Spajanje na internet - kuća na kuću

poruka: 7
|
čitano: 5.213
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Spajanje na internet - kuća na kuću

Pozdrav svima!

 

Brat mi živi u kući unutar istog dvorišta udaljenoj cca 40-ak metara od moje kuće te koristi homebox za internet.

Budući da ja u svojoj kući boravim svega dva puta tjedno, ne isplati mi se uzimati internet pa mi je brat bratski ponudio da koristim njegov.

 

E sad, ja iskreno nemam ideja kako bih s te udaljenosti hvatao internet, pa me zanima postoji li neko rješenje za to?

Pretpostavljam da WiFi pojačivači u ovom slučaju neće biti korisni? Ili je ovo totalno nemoguće i moram uzeti svoj internet?

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Spajanje na internet - kuća na kuću
Moguće je, samo se ne isplati uvijek.
WiFi se bez problema spaja i na veće udaljenosti.
Moguće je i provuć ethernet kabel do 100m.
Ako je dvorište na istoj fazi moguće je i ethernetom preko struje.
Moguće je, samo se ne isplati uvijek.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 16:12 (ccc2002).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Spajanje na internet - kuća na kuću

kabel u zemlji je najsigurnije.. wlan može loviti ali može biti smetnji ovisno o zidu-armaturi itd.

udaljenost do 100m nije problem (može i više..), poželjno dodati switch itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Spajanje na internet - kuća na kuću

Kako su i ostali napisali, možda nije najelegantnije ali je najpouzdanije da pukneš kabel u zemlju - uguraj ga u onu naračansu rebrastu cjev da ga zaštitiš od vlage i ostalog dreka, iskopaj najdublje što ti se da :) pokušaj bar metar duboko i označi nekako da za 5 godina znaš gdje je kabel ako brat poželi orat travnjak :)

 

Wifi je dosta osjetljiv na milijon stvari i ako češ gledat tv, surfat, skidat torrente.... onda je kabel sigurno pouzdanija opcija.

 

Ako kabel nije opcija onda neka brat gurne ruter na prozor sa kojeg se vidi tvoja kuća i trebao bi imat bar 30-40% signala u prostorima blizu stane koja gleda na ruter, na drugim pozicijama vrlo teško do nemoguće da bi bilo išta, pogotovo ako je imalo armiranog betona između.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Spajanje na internet - kuća na kuću

Pozdrav svima,

 

Javljam se, eto, nakon godinu dana. Početni sam problem riješio tako što sam kupi Xiaomijev Mi Wi-Fi Range Extender Pro i spojio se. Radilo je i više nego super do prije nekoliko tjedana.

 

Naime, nije se mijenjala pozicija extendera, kao ni pozicija bratovog rutera u njegovoj kući, ali iz nekoga razloga više nije bilo konekcije. Pokušao sam resetirati extender, ponovno se spajati, ali bez uspjeha. Tu i tamo radi u krugu od možda metar od extendera, što je poprilično čudno, jer mi je nekad wifi takvim načinom bio pokriven bez obzira na to što ga hvatam iz bratove kuće koja je na drugom kraju dvorišta.

 

Uglavnom, pretpostavljam da je extender riknuo, pa sam mislio uzeti ovo kao neku zamjenu, ali nisam siguran koliko je bolji od mog sadašnjeg:

 

https://mi.hr/mi-wifi-range-extender-ac1200

 

Dakle, pokušati još jednom s novim extenderom ili na prijedloga kolega vući žicu ispod zemlje?

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Spajanje na internet - kuća na kuću
MedO1337 kaže...

 imam ga, nije loš, možda neke postojeće bugove riješe nekom nadogradnjom firmwera (ako ih još bude), ali poslušaj ti savjete i povuci kabel...

13 godina
offline
Spajanje na internet - kuća na kuću

Kako kolega kaže iznad, najbolja i najdugotrajnija opcija je povući LAN kabel, na svoj kraj staviš switch i na njega kačiš kasnije što ti srce želi, čak i neki access point pa imaš i WIFI opciju.

Ako je udaljenost između kuća iznad 100 metara, onda je malo kompliciranije jer u igru tu ulazi optički kabel te dva media konvertera.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice