Sistem se ne diže

poruka: 8
|
čitano: 1.772
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Sistem se ne diže

Intel i5-4460
KINGSTON DDR3 8GB
ASRock H81M-HDS

 

Procesor , ploča i RAM iz moje kutije, nakon ugradnje u još stariju neče da se digne ni u BIOS.

SAmo se pale-gase ventilatori na par sec.

Napajanje je Chieftec GPS-550AB A. Možda je do njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sistem se ne diže

ploča/mbo + cpu + ram + napajanje je minimum, ispravno-spojeno mora raditi, ako ne radi nije ispravno ili spojeno.

-može biti bilo što npr kratki spoj ili loš usb port-kabel.. i kad ne znaš tad eliminiraš sve što možeš tj radiš na stolu bez ičeg viška, nema miša, nema diska.. golo računalo. Dok radi dodaješ i ako se pojavi problem znaš, ako uopće ne radi tad nešto od početnih 4 komponenti uz to da je moguća 'samo' nekompatibilnost npr cpu-bios ili oc-rama..

-banalno, ako nemaš odgovarajuće napajanje za jaču vga ili bilo što sa strujom.. pa do tog da se sve može pokvariti a možda baš u preslagivanju kao i oštećen kontakt.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Sistem se ne diže

Jesi uštekao 4/8 pinski kabel na matičnu ???

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sistem se ne diže
Grancigula kaže...

Probaj prebaciti RAM memoriju u drugi utor, ako ne proradi, probaj sa drugom memorijom.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Sistem se ne diže

Inače sve je radilo ima par dana na napajanju pod "moj pc".

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 20:31 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Sistem se ne diže

pozzz i ja imam takav problem i vise ne znam sta da radim. plus mi nece ocitati usb memory stik dok usb tipkovnicu i mis te blouetooth adapter rade super.

13 godina
offline
Re: Sistem se ne diže
grale89 kaže...

pozzz i ja imam takav problem i vise ne znam sta da radim. plus mi nece ocitati usb memory stik dok usb tipkovnicu i mis te blouetooth adapter rade super.

Treba mu poticaj, odmah se bude digao. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
neaktivan
offline
Sistem se ne diže

mozes provijeriti je li ispravno tako da iz konektora koji ide u plocu izvuces zelenu i crnu nasuprotnu zicu i spojis rucno, mora mu se pocet vrtit ventilator i ne gasit se....

pazi da te ne strese struja, nije jaka na tim zicama ali bi mogla malo...

znaci cisto napajanje ukopcano u struju, ne spajas nigdje na maticnu vec kako je gore navedeno provijeris je li ispravno

edit: uzmes komadic zice sa izolacijom za koju ces uhvatit i savijes ga u obliku slova U te u konektor napajanja koji ide u maticnu gurnes tu zicu u pin od zelene zice i onaj nasuprot njega od crne i napajanje ce se upalit i pustis tako da radi malo da vidis hoce li se prestat vrtit ventilator tj hoce li se ugasit

ako to funkcionira onda je maticna ili procesor, pa ces to determinirati dalje bude li potrebno ali cini se da je do napajanja

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 5:58 (sks78).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice