Problem sa grafičkom

poruka: 13
|
čitano: 3.755
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Problem sa grafičkom

Pozdrav, kada igram igre gubi mi se slike na ekranu i dobijem no signal poruku, te se ventilatori na grafičkoj bijesno upale. Zvuk mi i dalje radi. Ja pretpostavljam da je problem u gpu. To mi se dešava samo tijekom igranja, ne i kada koristim pc za surfanje i ostale stvari. Preostaje mi samo da isključim kompjuter.

Instalirao sam najnovije drivere, port za grafičku na matičnoj sam usisao te ponovno postavio grafičku.

Je li problem u gpu ili u nečem drugom?

Kartica je stara 26 mjeseci, Palit 3060 ti kupljena u linksu. Jeli imam još garajnciju?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2023 21:02 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Problem sa grafičkom

Poprati temperature grafičke kartice. Možeš preko MSI Afterburnera dok igraš zahtjevniju igru. Mada meni to nekako zvuči da bi mogao biti i softverski problem. Zbog toga što ventilatori polude. Ili zbog previsoke temperature ili je neki "bug". Ako je zbog visoke temperature, onda bi isto ventilatori na max. okretajima spustili temperaturu.

13 godina
offline
Re: Problem sa grafičkom
bruno03 kaže...

Pozdrav, kada igram igre gubi mi se slike na ekranu i dobijem no signal poruku, te se ventilatori na grafičkoj bijesno upale. Zvuk mi i dalje radi. Ja pretpostavljam da je problem u gpu. To mi se dešava samo tijekom igranja, ne i kada koristim pc za surfanje i ostale stvari. Preostaje mi samo da isključim kompjuter.

Instalirao sam najnovije drivere, port za grafičku na matičnoj sam usisao te ponovno postavio grafičku.

Je li problem u gpu ili u nečem drugom?

Kartica je stara 26 mjeseci, Palit 3060 ti kupljena u linksu. Jeli imam još garajnciju?

 Kako bi se reklo, grafa je vjerojatno "Osla". Sigurno ti mi necemo moci procitati trajanje garancije na racunu koji posjedujs, ukoliko ga ne posjedujes u tom slucaju sigurno nemas garanciju.

Ja bi osobno probao promjenit PSU u slucaju da mu zarone naponi u loadu, i za dobru volju term pastu cisto da si ne mozes rec da nisi probao. Naravno ovo potonje jedinu u slucaju da garancija nije vise aktualna. Odakle si? Ako mozes dogovorit s nekim forumasem ili prijateljem da ti posudi napajanje za vrijeme testiranja. Jos jedna mogucnost testiranja ako nemas drugo napajanje je da ubacis drugu grafu koja moze povuc struje bar kao i ta, znaci ne neku low profile igrackicu koja samo sluzi za video output.

 

EDIT: skuzio sam da se to dogodi cim se upali zahtjevnije 3D opterecenje. Ako se cak da neko vrijeme igrat sigurno se isplati provjerit temperature.

Gamers Don't Die, They Respawn.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2023 21:32 (GimmieCorsair).
9 godina
online
Problem sa grafičkom

Meni to više liči na driver issue... ne bih rekao da je prdnula grafa (osam ako daje artefakte). Odradi DDU onak kako spada (safe mode), a ako to ne upali baci win reinstal. Mada ovo za PSU isto nije loše ako imaš nekoga za posuditi na dan-dva (zapravo, kad malo bolje razmislim, to mi se čini i najizglednije).

Ovo što ti se ventovi zavrte to je kao kad pališ komp... zavrte se jako na sekundu-dvije. Poprati temperature svakako.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2023 11:26 (miki_the_pirat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Problem sa grafičkom

Ne kužim čišćenje usisavačem ....

 

pobogu to stvara statički elektricitet ...

 

Izvadi grafu van, dobro je ispuši ... kad se tak igraš, probaj rukom na metalni dio kartice i vidi dal je vruć ???

 

Nejvjerojatnije treba zamjeniti pastu na grafi, ali ako je pod garom, nosi je u links ...

 

Nije loše ni kaj su dečki predložili da se proba sa drugim napajanjem ... koje je uopće sad u igri ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa grafičkom

Bio sam sam na servisu u Linksu - ima 3 godine garancije. Kažu da su ju testirali u superposition benchmark 4 dana i da je sve bilo u redu. Stavio sam nove windowse 11, instalirao sve drivere i problem mi se opet pojavljuje, nešto poput ovoga

.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafičkom

Hmm, ako se ventilatori tako zavrte izgleda mi kao da se graficka pregrije i onda crasha. 

Mozda ima nesto u Event Vieweru od Windowas da vidis logove?

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 17:59 (Tehpowa).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa grafičkom

sto se tice linksa ima jedno gorko iskustvo kad sam kupio maticnu ,cpu graficku i sve ostalo i sastavio komp,i ja im svevratio oni vratili sve ispravno ono figa u đepu

,da mi nije kolega informaticar i da nije cjeli jedan dan testiro komponetntu po komponentu i na kraju doso do zakljucka da je neispravan procesor,

i onda ja idem s njime i oni predamnom testiraju cpu kad ono zamisli neispravan cpu,99 posto da ti je graficka i da ju nisu ni testirali 

ako imas gdje ubaci ju kod nekoga i testiraj

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa grafičkom
Ovaj YT video što si linkao, u jednom komentaru piše da je zamijenio napajanje i tako riješio problem, sad sve radi ok...
14 godina
offline
Re: Problem sa grafičkom
Stavio sam rx580 4gb i sve normalno radi, nema rusenja. Ovo su nekakava mjerenja, gornja slika je 3060ti, donja slika rx 580. Zanemarite temperaturu cpu na gornjoj, ventilator je slucajno bio blokiran uslijed mijenjanja grafickih.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Problem sa grafičkom

Jesi probao sa valley ili uniqe ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Problem sa grafičkom
Premala ti je to razlika u fps izmedju te dvije kartice, a sudeci po potrosnji..... Daj probaj drugo napajanje
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa grafičkom

drukčiji je grafički settings u igri pa zato je fps razliika mala

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice