Besplatna alternativa za Teamviewer

poruka: 17
|
čitano: 6.431
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Besplatna alternativa za Teamviewer

Pozdrav,

Dali ima neka besplatna alaternativa za teamview?

Iz nekog razloga, teamviewer je zakljucio da ga komercijalno koristim i blokirao. (a zbilja ne koristim, nego starcima se spojim kad zbrčkaju nešto)

Windows 7 i Windows 10 su OS

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatna alternativa za Teamviewer

Probaj AnyDesk

 

https://anydesk.com/en

 

Radi istu stvar ko i TeamWiewer samo džaba.

 

Nema izbacivanja, reklama itd...

15 godina
offline
Besplatna alternativa za Teamviewer

pretpostavljam kako si si prije postavljanja ovog pitanja temeljito ispreguglao međumrežje i sve prokopao, zavirivši ispod svakog kamena no ništa nisi pronašao. tu ti je i odgovor.

 

nego, softver nije tek tako, ničim izazvan te spontano i impulzivno, "zaključio" išta. negdje si zveknuo kvačicu gdje nisi morao ili pogrešno odgovorio na neko pitanje ili bla. ti ovu verziju temeljito deinstaliraj (s čišćenjem - revo unistallerccleaner + ručno kopanje po registryju) pa ponovo instaliraj i ne klikći gdje ne treba pa će sve raditi besplatno i dalje, kao što je zamišljeno. 

 

edit: ovo iznad predloženo je isti q (dakle, nisi prvo sam izguglao tražeći): besplatno dok sam ne zezneš stvar neoprenom uporabom.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2022 10:24 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Besplatna alternativa za Teamviewer
Red_Guy kaže...

Pozdrav,

Dali ima neka besplatna alaternativa za teamview?

Iz nekog razloga, teamviewer je zakljucio da ga komercijalno koristim i blokirao. (a zbilja ne koristim, nego starcima se spojim kad zbrčkaju nešto)

Windows 7 i Windows 10 su OS

 

Hvala

RDP (Remote Desktop Protocol) i DynDNS 

15 godina
offline
Besplatna alternativa za Teamviewer
 
2 0 hvala 1
10 godina
online
Besplatna alternativa za Teamviewer

chrome remote desktop

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Besplatna alternativa za Teamviewer

Anydesk dušu dao, podesiš unnatended access i oderi. 

 

EDIT: Meni Anydesk radi čak na računalima koja su dio domene i samba active direktorija što nije slučaj sa Teamviewerom, Malwarebytes free npr.

robogo kaže...
RDP (Remote Desktop Protocol) i DynDNS 

Ili NO-IP, ClouDNS, DynuDNS ili moja opcija i preporuka, NameCheap i vlastita domena. 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2022 15:21 (Valentin17).
 
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Besplatna alternativa za Teamviewer

Ima i Ultraviewer, 100% freeware, mislim da ima možda neke reklame, ali radi skroz korektno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Besplatna alternativa za Teamviewer

I moj glas ide za AnyDesk. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Besplatna alternativa za Teamviewer

-teamviewer .. kad se spojiš na par-više različitih računala-klijenta zaključi da si komercijala, dok se spajaš na jedno (neki manji broj) radi free.

-sad je alternativa anydesk.. tj za sad, jer svaki takav free soft želi zaradu i ako je u početku free kasnije završi kao tv..

-trajno, imaš sve na svakom osu, neovinso o osu dyndns-noip.. podržano u modernim routerima automatika.. dok je za spajanje rdc-vnc.. što želiš. Ali, tad moraš podesiti roter, brinuti o (free) ip-wan-adresi (ista shema, free s dosadnim ažuriranjima-mail, dyndns je nekad bio free..).

-problem je 'druga strana'... tj neke stvari prvo moraš podesiti na mreži-računalu, a ako si do sad koristio tv tad je 'lakše' upravo tako nastaviti, npr umjesto tvoj instaliran na tvoje računalo-os, bootaš neki live, ima predinstalirano razne alate-dodatke-utilse.. pa i tv .. eliminiraš problem komercijale ili smišljanja kako napraviti.. može se svašta ali neke stvari nisu samo za podešavanje na računalu-osu.. tj taj tip appsa kao tv-anydesk.. te riješavaju takvih podešavanja korištenjem treće strane-servera kao posrednika za spajanje (tunel, obje strane se spoje kroz server-posrednik, nema dodatnih postavki mreže jer je to tunel tj ne podešavaš recimo router..). Kad ne koristiš treću stranu, tad moraš sve napraviti, otvoriti port-fwd-rulove.. znati koji wan-ip itd a to tad nije stvar samo računala-osa-win, nego i mrežne opreme tj modem-routera i svaki je 'isti' i različit, ima-nema neke opcije itd.. (zato  za napredniju mrežu treba imati svoj-kupljeni router, ne modem operatera jer je ograničen ili raskidom usluge gubiš i opremu, tj ovisiš što operater daje, što resetira itd.. dok sa svojim routerom eliminiraš takvu ovisnost i svaka naprednija mreža bi trebala imati 'svoj' pravi router, nekad samo firme, sad već i kućni.. cijene 100-200-500kn... ovisi što sve želiš od opcija-brzine itd.. + ponekad i dodatno pokrivanje recimo wlana umjesto AP itd..).

 

-ako koristiš npr noip, free, svakih tri tjedna moraš čekirati mail, potvrditi korištenje.. ili te ugase, nije  problem osim gnjavaža-obveza. Za tvoje potrebe je logičnije imati naki live stikić i povremeno bootati kad zatreba, nastaviti s tv. .. tj ako bi to trebao često, recimo dnevno, tad za sad anydesk ili počistiš podatke za tv-komercijalu (reset u reg.. zbog spajanja na razna računala) .. tj ovisi o fizičkom pristupu drugom računalu, što možeš napraviti. Možda će i any postati kao tv.. možda će još godinama raditi kao free, možda se ugasi servis.. tad ti je jedino trajno-free ono što sam napraviš svojom opremom neovisno o komercijali i mrežnoj opremi, nekoj trećoj apps kao klijent-soft itd.. jer mreža je mreža, svaki os ima dovoljno alata za sve kao remote.. 'samo' treba to napraviti, ali tad je trajno-free.. tj barem za sad postoji takvo obećanje noip-a :) ... i to se može riješiti na drugi način, npr neka skripta koja bi poslala recimo sms ili mail kad dođe do promjene wan-adrese, jer sve što ti treba je ta trenutna wan-ip-adresa + podešen-otvoren port-fwd na računalo, ono što radi router kao osnovna funkcija, šef mreže a defaultno je sve s wan porta zatvoreno-blokirano firewall itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
online
Re: Besplatna alternativa za Teamviewer

Freedns (afraid) radi već koliko, 10+ godina, free je za par dyndns domena i ne zahtjeva login, ne šalje mailove i radi. Čak tcom routeri imaju podršku za ažuriranje WAN adrese. Web je grozan, iz 90ih ali free je pa ono...

12 godina
offline
Re: Besplatna alternativa za Teamviewer
Red_Guy kaže...

Pozdrav,

Dali ima neka besplatna alaternativa za teamview?

Iz nekog razloga, teamviewer je zakljucio da ga komercijalno koristim i blokirao. (a zbilja ne koristim, nego starcima se spojim kad zbrčkaju nešto)

Windows 7 i Windows 10 su OS

 

Hvala

 Dogodilo se i meni.

Spajao sam se s mobitela na računalo doma, na mali komp ispod TVa, sa službenog doma i javili mi da je zabranjen pristup.

Onda sam išao surfati i pronašao da postoji mogućnost da im se dokaže da je privatno, javiš imena PCa.. i tak nešto

Na žalost, više ne znam kako to ide, bilo valjda prije 2 godine. Al ti eto ideja ako želiš nastaviti s TeamViewerom i imaš volje malo surfati.

I onda su me otključali i od onda sve radi savršeno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatna alternativa za Teamviewer
Netherwind kaže...

I ja koristim Anydesk, ali nekad je tako spor da je to za popizdit, spajam se na računalo na istoj mreži, neznam u čem je stvar. Nemam svemirski brz internet al jeboga 25 MBita bi trebalo bit dosta....

 Jesi li probao mijenjati kvalitetu prikaza? Prebaci na "optimize reaction time" pa vidi je li bolje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatna alternativa za Teamviewer
Netherwind kaže...
Ma jesam i to...Nije pomoglo

 Zašto ne koristiš RDP kad si unutar iste mreže?

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Besplatna alternativa za Teamviewer

Čitam malo po Internetu vezano za AnyDesk, sve više i više ljudi dobiva poruke tipa "We detected 15+ devices related to your AnyDesk ID in the last 4 weeks" iako ga koriste samo za osobnu upotrebu i spajanja na nekoliko računala.

Je li netko možda već dobio tu poruku ?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Besplatna alternativa za Teamviewer
big smoke kaže...

Čitam malo po Internetu vezano za AnyDesk, sve više i više ljudi dobiva poruke tipa "We detected 15+ devices related to your AnyDesk ID in the last 4 weeks" iako ga koriste samo za osobnu upotrebu i spajanja na nekoliko računala.

Je li netko možda već dobio tu poruku ?

 

 

 

Dosta se ljudi buni i izgleda da idu u smjeru TeamViewera.

15 godina
offline
Re: Besplatna alternativa za Teamviewer
Old Iggy kaže...
big smoke kaže...

Čitam malo po Internetu vezano za AnyDesk, sve više i više ljudi dobiva poruke tipa "We detected 15+ devices related to your AnyDesk ID in the last 4 weeks" iako ga koriste samo za osobnu upotrebu i spajanja na nekoliko računala.

Je li netko možda već dobio tu poruku ?

 

 

 

Dosta se ljudi buni i izgleda da idu u smjeru TeamViewera.

 -svaki biz ide u tom smjeru.. počne kao free(ware).. i postane bloat ili komercijala.

-treba koristiti rdc-vnc.. ali tad treba ip-wan, osnovno znanje juzera (što na ovom forumu ne bi trebalo biti problem no koliko vidim je..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice