Usb 3.0 problem

poruka: 19
|
čitano: 3.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Usb 3.0 problem

Znači ima matičnu od Gigabytea Ga970ADS3P rev 2.1 i problem je u tome što mi usb 3.0 prebacuje datoteke sa nekih 30mbsa, probao skinut drivere, probao u device menageru promjenit policies i sve i ništa nisam uspio postići. Je li netko možda imao takav problem?

Roll it up and smoke it up
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Usb 3.0 problem
atiHD kaže...

Znači ima matičnu od Gigabytea Ga970ADS3P rev 2.1 i problem je u tome što mi usb 3.0 prebacuje datoteke sa nekih 30mbsa, probao skinut drivere, probao u device menageru promjenit policies i sve i ništa nisam uspio postići. Je li netko možda imao takav problem?

 Kojom brzinom inače disk treba zapisivati ?

Prebaci jedan ISO od nekih 2/3 Gb ali isključivo ISO pa javi.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Usb 3.0 problem
atiHD kaže...

Znači ima matičnu od Gigabytea Ga970ADS3P rev 2.1 i problem je u tome što mi usb 3.0 prebacuje datoteke sa nekih 30mbsa, probao skinut drivere, probao u device menageru promjenit policies i sve i ništa nisam uspio postići. Je li netko možda imao takav problem?

 Pa većina jeftinijih USB 3.0 stickova i zapisiva 30mb/s, dok im je read 100mb/s ili više.Neki su i gori od toga, ovisi koji imaš.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 11:53 (ivicask).
6 godina
protjeran
offline
Usb 3.0 problem

Nije spomenuo stick, dakle može biti i vanjski hard disk, osim toga spomenuo je matičnu ploču pa pomislih da je problem s kontrolerom a možda i nije.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Usb 3.0 problem

Isprike što vraćam temu iz mrtvih ali nisam htio otvarati novu.

Imam problem sa jako malom brzinom prilikom prebacivanja sa računala na usb 3.1

Isprobao sam sve metode koje sam našao po netu i niti jedna nije donijela veću brzinu.

Konkretno brzina bude oko 6-8mb/s, a nedavno sam prebacivao 60-ak GB na eksterni hard koji je bio 3.0 i brzina je bila nesto ispod 20 mb/s.

Pitao sam kolegu kakve su mu brzine s tim hardom i rekao je da redovno ima oko 70mb/s.

Ako imate kakav savjet volio bih ga čuti, usb je Sandisk ultra fit 16gb tako da nije bas neki kinez, barem od njih očekujem prave brzine dok je matična asus hero VII.

Windows kaže da su svi driver ok te po asus stranici već imam sve najnovije drivere, a isprobao sam i sve stražnje 3.0 portove te jedan prednji 3.0 port i brzine su bile u potpunosti iste.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 20:31 (gelon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Usb 3.0 problem

Što ti kaže program ChipGenius: https://www.softpedia.com/get/System/System-Info/ChipGenius.shtml - po kojem Protocol Version radi uštekani USB stick?

 

Možda driveri, možda se nešto dogodilo sa samim kontrolerom.

 

Ti uvijek možeš kupiti USB 3.0 kontroler u obliku PCI Express kartice (mogu se i kod nas kupiti za manje od 100 kuna).

11 godina
offline
Re: Usb 3.0 problem

Program ispiše da je protocol version 2.1 uz napomenu da usb može radit brže.

Isprobao sam i sa stražnjim portovima i ista situacija.

Znači neki problem sa driverima ili kontrolerom?

13 godina
offline
Re: Usb 3.0 problem

Ako si isprobao sve USB 3.0 portove i problem je prisutan na svima, problem je u driveru. Drivere za chipset skini s Intelove stranice (ako imaš matičnu Asus Maximus VII Hero, koja ti je navedena pod Moj PC). 

 

Imao sam sličan problem, ali na laptopu. Drivere koje sam skinuo s HP-ove stranice su stari i, iako mi daju podršku za USB 3.0, brzine su bile katastrofalne. Budući da laptop koristi AMD hardver, otišao sam na AMD-ovu stranicu i od tamo skinuo chipset drivere, te su sada brzine u redu.

 

Na stranicama proizvođača hardvera (ili, dijelova za hardver) uvijek se nude najnoviji dostupni driveri, dok se na stranicama proizvođača laptopa (ili desktop računala) nalaze stariji, ne ažurirani.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 14:22 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Usb 3.0 problem

Instalirano sve sa slike i dalje nikakve promjene, očitava kao 2.1 sve portove na računalu.

I to je sve što se da naći na intel stranici za chipset serije 9 tako da mislim da nisam ništa promašio.

16 godina
moderator
offline
Re: Usb 3.0 problem

Probaj instalirati Linux Mint na USB stick pa pokreni tu live verziju Linux Minta s USB sticka pa vidi kako se ponaša USB sučelje pod Linuxom.

11 godina
offline
Re: Usb 3.0 problem

Evo sad sam tek stigao isprobati metodu i dogodi se da brzina bude 180 MB/s te se postepeno spušta, znači slično kao i na windowsu samo što je na windowsu počela sa max 20 MB/s te se spustila do 6-7 MB/s.

Ovdje nisam čekao da vidim do koje brzine će se sputiti, došlo je do 40 MB/s te sam prekinuo.

16 godina
moderator
offline
Re: Usb 3.0 problem
gelon kaže...

Evo sad sam tek stigao isprobati metodu i dogodi se da brzina bude 180 MB/s te se postepeno spušta, znači slično kao i na windowsu samo što je na windowsu počela sa max 20 MB/s te se spustila do 6-7 MB/s.

Brzina se spušta dok radiš što konkretno? Kopiraš s čega na što?

11 godina
offline
Re: Usb 3.0 problem

Prilikom kopiranja s harda na usb.

16 godina
moderator
offline
Re: Usb 3.0 problem
gelon kaže...

Prilikom kopiranja s harda na usb.

S harda na USB 3 stick, koji ima keširanje!

 

Prošle godine na testu USB stickova imali smo SanDisk Ultra Fit 64 GB (koji je možebitno brži od 16-gigabajtne verije ili barem ima veći keš), a one je pokazao rezultat koji vidiš na slici:

 

Znači, počelo zapisivanje s dosta višom brzinom, da bi nakon cca 1,2 gigabajta zapisanih podataka (kad se zapunio keš) brzina zapisivanja podataka pala na svega 18 MB/s.

 

To je normalno ponašanje dijela USB stickova - onih koji imaju keš. Takvi su pogodni za zapisivanje manjih datoteka, jer je tad zapisivanje vrlo brzo, ali ne i većih datoteka odjednom, jer kad se keš zapuni, zapisivanje postane prilično sporo.

 

PS jel možeš dati screenshot Device Managera, ali tako da raširiš Universal Serial Bus controllers, da vidimo kako Windowsi vide USB kontrolere i portove. Znači, slika poput ove:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 23:33 (mbaksa).
11 godina
offline
Re: Usb 3.0 problem

Nema problema, evo slike.

16 godina
moderator
offline
Re: Usb 3.0 problem

Ne bih baš rekao da nema problema. To su ti Windowsi 10, ne? Ja na oba računala s Windowsima 10 u Device Manageru imam najmanje jedan USB Root Hub (USB 3.0), a ti nemaš ni jedan! Kao da uopće nemaš USB 3.0 kontroler ili da ga Windowsi koriste samo kao USB 2.0 kontroler.

 

Jesi provjerio u BIOS-u je li ti USB 3.0 kontroler uključen?

 

Ako je, a rekao si da s drivere instalirao, onda se možda nešto dogodilo sa samim Windowsima. Možda bi ih bilo zgodno reinstalirati. Mada nije sigurno da će ti to pomoći.

 

Kao zadnja opcija preostaje ti kupovina USB 3.0 kontrolera u obliku PCI Express kartice. To na slici koju sam ja poslao vidiš kao prvu stavku - ASMedia USB 3.1 eXtensible Host Controller - taj USB 3.1 kontroler naručio sam preko AliExpressa.

10 godina
offline
Re: Usb 3.0 problem

Iz manuala ...UEFI

Intel xHCI Mode [Smart Auto]
[Smart Auto] Once the xHCI driver has been detected, the USB 3.0 mode will be supported during both POST and operating system.
[Auto] xHCI controller will be enabled and run at USB 3.0 mode when the xHCI driver is installed in the operating system.
[Enabled] Enables the xHCI controller.
[Disabled] Disables the xHCI controller

 

Dakle treba biti "smart auto"

Prvo odspoji ako ima spojen na MBO kabal za front panel USB3 (to radi dok je PC isključen kabal od struje).

Zna se desiti da pravi kratak spoj  pa vidi kad ponovo uključiš PC da li će se pojaviti USB3 bez tog kabla za front panel.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 19:56 (AF139).
16 godina
moderator
offline
Re: Usb 3.0 problem

Probaj tu staviti na Enabled.

11 godina
offline
Re: Usb 3.0 problem

Bilo je na disabled .

Nakon izmjene na enabled ovako izgleda USB control, a brzina prilikom prebacivanja (testiram uvijek na istom file-u, film od 6GB) je sada uvijek izmedju 10-15MB/s (većinom oko 14) i dalje relativno sporo ali bolje nego prije.

Još ako sam popušio pa kupio usb bez da sam istraživao kakav da uzmem i uzeo keširani to je onda to, vjerojatno ne mogu očekivati puno brže.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice