Windows programi crashaju

poruka: 8
|
čitano: 1.084
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Windows programi mi stalno crashaju

Pozdrav dobri ljudi, imam problem i vjerujem da vas ima koji znate o čemu se radi, a možda bi i nekome usput i pomogla ova tema.

Uglavnom, nakon što startam windows, dosta programa mi crasha, nemogu koristiti njih dosta, ovo su samo neki od njih koje sam pokušavao palit (razer Synapse, AV, Radeon software,Roccat swarm,na steamu nemogu pokrenut neke igre, etc. da ne nabrajam), ali što me više brine crashaju mi postavke windowsa, nemogu koristit ni control panel, device manager, event viewer, nemogu uninstallat aplikacije, kao niti instalirat nove, crasha mi i u pokušaju da ga vratim na izvorne postavke, znači doslovno svaki program kojeg pokrenem jednostavno freeza i adio. 

Zna li tko o čemu se radi ili barem otprilike što bi uzrok mogao biti? 

Unaprijed Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows programi mi stalno crashaju

Zvuci kao da ti RAM ima problema.

 

S obzirom da nisi naveo koju konfiguraciju imas niti koliko je stara, genericki odgovor bi bio da prvo pokrenes memtest.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows programi mi stalno crashaju

sry zaboravih navest spec, PC je star 2 godine

MBO: Asus prime A320

RAM: DDR4 2x8 gb

GPU: RX590

PROC: AMD Ryzen 5 3600

PSU: Thermaltake 650w

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 23:07 (mateo0201).
15 godina
offline
Re: Windows programi mi stalno crashaju

Ajd ovako na brzinu za pocetak.

 

Izvuci jedan keks RAM-a i testiraj. Ako se i dalje rusi, izvuci drugi, a vrati prvi pa probaj opet.

 

Javi rezultat.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows programi mi stalno crashaju

evo me, izvukao sam jednu pločicu upalio pc - sve isto. 

Ugasim ga, zamjenim pločice, upalim, čini se ipak da je drugačije... zasad nije crashalo...

 

P.S. Uspio sam prije svega ovog napravit mem test, nije našao ništa...:/

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 23:54 (mateo0201).
15 godina
offline
Re: Windows programi mi stalno crashaju

Uzmi taj keks s kojim ti se rusio system i obicnu skolsku gumicu i dobro obrisi kontakte (sa obe strane) pa ga probaj vratiti nazad.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows programi crashaju
Zanimljiva ideja 🙂
Evo probao sam, uzeo sam gumicu obrisao kontakte vratio keks nazad ali bojim se da nema promjena..samo sto pokusam uci u npr razer synapse odma mi ga freeza i ugasi, probao sam i antivirusni program isto ali nema sreće...
Znaci pločica rama manje..?😒

3 godine
neaktivan
offline
Windows programi crashaju

update: Znaci izvadio sam keks na koji sumnjamo da ne radi, vratio sam ovaj koji radi ali u prvi slot, i problem mi se opet pojavio. Ugasio sam Pc, prebacio ga na slot 2 i sad je opet sve ok, pokusao sam to sa ovim koji ''ne radi'' za svaki slucaj, u oba slota sam ga ubacio međutim koliko vidim nije se popravilo ništa. 

Ispada da ne valja slot br.1 na matičnoj skupa sa pločicom rama...sad da li je to muće i postoji li opet neka caka neznam..

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice