Povezivanje na postojeci mikrotik

poruka: 2
|
čitano: 2.594
|
moderatori: pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Povezivanje na postojeci mikrotik

Pozdrav svima na forumu prvi put sam ovdje i pisem pa nadam se da sam izabarao dobru kategoriju.

Eh ovako sto se tice mog problema on je sljedeci:

Imam jednu centralnu na koju je instaliran mikrotik 2.9.27 verzija, sa 2 wlan kartice koje su podesene u AP Bridge mod i korisnici se konektuju uredno na njih a u ether1 tj lan karticu sam doveo kabel iz TP Link Wirelles rutera a u njega u WAN je povezan glavni ruter na koji dobijam internet i sve to uredno radi bez ikakvih problema znaci mogu se zakacit uredno i na wifi TP link ruter rade i svi izlazni portovi ima internet na njih na koji je jedan od njih i povezan mikrotik, kao i na mikrotik wlan kartice .. e sad sam napravio jos jednu masinu i ono sto me zanima je sljedece . u nju sam ubacio jednu wlan karticu koja ce biti u station modu i povezati se na jednu od dvije kartice koje su ap bridge modu i da imam izlaznu konekciju na LAN karticu znaci samo wlan i lan imam u toj drugoj masini wlan ce se kacati na ap antenu koja salje signal a lan ce dalje slati internet znaci povezem kabel sa laptop u lan u taj drugi mikrotik koji ne znam kako podesiti hocu da imam net ... na prvoj masini znaci imam podignuta dva hotspota za dvije svaku karticu pojedinacno wlan1 kartica na koju zelim da povezem drugu masinu ima ip 10.5.50.1 a druga kartica 10.5.60.1 .. jel mi moze neko objasniti detaljan postupak kako da podesim ovu masinu googlao sam sve sam pokusavao al nikako da dobijem internet na LAN-u .. i takodje sam stavio na Ip Bindings zakacio MAC Adresu kartice koja se nalazi u drugoj masini koju zelim podesiti stavljeno je bypassed ono da ne trazi username i pasw.. bio bih vam jako zahvalan ako bi neko mogao da mi rijesi taj problem.. hvala

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povezivanje na postojeci mikrotik

Ako ćeš drugu mašinu koristiti samo za bežično spajanje na prvu mašinu, tada ti je dovoljna i jednostavna konfiguracija.
- Spojiš wlan i lan u bridge.
- Zatim u bridge-u složiš admin MAC addresu. Nije nužno, ali je poželjno. Staviš MAC adresu od wlana ili od lana.
- Wlan podesiš u station bridge mod.
- U IP-> DHCP Client složiš da RouterOS automatski povuče sve podatke (ip adresu, rutu, dns serveri, ntp) sa hotspot mašine.
- Znači, na toj mašini ti ne treba DHCP server, kao ni NAT ili ostala firewall pravila. Sve to možeš isključiti.

Kod hotspot mašine u ip bindings složiš da ta mašina zaobilazi hotspot logiranje, ako tako želiš.
I to je to.
S tim da su to upute za ROS v5.x i noviji. Ne znam kako će ti raditi sa v2.9.x.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.9.2014 13:41 (D1001).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice