Nestao hard disk

poruka: 54
|
čitano: 23.943
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Nestao hard disk

to majstore,

u pitanju je bio draiver, uradio sam reinstalaciju drajvera i sad je OK.

Sad ima jos problem,

verovatno zbog resetovanje biosa win 10 mi je izgubio aktivaciju.

pokusao sam sa microsoft-toolkit ali mi ne dozvoljava instalaciju.

iskljucim eset i defender ali instalacija se ne finalizuje.

isto je i sa fenix riborn za kodi hrvatska ne zavrsava instalaciju i javlja gresku 

VCRUNTIME 140.dll.Skinem sa interneta zakrpu za ovo i opet mi neda da instaleram?

hvala i jos jednom hvala unapred

5 godina
neaktivan
offline
Re: Nestao hard disk

opet je  smetam,

molim Vas stvarno se ne snalazi.Uspeo sam nekako da sredim sve ali na trenutek nestade struja i sa strujom i moj Win 10.

Posto nemam instalaciju za win 10 instaliram win 7Ult i nemam internet iako sam sa w10 imao/

javlja mi error 651.

Znam da mi fale drajveri za mreznu karticu i tu se zavrsava moje znanje.

Maticna ploca ga-990xa-ud3.

kako skinuti drajvere sa int,staviti na flesh i instalirati.

divajs menager vidi mreznu karticu kao skriveni hardver i neda abdejt drajvera

hvala unapred na pomoci

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Nestao hard disk

Prema onome što pišeš, tvoje znanje završava na samome početku.

All work and no play makes Jack a dull boy.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Nestao hard disk

,

sto ne znaci da me ne treba prinauciti i pomoci mi.

Zaista se trudim i volim ovo i kopam po internetu.

Nije poenta dovesti tehnicara za kompjutere nego nauciti.

Hvala ti sve jedno/

14 godina
offline
Nestao hard disk

Pa jel imaš CD sa driverima od matične ploče? Iskoristi njega da instaliraš driver za mrežnu, makar stari pa ćeš ga poslije updejtat na noviji.

Ili skini na drugom kompu gdje imaš pristup na internet driver za LAN za svoj OS https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-990XA-UD3-rev-1x#support-dl-driver-lan, stavi na usb i pokreni exe na svom kompu.

 

I kažeš nestali win10, kad je nestalo struje na kratko, hm, to je nemoguće, osim ako ti nije disk istovremeno krepao. A obzirom da stalno gubiš neke datoteke kako pričaš, moguće je da ti hard disk krepava. Treba provjeriti da li ima bad sectora.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Nestao hard disk

Ne razumijem što točno ne znaš. Ako si znao pronaći ovaj forum, znaš i upisati u Google model matične ploče. Prvi link odvest će te na stranice proizvođača na kojima možeš preuzeti sve dostupne upravljačke programe.

All work and no play makes Jack a dull boy.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Nestao hard disk

stvarno hvala,

snaso sam se nekako i hvala na poducavanju mada moze malo detaljnije

pozdrav

 

14 godina
offline
Re: Nestao hard disk

E pa sad, neznam ja koliko ti toga znaš da bi ti ja mogao detaljnije opisati. Većini je ovo što sam napisao sasvim dovoljno da znaju šta treba. Ali ako neznaš uvijek postoji google za detaljnije, a iz ovih uputa koje dobiješ ovdje barem znaš od kud krenuti i što tražiti na googleu.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Nestao hard disk

distefano stvarno hvala,

da, zanimljivo je to sto se desilo sa win10,bio je bljesak u celoj kuci,komp se iskljucio i kad sam ga ponovo upalio nema w10.

inace na relativno novoj SSD 124GB i dobro radilo.

Formatirao sam i tu stavio W7 pa cu da vidim sta dalje.

Ima li veze sto w10 nije bio aktiviran?

stvarno ti hvala na interesovanju i pomoci kao i razumevanju

 

15 godina
offline
Re: Nestao hard disk

-kad se desi problem sa strujom, grmljavina i sl.. i kvar, tad je driver najmanji problem, tj vjerojatno je nešto pokvareno-crklo, ako je kvar taj je najvjerojatnije upravo mrežna kartica, jer je prva na udaru, jer je mreža-internet-router-tel.linija odjetljivija nego strujna utičnica (osigurači, drugi uređaji..). Dok postoji kvar, driver je beskoristan. Treba prvo provjeriti što je crklo, da li je sve 100% ispravno, tek tad razmišljaj o OSu-win..

-win7 bi trebao imati potreban driver, ako nema, po nazivu matične dobiješ proizvođačevu stranicu, specifikacije-supprot (driver-download) ali ti za to treba funkcionalno računalo (ako ne radi mreža-internet, tad ti internet ne može biti rješenje).. za svaku mbo (i ostale komponetnte kao vga..) se kupnjom dobije i driver cd-dvd, upravo zato. Ubaciš i instaliraš, ali mora biti ispravno.

-kako najbrže provjeriti kvar? neki licve-linux, kao npr mint, ali opet moraš imati neki pc na kojem to sve možeš pripremiti (kreirati bootabilan medij usb-dvd..) .. kao za sve ostale poslove, potreban je ''alat'' i nešto znanja. Na PCju je i software=alat + šarafciger/čekić :) .. ali je znanje (osnovno-minimalno) preduvijet da bi bilo što mogao, razumijevanje kako nešto pronaći, napraviti.. previše podpitanja sa svakim odgovorom.. tj to je početak učenja :)

 

-ali, ne uči se kad imaš kvar, nego kad PC radi, ovako ne možeš učiti, ako ne možeš pribaviti potreban software (install-live-drivere itd..), jednako kao vožnja auta, nije isto naučiti voziti i servisirati-poraviti, a ti si sad kao u autoškoli, ne mehaničar..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Nestao hard disk

Eh, ne daješ niti prave informacije da bi ti se pomoglo. Od kratkog nestanka struje došli smo do velikog bljeska u kući :) Znači ti si jedan od onih koje kad pitam što si radio na kompu (da bih mogao uopće utvrditi gdje je nastala greška) kažu: "ništa". A onda od ništa dođemo do groma.

Ako je u pitanju grom e onda bi trebalo ispitati komponentu po komponentu da se vidi što je crklo, a tvoje trenutno znanje nije dovoljno za to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nestao hard disk

Pozz

 

da neotvaram novu temu imam i ja problem sa externim hardom. do sad radio normalno,nisam ga dugo koristio. promjenio sam drugi PC sve radi nornalno nisam wind.mjenjao samo djelove u Pc.

e sad problem imam sljedeci. kad ukljucim disk u pc on mi ga nornalno ocita imam win.10 i odma dobijem poruku kako ima neku gresku i da stavim da napravi fix.stavim nenapravi nista kao nemoguce je rijesiti preoblem. 

uglavnom izbaci mi poruku da je disk korumpiran ili da nije citljiv, a taj disk ukljucim u tv da gledam film i tv normalno otvori disk i foldere u njemu a na pc nece da otvori, wtf?

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nestao hard disk

Moguće da te mehanički nekaj zeza kod kabla od diska ili usb-a na kompu...probaj drugi usb kabel/utor

https://www.youtube.com/watch?v=21kGmCsJ5ZM
15 godina
neaktivan
offline
Nestao hard disk

nezeza kabal kad na tv-e radi sve normalno. probo sam na 3 utora na pc i nece ni na jednom

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Nestao hard disk

Možeš disku pristupiti iz neke live distribucije Linuxa, npr. Linux Mint?

15 godina
offline
Re: Nestao hard disk

svaki os ima neki svoj filesystem kojeg podržava npr ntfs, ext.. dok tv-pvr ima i neku zaštitu (enkripciju) za snimljeno..

-ako nije kvar, tad je FS i možeš ga vidjeti 'normalno' npr easus-pm .. ili nekim linuxom ili instaliraš ext driver za win..

-uobičajeno, ako uređaji podržavaju ntfs koristiti ga, ili fat32/exfat koji je free i često mediji dolaze tako formatirani.. a ponekad je to uzrok problema tj standard koji ne dozvolajva format preko nekog nestandardnog kapaciteta ali je moguće.. npr fat32 za disk veći od 4gb.. (promjenom clustera može do 2-4-8TiB).

-ako je neki (manji) kvar, možda samo smart.. to PC može detektirati dok tv ignorira itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Nestao hard disk

Taj exsterni disk si formatirao na TV-u i normalno možeš gledati što si snimio sa TV-a ...... i normalno je da to nemožeš kopirati i gledati na PC ( zaštita autorskih prava ).

15 godina
offline
Re: Nestao hard disk
AF139 kaže...

..i normalno je da to nemožeš kopirati i gledati na PC ( zaštita autorskih prava ).

 -to je za posebnu temu (koju bi npr BUG mogao jednom pokrenuti..) pitati npr hakom i sl.

-to je kršenje korisničkih prava, potrošača.. jer korisnik ima pravo snimiti, + plaćen je zamp. .. i važnije, PVR mogućnost je diseblirana za neke kanale, omogućena samo za fta.. isti 'prigovor', tj kršenje prava korisnika-konzumenta, tj pravo na snimanje sadržaja.

-nije kršenje autorskih prava, jer korisnik to pravo ima i plaćen je zamp i treba 'napasti' svaku takvu floskulu o kršenju .. kršenje bi bilo da to netko snimi i distribuira dalje, javno izvodi itd.. ne osobna upotreba.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nestao hard disk
AF139 kaže...

Taj exsterni disk si formatirao na TV-u i normalno možeš gledati što si snimio sa TV-a ...... i normalno je da to nemožeš kopirati i gledati na PC ( zaštita autorskih prava ).

 nisam ja nista formatirao sa tv-a. sve stvari sto su bile na tome disku su skinute sa komp.na disk i sve sto je na disku su filmovi i slike. kazem da mi te stvari otvori normalno na tv-u a na komp.mi nece da otvori vise disk razlog tome je neznam koji!

16 godina
moderator
online
Re: Nestao hard disk

Probaj pod Linux Mintom. Ako radi, onda znači da je problem vezan uz Windowse, odnosno za način na koji Windowsi iščitavaju sadržaj particije.

15 godina
offline
Nestao hard disk

daš oglas u novine: hard disku, vrati se! sve ti je oprošteno. a ako je čipiran, pronaći će ga preko veterinara. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 8:46 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nestao hard disk
Ajar kaže...

daš oglas u novine: hard disku, vrati se! sve ti je oprošteno. a ako je čipiran, pronaći će ga preko veterinara. 

 hvala mudri na pomoći cim sam tvoj komentar procito prosvjetlilo me i proradio hard :D 

 

da ti nisi dao takav pametan i opsiran komentar nebi vjerojatno nikad proradio, zato ti hvala 

10 godina
offline
Nestao hard disk

...da se ne patimo...daj sliku "Disk Menagment"  da vidimo što windowsi prikazuju za taj disk .

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nestao hard disk
AF139 kaže...

...da se ne patimo...daj sliku "Disk Menagment"  da vidimo što windowsi prikazuju za taj disk .

 hvala rijesio sam. napiso sam gore u komentaru ;)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice