Problem s internetom

poruka: 13
|
čitano: 2.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem s internetom

Pozdrav svima ,ovako koristim tele2 pokucni internet te za njega imam huawei ruter model :E5573Cs-322 . Prvih 2 mjeseca korištenja živio sam u potrkovlju s tankim zidovima te je sve radilo odlično (download speed oko 2-3mb/s te ping i upload također odlični) igrao igrice skidao filmove itd. Preselio sam u drugi stan u starijoj zgradi(austrougarska gradnja) i imam deblje zidove te pretpostavljam da je problem u tome. Uglavnom problem je užasno mali download speed koji tu i tamo zna porasti ali uglavnom je loš a na speedtestu pokazuje dobar download speed uglavnom. Ruter mi je pored prozora pomicao sam ga svuda po stanu no nije bilo uspjeha,igrice na ps4 igram bez nekih povećih problema no nekada zna biti neki lag ili lost connection . Youtube je kritična stvar jer ne mogu gledat obične stvari u 1080p a muči se i sa 720p . Ima li netko ideju ili soluciju za ovaj problem? Bio bih mu zahvalan. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem s internetom
Stare zgrade su debljih zidova, a može biti i kombinacija toga i daleke bazne stanice. Uglavnom, ima i boljih 4g routera ali da li će raditi bolje teško će se znati bez probe.
11 godina
neaktivan
offline
Problem s internetom

Znači jedina moguća solucija je drugi ruter? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Problem s internetom

Probaj ga premjestiti na drugo mjesto u stanu ...

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem s internetom
To je neko rješenje koje bi prije trošenja novca trebalo isprobati. Ja ti npr. Koristim d-link dwr-921 4G, ali on je preskup za kockanje. Ako imaš od nekoga posuditi drugi ruter i probati bilo bi najbolje.
11 godina
neaktivan
offline
Problem s internetom

Kao što sam naveo ali evo ponovno sam pokušao premještati uz svaki prozor,prolaz do stubišta zgrade,hodnike bla bla ne pomaže ,brzina u nekom trentuku u danu je 1mb dok je u drugom jedva 100kb. Zamjena rutera? Nekako mi se to ne isplati onda bih prije ponovno išao na internet s ugovorom i dobijem njihov ruter s kojim bi se oni kao trebali zezat haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem s internetom

Probaj ovako:

Uđi u postavke routera (192.168.0.1 ako se ne varam),pronađi jačinu signala koja se mjeri u -dBm!

Router mići po sobi i gledaj di je najbolji signal!

Što niži dBm,signal je bolji,ovdje su ti nekakve direktive.

U mome slucaju,morao sam router staviti na dvosjed u dnevnoj,brzina je odlicna(pola metra dalje,signal ocaj).

JBG u svakome slucaju jeftinije je kupiti dulji utp nego novi router!

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem s internetom

Nadovezao bi se samo pa ako mi netko može pojasniti pošto se ne razumijem. Dakle brzina na speedtestu je oko 10-20mb dok recimo na torentu ili sl. jedva doseže 200kb ?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem s internetom

Dbm varira oko -30 do -40 u najboljim uvjetima dok brzina i dalje varira i nije baš u najboljem izdanju

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s internetom

Preselio si se na drugu lokaciju?

Moguće da je odašiljač koji sad koristiš preopterećen.

 

Prvo trebaš ustanoviti kvalitetu signala. Kad se spojiš na router negdje pod info ćeš pronaći informacije tipa RSRP, RSSI, RSRW i SINR. Napiši ovdje te vrijednosti.

Možeš i skinuti Huawei LTE Watch, pa preko njega dobiješ precizne informacije, evo link:

https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php

 

Kada se ustanovi kvaliteta signala znati ćemo što dalje. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 20:38 (mzopg).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Problem s internetom
Maneken kaže...

Nadovezao bi se samo pa ako mi netko može pojasniti pošto se ne razumijem. Dakle brzina na speedtestu je oko 10-20mb dok recimo na torentu ili sl. jedva doseže 200kb ?!

Pa brzina ti je solidna ...

 

Da nije slučajno u torrentu postavljen speed limit,da se ne preoptereti mreža ...

 

Koji torrent program koristiš ??

5 godina
offline
Re: Problem s internetom
Maneken kaže...

Nadovezao bi se samo pa ako mi netko može pojasniti pošto se ne razumijem. Dakle brzina na speedtestu je oko 10-20mb dok recimo na torentu ili sl. jedva doseže 200kb ?!

 

nbdy32 kaže...
Maneken kaže...

Nadovezao bi se samo pa ako mi netko može pojasniti pošto se ne razumijem. Dakle brzina na speedtestu je oko 10-20mb dok recimo na torentu ili sl. jedva doseže 200kb ?!

Pa brzina ti je solidna ...

 

Da nije slučajno u torrentu postavljen speed limit,da se ne preoptereti mreža ...

 

Koji torrent program koristiš ??

 Zar nije logicnije pitati koliko seedera ima taj torrent file...

11 godina
neaktivan
offline
Problem s internetom

utorennt i bitorennt ,probao vise razlicitih stavki za skidat, nikad nema konstantu nego se brzina penje i pada , probat cu kroz koji dan onaj lte watch pa javim

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice