Problem sa grafickom karticom

poruka: 81
|
čitano: 25.438
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom
Ako mi netko moze pomoci, imam problem sa grafickom karticom EVGA GT 520.
Izbacim staru grafu i ubacim novu (EVGA GT 520) instaliram drivere koje sam dobio uz nju, racunar mi trazi da ga restartujem da bi bilo efekta. To i uradim, a onda kada se sistem podigne i treba da se pojavi "Welocme Screen" slika na monitoru poplavi na 1 sekund i ispise se neki text, a onda se racunar restartuje i sve tako.
Ako znate u cemu je problem i kako ga mogu rijesiti molim vas napisite...
Komponente racunara su sljedece :
Motherboard Name: ASRock 4CoreDual-SATA2
CPU Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz, 1995 MHz
Napojna SilverStone 450W
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom

U biosu DISABLE automatski restart pa vidi sto piše na ekranu!

Neznam se potpisat..xDD
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

Jesi deinstalirao drivere od stare grafičke? Jel možeš ući u Safe mode? Ako možeš u Safe mode probaj sa Driver cleanerom obrisati driver od stare grafičke, pa ponovo instaliraj od nove.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom
Disable cu automatski restart pa cu vidjet sat pise....


Da obrisao sam stare drivere i pokusao preko safe moda ali opet isto.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
Aorta kaže...
Ako mi netko moze pomoci, imam problem sa grafickom karticom EVGA GT 520.
Izbacim staru grafu i ubacim novu (EVGA GT 520) instaliram drivere koje sam dobio uz nju, racunar mi trazi da ga restartujem da bi bilo efekta. To i uradim, a onda kada se sistem podigne i treba da se pojavi "Welocme Screen" slika na monitoru poplavi na 1 sekund i ispise se neki text, a onda se racunar restartuje i sve tako.
Ako znate u cemu je problem i kako ga mogu rijesiti molim vas napisite...
Komponente racunara su sljedece :
Motherboard Name: ASRock 4CoreDual-SATA2
CPU Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz, 1995 MHz
Napojna SilverStone 450W

- To je prastara MBO s najgorim chipsetom za AGP-PCIex. Puno problema.. Sam PCIex je podržavao stare PCIex VGA ali za novije VGA (PCIex-2.0 od npr gf-9800), je problem kompatibilnosti i ograničenje na PCI-x4 propustnost.

Provjeri verziju BIOSa, možda noviji nešto popravi. Često je jedino rješenje starija VGA ili novija MBO.

Popis podržanih VGA ne pomaže jer se odnosi na starije VGA, ali po sjećanju je problem od serije nv-9xxx, mada je to izgleda ispravljeno s BIOSom 2.10, ali i još vjerojatnije da se to odnosi na stari nv-chip noviji g-92 vjerojatno ima probleme, za ATI nisam siguran vjerojatno podržava do serije 4xxx ali s novim BIOSom.

 

IMVK kaže...

U biosu DISABLE automatski restart pa vidi sto piše na ekranu!

 -BIOS nema veze s automatskim win-restartom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2012 20:03 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

ovako imam jedan problem igre na fejsu su mi usporene a konfiguracija je sljedeca 2.6ghz ram 2gb a graficka 128mb need for speed 2 igram bez problema a igre na fejsu trzaju a posebno bilijar

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
alfa gta kaže...

ovako imam jedan problem igre na fejsu su mi usporene a konfiguracija je sljedeca 2.6ghz ram 2gb a graficka 128mb need for speed 2 igram bez problema a igre na fejsu trzaju a posebno bilijar

  Slaba graficka!

 

To ti je do interneta!

Neznam se potpisat..xDD
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom

na drugom kompu je ok sve nije mi jasno da jace igre igram bez problema sto se tice interneta ok je

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2012 22:39 (alfa gta).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
alfa gta kaže...
na drugom kompu je ok sve

  Koji antivirus koristiš?

Neznam se potpisat..xDD
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
AVG2012
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
alfa gta kaže...
AVG2012

  Koji PC ili Laptop?

Neznam se potpisat..xDD
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
PC
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
alfa gta kaže...
PC

  Koji knofa cijela!

Neznam se potpisat..xDD
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
pentium 4 cpu 2.6 ram 2 gb graficka geforce fx 5700 windovs xp
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
alfa gta kaže...
pentium 4 cpu 2.6 ram 2 gb graficka geforce fx 5700 windovs xp

  Izbriši sve kolačiće iz net preglednika!

Neznam se potpisat..xDD
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom

jesam sve obriso ista stvar

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
alfa gta kaže...

jesam sve obriso ista stvar

  Neznam onda!

Neznam se potpisat..xDD
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

Pentium IV je vec zastario i slab procesor koji se posebno muci sa zahtjevnim Flashom. 


Medjutim Facebook igrice misteriozno znaju stekati i na mocnim AlienWare konfiguracijama. Dakle problem je softwerske prirode, ali nekazem ni da tvoj hardwer nije kriv, jer proc ti je slab. RIjesenja ovome problemu neznam, a neznaju ga cak ni ovdije: http://forums.adobe.com/thread/774190

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom

ja imam intel cor 2 duo e 4500 2.2 ghz 2 gb ram gracika ati radeon hd 5450 i kada igram sve mi steka a kada stavim grafu od 256 mb onda mi ide sve fino i glatko dali bi mi mogo tko reci u cemu je caka.ja sam mislio da ta graficka nije ispravna ali je samo ne kuzim zasto mi igre stekaju.molivas pomozite

gileee
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
gileee kaže...

ja imam intel cor 2 duo e 4500 2.2 ghz 2 gb ram gracika ati radeon hd 5450 i kada igram sve mi steka a kada stavim grafu od 256 mb onda mi ide sve fino i glatko dali bi mi mogo tko reci u cemu je caka.ja sam mislio da ta graficka nije ispravna ali je samo ne kuzim zasto mi igre stekaju.molivas pomozite

Reinstaliraj drivere ;)

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

da ne otvaram novu temu, imam jedan problem, i mislim da je vezan za graficku karticu..

prije sedmicu dana sam otvorio kuciste i sve ocistio od prasine, ne radim to cesto pa sam mislio da je vrijeme za to, ocistio sam cooler od procesora, od graficke itd..

medjutim, od tada, ponekad mi se desi da racunar u pola prosto stane, i nestane slika na monitoru, i nije do kabla, mislim na kontakt, pokusavao sam isljucit pa ukljucit, na kraju mi ostaje samo da restartujem racunar

i u 90% slucaja nakon toga nece da se restartuje, nego prosto pisti u intervalima, nakon cega moram ugasit racunar pa ponovo upalit

 

istina, ovo mi se jos nije desilo u igri, ali buduci da slika prvo nestane, i na monitoru pise kao da nema signala, mislim da je do graficke

upravo sada sam otvorio centralnu odma nakon sto se to desilo i graficka je vruca, jako, mada ne znam kako je inace, temperature su oko 80 stepeni, a prije ciscenja su bile cak i 90, ali nikad nisam imao problema do sada

graficka je bila clockana neko vrijeme, vratio sam clockove na stock, ali opet mi se desava to

 

je li moguce da sam nekako ostetio cooler prilikom ciscenja pa se nekad spontano iskljuci, ili sta bi moglo biti ?

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa grafickom karticom

Jesi skroz skidao hladnjak i mjenjao pastu il si samo ispuhao od prašine?

I vrti li se ventilator od kartice, da njega nisi slučajno isključio?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
bradonja_85 kaže...

Jesi skroz skidao hladnjak i mjenjao pastu il si samo ispuhao od prašine?

I vrti li se ventilator od kartice, da njega nisi slučajno isključio?

nisam ga skidao,samo ispuhao malo, i trenutno se vrti, otvoreno mi je kuciste pa provjeravam, za sad je sve ok..

pitam se samo da li je moguce da se "odjednom" ugasi u toku rada pa zato zablokira, pratio sam i temperature i ok su, i prilikom normalnog rada i u igrama, tako da ne vjerujem da se prosto zagrijava i onda zablokira, nesto je drugo..

 

i ima li mozda sanse da je do necega drugog, nisam skidao ni cooler od procesora, samo ispuhao, tako da nije ni do toga, a i on se vrti normalno..

 

ja mislim da je nesto sa grafickom jer ne pokaze se BSOD, samo na monitoru odjednom nema signala, i moram restart, ili ugasit totalno..kada pustam video, zvuk ide i dalje, nije da cijeli racunar zablokira, samo nestane slika

 

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

evo upravo se opet desila ista stvar, i dok se to desilo, provjerio sam ventilator, vrti se i dalje, a muzika koju sam slusao je malo preskakala..

nakon restarta, maticna zapisti 8 puta, i ne pali se..

 

ako niko nema neku ideju, da napravim novu temu pa pitam posebno

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa grafickom karticom

Kad pišti 8 puta to je problems grafičkom. Možeš još provjeriti točno za svoju ploču što znači koje pištanje al mislim da je kartica u pitanju.

Jesi probao koji stability test odvrtiti?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
bradonja_85 kaže...

Kad pišti 8 puta to je problems grafičkom. Možeš još provjeriti točno za svoju ploču što znači koje pištanje al mislim da je kartica u pitanju.

Jesi probao koji stability test odvrtiti?

provjerio sam sve i znam do cega je

ventilator od graficke kartice je defektan, i nekada se jako sporo okrece, iako catalyst kaze da je na 100%

vjerovatno je zaprljan ili je otiso lezaj, ili sta god da je, u tome je problem

uspio sam ga dovoljno ocistit i propuhat da se vrti dobro na 100% a karticu sam downclockao na 600Mhz

iz nekog razloga mi ne prebacuje frekvencije na 157/300 u 2D rezimu (nista cudno za AMD drivere) pa se zato kartica pregrijavala na cak 110 stepeni, sto je bio razlog restarta

ali ventilator nije odma rikno, nego izgleda postepeno, zato se samo nekad pregrijavala, dok je kad sam provjeravao inace bilo ok

 

sad radi, ali cu vjerovatno morat zamijenit ventilator

 

a jos jedno  pitanje, gdje mogu nabavti rezervni ventilator ?

kartica je HIS, ali je referentni dizajn (onaj u obliku jajeta, ne onaj prvobitni na 5770)

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 12:13 (ismar89).
11 godina
offline
Problem sa grafickom karticom

Ovako, imam jedno pitanje, frendu je nedavno crkla grafa VTX 3D HD6790, pošto još ima garanciju poslao je na servis i sada doalzimo do problema, ne može nikako prebaciti da mu komp radi na integriranoj grafici jer ništa ne može vidjeti na monitoru osim crnila :) ... Dali postoji neko drugo riješenje da se prebaci na integriranu grafu osim da ubacuje neku drugu grafičku u komp da bi mogao prebaciti na integrušu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa grafickom karticom

Jel probao vratiti BIOS na tvorničke postavke, to može napraviti tako da izvadi bateriju i kratko spoji dva pina na matičnoj, označeno je koji su.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

Koja mbo?Tek dok nam to veliš,možemo izvuči neke zaključke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa grafickom karticom

Istekas komp iz struje i izvadis bateriju na 1min i to je to, kasnije vratis bateriju i upalis komp. Ne treba komplicirati oko tih stvari i spajati pinove jer neznaju svi gdje se ti pinovi nalaze, Ovo je najjednostavnije rjesenja i svatko to moze napraviti bez imalo problema

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice