Problemi s RAM-om, HD i kontrolerima PCI

poruka: 22
|
čitano: 5.233
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s RAM-HAR DISK-KONTROLER PCI

 

Pc je Vaio Sony kojeg treba sredit!

nema hard disk i RAM je bio odvojen tj.nije bio u svojim utorima,matična ploča je ASUS P4SD-VL i nema SATA priključka za hard disk!

 

kupio sam: hard disk 250 gb sata

                  kabel sas,2xsata

                  kontroler   pci   sata x 1,pata x1, esata x1

 

 

RAM : 4 ploče po 250 Mb ,2iste +2iste

          prve dvije :250 Mb ddr-dima

          druge dvije 32 x 64 sd ram

 

Na matičnoj ploči su 4 jednaka priključka za ram (po položaju i boji)

a sa strane kod svakog piše redom :xmm1,xmm2,xmm3,xmm4.

Kontroler pci spojio sam na jedan slobodan slot,na taj kontroler   pomoću kabla sas/sata(neznam dali u točne utore)spojio hard disk,ram vratio na mijesto(ali neznam dali je ok),spojio ekran!

ali ne radi,napravio više kombinacije tih spojeva, ali uzalu !! kako mogu riješit taj problem???

 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s RAM-HAR DISK-KONTROLER PCI

zašto nisi kupio PATA hdd ? znam da je skuplji starije sučelje i poslije neupotrebljiv skoro,ali možda ti ovo što si zamislio neće raditi. nabavi neki sistemski disk od 80 tak gb pata i install winse a onda spoji ovaj od 250 na kontroler. nakon update-a možda proradi. imao sam jednom takav problem nikako nije htio proraditi ,tek nakon updatea hardvera -imao sam legal windowse. ali kao sistemski i jedini disk-nikako. a novijeg biosa za tu ploču nije bilo...

Z
15 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s RAM-HAR DISK-KONTROLER PCI

tek sada sam pročitao. jesi li ti to zajedno ubo i ddr i sd ram ??? to ni ne može raditi ! stavi za probu samo jednu pločicu od 256 mb pa onda dalje,iako imao sam ploču koja je podržavala samo module od 64 mb. 

Z
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s RAM ,HARDISK IKONTROLER PCI

e vidiš dobra ideja!!!

 

ali u tom cijelom spoju,neznam dali sam ram točno vratio na mijesto!!

postoji neki radosljed   ili dosta da ih vratim u utore ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s RAM-HAR DISK-KONTROLER PCI

ploče su original bile su s kompijutorom ali nisu bile u utorima!

a ja sam ih postavio onako! bez nekog redosljeda!

 

kako da ih točno postavim?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s RAM-HAR DISK-KONTROLER PCI
opcom kaže...

tek sada sam pročitao. jesi li ti to zajedno ubo i ddr i sd ram ??? to ni ne može raditi ! stavi za probu samo jednu pločicu od 256 mb pa onda dalje,iako imao sam ploču koja je podržavala samo module od 64 mb.

  da!!!!

 

zajedno!!!

15 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s RAM-HAR DISK-KONTROLER PCI

ne ide sdram i ddr ram zajedno ! ali ta ploča ima samo DDR1 RAM

 

stavi samo jedan modul DDR  pa probaj upaliti.

PROVJERI BATERIJU

 

Z
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 14:38 (opcom).
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s RAM ,HARDISK IKONTROLER PCI

Evo!

 

probao !koristio   ram ploču 250mb ddr i ubacio u xmm1 probao i ništa,pa u xmm2 ništa!

 

pa   istodobno jadnu ploču ddr u xmm1 i a drugu ddr u xmm3 ništa, mislim i druge kombinacije ali uvijek s ddr

 

  evo tu je slika kako bi ti ? koju u koji utor??

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s RAM ,HARDISK IKONTROLER PCI

mora proraditi samo sa jednom. nisi baš takav baksuz da sve ne valjaju. nešto drugo je tu u pitanju...probaj izvaditi taj kontroler ! jednom mi je takav sata kontroler pravio problem i tek kad sam ga izvadio ,proradio je. daj barem da dobijemo bios ekran ili nešto.

Z
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 19:16 (opcom).
14 godina
offline
RE: Problemi s RAM-HAR DISK-KONTROLER PCI

Ma jbg šta će ti uopće takvo računalo ne kužim te takve stvari samo još viđam u nekim firmama poduzećima koji ih jedino koriste za

obračune npr plaći vođenje raznih drgih evidencija. Odmah Da Budem Iskren Otpiši 100% Igre za taj komp, pa to je za ime božje

toliko sporo i ne možeš siguran sam na tom zaigrati čak ni COD1, tu em je stara i slaba grafika i jeli uopće to čudo pojeduje grafičku kartu pitam se. Još jedna Stvar jedan takvi isti moj frend lik dao je nevjerovatnih 2000Kn  za nekakvu prahistoriju  koja je izišla

prije valjda 20g nekom svome frendu koji ga je toliko preveslo za taj novac. da je uoće to nevjerovatno čudo.  Zašto ne odvojiš

5000kn i nesložiš normalnu kompu. npr  Intel core duo 2,5ghz 4gb rama 500gb hard disk Grafičku Ati Radeon 512mb ili 1GB ma za  taj novac možeš uzeti čudo od računala. to da krpaš neznam kako stvari će biti iste u tom čudu. Zašto upće ulagat u to novac ajd javi mi.

molim te (koji ste vi genijalci!!)......????????

 

 

                                                                                                            DJ Master.

14 godina
neaktivan
offline
Problemi s RAM ,HARDISK IKONTROLER PCI

haha.....točno!slažem se !

ali ja imam već jedan dobar pc..igrom slučaja dobio sam ovaj..koji bi mi služio više manje za internet i za koji program !

i već kad je tu pokušao bi ga pokrenit !

 

ali još nisam uspio..ha!

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Problemi s RAM ,HARDISK IKONTROLER PCI

Ma Daj molim te opet ti ponavljam pusti to ja imam isto kao i ti jedan laptop koji se može reći da potjeće iz srednovjekovnog

vijeka kak se ono kaže star ko porezna knjiga nema čak ni cd pogon jedino ima flopy jedinicu za male diskete i stvar je što nema uopće

wndowsa na njemu neko mi ga isto dao ali slučajno obrisao windows koji se može samo instalatirati i naći jedino na tim prahistoriskim

disketama barem da ga mogu povezati sa svojim PC ali uzalud kontektori i utori potječu također iz srednjovjekovnog doba. Razmišljam ga dati smetlarima da mi ne smeta i ne kupi đabe prašinu . Pusti to kvr.agsu. Možda mu je istekao i rok trajanja pa je napokon oštišao

u vječne snove iz kojih se neće nikada probudit. Spomenuo si ak sam dobro pročitao plavi Ekran et to ti je to....??!!

                                                                                            

 

 

 

                                                                                                                           DJ MasterNevinašce

15 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s RAM-HAR DISK-KONTROLER PCI
Master Infirmiy kaže...

Ma jbg šta će ti uopće takvo računalo ne kužim te takve stvari samo još viđam u nekim firmama poduzećima koji ih jedino koriste za

obračune npr plaći vođenje raznih drgih evidencija. Odmah Da Budem Iskren Otpiši 100% Igre za taj komp, pa to je za ime božje

toliko sporo i ne možeš siguran sam na tom zaigrati čak ni COD1, tu em je stara i slaba grafika i jeli uopće to čudo pojeduje grafičku kartu pitam se. Još jedna Stvar jedan takvi isti moj frend lik dao je nevjerovatnih 2000Kn  za nekakvu prahistoriju  koja je izišla

prije valjda 20g nekom svome frendu koji ga je toliko preveslo za taj novac. da je uoće to nevjerovatno čudo.  Zašto ne odvojiš

5000kn i nesložiš normalnu kompu. npr  Intel core duo 2,5ghz 4gb rama 500gb hard disk Grafičku Ati Radeon 512mb ili 1GB ma za  taj novac možeš uzeti čudo od računala. to da krpaš neznam kako stvari će biti iste u tom čudu. Zašto upće ulagat u to novac ajd javi mi.

molim te (koji ste vi genijalci!!)......????????

 

 

                                                                                                            DJ Master.

faca si ti a očito netko tko ne RAZUMIJE  da ima ljudi koji rade za 1200 kn mjesečno ! e pa kad to shvatiš javi se. nemaš pojma da smo prošli mjesec sastavili 20 tak takvih starih konfi djeci za poklone za USKRS ?! halo , shvati ! možda to u ovom slučaju nije riječ,ali ima sirotinje jaaako puno.

drugo,u uredima se bez problema koriste takvi strojevi, a da bude stvar gora-nikada sa njima hardverskih problema. ja recimo za jedan dio posla koristim slušaj i čitaj dobro :

pentium 120 mhz proc ,16 mb rama (imao je 8) i 4 gb hdd !

drugi je pentium 3 733 mhz 256 mb rama i radi xp na njemu savršeno !

zašto stari kompjuteri-zato što jedino na njima možeš naći DVA COM porta koji su potrebni automehaničarima ,geodetima i još mnogim poslovnjacima. 

PA NE IGRAJU SVI IGRE ! ili sam ja zalutao na forum igre ?

ali ništa čudno kad se u BUG recenzijama ismijava ploče koje još imaju "prapovijesni com port". možda i je prapovijesni ali nisam ja kriv što se potpuno NOVI uređaji proizvode samo sa priključkom COM . drugi primjer je da treba spori kompjuter za komuniciranje sa procesorima na automobilu (preporuka proizvođača automobila-ne brži od 166 mhz ! )

još bih samo volio znati do kada ću ovo objašnjavati...

Z
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s RAM ,HARDISK IKONTROLER PCI

Ajde da se vratimo na posao...haha!

 

ako uzmemo za dobro da je kontroler ok(stavio sam ga u drugi pc i odmah je javilo da je priključen)

također i ram ako ga postavim kako si obijasnio.problem   ostaje kabel ili hard disk !!!

 

e sad ,hard disk bih priključio na drugi pc pa vidio dali ga   prepoznaje?

a kako ću prokužit dali hard disk valja?

 

i još jedno pitanje !

pošto imam taj drugi pc koristio bih ga kao pomoć da mogu riješit onaj o kojem pričamo..!

 

npr..hard disk, kablovi ,ali neznam ako idem odvajat od matične ploče dali bi nastali koji problemi?

ili mogu bez problema odvojit sata kabel i napajanje od dobrog hd i stavit ga na ovaj naš..?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s RAM ,HARD DISK I KONTROLER PCI

Dopuna!

 

danas sam spojio Hdisk na drugi pc koji ima matičnu ploču asus p5pl2-e(osijeti se da Hdisk dobiva napajanje)

ali pc na kojem su windows7 ne prepoznaje ga!

  (zaokruženo u crveno su stari hdisk)

 

dobro bi došao koji komentar na sve to..haha!!!

 

pozdrav!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problemi s RAM ,HARD DISK I KONTROLER PCI

-prepoznaje ga, samo mu windowsi nisu dodjelili 'slovo'.

-desni klik, add/change drive letter... -nakon tog će disk biti vidljiv u exploreru.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s RAM ,HARDISK IKONTROLER PCI

Više puta sam probao povezivat na različite načine ali ništa!

na kraju mislim da je problem s hard diskom!

 

kako mogu to ispitat??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problemi s RAM ,HARDISK IKONTROLER PCI

-desni klik na disk, properties, tools, scan disk.. ili defragment itd. ako ima grešku, javit će ili popraviti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s RAM ,HARD DISK I KONTROLER PCI
haai kaže...

Dopuna!

 

danas sam spojio Hdisk na drugi pc koji ima matičnu ploču asus p5pl2-e(osijeti se da Hdisk dobiva napajanje)

ali pc na kojem su windows7 ne prepoznaje ga!

  (zaokruženo u crveno su stari hdisk)

 

dobro bi došao koji komentar na sve to..haha!!!

 

pozdrav!

  bio je spojen i ova je slika ! ovo na slici su stari hdiskovi

probao sam desni klik ali nije se javio nikakav izbornik...

jedino kad označim neki disk onda se javi izbornik za njega...radim nešto krivo?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s RAM ,HARDISK IKONTROLER PCI
ihush kaže...

-desni klik na disk, properties, tools, scan disk.. ili defragment itd. ako ima grešku, javit će ili popraviti.

 

 

ok....da,da..ta mogućnost se javlja samo na starim ovi koji su na slici!

ovaj novi ništa ne prikazuje ga!

15 godina
offline
RE: Problemi s RAM ,HARDISK IKONTROLER PCI

-ako nije na slici onda je neispravan ili loše spojen.

Mora  biti vidljiv u BIOSu, možda samo neispravan kabel.. ali ništa od tog nemožeš u windowsima rješiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s RAM ,HARDISK IKONTROLER PCI

 

 

E to me je zanimalo!!!!.....budem prekontrolirao!!!!

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice