WiFi>Ethernet>WiFi

poruka: 11
|
čitano: 5.483
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
WiFi>Ethernet>WiFi

Molim za pomoć kod jedne malo zamršenije situacije nego što je inače slučaj, dakle, spojen sam na prijateljev AP preko Ralink WiFi kartice, dodatno vezu prema internetu ostvarujem spajanjem na VPN server koji se nalazi kod njega, želim nekako forwardati internet na svoj LAN i tu spojiti Thomsonov router koji će onda biti moj kućni AP,cuclajući net s prijateljevog AP-a, ili VPN-a, zna li netko kako bi ovo moglo proraditi?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2011 21:05 (Strontium).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: WiFi>Ethernet>WiFi

Krajnji cilj mi je spojiti smartphone na internet-,a pošto mi je glavni AP i VPN server oko 300m od stana to ne mogu bez ovakvih kombinacija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2011 23:12 (Strontium).
11 godina
odjavljen
offline
WiFi>Ethernet>WiFi

Pozdrav zanima me zasto se ja na svom mobu preko wifi-a nemogu spojiti na router da imam internet jer to ince mogu kod prijatelj a kod mene nemoze pronaci izvor.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2013 23:02 (Bruno321).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WiFi>Ethernet>WiFi
e ovak strontium, ovo je cisto ono sto cu ti ja rec ali ne mogu detaljnije objasnit
Imali sml slicnu situaciju u aero klubu gdije smo usred livade trebali internet za slanje podataka od meteo stanice,
za to imamo 2 rutera "bridgana"
1. je bio koristen kao "wlan kartica" dok 2. koji je bio spojen na 1. bio zaduzen za Wlan

vjerojatno ce ti to netko to bolje objasniti, cisto da dobijes ideju :)
9 godina
neaktivan
offline
WiFi>Ethernet>WiFi

Molim hitno pomoc.Imam laptop Toshiba satellite 2430-201,imam u kuci ima internet ali moj laptop nehvata signale mreze iz kuce nego samo one koji su dalje npr.od komsije ili slicno.I na te kad se pokusam spojiti,nemogu.A za wireless u kuci mi pise"mogucnost mreznog operatera ne podudara se sa zahtjevima ove mreze".Sa proslim laptopom nisam imala nikakvih problema da se spojim,a sa ovim nema sanse.Molim pomoc.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WiFi>Ethernet>WiFi

Ugasi WPS u postavkama rutera.

Optima i tp-link  ruter(bijeli izresetani)?

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 22:59 (Ante).
9 godina
neaktivan
offline
WiFi>Ethernet>WiFi

Pozz

Bio sam nedavno kod prijatelja i povezao sam se na njegov wifi i poruke koje sam slao na messengeru su pisale da su poslane iz sarajeva.I ako nismo u blizini sarajeva,to je nekih 360km od mene :) sad ja vas pitam kako je to napravljeno ta lazna lokacija?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
WiFi>Ethernet>WiFi

Tvoju lokaciju određuje Facebook preko IP adrese i taj način nekada i nije baš pouzdan. Meni razne stranice nekada znaju reći da sam iz Sv. Ivana Zeline, a nisam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 16:06 (Marko :D).
 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
WiFi>Ethernet>WiFi

Pozdrav, 

Da li neko zna da li postoji mogucnost da se telefon(da se pusti net odnosno rasiri) spoji sa laptopm preko wi fi a da drugi uredjaji ne vide wi fi ?

 
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: WiFi>Ethernet>WiFi

Sta ti zelis konkretno postici? Da telefon koristi net preko lapa ili da lap koristi net preko telefona ili nesto trece?

 

11 godina
offline
WiFi>Ethernet>WiFi

Imam zanimljivu situciju gdje trebam spojiti wifi extendere, situacija je ovakva na škrabotini dolje:

 

kuća skroz desno je izvor, cilj je dobiti internet u kući skroz lijevo

crveni krug je doseg originalnog wifija, zeleno je srednji extender u srednjoj kući i on kad je spojen preko njega imam dobar signal u ćošku kuće u kojoj pokušavam dobiti internet

e sad, ja spojim drugi extender u kući skroz lijevo kako bi dobio pun signal po cijeloj kući, a ne samo u ćošku

međutim, on pokupi signal od srednjeg extendera i uredno se mogu u bilo kojem dijelu kuće spojiti na njega, ali iako spojen - pokazuje mi da nema internet vezu

 

jel uopće moguće da jedan extender pokupi wifi signal i internet sa drugog extendera i šalje dalje, i kako to namjestiti ako ima tko se kuži?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice