"All your files are Encrypted"

poruka: 27
|
čitano: 6.622
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
"All your files are Encrypted"

Zdravo svima, potrebna mi je pomoć. Najnormalnije sam isključio laptop nakon korišćenja. Kada sam ga ponovo upalio primjetio sam da nešto nije oke. Na desktopu sam našao "readme" fajl koji dosad nije bio tu. Otvorio sam i tu piše ovako:

 

All your files are Encrypted!

For data recovery needs decryptor...... itd itd da ne pišem sve uglavnom imaju instrukcije kao da se preuzme tor browser  pa da se otovori neki link tu bla bla. Da li se iko susretao sa ovakvim problemom, ja nisam još nikad pa ne znam kako da ga riješim?

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: "All your files are Encrypted"
Ransomware
Diži novi sustav
15 godina
online
Re: "All your files are Encrypted"

pokupio si crypt (malware-rasnomware..) koji ti je (u pravilu, kad radi) kriptirao sve dokumente, slike, video.. računalo radi ali ništa kriptiranog ne možeš otvoriti, zaključano. Ucjenjuju plaćanjem ključa... ne nasjedaj, tj ako nemaš backup važnih stvati (dokumenti) tad si to izgubio.

 

-u pravilu, ne klikaš ništa po njihovim uputama jer možeš samo dodatno zaglibiti, pokupiti još smeća a smisao je ucjenom izvući novac.. ne tebi pomoći.

-dalje, u pravilu, pravi crypt kad obavi svoj posao, sam se ukloni-nestane,.. nema traga, praktički ne moraš tražiti antivirus-malwareom .. no moguće da imaš druge, razne malware-trojance i sl kroz koje si i pokupio crypt.

-ovisno o tome što si radio, klikao, surfao, igre-crackovi.. negdje si pokupio, ne mora to biti 'danas' dan-mjesec ranije.. važno je kad se aktivira i u pravilu idući dan vidiš posljedice, upravo kao što si opisao, ugasiš-upališ (idući dan..) tad je priči kraj.

 

-preporuka da sve obrišeš i clean, zbog ostalog malwarea.. ali ni to ne znači puno, kako si prvi put pokupio možeš opet ako klikneš istu stvar... online ili crack.. negdje-nešto a ne znaš što tj možeš pretpostaviti nešto što si prethodni dan radio-instalirao.. no može biti i starije. + crypt se sam ukloni pa zbog njega ne moraš, ali je jedini način clean install + nakon tog ništa bez provjere.. a tu se možeš vrtiti u krug beskonačno.

-važno, ne spajati recimo externi disk, jer se lako dogodi ista stvar, računala u mreži itd..

-ako te do sad antivirus nije spasio nema razloga vjerovati da bi te spasio nakon clean installa tj ponavljanja.. tj zato je važno imati ažuriran sys, antivirus itd. jer bez tog je samo pitanje kad naletiš i prođe malware-trojan koji može tad ubaciti crypt.. ostali su nevažni, no crypt je onaj koji napravi štetu ako imaš važne dokumente, slike, textovi, .. sve što zaključa. Ako nemaš ništa važnog, tad nisi ništa izgubio, osim recimo vrijeme za clean install no tad pazi što klikaš jer se to može ponoviti beskonačno puta, tj ako ništa ne promjeniš u 'formuli' rezutat mora biti isti.. neki crack i sl ili stranica na kojoj si bio, igre, glazba, film.. sve to su navlakuše za uvaliti malware, ne dijele pirati zato jer su dobre duše nego žele novac.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
"All your files are Encrypted"

I dalje mi nije jasno kako se netko može zaraziti s tim. Što vi ljudi radite po internetu? Nema milfare blizu tebe i ne možeš si ga povećati za 20 cm.

Moj PC  
13 0 hvala 2
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: "All your files are Encrypted"
Ima!
Kat iznad mene. Sifoni na mjestu, kalaš na križima istetoviran. Tip top 😆
7 godina
online
"All your files are Encrypted"

All your files are belong to us.

 

Kruha i igala...
 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "All your files are Encrypted"
Mega17 kaže...

Zdravo svima, potrebna mi je pomoć. Najnormalnije sam isključio laptop nakon korišćenja. Kada sam ga ponovo upalio primjetio sam da nešto nije oke. Na desktopu sam našao "readme" fajl koji dosad nije bio tu. Otvorio sam i tu piše ovako:

 

All your files are Encrypted!

For data recovery needs decryptor...... itd itd da ne pišem sve uglavnom imaju instrukcije kao da se preuzme tor browser  pa da se otovori neki link tu bla bla. Da li se iko susretao sa ovakvim problemom, ja nisam još nikad pa ne znam kako da ga riješim?

 Zaboravi na podatke i napravi Reinstall operacijskog sustava. I drugi put paziti gdje klikaš

Softwer
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 21:37 (Softwer).
13 godina
offline
Re: "All your files are Encrypted"
silvio3105 kaže...
Ransomware
Diži novi sustav
Softwer kaže...

 Zaboravi na podatke i napravi Reinstall operacijskog sustava. I drugi put paziti gdje klikaš

Zašto?

 

Ransomware je tip malwarea koji kada obavi posao šifriranja, sam se ukloni iz memorije i obriše. Eventualan način da opet krene šifrirat nove podatke je da se ponovno pokrene maliciozna datoteka koja pokreće alat za šifriranje.

 

Reinstalirati sustav je potrebno samo ako se zna da je sustav sigurno zaražen (trojanci, crvi,...). Ako nije, potrebno je samo napraviti puno skeniranje s Malwarebytes i Emsisoft Emergency Kit i sve pet. Jer, reinstalacija nije uvijek opcija, pogotovo nekome tko ima jako puno datoteka na računalu.

 

Forumašu bi preporučio da najprije pogleda postoji li decrypter za tu vrstu ransomwarea na internetu, a ako ne zna o kojoj se vrsti radi, da je identificira koristeći alat ID Ransomware. Ako je decrypter dostupan, datoteke se mogu dešifrirati bez plaćanja. Ali ako nije, treba provjeriti da li je uključena opcija vraćanja sustava, pa probati vratiti sustav na raniju točku. Ako ni to ne pomogne, nema spasa osim uplate otkupnine iako to nije garancija da ćeš dobit decrypter.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 21:48 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: "All your files are Encrypted"
Mega17 kaže...

Zdravo svima, potrebna mi je pomoć. Najnormalnije sam isključio laptop nakon korišćenja. Kada sam ga ponovo upalio primjetio sam da nešto nije oke. Na desktopu sam našao "readme" fajl koji dosad nije bio tu. Otvorio sam i tu piše ovako:

 

All your files are Encrypted!

For data recovery needs decryptor...... itd itd da ne pišem sve uglavnom imaju instrukcije kao da se preuzme tor browser  pa da se otovori neki link tu bla bla. Da li se iko susretao sa ovakvim problemom, ja nisam još nikad pa ne znam kako da ga riješim?

 Grdo prijatelju. Mozda imaju snimku i kako si samarao majmuna, pa, ako dizes kredit da to platis digni malo veci. Drugi puta prije svega deinstaliraj ili pokrij kameru na laptopu

Mada salu sada na stranu stvarno sam svakvaka racunala sredjivao od ljudi koji su klikali na sve i svasta i nikada nisam naletio na ransomware.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: "All your files are Encrypted"
Ransomware je tip malwarea koji kada obavi posao šifriranja, sam se ukloni iz memorije i obriše


To je pretpostavka, a znamo čija je to majka
 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: "All your files are Encrypted"

Posao ransomwarea jest da šifrira ono što se u tom trenutku pronašlo na računalu. Ne vjeruješ? Otvori Task Manager nakon pokretanja istog i pogledaj koliko će se dugo proces zadržati u memoriji i što se dogodi po završetku šifriranja datoteka.

 

Zatim probaj napraviti neki bezvezni dokument i spremi ga, pa vidi hoće li datoteka biti šifrirana. Odgovor: neće jer je program za šifriranje ugašen po završetku posla. Jedini način da šifrira tu datoteku je ponovno pokretanje malicioznog programa, nakon čega slijedi ponovno isti scenarij.

 

Kažem, instaliraj virtualku i igraj se malo. Vidjet ćeš o čemu govorim. Ransomware nije tradicionalan malware kojem je cilj nanijeti štetu računalu. Ransomware je malware koji ima s ciljem zaradu i ništa više. Hakerima nije u cilju onesposobiti tvoje računalo, njima je u cilju zaključat tvoje datoteke i zaradit na otkupnini. To je sve. Nema smisla onemogućit računalo jer onda korisnik nema načina platit i otključat datoteke, a haker je u tom slučaju ostao bez novca na računu.

 

Znači, ne radi se o tipičnoj vrsti malwarea koji ima za cilj napravit štetu računalu. Slično kao adware koji vrlo često nije opasan, ali je jako, jako naporan. Cilj ransomwarea je isključivo zarada hakeru i to uvijek treba imati na umu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 23:44 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: "All your files are Encrypted"
silvio3105 kaže...
Ima!
Kat iznad mene. Sifoni na mjestu, kalaš na križima istetoviran. Tip top 😆

 

pic or it doesn't exist...

Ju je je? Je ju je!
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: "All your files are Encrypted"
Dobit ću karton ako okačim video s njom 😆
14 godina
offline
Re: "All your files are Encrypted"

i vječno poštovanje forumaša, ako te to tješi...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
online
Re: "All your files are Encrypted"
silvio3105 kaže...
Dobit ću karton ako okačim video s njom 😆

 tipfeler? u

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
"All your files are Encrypted"

Mega17 

 

a koju ekstenziju ti je nalijepio ransomware na dokumente ?

 

 

znači imaš: Popis_švalerki.docx a on ti ga preimenuje u Popis_švalerki.docx.india888-com recimo...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: "All your files are Encrypted"
SamoPitam3 kaže...
Mega17 kaže...

Zdravo svima, potrebna mi je pomoć. Najnormalnije sam isključio laptop nakon korišćenja. Kada sam ga ponovo upalio primjetio sam da nešto nije oke. Na desktopu sam našao "readme" fajl koji dosad nije bio tu. Otvorio sam i tu piše ovako:

 

All your files are Encrypted!

For data recovery needs decryptor...... itd itd da ne pišem sve uglavnom imaju instrukcije kao da se preuzme tor browser  pa da se otovori neki link tu bla bla. Da li se iko susretao sa ovakvim problemom, ja nisam još nikad pa ne znam kako da ga riješim?

 Grdo prijatelju. Mozda imaju snimku i kako si samarao majmuna, pa, ako dizes kredit da to platis digni malo veci. Drugi puta prije svega deinstaliraj ili pokrij kameru na laptopu

Mada salu sada na stranu stvarno sam svakvaka racunala sredjivao od ljudi koji su klikali na sve i svasta i nikada nisam naletio na ransomware.

 nisi nikad imao ransomware? onda nisi puno računala sređivao 

 

Pa pred neko vrijeme je bio ransomware u Ini pa je bila velika strka oko toga.

13 godina
offline
"All your files are Encrypted"

Lako je kad proguta jedno računalo, nego kad dođe do servera pa preko servera proguta sva računala na mreži, onda je veći cirkus, ali nije dosadno barem. 

Imao slučaj, ali Linux Urbackup server mi nije uspio slomiti, a trudio se je.

 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2022 19:01 (Valentin17).
 
2 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
"All your files are Encrypted"

Cek i onda nema sanse za vracanje svih onih dokumenata?

Može
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "All your files are Encrypted"
Zato imas backup.
15 godina
online
Re: "All your files are Encrypted"
ante5656 kaže...

Cek i onda nema sanse za vracanje svih onih dokumenata?

 -šanse? šanse postoje npr kad igraš loto.. calculator ili digitalija je nula ili jedan, imaš-nemaš.

-ako imaš key, tad je to fičer, ako nemaš key tad je ransom. Razbiti key recimo brutanjem je lako i jedini problem je vrijeme od par milenija.. ako imaš sreće prije ćeš pogoditi loto broj. Za razliku od šansi ili sreće, postoji adekvatan backup (ili ne, tad gubiš podatke, mada postoje šanse platiti ucjenu i dobiti key..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: "All your files are Encrypted"
pqweasdyxc kaže...

I dalje mi nije jasno kako se netko može zaraziti s tim. Što vi ljudi radite po internetu? Nema milfare blizu tebe i ne možeš si ga povećati za 20 cm.

 Meni prvo padaju na pamet dvije stvari.

Pokrenuti nekakav crack, ali s recimo neke full sumnjive stranice, bez instaliranog ili lošeg antivirusa.

I drugo, pokrenuti nekakav .exe ili .msi u e-mailu (a koliko sam čitao, ovo je načešći način zaraze u firmama). Prepostavljam nazvan "dokument.doc        .exe" ili nešto na tu foru...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: "All your files are Encrypted"
CyberDemonVZ kaže...
pqweasdyxc kaže...

I dalje mi nije jasno kako se netko može zaraziti s tim. Što vi ljudi radite po internetu? Nema milfare blizu tebe i ne možeš si ga povećati za 20 cm.

 Meni prvo padaju na pamet dvije stvari.

Pokrenuti nekakav crack, ali s recimo neke full sumnjive stranice, bez instaliranog ili lošeg antivirusa.

I drugo, pokrenuti nekakav .exe ili .msi u e-mailu (a koliko sam čitao, ovo je načešći način zaraze u firmama). Prepostavljam nazvan "dokument.doc        .exe" ili nešto na tu foru...

 Ako ima Windows Defender onda je on dovoljan da zaustavi takve gluparije korisnika. Jedino ako je već pokupio Norton, McAfee ili neko slično sranje preko downloada s sumnjivih stranica. Problem je što možeš instalirati razno smeće koje ti smanjuje sigurnost sistema, a Defender ne može tu ništa jer nije zlonamjerno nego samo smeće. Kad nekom slažem PC uvijek je instaliran loši av, 2 "optimizatora", nepotrebne stvari za koje nikad nisam čuo i sl. I njima je teško objasniti da im to ne treba. 

 

 

13 godina
offline
Re: "All your files are Encrypted"
pqweasdyxc kaže...

 Ako ima Windows Defender onda je on dovoljan da zaustavi takve gluparije korisnika

Ne, nije dovoljan. Provjereno govorim i to više puta.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2022 14:11 (Valentin17).
14 godina
offline
"All your files are Encrypted"

A jel ti zezne dokumente sa OneDrive? To mi je backup

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: "All your files are Encrypted"
stiffler13 kaže...

A jel ti zezne dokumente sa OneDrive? To mi je backup

 to nije adekvatan backup (ali može biti riješenje ponekad..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: "All your files are Encrypted"
stiffler13 kaže...

A jel ti zezne dokumente sa OneDrive? To mi je backup

E 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice