Problem sa kabelom?

poruka: 7
|
čitano: 1.781
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa kabelom?

Zamijenio sam stari mrezni cat5e kabel sa cat6 kablom i sada svaki put kada se spojeni pc upali nije spojen na net.Windows troubleshoot popravi problem svaki put i izbaci da je uzrok

"Ethernet Doesn't Have A Valid IP Configuration" , također fizicko iskljucivanje/ukljucivanje kabela u router popravi problem i pc se spoji na net kao i nakon enable/disable network adaptera.Reinstaliro sam drivere , zvo tcom da mi s njihove strane resetiraju i pokuso sve sto sam uspio nac vezano za ovaj "Ethernet Doesn't Have A Valid IP Configuration" i nista ne pomaze.Jel moguce da je sa kabelom nekako problem iako sve normalno radi nakon sto windowsi "poprave" ili ukljucim/iskljucim kabel fizicki?
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Problem sa kabelom?

A ako ponovno spojiš s cat5e kabelom, koji ti je prije radio, onda se to ne događa?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa kabelom?

Ne sa starim kabelom kad se pc upali odma je spojen na net.

15 godina
offline
Re: Problem sa kabelom?

.. uz pretpostavku da je kabel fizički ispravan (oba).. to znači da pokušava koristiti ipv6.. a da je stari kabel recimo 4-žilni-fast .. tj ne korisit svih osam pinova za gbe mrežu i vjerojatno kemijanje u daljoj povijesti mrežnog kabla, prije gbe opreme (router-modem-switch) kad je 100 ili 1000 bilo sporedno tj ograničeno na 100 zbog ostatka mreže. .. pa recimo jedan par žica služi za telefoniju i sl. ili za dvije paralelne mreže, tj iskorišteno-žice koje bi gbe želio koristiti.

 

-test, potvrda, bilo koji kabel s 4-žice (1-2-3-6) ako radi, drugi s 8 žica, nevažno cat5-6 (to je samo klasa-kvaliteta, raspored i standard je isti)...

-možda nije kemijanje žice-kabla, nego neko drugo podešavanje u driveru, npr paketi-protokol.. deinstall drivera i ponovo install, ili neki malware, smeće, dodatak, antivirus (firewall) koji kontrolira mrežu.. ne dozvoljava promjenu. Test, boot nekog live medija, mreža radi normalno to znači da je nešto soft-postavke u računalu, što god od drivera do malwarea ali soft dok je žica hard..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa kabelom?

Jeli moguce da je krivo krimpan?Gledam i neznam sam dali su mi oba kraja ista , kabel je krimpan nije kupljen gotov.Bili radio ikako da je krivo krimpan?

16 godina
moderator
offline
Re: Problem sa kabelom?
ripyo kaže...

Jeli moguce da je krivo krimpan?Gledam i neznam sam dali su mi oba kraja ista , kabel je krimpan nije kupljen gotov.Bili radio ikako da je krivo krimpan?

S obzirom da sa starim i dalje radi, onda je evidentno problem u tom "novom" kabelu. Negdje možda kontakt zeza. A fakat je možda krivo krimpan.

 

PS zaboravi na "gledanje" - treba provjeriti testerom ili multimetrom što točno se događa.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.3.2022 16:11 (mbaksa).
8 godina
offline
Re: Problem sa kabelom?
ripyo kaže...

Jeli moguce da je krivo krimpan?Gledam i neznam sam dali su mi oba kraja ista , kabel je krimpan nije kupljen gotov.Bili radio ikako da je krivo krimpan?

Bijelo Narančasta

Narančasta

Bijelo Zelena

Plava

Bijelo Plava

Zelena

Bijelo Smeđa

Smeđa

 

Iliti B standard ... oba kraja kad gledas konektor sa strane pinova moraju biti isti ...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice