Novi laptop star 1 dan (crni ekran poslje "sleep")

poruka: 11
|
čitano: 2.847
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Novi laptop star 1 dan (crni ekran poslje "sleep")

Pozdrav,

jučer sam u linksu kupio novi laptop  HP Pavilion Gaming Laptop 15-ec0xxx došao je kao freedos. Skinuo sam windows 10 64bit na usb te krenuo sa instalacjiom. Sasvim normalno odradio sam boot, tijekom instalacije windowsa na jednom od resetiranja, dogodila se greška "error: unknown filesystem grub rescue" to sam riješio uz pomoć googla, boot sam prebacio iz UEFI u legacy (ako se dobro sjecam). Nakon toga nastavio sam instalaciju windowsa, prvo pokretanje. Odmah je poceo sa disk check, to sam skipao i konfigurirao windows. Instalirao sam sve normalno na laptop, ugasio ga upalio ga, otišao na put, normalno upalio laptop i odlucio ga bacit u sleep mode, nakon toga laptop se ne pali. Svijetli zeleni led indikator na tipki za paljenje, ventilatori rade ali ekran je crn. Pokušavao sam svašta odjednom se upalio, ja sam ga odmah išao resetirat da probam u bios, ali opet crni ekran. Pustio sam ga preko noći ugašenog, jutros sam ga upalio i evo sada pišem sa njega ovaj post. Bojim se ako ga sada ugasim da se opet nece htjet upaliti. Što mi je činiti? da li je to hardverski nešto ili pak windows i hp ne surađuju najbolje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi laptop star 1 dan (crni ekran poslje "sleep")

za svaki moderniji laptop, bolji je UEFI negpo klasični BIOS - jesi li ti počistio disk do kraja ? dakle ne samo klikati Next - Next, nego kad te pita kamo instalirati, pobrisati sve...

 

ili još bolje, skinuti neki PE boot CD, imaš Hirens i s njime izbrisati sve s diska pa krenuti na instalaciju, UEFI...

 

koji točno je to model, imaš PN broj ?

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 11:57 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi laptop star 1 dan (crni ekran poslje "sle

pa kada sam došao na particije tamo je bilo 5 particija jedna od 5gb nju sam formatirao i pokušao pobrisati, nije uspjelo. Particija na koju sam instalirao windows nije nudila mogučnost formatiranja niti brisanja. Tako da sam instalirao na tu particiju od 232gb (ssd). A razlog zašto sam prebacio sa UEFI je taj error koji se prikazivao error unknown filesystem grub rescue. to se riješilo nakon tog prebacivanje iz uefi. Pa mogu probati da još jednom sve formatirati i vidjeti hoće li problem i dalje biti prisutan.

14 godina
offline
Re: Novi laptop star 1 dan (crni ekran poslje "sle

skini si Hiren's boot CD, u njemu nađi programe za particioniranje i sve pobriši, ništa nemoj kreirati, ostavi neka instalacija Windows to napravi - ono, potpuno prazan disk i veliš nek sama instalacija sve napravi, pored one koju vidiš kao C: imat će i 3 skrivene, male...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Novi laptop star 1 dan (crni ekran poslje "sle

-ponovi pravi-clean iisntall .. prvi korak obriši sve-particije ... u diskpart /clean. Tad je disk neinicijaliziran.. sve ostalo će napraviti install procedura po potrebi-želji. do CMD-diskparta dođeš sa shift+F10.. ili kroz menije. Tako se riješiš postojećih particija i grub loadera. Nakon tog  install (ne trebaš dodatni boot medije, win-lin-minipe-hirens.. ali možeš ih pribaviti i imati, možda je s njima lakše klikati.. no to sve može install-boot svakog OSa/medija).

+ prije installa možeš po želi-potrebi i ponuđenim opcijama podesiti bios, uefi-legacy, ide-ahci.. itd.. dok se podešava u biosu se isključuje fastboot + preporuka isključiti sec.boot i sl. .. no to ovisi o tvojim željama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Novi laptop star 1 dan (crni ekran poslje "sleep")

Napravio sam reinstall windowsa. Sada se laptop normalno pali, gasi i sve funkcionira. Problem je sto mi se opet dogodio black screen. Skidali su se updejti za windows ekran se zacrnio i nema povratka, pokusao sam ga ugasiti pa upaliti nista. Tek kada sam ga spojio na adapter se upalio. sve mi je to nesto cudno, mislite li da bi to trebalo odnjeti pod garanciju? vidim na netu da hp ima problem s  time. Postoji li mozda kakav fix?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Novi laptop star 1 dan (crni ekran poslje "sleep")

Provjeri power settingse i instaliraj drivere s HP stranice. Ako postoji problem šalji na reklamaciju.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi laptop star 1 dan (crni ekran poslje "sle
CroatianRacer kaže...

Napravio sam reinstall windowsa...

 -reinstall nije clean install + ostalo što trebaš napraviti.. dok to ne napraviš nema nekog smisla reklamirati, tj tek kad sve obaviš po pravilima ako ne radi tad je kvar-problem-nekompatibilnost i sl.. 99% da je računalo ispravno pa to daje više šanse da je nešto s tvoje strane preskočeno. Nema preskakanja... tek kad sve napraviš + podesiš+driveri tad računalo mora raditi ili kvar-reklamacija. Bez tog je lažna reklamacija i možeš dobiti zamjenu-identično računalo no tad će opet biti identičan rezultat ili ti nakon testa vrate i kažu da je ok, + tad ti mogu naplatiti servis.. itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Novi laptop star 1 dan (crni ekran poslje "sle
CroatianRacer kaže...

Napravio sam reinstall windowsa. Sada se laptop normalno pali, gasi i sve funkcionira. Problem je sto mi se opet dogodio black screen. Skidali su se updejti za windows ekran se zacrnio i nema povratka, pokusao sam ga ugasiti pa upaliti nista. Tek kada sam ga spojio na adapter se upalio. sve mi je to nesto cudno, mislite li da bi to trebalo odnjeti pod garanciju? vidim na netu da hp ima problem s  time. Postoji li mozda kakav fix?

 Skidali su se updatei za windows, laptop je zaspao i imaš problem, a tek onda si ga probao spojit na struju? Eto ti problem, radio je update, nestalo je struje  u bateriji i update se morao nasilno prekinuti da laptop može nasilno otići u sleep, jer bi se inaće ugasio. To spavanje u krivom trenutku je poremetilo update i eto daljnih problema.

 

Meni osobno su na svim kompjuterima i laptopu ugašeni i sleep i hybernate, baš radi ovakvih stvari u krivom trenutku.

 

Obavezno koristit adapter prilikom reinstalacije windowsa i updateova nakon reinstalacije.

Live long and prosper.
13 godina
offline
Novi laptop star 1 dan (crni ekran poslje "sleep")

decki hvala na trudu ali problem je otisao pre daleko, u nedjelju sam ga upalio ventilatori na 100% rade, laptop se fizicki nije mogao ugasiti. Prvi put sam to u zivotu dozivio. Cijelu noc je puhao na max dok se nije baterija ispraznila, crn ekran i to je to. Poslao sam ga na reklamaciju. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 22:51 (CroatianRacer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi laptop star 1 dan (crni ekran poslje "sle

Ovo je vjv. tvornicka greska...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice