Zvučnici pucketaju i šušte

poruka: 17
|
čitano: 22.060
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici pucketaju i šušte

Eto i moj prob sa zvučnicima..Naslov teme kaže problem..zanima me zašto šušte jer me to jako nervira pa bih zatražio pomoć

 

Zvučnici su Teac PM-450 i problem se javlja već 2-3 tjedna

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 20:34 (Frentt).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zvučnici pucketaju i šušte

imas par razloga

javlja ti se kad slusas pjesme s losim biratom(povecanjem glasnoce raste i taj sum)

losi zvucnici i onda ti ih neki vanski uredaji ometaju(ruter i takve stvari koje imaju svoj signal)

nesto oslo u zvucnicima(makar sumnjam da ti je to)

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 20:35 (R4zOR229).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Zvučnici pucketaju i šušte
Frentt kaže...

Eto i moj prob sa zvučnicima..Naslov teme kaže problem..zanima me zašto šušte jer me to jako nervira pa bih zatražio pomoć

 

Zvučnici su Teac PM-450 i problem se javlja već 2-3 tjedna

Za pocetak umjesto njih ustekaj slusalice direktno u zvucnu, pa vidi ima li promjene.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučnici pucketaju i šušte
R4zOR229 kaže...

imas par razloga

javlja ti se kad slusas pjesme s losim biratom(povecanjem glasnoce raste i taj sum)

losi zvucnici i onda ti ih neki vanski uredaji ometaju(ruter i takve stvari koje imaju svoj signal)

nesto oslo u zvucnicima(makar sumnjam da ti je to)

 mislim da je ovo drugo jer imam wireless,sad ću probat sključit pa javim rezultate

14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici pucketaju i šušte

Problem je bio u wirelessu.Problem rješen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zvučnici pucketaju i šušte

I meni isto zvucnici pucketaju i ako ne slusam nesto ili igram neko vrijeme

sam od sebe mi nestane zvuk sa kompa i nemogu ga nikako vratiti.

Da li je moguce da je do Drivera ili do tih ometanja?

Imam zvucnike Logitech X530 5+1

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvučnici pucketaju i šušte
u vezi tih x530 ja ih imam, i znam da su dosta osjetljivi. Odnosno kad netko upali svjetlo u susjednoj sobi znao sam cuti pucketanje. Ne mora biti svjetlo, to sam naveo kao primjer. I kod jako slabo pojacanog se cuje prijem neke radiopostaje. LP
11 godina
offline
Zvučnici pucketaju i šušte

Postoji nesto sto moze rijesiti taj problem?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvučnici pucketaju i šušte
Endymon kaže...

Postoji nesto sto moze rijesiti taj problem?

 

Hm za ovo primanje stanica ne znam. Vjerojatno ne. A za ovo pucketanje uzrokovano paljenjem drugih aparata u kućanstvu bi predložio prednaponsku zaštitu možda. Ali opet, raspitaj se koliko je to efikasno da ne bacaš novac bez veze. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici pucketaju i šušte
Ivan_cno kaže...
u vezi tih x530 ja ih imam, i znam da su dosta osjetljivi. Odnosno kad netko upali svjetlo u susjednoj sobi znao sam cuti pucketanje. Ne mora biti svjetlo, to sam naveo kao primjer. I kod jako slabo pojacanog se cuje prijem neke radiopostaje. LP

da ovo je točno meni se isto događa navikao na to...kad se upali svjetlo..al fluolampa ona što blica pa se upali...ili neki drugi uređaji, probao sa raznim produžnim, pa nasred sobe ih staviti nema pomoći...

samo krupno, ništa sitniš
13 godina
offline
Re: Zvučnici pucketaju i šušte
oly570 kaže...
Ivan_cno kaže...
u vezi tih x530 ja ih imam, i znam da su dosta osjetljivi. Odnosno kad netko upali svjetlo u susjednoj sobi znao sam cuti pucketanje. Ne mora biti svjetlo, to sam naveo kao primjer. I kod jako slabo pojacanog se cuje prijem neke radiopostaje. LP

da ovo je točno meni se isto događa navikao na to...kad se upali svjetlo..al fluolampa ona što blica pa se upali...ili neki drugi uređaji, probao sa raznim produžnim, pa nasred sobe ih staviti nema pomoći...

Ma ja svoje nisam koristio već jako dugoo. Stalno headset, a zvučnici stoje okolo ekrana kao ukras :D Moglo bi za Božić/Novu malo prosvirati da izbijem prašinu iz njih :D. 

 

Preosjetljivi su pa mislim da bi nekakav tip prednaponske zaštite riješio problem u tim oscilacijama napona.

14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici pucketaju i šušte

Sory kaj upadam, imam sličan problem, uglavnom, imam ove zvučnike logitech x530, i kad mi je komp ugašen, ili kada slušam neku laganu glazbu u pozadini uvijek čujem neke faking taljane!!! Ugl. lovi mi neke taljane. Ne kužim kak, živim u Zagrebu, a glupo mi je stalno metalicu puštati jer jedino onda ne čujem te taljane. Kada stavim slušalice taljani se više ne čuju!

Dobro, jel netko imao ovakav problem i dal ga je uspio riješiti.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvučnici pucketaju i šušte
stjepan01 kaže...

Sory kaj upadam, imam sličan problem, uglavnom, imam ove zvučnike logitech x530, i kad mi je komp ugašen, ili kada slušam neku laganu glazbu u pozadini uvijek čujem neke faking taljane!!! Ugl. lovi mi neke taljane. Ne kužim kak, živim u Zagrebu, a glupo mi je stalno metalicu puštati jer jedino onda ne čujem te taljane. Kada stavim slušalice taljani se više ne čuju!

Dobro, jel netko imao ovakav problem i dal ga je uspio riješiti.

 

Par postova iznad sam naveo kao jedan od problema sa ovim zvučnicima je i taj, da kad su slabo pojačani se zna čuti prijem neke postaje. Ne znam koje al Hrvatske nije. Na koju foru i kako ne znam. Rješavao sam problem tako što bi mrvicu pojačao i onda se ne bi čulo. Na slušalicama i ne možeš čuti to, jer je to do samih zvučnika.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici pucketaju i šušte
stjepan01 kaže...

Sory kaj upadam, imam sličan problem, uglavnom, imam ove zvučnike logitech x530, i kad mi je komp ugašen, ili kada slušam neku laganu glazbu u pozadini uvijek čujem neke faking taljane!!! Ugl. lovi mi neke taljane. Ne kužim kak, živim u Zagrebu, a glupo mi je stalno metalicu puštati jer jedino onda ne čujem te taljane. Kada stavim slušalice taljani se više ne čuju!

Dobro, jel netko imao ovakav problem i dal ga je uspio riješiti.

pa baš o X530 nas dvojica pričamo, kolega je rješio sa micanjem zvučnika tj modema dalje zbog wirelessa...probaj ako ništ drugo spojit zvučnike na sred sobe da ostanu sami pa vidi dali šta vataš, bome zračenja oko kompa (ferkvencija) ima koliko hoćeš, i onda ako je osjetljiv uređaj ponaša se ko radio prijamnik, tj okolni uređaji pojačaju signal da hvata i radio :P,

samo krupno, ništa sitniš
7 godina
neaktivan
offline
Zvučnici pucketaju i šušte

sastavio sam si komp od novih dijelova i sve dobro stavio i instalirao windows i kad spojim zvucnik ili slusalice pocinje mi pucketat i pistit. ako neko zna u cemu je problem neka mi odgovori

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici pucketaju i šušte
Update drivere od zvucne...
Ako to ne pomogne deinstaliraj ih i ponovno instaliraj.Mozda ti je zvuk tamo u windowsima smanjen pa se cuje tako zbog prevelikog napona
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučnici pucketaju i šušte

Ljudi nemojte tražiti dalje riješenje  za pucketanjua i šuštanja zvučnika 

 

jedan i jedini razlog zašto pucketaju i šušte zvučnici je ruter  i wifi  ....

 

Iskljuučite ruter iz struje i ta pucketanja i šuštanje če prestat istog trena ....

 

 

 

Mene samo zanima kako napraviti raspoeed da ruter od interneta ne ometa rad samih svučnika inacre imam zvučnike sa bas jedinicom koje osim standardnog prijenosa zvuka ima i tuner fm mogičnos prijenosa zvuka bluetoothom te usb ulatom

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice