Problem s netom?

poruka: 7
|
čitano: 1.088
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem s netom?

sad ne znam jesam li otvorio temu u dobrom podforumu pošto ne znam o čemu se točno radi, pa ukoliko ima potrebe slobodno se premjesti...

 

prije par dana počeo me zezati (pristojno rečeno) net...

 

u čemu je problem:

ne mogu otvarati nikakve web sadržaje, stranice niti bilo šta vezano uz net-NIŠTA

 

npr. otvorim google i hoću ići pretraživati, ali ne može... izgleda kao da se stalno učitava stranica (kao dok se ima spora veza,samo se loada ) samo što uopće ne može otvoriti stranicu...

 

za browser koristim ff 3.0.5; probao sam i sa drugim browserima, nema razlike

 

probao sam i skenirati disk,nije našlo nikakvu gamad

 

probao i system restore, nema učinka...

 

ISP: t-com

 

os: win xp

 

router RADI (sve je dobro spojeno i sve svijetli kako treba) i na njega se mogu spojiti s wirelessom i sve normalno radi, dakle ne bi trebao biti problem u routeru...

 

druga stvar-pretpostavljam da je vezana uz ovaj problem

kad uključim net, javi mi se onaj balončić u donjem desnom kutu i piše da je spojeno, da bi se za par sekundi pojavio novi balončić i rekao "network cable is unplugged", pa za par sekundi opet balon koji veli da sam spojen i tako u krug...

 

i da, nekad mi u balončiću piše brzina 1.0 gbps, aha -.-" (100 mpbs obično piše)

znači očigledno nešto ne valja...

 

ja sumnjam na neku gamad s neta; zadnje sam obrisao neko bonjour sranje (BUG #192 ftw ) , al izgleda da ima više toga što mi antivirus ne prepoznaje (koristim kaspersky IS 2009)

 

pa bih vas ovim putem zamolio za pomoć i nekakve ideje, samo da ne moram formatirati...

 

ukoliko vam treba još nekih informacija ili čega već samo javite hehe :D

 

 

 

 

 

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s netom?

Ovo sa balončićima (connected/unplugged) može značiti da ti nešto nije u redu sa UTP kabelom od mrežne prema dsl modemu. Probaj zamjeniti kabel.

Koje antivirusne alate koristiš? Porbaj staviti npr. AVG free i Malwarebytes' Anti-Malware, možda Ad Aware pa preskeniraj sistem .

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s netom?

I meni se čini da nešto nije u redu sa mrežnom/kablom.

Probaj pokrenuti LiveCD neke linux distre (najbolje *buntu ili fedora) pa vidi ima li neta u njoj

da eliminišeš softwerski problem.

BTW, taj bonjour ti je update proces od apple softwarea. najvjerovatnije si instalirao i Tunes

pa ti on povukao i to...

Jaunty user :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s netom?

čekaj,jel se spajaš bežično ili žicom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s netom?

koristim kaspersky is 2009 i malwarebytes antimalware, te spybot:s&d za imunizaciju...

 

ovo kaj se tiče kabela, mi je predložio frend, al nikak da ga poslušam :D

budem s time probao, al ukoliko ima još neko nekakvu ideju, nek slobodno predloži :)

 

hvala kolega

 

edit:

@ seneka

imam 2 kompa doma; na jednome je router(žica), a drugi se s wirelessom spaja na taj isti router

 

problem je na ovome sa routerom

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2009 12:25 (Gunner_V).
15 godina
neaktivan
offline
Problem s netom?

Pokušaj skijedeće:

Ako možeš s računala pristupiti modemu, onda se preko Firefoxa ili Internet Explorera ulogiraj u modem i pronađi postavke od firewalla. Ako je firewall uključen, isključi ga, odnosno ako je isključen, onda ga uključi, pa pokušaj možeš li nakon toga pristupiti internetu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2009 12:31 (klimama).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s netom?

samo da javim da se samo od sebe riješilo... (?)

 

nisam poduzeo nikakve konkretne mjere tak da ne bi znao u čemu je bio problem...

 

nisam htio odma pisati, ostavio sam ga par dana da radi i zasad je sve ok...

 

tak da mislim da nećemo nikad saznati kaj se dogodilo :)

 

 

(neki izvori su mi rekli da je navodno u cijeloj hrvatskoj u to vrijeme bilo problema s netom pa ću to pripisati tome... naravno da isp neće izlaziti s time u javnost :) )

 

hvala ekipi koja je ponudila pomoć ^^

 

ako nema ko kaj dodati, može lock...

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice