USB stick

poruka: 20
|
čitano: 6.791
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
USB stick

Imam problem sa novim usb-om! Stavim neki file na njega na poslu i dođem doma i toga nema?!?!?!? neki fileovi ostaju, a neki nestaju?!?!?! Koliko sam uspio uhvatiti ono što doma stavim na stick onda je ok, a ako na poslu to napravim ond aje drama... I to nije sve!

Ako samo napravim Send to -> Stick ond aje OK, a ako napravim copy/paste ili Cut/Paste onda jekatastrofa! I još je gore ukoliko premještam iz jednog foldera u drugi na samom sticku!!!!????

Inače, stick ima 8GB i kupljen je pred 3 tjedna.... Stvarno ne kužim....

 

Imate kakvih ideja?!

:-(

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: USB stick
Koji ti je file system na sticku. Koji OS koristis doma a koji na poslu, koje filove kopiras, koji format...
16 godina
moderator
online
RE: USB stick
sasa kaže...

Imam problem sa novim usb-om! Stavim neki file na njega na poslu i dođem doma i toga nema?!?!?!? neki fileovi ostaju, a neki nestaju?!?!?! Koliko sam uspio uhvatiti ono što doma stavim na stick onda je ok, a ako na poslu to napravim ond aje drama... I to nije sve!

Ako samo napravim Send to -> Stick ond aje OK, a ako napravim copy/paste ili Cut/Paste onda jekatastrofa! I još je gore ukoliko premještam iz jednog foldera u drugi na samom sticku!!!!????

Greske se dakle javljaju samo na jednom racunalu? Jesi probao prikljuciti u drugi utor (na maticnoj ploci)?
Jesi provjerio check-diskom?
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB stick
bestia kaže...
Koji ti je file system na sticku. Koji OS koristis doma a koji na poslu, koje filove kopiras, koji format...
na kompu mi je ntfs, a na sticku fat32
fileovi nisu bitni! dogada se i na chm i pdf i exe i .....
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB stick
mbaksa kaže...
sasa kaže...

Imam problem sa novim usb-om! Stavim neki file na njega na poslu i dođem doma i toga nema?!?!?!? neki fileovi ostaju, a neki nestaju?!?!?! Koliko sam uspio uhvatiti ono što doma stavim na stick onda je ok, a ako na poslu to napravim ond aje drama... I to nije sve!

Ako samo napravim Send to -> Stick ond aje OK, a ako napravim copy/paste ili Cut/Paste onda jekatastrofa! I još je gore ukoliko premještam iz jednog foldera u drugi na samom sticku!!!!????

Greske se dakle javljaju samo na jednom racunalu? Jesi probao prikljuciti u drugi utor (na maticnoj ploci)?
Jesi provjerio check-diskom?
sa check discom obicno i rijesim problem... pregledam, pa  onda malo radi ali ubrzo sve  ponovno...
mislim da cu po novi disk, ali ovaj put od 16 ili 32GB i to neki brand name!
16 godina
moderator
online
RE: USB stick
sasa kaže...
mbaksa kaže...
Greske se dakle javljaju samo na jednom racunalu? Jesi probao prikljuciti u drugi utor (na maticnoj ploci)?
Jesi provjerio check-diskom?
sa check discom obicno i rijesim problem... pregledam, pa  onda malo radi ali ubrzo sve  ponovno...
mislim da cu po novi disk, ali ovaj put od 16 ili 32GB i to neki brand name!
Jesi probao bas s naredbom chkdsk iz naredbenog retka - prikazuje li ona da imas bad sectore na sticku? Ili je uvijek problem bas u datotecnom sustavu?
16 godina
neaktivan
offline
USB stick

probaj kod frenda nesta staviti pa vidi

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB stick

JA imam nekih problema s usbom nije sličan ali je možda povezan svaki file koji stavim na stick onda mi anti virus (avg)kaže da i je virus na kompu,a imam i još jedan antivirus(eset) i on mi ništa ne kaže što da napravim.

p.s.Sasa sorry što ti malo ometam temu!


Amd 2x,asus motherboard,ati radeon gecube hd 3850,320gb ram-a,4x512mb ddr2 i asus vento chasis
16 godina
offline
RE: USB stick

Mozda su datoteke na poslu hidden a kod kuce nemas opciju show hidden files pa ih zato ne vidis?! Mozda?!


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB stick
mbaksa kaže...
sasa kaže...
mbaksa kaže...
Greske se dakle javljaju samo na jednom racunalu? Jesi probao prikljuciti u drugi utor (na maticnoj ploci)?
Jesi provjerio check-diskom?
sa check discom obicno i rijesim problem... pregledam, pa  onda malo radi ali ubrzo sve  ponovno...
mislim da cu po novi disk, ali ovaj put od 16 ili 32GB i to neki brand name!
Jesi probao bas s naredbom chkdsk iz naredbenog retka - prikazuje li ona da imas bad sectore na sticku? Ili je uvijek problem bas u datotecnom sustavu?
 chkdsk /R /V
i onda je OK na neko vrijeme i nema nikakvih bad sectora...
kupiti cu novi od 32GB pa onda ovo mozemo ignorirati...
ali iskljucivo neki JAKI brand - SANDISK
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB stick

nice

 

Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: USB stick

Jesi možda razmišljao da je riječ o cachiranju, tj. da malo bolje objasnim. Stik je sporiji, windowsi cachiraju fajlu i kažu da je kopirana, a u stvarnosti još se sprema na stick. Ti izvadiš stick i kopiranje se prekida. Moguće da se to dešava na sporom sticku kad kopiraš velike datoteke.


----------------------------------
Senn
damir.sencar@gmail.xxx
www.sencar.hr
www.photo.net/photos/Senn
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB stick
Senn kaže...

Jesi možda razmišljao da je riječ o cachiranju, tj. da malo bolje objasnim. Stik je sporiji, windowsi cachiraju fajlu i kažu da je kopirana, a u stvarnosti još se sprema na stick. Ti izvadiš stick i kopiranje se prekida. Moguće da se to dešava na sporom sticku kad kopiraš velike datoteke.


 Ako pravilno odjavljuje (isključuje) stick onda mu win ne bi dozvolio da ga izvadi jer nije gotov
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB stick
igggy kaže...
Senn kaže...

Jesi možda razmišljao da je riječ o cachiranju, tj. da malo bolje objasnim. Stik je sporiji, windowsi cachiraju fajlu i kažu da je kopirana, a u stvarnosti još se sprema na stick. Ti izvadiš stick i kopiranje se prekida. Moguće da se to dešava na sporom sticku kad kopiraš velike datoteke.


 Ako pravilno odjavljuje (isključuje) stick onda mu win ne bi dozvolio da ga izvadi jer nije gotov
 Namigiva
16 godina
offline
RE: USB stick
sasa kaže...

Imam problem sa novim usb-om! Stavim neki file na njega na poslu i dođem doma i toga nema?!?!?!? neki fileovi ostaju, a neki nestaju?!?!?! Koliko sam uspio uhvatiti ono što doma stavim na stick onda je ok, a ako na poslu to napravim ond aje drama... I to nije sve!

Ako samo napravim Send to -> Stick ond aje OK, a ako napravim copy/paste ili Cut/Paste onda jekatastrofa! I još je gore ukoliko premještam iz jednog foldera u drugi na samom sticku!!!!????

Inače, stick ima 8GB i kupljen je pred 3 tjedna.... Stvarno ne kužim....

 

Imate kakvih ideja?!

:-(

 
Ja bi pomislio da je riječ o fake sticku (prijavljen je kao 8Gb, a zapravo ima 4GB) koji si možda kupio preko e-baya, ili ako si kupio u HR, onda da je neispravan.
Nebi smjelo biti bilo kakvih problema, niti kad kopiraš puno malih ili velikih datoteka.

No postoji još jedna caka, možda na kompu ima trojanac ili kakav virus, kod mene je bio slučaj da nisam mogao pristupiti sticku jer sam ga spojio na zaraženi komp. Kada bi ga spojio na svoj komp, pokazivao bi prazan prostor :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: USB stick

i ja imam slican problem sa stickom kupljenim preko ebay-a. Ima li neko ideju ako je fake kapacitet.. kako to ispravit i opcenito - sta napravit (osim kupit novi LOL)

15 godina
neaktivan
offline
USB stick

Usb stickovi tolko jeftini vi ih kupujete na e-bayu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
USB stick

Bili tko mogao pomoći isto vezano uz problem usb-a? kada prikljucim usb u kompjuter pojavljuje mi se prozor ''Found New Hardware Wizard'' i u njemu dvije opcije: 1. Install the software automatically(Recommended) i 2. Install from a list or specific location(Advanced). To mi se događa s tuđim usb-ima osim s mojim. Kada odaberem bilo koju od opcija poslije mi se više ni to ne otvara ni ništa. Može li tko pomoći? Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: USB stick
svrco kaže...

Bili tko mogao pomoći isto vezano uz problem usb-a? kada prikljucim usb u kompjuter pojavljuje mi se prozor ''Found New Hardware Wizard'' i u njemu dvije opcije: 1. Install the software automatically(Recommended) i 2. Install from a list or specific location(Advanced).

To je sasvim u redu i normalno. Znači računalo ga prepozna i instalira odgovarajuće drivere za njega da bi mogao kasnije radti s njim. Odaberi ovo pod 1 i on će sam napravit sve šta treba. Nakon toga pričekaš dok ti dolje ne piše da je sve zavšeno i da ga možeš koristit. Nakon toga tvoj USB je spreman za radNamigiva.

14 godina
neaktivan
offline
RE: USB stick

Napravila sam to, ali on to sve napravi i nece da mi ga otvori, niti ga mogu naći u my computer Mršti se

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice