pregrijavanje RTX 2080

poruka: 20
|
čitano: 2.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
pregrijavanje RTX 2080
Pozdrav,
imam RTX 2080 i u igrama mi se temperatura GPU penje do 85C sto mi se cini malo pretjerano, preko ljeta ce biti i visa.
sto napraviti da smanjim temperaturu na normalniju temperaturu?
PC je star par mjeseci, nema prljavstine i protocnost zraka je odlicna.
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
pregrijavanje RTX 2080

Ciji model imas, koje kuciste. Inace mozes si namjestiti u Msi afterburneru Temp priority na recimo 70°c, izgubit ces nesto beznacajno perfomanse naustrb puno boljih temperatura ja sam si tak namjestio na rtx 2060.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
taman gledam za taj afterburner, spominju ga da je dobar.
imam intel 9700k, MSI RTX 2080 Gaming X Trio 8G, kuciste Fractal Define R5, procesor hladi noctua nh-d15 a napajanje mi je seasonic focus plus 750W ako se dobro sjecam :)
7 godina
neaktivan
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
jos me zanima, imam prvi bios R5, od toga je izaslo jos 8 verzija, ne znam jeli pametno da i to update-am
link za bios: [URL="https://www.gigabyte.com/us/Motherboard/Z390-AORUS-PRO-rev-10/support#support-dl-bios"]https://www.gigabyte.com/us/Motherboard/Z390-AORUS-PRO-rev-10/support#support-dl-bios[/URL]
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
pregrijavanje RTX 2080

Naravno, uvijek je dobro imati zadnju veziju BIOSa u matičnoj ploči. Grafičku karticu bi bilo najbolje isprobati u drugom računaru ali za početak pogledaj profile napajanja i hlađenja ventilatora (broja okretaja prema temperaturi) na samoj kartici kao i da pokušaš otvoriti stranicu kućišta pa onda testiraj. Neko se možda neće složiti samnom ali ja grafičke drajvere skidam isključivo sa DDU. Skini najnoviji drajver sa web stranice proizvođača a zatim deinstaliraj grafički drajver. Nakon restarta instaliraj taj (najnoviji) drajver.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
hvala puno
15 godina
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080

-to je 'normalna' temperatura, tj brini se kad pređe 100.. tj ako se ne može spustiti.

-ovisno o modelu (isti modeli-serije se ugl razlikuju upravo po hladnjacima i naravno da je robustnije/jače-skuplje, ali mora raditi u nutrar tvorničkih specifikacija tj tolerancija i ne znači skoro ništa ljeto/zima tj moraš imati adekvatan protok zraka (izbaciti ga iz kućišta van) jer i sa 'trubo' hlađenjem ako to ne napraviš imaš kuhanje-dinstanje računala.. normalna sobna temp 20-30 nema bitnog utjecaja lejto/zima tj daleko veči utjecaj je da kućište staviš na sunce (može i po zimi.. =staklenik)..

-odgovarajući bios (samo ponekad treba update biosa, kad je neka starija mbo i novija generacija i tad je to povezano s napajanjem-strujom-naponom.. ne direktno hlađenjem jer mbo nema veze s vga..).

-odgovarajući driver (češće promjene, bugovi i sl..) + postavke (koje se odnose na upravljanje energijom) kao i mogući profili koje možeš podešavati na grafičkoj npr kad se pali ventilator, tiho-bučno i sl. tj dva suprtona profila su powersaving i max.performanse što se tiče potrošnje, potrošnja-opterećenje kao rezultata daju toplinu-grijanje a postavke tišina-buka (ventilatora) .. kraće, podesi.

-pošto je vga vjerojatno pod jamstvom, ne trebaš brinuti (previše) ali ok je provjeriti, počistiti, dati 'prave' uvjete za trajniji rad.. tj važna je temperatura unutar kućišta i ne mora smetati vga ali će npr 50-60c već smetati ostatku kao diskovima, ram i sama mbo-chipset-kontroleri.. (cpu i vga su komponente koje mogu na višu temp, tj oni su izvor, ostatak je osjetljiviji i poželjno je da temp unutar kućišta ne prelazi npr 40c kao i to da je sam raspored komponenti u kućištu + fizika tj dizanje toplog zraka različito za staro-novo kućište tj raspored npr napajanja koje se po starom rasporedu nalazi na vrhu i 'dinsta' se.. ali mu u pravilu ne smeta tj dovoljo robustno i ima hlađenje.. problem je ako zatvoriš protok zraka ili npr crkne ventilator.. i to što jači PC to je logično veća portošnja systema-opterećenje a tad i naravno toplina koja se stvara u svemu pa i napajanju, dok istovremeno s porastom topline raste otpor tj pada efikasnost i tad za isporuku iste snage napajanje mora raditi još više..).

 

-realnije, elektronika voli hladnoću, ali sve je po ind.standardima predviđeno za rad u 'sobnim' uvjetima.. od npr 15 do 45 c.. i to je sve ok. cpu-gpu stavarju +200c.. nije njima problem nego svemo oko njih, plastika-lemovi.. sve što je bluzu izvora topline ali samom izvoru to nije problem, tj postoje osigurači koji tad spuštaju clock ili gase.. Kao 'test' možeš fenom grijati cpu i on će spustiti clock-performanse.. i ugasiti se, bez kvarova, ali naravno nemoj to raditi jer mada se cpu neće ništa desiti, zbrlajviti se može sve ostalo npr win ili podaci na disku a tad nemaš račualo (mada je tad cpu-gpu ispravan) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
nenadv kaže...
hvala puno

Alternativno, imaš na akciji EKWB Fluid Gaming kit za samo 123 eura: https://www.ekfluidgaming.com/ek-kit-a240g

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 22:29 (phoenix2003).
14 godina
odjavljen
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
nenadv kaže...
Pozdrav,
imam RTX 2080 i u igrama mi se temperatura GPU penje do 85C sto mi se cini malo pretjerano, preko ljeta ce biti i visa.
sto napraviti da smanjim temperaturu na normalniju temperaturu?
PC je star par mjeseci, nema prljavstine i protocnost zraka je odlicna.

 Ajmo po redu.

 

1. grafička se ne pregrijava, da se pregrije bi se ugasila da se zaštiti.

 

2. dalo bi se raspravljati o tome je li 85 stupnjeva previše, ali ajmo reći da je

 

3. nisi napisao najbitnije, koji model grafičke imaš, neki su topliji po prirodi jer imaju manje učinkovit hladnjak

 

4. vjerovao ili ne, kućište je jako bitno za temperature i može utjecati na temp grafičke čak i do 15 stupnjeva.

 

5. tvoje kućište je relativno slabo prozračno, no može se popraviti situacija sa case ventovima. Ako ni to ne pomogne imaš par opcija, mijenjati kućište, mijenjati hladnjak na grafičkoj, undervolt grafičke, modifikacija kućišta da se otvori prednji panel

 

6. protočnost zraka sigurno nije odlična, u tom kućištu

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
nenadv kaže...
imam RTX 2080 i u igrama mi se temperatura GPU penje do 85C 
nenadv kaže...
MSI RTX 2080 Gaming X Trio 8G, kuciste Fractal Define R5

 nešto tu gadno ne valja, ta grafa na otvorenom benchu ne prelazi 63-64 celzijusa sa minimalnih 1.150 okretaja, u tom kućištu ne bi smjela preko 70 stupnjeva niti da gejmaš u paklu

 

EDIT:

Jakovp, ne lupetaj 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 22:49 (picajzla0707).
7 godina
neaktivan
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
updateao bios i stavio afterburner, ne znam do cega je ali evo nije doslo ni do 70C a ista je igra u pitanju...
probat cu malo duze igrati ali izgleda dosta bolje

hvala svima na iscrpnim odgovorima
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
pregrijavanje RTX 2080

Otvori stranu kućišta pa testiraj. Pokušaj i da kompresovanim zrakom ispušeš hladnjak grafičke (radi to dok je računar isključen i hladan).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
picajzla0707 kaže...
nenadv kaže...
imam RTX 2080 i u igrama mi se temperatura GPU penje do 85C 
nenadv kaže...
MSI RTX 2080 Gaming X Trio 8G, kuciste Fractal Define R5

 nešto tu gadno ne valja, ta grafa na otvorenom benchu ne prelazi 63-64 celzijusa sa minimalnih 1.150 okretaja, u tom kućištu ne bi smjela preko 70 stupnjeva niti da gejmaš u paklu

 

EDIT:

Jakovp, ne lupetaj 

 Daj molim te, steve burke se okreće u grobu 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
neaktivan
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
a da probam povecati brzinu ventilatora u kucistu?
bas gledam speedfan 5 i ovaj program od moje maticne pa mi ne prepoznaje ventilatore, navodno ako su 3 pinski konektori ne prepozna ih, ako su 4pinski onda da. moram otvoriti da vidim kakav mi je taj konektor
ili se ti ventilatori vrte na 0 ili 100% kad nisu manualno regulirani?
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 16:29 (nenadv).
13 godina
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
nenadv kaže...

Nisi naveo koju ploču imaš, pogledaj u BIOSu kako možeš podešavati ventilatore, možda ti ploča podržava i kontrolu 3 pin

ventilatora, imaš obično PWM i DC opciju, tebe zanima ova druga.

A možeš i uložiti cca. 150 kn u Arctic P14 4 pin PWM PST 140 mm ventilatore, ubaciš dva naprijed i jedan otraga, spojiš

ih na ploču i podešavaš kako ti srce želi u BIOSu.

ps. tvoje ventilatore po tome kako je podešeno sada ploča regulira i normalno je da ih programi ne prepoznaju.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 15:10 (Valentin17).
7 godina
neaktivan
offline
pregrijavanje RTX 2080

Daj molim te ostavi se čorava posla, imaš garanciju ako crknu do jeseni neka crknu, dobit češ novu, ako prežive preživit će znaći da je sve OK. Nego češ ovako potrošiti tko zna koliko vremena čačkajući i najvjerovatnije nešto sjeba*.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
andrijam kaže...

Daj molim te ostavi se čorava posla

Ima i tu nešto, ali s obzirom koje komponente ima, ne vjerujem da mu je problem uložiti nešto novaca u PWM ventilatore koje može podešavati kako želi.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
Valentin17 kaže...
andrijam kaže...

Daj molim te ostavi se čorava posla

Ima i tu nešto, ali s obzirom koje komponente ima, ne vjerujem da mu je problem uložiti nešto novaca u PWM ventilatore koje može podešavati kako želi.

 Ma ne kužim temperatura mu je bila 85 C pa to nije tako strašno.

100% je drži u nekom zatvorenom stolu i zato nema protoka zraka u kućištu.

10 godina
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
hummer0 kaže...

 Ma ne kužim temperatura mu je bila 85 C pa to nije tako strašno.

100% je drži u nekom zatvorenom stolu i zato nema protoka zraka u kućištu.

 Nije strasno ali nije nit normalno, frendova msi 2080 super trio x  ne dostigne nit 70 u nzxt s340 sa 3 venta u kucistu...

13 godina
offline
Re: pregrijavanje RTX 2080
hummer0 kaže...

 Ma ne kužim temperatura mu je bila 85 C pa to nije tako strašno.

100% je drži u nekom zatvorenom stolu i zato nema protoka zraka u kućištu.

A jebga, Fractal R5 je dosta zatvoren još ima ventilatore koji i nisu nešto dobri i ne može (ne zna) ih podešavati jer su 3 pin.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice