999% način uništavanja podataka.

Postoji samo neznanje, nesnalažljivost i svemogući internet koji daje svakakve dogovore, ponekad dobre, ponekad ...

 

@ juzeri koji postave pitanje, uključite mozak, razmislite. Nije svaki odgovor ono što vam je potrebno. Format, bilo kojim OSom, bilo kojim install ili live medijem je dovoljan. Naravno, moglo se to riješiti i iz win, previše podpitanja i uputa za diskpart ili disk manager.

Ovaj odgovor je kao da na pitanje 'želim kupiti automobil', dobijete odgovor F1 ili Ferrari-FF.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2013 11:19 (ihush).
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Brisanje Windowsa
jocker'86 kaže...

Pozdrav kolega. Prva stvar, samo sam htio pomoći dečkima koji su trebali pomoć i to je to, nemam niti želje niti vremena prepucavati se ili svađati..

Druga stvar, nije istina da dban nema mogućnost odabira diskova koje želiš brisati niti da se ne može boot-ati sa usb-a. Sad sam došao na posao i boot-ao jednu kantu sa usb-om na kojem se nalazi dban, pokrenuo dban i poslikao mobitelom..

Ispod na slici vidis kako je moguće odabrati što želim brisati (USB FlashDisk i/ili ATA Disk Toshiba), samo što sam krivo rekao, sa Space-om se bira, a sa F10 pokreće brisanje.

Nisam siguran ovisi li to o verziji dbana-a, ali svi u firmi diskove brišemo na ovaj način...

Pozdrav {#}

Da ,ovisi o verziji. Bitno da si ti sretan.

 

Ali brisanje diska DBAN-om? U kućnoj upotrebi? BS!

 

ihush je sve lijepo objasnio - bilo koji instalacijski medij ,bilo kojeg OS-a je čisto dovoljan za brisanje za 99,99 % korisnika.

 

EOS

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice