Ne diže se ! (windows 10)

poruka: 17
|
čitano: 5.491
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Ne diže se ! (windows 10)

jučer spojim drugi hard disk na kojem je kolekcija igara, prvi put boota, jutros se froza pri dizanju windowsa četiri puta, odn. neće u windowse

nije bio priključen kad sam dizao windowse.

izvadim bateriju, vratim ju i sad se lijepo boota ali je memorija na 2133.

čim ju stavim na XMP 3000 Mhz opet neće u windowse... a bez tog diska je normalno bootalo na XMP 3000 mhz.

disk je provjereno ispravan, konfiguracija novi intel socket 1200, CPU 11600K, AsRock Z590 Pro4, mem Patriot 2x8 GB 3000 Mhz, hard WD 8 TB novi, SSD, Antec 650 modularno, novo.

kakve sad ima veze taj hard s brzinom ram memorije, pitam se 

danas ću taj hard opet isključiti (samsung spinpoint F1..11 godina, možda firmware ?!)  jer mi se to već dogodilo kad sam sklopio novi setup.

 

sad sam na poslu pa mi nije dostupno računalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 11:42 (Zaporožac).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Ne diže se ! (windows 10)

Stavi zadnji BIOS na matičnu ploču.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
3 0 hvala 2
2 godine
offline
Re: Ne diže se ! (windows 10)
Valentin17 kaže...

Stavi zadnji BIOS na matičnu ploču.

 da, sad sam vidio da imam 1.50 a novi je 1.60 i poboljšava kompatibilnost memorijskog XMP profila.

danas popslijepodne ću to obaviti..

 

javim što je bilo.. 

13 godina
offline
Re: Ne diže se ! (windows 10)
Zaporožac kaže...

 javim što je bilo.. 

Odmah ti se bude digao.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
2 godine
offline
Re: Ne diže se ! (windows 10)
Valentin17 kaže...

Odmah ti se bude digao.

 Evo, digao se. 

 

Nije bio problem u nekompatibilnosti XMP već čujem ja neko kuckanje u računalu kad ga uključim..

Nakon nadogradnje biosa neće ni sa 2133 u windowse.

 

Pomislio sam da mi je zapeo na ventilatore neki kabel no nije.

Otkvačim ja taj spinpoint hard kao i ranije i evo ga, boota se svaki put kao i prije na 3000 Mhz.

Na ekranu je bila samo crna slika, u gornjem lijevom kutu neka šifra u donjem piše A2..

 

Ili je disk riknuo pa se malo boota s njim, malo ne, ili nešto nije u redu s konektorima/kontrolerima za hard. (kablovi su ganc novi)

 

Odnijet ću ga kod frenda koji ima desetak računala (servisira po kućama) pa da bar prebacim sadržaj na vanjski hard.

 

13 godina
offline
Re: Ne diže se ! (windows 10)
Zaporožac kaže..

 Evo, digao se. 

Ma neće da se digne nikako, ako ti se da zabavljati, kupi si USB 3.0 dock za 3.5 inča disk ili eksterno kućište, ubaci disk i spoji ga na računalo preko USBa,

možeš skinuti i pokrenuti Hard Disk sentinel portable verziju pa vidjeti kaj kaže dijagnostika.

 

https://www.links.hr/hr/docking-station-orico-2-5-3-5-sata-hdd-ssd-usb-3-0-crni-051619100

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Ne diže se ! (windows 10)

samsung spinpointi F1 (barem ove serije koje su u nas dilali) rikavaju k'o muhe. bad medicine, haug. riješi se toga ("zbrini prema lokalnim propisima", kad izvadiš permanentne magnete, jasno), izvuci backup kako znaš i zaboravi na njihove hdd-e (ssd-i su im, dočim, svi osim qvo-serije izvrsni). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Ne diže se ! (windows 10)
Ajar kaže...

samsung spinpointi F1 (barem ove serije koje su u nas dilali) rikavaju k'o muhe. bad medicine, haug. riješi se toga ("zbrini prema lokalnim propisima", kad izvadiš permanentne magnete, jasno), izvuci backup kako znaš i zaboravi na njihove hdd-e (ssd-i su im, dočim, svi osim qvo-serije izvrsni). 

 ako je moj riknuo, nije baš kao muha.

prije bih rekao da je doživio starost jedne kornjače.

kupljen 2010. 

2 godine
offline
Re: Ne diže se ! (windows 10)
Valentin17 kaže...
Zaporožac kaže..

 Evo, digao se. 

Ma neće da se digne nikako, ako ti se da zabavljati, kupi si USB 3.0 dock za 3.5 inča disk ili eksterno kućište, ubaci disk i spoji ga na računalo preko USBa,

možeš skinuti i pokrenuti Hard Disk sentinel portable verziju pa vidjeti kaj kaže dijagnostika.

 

https://www.links.hr/hr/docking-station-orico-2-5-3-5-sata-hdd-ssd-usb-3-0-crni-051619100

 već mi je to palo na mozak..

gledao sam ovaj..

 

https://www.links.hr/hr/eksterno-kuciste-lc-power-lc-35u3-3-5-sata-usb-3-0-crno-051619025

 

je li "tvoj" bolji ?

13 godina
offline
Re: Ne diže se ! (windows 10)
Zaporožac kaže...

S mojim se lakše rukuje, staviš ga unutra i upališ.  Dok tvoga treba rastavljati prije da bi ga stavio unutra. 

ps. moj ne da je bolji, moj je najbolji. 

ps. 2 samo nemoj da ti pada. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 15:08 (Valentin17).
13 godina
offline
Ne diže se ! (windows 10)

Jel se digo? 

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Ne diže se ! (windows 10)
Zaporožac kaže...

* * *

čim ju stavim na XMP 3000 Mhz opet neće u windowse... a bez tog diska je normalno bootalo na XMP 3000 mhz.

disk je provjereno ispravan, konfiguracija novi intel socket 1200, CPU 11600K, AsRock Z590 Pro4, mem Patriot 2x8 GB 3000 Mhz, hard WD 8 TB novi, SSD, Antec 650 * * *

Imaš Plug'n'Pay koji nam je omogućio Wintel savez a ti bi čaprkaš po XMP-u? I onda se pitaš što ti se ne diže.

Pa ja kada bi to uradio ni meni se ne bi dizao, čak i kada bi stjuardesa (a znate o kakvoj stujardesi) govorim.
Lažem malo.. dizao bi mi se (windows naravno) kad bi stjuardesa sve VRM-ove počupala.

Nemoj se ljutiti, malo šale... arhivirao sam ti post za moje daljnja informatička iskustva 

2 godine
offline
Re: Ne diže se ! (windows 10)
Valentin17 kaže...
S mojim se lakše rukuje, staviš ga unutra i upališ.  Dok tvoga treba rastavljati prije da bi ga stavio unutra. 

 ako se s tvojim lakše rukuje onda ću uzeti tvoj..  (u subotu, budi spreman)

kruskar kaže...

Jel se digo? 

 ma , je..

Envy kaže...
Nemoj se ljutiti, malo šale... arhivirao sam ti post za moje daljnja informatička iskustva 

 Ne ljutim se.

Zato sam i otvorio temu na način da se malo i zabavimo, te riješimo problem. 

Da malo pobjegnemo od onih glupih postova; čiji je Tesla, covid oš, neš, i tako.

15 godina
offline
Re: Ne diže se ! (windows 10)
Zaporožac kaže...

 ako je moj riknuo, nije baš kao muha.

prije bih rekao da je doživio starost jedne kornjače.

kupljen 2010. 

 nije to vino za gledanje godišta. neki diskofi jednostavno ... ne valjaju. nego, kupi si onaj vanjski usb3 dock (ovako nešto) i uvijek ćeš se moći igrati (sata) diskova do mile volje, hadd i ssd, 2,5 i 3,5. ja sa svojim čuda radim (inicijalizacija, formatiranje, kloniranja dok ne klonu, spašavanja, uništavanja ...) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
2 godine
offline
Re: Ne diže se ! (windows 10)

 Kupio, ubo disk i sve radi kao curica.

Stari Samsung spinpoint f1 1 TB je na 100% health  sa svojih 11 godina.

Četiri godine radio kao primarni disk do kupovine 120 GB Agility SSD.

 

Edit;

 

Zašto nije radio u računalu, ostaje tajna.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2021 8:48 (Zaporožac).
13 godina
offline
Re: Ne diže se ! (windows 10)
Zaporožac kaže...

 Zašto nije radio u računalu, ostaje tajna.

Samo nemoj curice spominjati. 

Po meni tu može biti problem do SATA strujnog konektora (probaj drugi ili čak drugo napajanje ako imaš).

Probaj novi SATA podatkovni kabel i isprobaj sve druge SATA utore na matičnoj ploči.

Na kraju probaj disk spojiti na neki drugi PC za test, možda postoji i neka nekompatibilnost između ploče i diska,

u krajnjem slučaju disk možeš koristiti npr. za backup bitnih podataka, da ga spajaš preko USBa.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
14 godina
offline
Ne diže se ! (windows 10)

glavno da se digo'!!!!

 

Da prisnažim:

 

Živjaše bajna djeva Snjeguzica s 7 "vertically challenged" rudara...

 

Kako bijahu niski, a ona stasita, ne bijaše baš tjelesne ljubave međ' njima (7 na jednu, sram vas bilo!)...

 

Pa se sve svodilo na voajerizam...

 

i tako nakon subotnjeg pospremanja, Snjeguljica najavi: Momci, idem se okupati...

 

Zatvori vrata kupaonice, a naših 7 junaka se postroji iza vrata, s Učom na ključaonici...

 

i veli on:

 

"Skida se!!"

 

i 5 puta jeka: "Skida se!"

 

Učo: "Ušla je u kadu!"

...."Ušla u kadu!"- "Ušla u kadu!"- "Ušla u kadu!"- "Ušla u kadu!"- "Ušla u kadu!"

 

Učo: "Sapuna sise!"

...."Sapuna sise!"- "Sapuna sise!""Sapuna sise!""Sapuna sise!""Sapuna sise!"

 

Učo: "Sapuna čučicu!"

.... "Sapuna čuču!" - "Sapuna čuču!"- "Sapuna čuču!""Sapuna čuču!""Sapuna čuču!"

 

Učo: "Diže se!"

 

.... " I meni!" - " I meni!"- " I meni!"" I meni!"" I meni!"" I meni!"

 

 

 

 

 

 

Ako ste dobro brojali, zadnje replike ima 6 puta, ravnomjerno raspoređeno...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2021 10:37 (Stric_Jura).
Moj PC  
3 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice