PC zapeo na bootu

poruka: 11
|
čitano: 2.021
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
PC zapeo na bootu

kao što kaže naslov, računalo pokušavam upaliti i zaledi se na samom bootu, na samom logu matične. To mi se počelo dešavati nakon što sam izgasio komp, povadio sve kablove, okrenuo matičnu za 180°(da grafe imaju ispuh na istu stranu). Sve pospajao nazad, pokuśao upalit i ništa, zamrzne se. Nakon nekoliko gašenja na power tipku pokušao je prepare to repair i zapeo na istom. Ovo sam sve pokušao ne bi li rješio problem:

 

1. Pregledao kablove

2. Vadio jedan po jedan ram i probao boot.

3. Resetirao BIOS

4. Probao boot bez spojene periferije

5. Probao loadati bootabilne windowse za reinstalaciju sa USBa

6. Probao boot bez gpua

7. Provjerio da li su pinovi na matičnoj od CPUa ok

8. Uglavnom vizualno snimio sve na matičnoj da nije neki pin ili nešto smrdano ili se dodiruje

 

Nemam više ideja. Ako tko može nešto pomoć bilo bi super.

 

Hvala!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: PC zapeo na bootu
Sideswipe kaže...

kao što kaže naslov, računalo pokušavam upaliti i zaledi se na samom bootu, na samom logu matične. To mi se počelo dešavati nakon što sam izgasio komp, povadio sve kablove, okrenuo matičnu za 180°(da grafe imaju ispuh na istu stranu). Sve pospajao nazad, pokuśao upalit i ništa, zamrzne se. Nakon nekoliko gašenja na power tipku pokušao je prepare to repair i zapeo na istom. Ovo sam sve pokušao ne bi li rješio problem:

 

1. Pregledao kablove

2. Vadio jedan po jedan ram i probao boot.

3. Resetirao BIOS

4. Probao boot bez spojene periferije

5. Probao loadati bootabilne windowse za reinstalaciju sa USBa

6. Probao boot bez gpua

7. Provjerio da li su pinovi na matičnoj od CPUa ok

8. Uglavnom vizualno snimio sve na matičnoj da nije neki pin ili nešto smrdano ili se dodiruje

 

Nemam više ideja. Ako tko može nešto pomoć bilo bi super.

 

Hvala!

 

pogledaj da li ti svijetli koji LED od ovih:

 

CPU: CPU status LED

VGA: Graphics card status LED

DRAM: Memory status LED

BOOT: Operating system status LED

 

da li mozes uci u bios uopce?

 

5. Probao loadati bootabilne windowse za reinstalaciju sa USBa  - pretpostavljam da si se nisu mogli loadati windowsi sa usb-a?

 

jesi radio bios update ikad? posto imas dual bios, probaj prebacit na drugi

 

jesi probao sve vratit na nazad ponovo za 180 :) ?

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
15 godina
offline
Re: PC zapeo na bootu
Sideswipe kaže...

..okrenuo matičnu za 180°(da grafe imaju ispuh na istu stranu)...

 

 

 -okreni za još 180.. ili što-kako?

 

-odspojiš sve, prazna mbo na stolu, cpu (+hladnjak) + napajanje.. probaš, bez rama mora paliti alarm, ako nema alarma crkla mbo ili napajanje (manje šanse cpu..). .. ako je napajanje, možda proradi (osigurač-napon..).

-poželjno imati spojena pc zvučnik (za beep-kod alarm..), napajanje odgovarajuće za gpu (ovisno o potrošnji, +6/+8pin.. adapteri nisu napajanje, za dvije treba struje..).

 

1.. kablove ne samo gledati, probaj, stisni, odspoji-spoji.

4 .. -bezveze, ako ne pali-boota, tad je nevažno s kojeg medija ili koji os pokušavaš bootati .. tj ako ne pali-boota, tad ne pali-boota. Medij (cd-hdd-ssd-usb..) je tad nevažan, tek korak nakon tog ako pali i prolazi post (bios) ide traženje boot medija.

6-.. ako ne pali (što ne pali? monitor?).. mbo pali ili ne pali, da bi vidio nešto na ekranu moraš imati negu vga, integriranu ili dodatnu, no beep-alarmi ti to signaliziraju kao za ram, tj tad znaš da to prolazi tj zašto stane (jer ako nema bitnu komponentu za rad, tad ne može raditi, osim računala koja mogu, npr server ili ovisno o opcijama u biosu kao za tipkovnicu i sl.). .. tipkovinca/miš ili bilo što spojeno može jednako biti problem, kratki spoj, kvar, kvar periferije ili kontrolera na ploči.. za test-paljenje-alarm nije nužno tj sve možeš jumperima (bez kućišta-buttona..) kratkospojiš itd..

 

ponovi.. nešto si previdio.. ili je crklo a tad postupno dodaješ ostatak i zaključiš što je crklo itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: PC zapeo na bootu
Sideswipe kaže...

Izvadi RAM memoriju, vrati natrag pa probaj upaliti.

Možeš i bateriju izvaditi na minutu/dvije, vrati natrag pa probaj upaliti.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
5 godina
offline
PC zapeo na bootu

Ja i dalje pokusavam zamisliti kako to sada stoji ta maticna nakon sto je okrenuta za 180 stupnjeva

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC zapeo na bootu
SamoPitam3 kaže...

Ja i dalje pokusavam zamisliti kako to sada stoji ta maticna nakon sto je okrenuta za 180 stupnjeva

Vjerovatno ima kućište u koje možeš računalo složiti kao lijevo i kao desno.

Kod ovoga drugoga je matična okrenuta za 180 stupnjeva.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 9:05 (Valentin17).
14 godina
offline
PC zapeo na bootu

@Mitohondri BIOS radi bez problema. Nikakve ledice mi ne svijetle kada izgasim RGB fusion. Probat ću loadat drugi BIOS(resetirao sam ga prije).

 

Radio sam dijagnostiku sa PC check što se tiče memorije, isto sam vadio jednu po jednu i probao bootat. Isto tako izvadio grafe i probao bootat. Odkad mi CPU nije pod OC davno sam loado default postavke. Budem detaljnije pregledao konektore od kablova da se nije nešto slučajno pomaklo unutar kućišta.

 

Uglavnom hvala na idejama. Potrajat će ovo koji dan sigurno. Javim rezultate, da li svijetli ili ga škropim svetom vodicom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 10:08 (Sideswipe).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: PC zapeo na bootu
Valentin17 kaže...
SamoPitam3 kaže...

Ja i dalje pokusavam zamisliti kako to sada stoji ta maticna nakon sto je okrenuta za 180 stupnjeva

Vjerovatno ima kućište u koje možeš računalo složiti kao lijevo i kao desno.

Kod ovoga drugoga je matična okrenuta za 180 stupnjeva.

- ATX-BTX dva simetrična rasporeda. Ako sve zarotiraš, opet je jedna vga kontra..

- tak da i dalje nije jasno što želi napraviti.

 

 

... ili, kad se nešto radi i pojavi problem, 'kvar', do tad je radilo, tad ako baš ništa drugo nemamo vratimo nazad, na staro. Sve se može pokvariti u bilo kojem trenutku, npr crkla mbo čak i ako nije napravio neku grešku, slučajnost.. tad je opet svejedno. Treba sve rasturiti, složiti 'na stolu', bez ičega i minimum pali ili ne, tj tad se zna da je crklo nešto od tog minimuma (cpu+mbo+napajanje) ..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: PC zapeo na bootu
Pogledaj kako ti je disk spojen. Uefi ili legacy. Tako je meni na laptopu nakon update prebacio na uefi a bio legacy. Vratio na legacy u biosu i normalno radi
Moj PC  
2 0 hvala 3
10 godina
offline
PC zapeo na bootu

Povadi sve iz kućišta pa spoji na stolu i probaj

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
PC zapeo na bootu

Evo da javim da je misterij rijesen, tj. nisam siguran sto je bilo tocno ali je proradilo. Napravljen updejt BIOSa i pokrenulo se normalno, strava. 

 

Zahvaljujem svima na pomoci i savjetima! 

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice