Pomoc oko spajanja dva routera

poruka: 38
|
čitano: 21.144
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

evo imam simens gigaset se555 kao glavni router i na njemu imam spojena dva kompa i preko wirelessa lap koji je kat nize. i signal je jako slab

pa me zanima dali bi mogo sa thomson speedtouch 780wl(i) spojit da on prima wireless singal od simensa i preko utp da mi salje u lap ili da isto i odasilje kao reptitor mode sta ima simens.

ili da spojim sa kablom speedtoucha i simensa i speedtouch da odasilje wireless

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

ok na simensu sam postavio wireless bez zastite(samo test)

i spojio sam speedtoucha na moj komp putem lan kabla da ga iskonfiguriram.

udem u wds pretrazim uredaje nadem simensa kazem da se spoji na njega.

napravim bez zastite speedtoucha stavim ime i da se svi mogu spajat.

pretrazim na mobu wlan i nadem laky (simens)

laky1 (speedtouch) i simens mi je snaga 60 a speedtouch kako ej pokraj mene 100%

i idem connect kada se zeli conectat kaze sistemska greska isto tako i laptop.

i da routeri nemaju iste adrese simens je 192.168.2.1 a speedtouch je 192.168.1.1

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2011 21:03 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

ovako moguce je to napraviti... ali ti ruteri od tcoma su mutavi svi (zato ih i dijele free) moras spojiti taj speed touch na siemens pomocu lan kabela to znaci --net--siemens---lan---thompson--wlan za klijente

Thompson moras konfigurirat u bridge mode ako mislis spajat wlan to wlan to nije moguce jer nije dual radio tako da nema sanse ... trebalo bi sve uredno raditi preko dhcpa ako nece rec cu ti sto dalje!

Pozz

"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

ok hvala. ma origigi sof je u simensu

jedino speed ima od t-coma.

ove dancu cu onda vuci kablove pa cemo vidit dalje :D a mozda i preselim glavni router na hodnik pa ce dole bit bolji signal blize

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera

ako ti nje skupo kupi si AP ja sam svoj platio nov 200kn! jer ja imam malo drugaciji setup ja ti se spajam na rutet udanjen 200m.. tako da imam outdoor wlan natenu gridicu spojenu na moj linux server i iz njegovog lana mi ide u switch u ap i u moj pc a na ap spajam laptop i ostale device! poslat cu sliku samo da nabavim aparat da vidis kako to izgleda da dobijes pojam jer u principu radis istu stvar bez servera!

"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera
sale666 kaže...

ovako moguce je to napraviti... ali ti ruteri od tcoma su mutavi svi (zato ih i dijele free) moras spojiti taj speed touch na siemens pomocu lan kabela to znaci --net--siemens---lan---thompson--wlan za klijente

Thompson moras konfigurirat u bridge mode ako mislis spajat wlan to wlan to nije moguce jer nije dual radio tako da nema sanse ... trebalo bi sve uredno raditi preko dhcpa ako nece rec cu ti sto dalje!

Pozz

Ne mora u bridge mod. Ajmo ih nazvati router 1 i 2. Prvi router ti je vec konfigurisan i radi u router modu stoznaci da svi uredjaji koji se kace na njega imaju net nezavisno jedni od durgih a router 1 dize net prema potrebi. Router 2. spojis kabel u router 1 u bilo koji port od 1 do 4 i skonfigurises ga ovako:

 

WAN dynamic IP

WLAN kako zelis jer je nezavisan od wlana prvog routera.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera

Znas i ja sam to mislio da napravi tako al nazalost ruteri od tcoma imaju mind of its own i kladim se da ce kenjat i nece mu dat da se spoji! Zato sam mu predlozio bridge!

Ja sam imo takvih problema sa njima pa kazem ako radi super jos manje posla :D

"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera

A to ne znam. Vjerujem da su ga napravili skoro neupotrebljivim.

:)
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

da ali kada se stavi origigi sof ona minda sta ja zelim :D

nam kako ap izgleda frend mi ima tako napravljen net.

jer meni bi to prvenstveno trebalo da lap ima dobar signal jer je bas u nekom kutu i non stop puca veza.

znaci moram spojit s kablovima dva routera. znaci nemoze da npr speedtouch se spoji preko wlana na glavni router pa da kablom salje net u lap.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera

Otidji u wireless i vidi ima li client mod. Ako nema onda ne moze.

:)
15 godina
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

Ruteri ti nisu u istom subnetu. Nek ti jedan bude 192.168.1.1, drugi 192.168.1.2, ovaj prrvi nek ti bude dhcp server, drugi nek bude dhcp forwarder, drugi nek bude ap repeater prvog i to je to. Moraju radit na istom kanalu. Mislim da moraju imat isti ime AP-a.v Pitanje jesu li ti kompatibilni wireless chipseti.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera

Poslije svega ovoga recenog mislim da mu je jednostavnije kupiti AP i sve to napraviti bez puno komplikovanja. A nije ni skupo.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera
logic kaže...

Poslije svega ovoga recenog mislim da mu je jednostavnije kupiti AP i sve to napraviti bez puno komplikovanja. A nije ni skupo.

Slazem se totalno evo http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/airlive-wl-5460ap-54mbps-acess-point-oglas-1781401 i rijesis muke zauvijek! treba ti jaci? kupis jacu antenicu zavidas i rijeseno! :)

"99% igra nije optimizirano da iskoriste više od dvije jezgre procesora... ( to ti je kao da imas 4 radnika koji tovare ugljen, a od njih 2 rade, a druga dvojca ih gledaju)" (mtopol)
15 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera

ja sam to pokušavao,ovdje pisao,zvao firme...nitko nije to uspio spojiti. i kada je proradilo  nije bilo ok ili jedan komp vidi drugi ne,a kada restartaš računalo onda nikako ne radi. kupio 45 metara kabla i switch ili hub i sve radi.

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera

A tesko mi je u to povjerovato. Ne vidim nacina da to iko zabrani. Ako mozes spojiti komp mozes i router.

:)
15 godina
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera
opcom kaže...

ja sam to pokušavao,ovdje pisao,zvao firme...nitko nije to uspio spojiti. i kada je proradilo  nije bilo ok ili jedan komp vidi drugi ne,a kada restartaš računalo onda nikako ne radi. kupio 45 metara kabla i switch ili hub i sve radi.

Koje si firme zvao? Moju nisi :) Jer da si zvao bilo bi rijeseno.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera

Imam tako spojen st780 od iskona sa st780 od t-com. Uglavnom, iskon je dhcp server, oba imaju fiksne ip adrese sa istom subnetu. Mislim da je bilo bitno podesiti fiksne (iste) wlan kanale, ako me sjećanje ne vara (mogu pogledati kad dođem doma). Najveći stupanj zaštite koji podržavaju u takvom radu je wep. Evo, pa ako ti ovo što pomogne :-)

 

Pozdrav,

Tomislav

15 godina
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera
Sike1000 kaže...

Imam tako spojen st780 od iskona sa st780 od t-com. Uglavnom, iskon je dhcp server, oba imaju fiksne ip adrese sa istom subnetu. Mislim da je bilo bitno podesiti fiksne (iste) wlan kanale, ako me sjećanje ne vara (mogu pogledati kad dođem doma). Najveći stupanj zaštite koji podržavaju u takvom radu je wep. Evo, pa ako ti ovo što pomogne :-)

 

Pozdrav,

Tomislav

Ovo ovisi o chipsetu. Ako ides preko Linksysa mozes ici i na WPA2

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera
Sike1000 kaže...

Imam tako spojen st780 od iskona sa st780 od t-com. Uglavnom, iskon je dhcp server, oba imaju fiksne ip adrese sa istom subnetu. Mislim da je bilo bitno podesiti fiksne (iste) wlan kanale, ako me sjećanje ne vara (mogu pogledati kad dođem doma). Najveći stupanj zaštite koji podržavaju u takvom radu je wep. Evo, pa ako ti ovo što pomogne :-)

 

Pozdrav,

Tomislav

WIFI kanali ne moraju biti isti. Cak koliko se sjecam i bolej da nisu isti. WEP zastita je obicno najvisa kod repeater moda.

:)
15 godina
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera
logic kaže...
Sike1000 kaže...

Imam tako spojen st780 od iskona sa st780 od t-com. Uglavnom, iskon je dhcp server, oba imaju fiksne ip adrese sa istom subnetu. Mislim da je bilo bitno podesiti fiksne (iste) wlan kanale, ako me sjećanje ne vara (mogu pogledati kad dođem doma). Najveći stupanj zaštite koji podržavaju u takvom radu je wep. Evo, pa ako ti ovo što pomogne :-)

 

Pozdrav,

Tomislav

WIFI kanali ne moraju biti isti. Cak koliko se sjecam i bolej da nisu isti. WEP zastita je obicno najvisa kod repeater moda.

Ovisi o chipsetu :)

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera

Obrati paznju na rijec obicno u boldanom dijelu ;)

:)
15 godina
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera
logic kaže...

Obrati paznju na rijec obicno u boldanom dijelu ;)

Tipkan post, pricam na telefon i rijesavan nekom idiotu dns-ove :)

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera

HEheheh

Multitasking ;)

A drugom rukom milujes curu ;)

Sta je problem sa DNSovima?

:)
15 godina
offline
RE: Pomoc oko spajanja dva routera
logic kaže...

HEheheh

Multitasking ;)

A drugom rukom milujes curu ;)

Sta je problem sa DNSovima?

Nezna citat hrvatski...

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

ma evo starci rekli da se ne drkam. i digli mi zivce i sada ce da ide ovako.

router kod mene u sobu brat i ja se spajamo postojecim kablovima. jer prije bio router kod buraza.

i jos na treci izlaz saljem kroz dimljak kabel kod starog u dnevni i tjt.

i direkt spajam lap. jer taj lap se ne mice s jednog te istog mjesta.

a dans sutra ako se bude mico samo spojim speedtoucha i neka bude slao wlan.

hvala vam svima na pomoci i sry sta sam gnjvio mozda se nekome i pomoci :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

imam dva rutera thomsona tg 782 kako da ih spojim wirelessom

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko spajanja dva routera

Pozdrav drustvo!

 

Kako mi je istekao ugovor sa Vip-om za bezicni internet  a bilo je i nepovoljno,sa homebox B260a... napravio sam novi ugovor sa T-com za internet,fixna linija.Modem je ZTE ZXDSL 931Vll. Ovaj modem salje slab wifi signal.. Potreban mi je jaci signal kako bi koristio smarthphone u drugoj zgradi,pa sam mislio pojacati wifi signal sa Homebox B260a tako sto bih njega drzao blize drugoj zgradi..Dali taj Homebox ima wifi signal,da li treba otkljucati modem, ako ide  sto moram uraditi da to sljaka kako treba..Hvala lijepo!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko spajanja dva routera
joka1 kaže...

Pozdrav drustvo!

 

Kako mi je istekao ugovor sa Vip-om za bezicni internet  a bilo je i nepovoljno,sa homebox B260a... napravio sam novi ugovor sa T-com za internet,fixna linija.Modem je ZTE ZXDSL 931Vll. Ovaj modem salje slab wifi signal.. Potreban mi je jaci signal kako bi koristio smarthphone u drugoj zgradi,pa sam mislio pojacati wifi signal sa Homebox B260a tako sto bih njega drzao blize drugoj zgradi..Dali taj Homebox ima wifi signal,da li treba otkljucati modem, ako ide  sto moram uraditi da to sljaka kako treba..Hvala lijepo!

 Odustao sam od drugog rutera te sam narucio pojacivac Wifi signala iz kine.. http://www.aliexpress.com/item/Comfast-CF-WR750AC-Dual-Band-WIFI-Repeater-750Mbps-Repetidor-WI-FI-Router-2-4G-5-8Ghz/32559193316.html?spm=2114.13010608.0.56.RpM1yv

 

Odlicna stvar,prikladna cijena..

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko spajanja dva routera
Pozz evo ovako imam ruter od t coma(zte) u prizemlju kuce i trebam internet za 2 kata povise da radi bez problema..trebam neki uredaj koji bi pojacao signal a da je taj uredaj provjeren..koristio bi interenet za mobitele i spajanje na ps3..sta manje kabela po mogucnosti..
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoc oko spajanja dva routera

Što više kabal je sigurna veza , wifi jedan kat možda ali dva kata gotovo nemoguće.

Ukoliko na pola puta ( prvi kat ) postaviš wifi extender ( repeater mod)  možda radi ali nije sigurno osim provjerom a gubiš i gotovo pola brzine.

Treća opcija je "powerline" adapter koji ima wifi na izlazu .

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice