Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :) izdvojena tema

poruka: 1.257
|
čitano: 401.844
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
compov kaže...

Zvoni telefon u servisu žena kaže kupila sam komp kod vas ne radi mi... Reko sam joj nakon što sam provjerio jel ga uopće uštekala u struju da ga donese na servis, žena donesla meni na pult monitor... šta reć...

Ovo mi nije nešto, ali ajde ti si barem shvatio bit teme za razliku od nekih u postovima prije tebe.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
11 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Valentin17 kaže...
compov kaže...

Zvoni telefon u servisu žena kaže kupila sam komp kod vas ne radi mi... Reko sam joj nakon što sam provjerio jel ga uopće uštekala u struju da ga donese na servis, žena donesla meni na pult monitor... šta reć...

Ovo mi nije nešto, ali ajde ti si barem shvatio bit teme za razliku od nekih u postovima prije tebe.

 Nije da ali imam još  nešto sjetih se...

Kad sam sa 7 godina dobio prvi komp i kako me to zanimalo iza na kućištu je bio prekidač 110V i 220V moš mislit što sam napravio :D od znatiželje dok je radio sam prebacio sklopku i bilo je samo pufff (osigurač otišao u napajanju) :)

Stari nosio na servis a ja sam vratio sklopku kao da ništa nije bilo... prošlo je na garanciju sva sreća...

 

bio je to poznati stari pentium 166 mmx 

Seriously?
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 18:45 (compov).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
compov kaže...
Valentin17 kaže...
compov kaže...

Zvoni telefon u servisu žena kaže kupila sam komp kod vas ne radi mi... Reko sam joj nakon što sam provjerio jel ga uopće uštekala u struju da ga donese na servis, žena donesla meni na pult monitor... šta reć...

Ovo mi nije nešto, ali ajde ti si barem shvatio bit teme za razliku od nekih u postovima prije tebe.

 Nije da ali imam još  nešto sjetih se...

Kad sam sa 7 godina dobio prvi komp i kako me to zanimalo iza na kućištu je bio prekidač 110V i 220V moš mislit što sam napravio :D od znatiželje dok je radio sam prebacio sklopku i bilo je samo pufff (osigurač otišao u napajanju) :)

Stari nosio na servis a ja sam vratio sklopku kao da ništa nije bilo... prošlo je na garanciju sva sreća...

 

bio je to poznati stari pentium 166 mmx 

 To se desilo meni i frendu zanimalo nas sta je to i skuzili smo tek kad smo to napravili,samo je bijeli dim izaso i zadimio cijelu sobu.

U svakom slucaju bolje nego da smo bengalku zapalili .

sm
11 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ma otkud toliko dima ?!!?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Trebali ste u trgovinu po novi dim i napajanje bi vjerojatno radilo.

Gas do daske,a kad maknem dasku onda još gasa.
Moj PC  
11 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Bio je mrak... 1.6.2015, 23:00.

Gledala sam horore...

Onda mi je sinula ideja da na DVD-u imam horor "Annabelle" i neki film "Piranha". U svoj DVD čitač (vidi konfu) sam ubacila "Annabelle"...

...i onda bbbbbbbbrrrrrrrrrrrrrrrrrr (pojačava se zvuk DO MAXIMUMA...). Bio je mrak. Ja nisam znala što je pošto znam da CD / DVD čitači nisu TAKO JAKO glasni. Točno sam mislila da je Annabelle iza mene :)

EOS @ounce96
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2015 20:01 (Flexan22).
Moj PC  
1 20 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
nicky.sl kaže...

Ma otkud toliko dima ?!!?

 a neznam, al bilo je zabavno za gledat

nije bila cjela soba zadimljena ali iznad kucista dosta veliki oblak , kupi neko napajanje jeftino probaj i vidjet ces od kud

macgyver 53 kaže...

Trebali ste u trgovinu po novi dim i napajanje bi vjerojatno radilo.

 haha i jos kazem moze dve kante bjelog dima iz napajanja 

sm
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Bobaa kaže...

Zdravo,imam Huawei Y300,i kada mi se upali telefon odmah izadje 10ak obavestenja npr. Kalendar je prestao sa radom i kad iz svega toga izadjem onda mi izadje Slim chouter je prestao sa radom ali njega ne mogu da ponistim i ne mogu da koristim telefon,moze nekad pomoc,nesto?

 Fulao si temu. Procitaj par stranica teme, pa ces shvatit o cemu tema govori. Govori o kiksevima i glupostima koje napraviš s hardverom, a ne pomoć na probleme. Imaš podforum s mobitelima pa se tamo javi.

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Jedan kiks od prije par tjedana.

 

Spojio sam frendov mobitel na laptop sa USB kabelom koji gubi kontakt. Bili smo na terenu pa je to bio jedini kabel koji smo u tom trenutku imali.

Kako smo savijali kabel da proradi tako je ekran laptopa pobjelio i laptop se smrzao. Prvo se nije htio upaliti, a poslije ni jedan USB port više ne radi.

Daje napajanje na portove ali ne prepoznaje ništa... Mobitel (Z2) je dobro sva sreća.

 

Kabel sam od muke izrezao škarama i bacio u smeće.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 12:01 (Alkaline).
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Xpider kaže...

Prije par dana pocelo mi se desavat da racunar nakon par minuta rada kao da se restartuje ali tada samo crna slika bude nece ponovo da pokrene nista.

Ovo nije tema za riješavanje problema, nego za iznošenje pogrešaka, zaje..., kikseva s kojima su se ljudi susreli. Malo pročitaj što piše i sve bude jasno.

 

Otvori novu temu ovdje, KLIK.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 8:59 (Valentin17).
 
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Xpider kaže...

Pozz svima. Ovako. Confa je pod moj pc. Prije par dana pocelo mi se desavat da racunar nakon par minuta rada kao da se restartuje ali tada samo crna slika bude nece ponovo da pokrene nista. Moram ga rucno restartovati da bjh krenuo ponovo. Danas su ti problemi ucestali skoro pa da ne mogu upaliti pc nikako. Grafika nikad nije prelazila vise od 65c u najzahtjevnijim uslovima ljeti. Od cega da krenem sa istragom

 Ajde lijepo pročitaj temu, o čemu se piše u njoj, pa ćeš shvatiti da si postao na krivo mjesto. Ime teme je hardverski kiksevi, pogreške, gdje se pišu gluposti koje su napravljene s hardverom, a netraži se pomoć oko PC-a 

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Inspector Gadget kaže...

Evo jedan, još uvijek neriješen problem. Imam Acer Aspire 5220. Ima bolest da sam opali lijevi klik miša kad mu dođe. Nije pomogla niti reinstalacija Win na drugi HDD. Nije niti problem u mišu jer sam ga pokušao isključiti, zamijeniti drugim. Ma kakvi... Ljudi, ako ovo niste doživjeli, nemate pojma što znači totalno izluđivanje.... Ima li netko ideju koji je vrag s tim? Je li moguće da je ugrađeni touchpad podivljao?

 

 

 2 posta iznad ti piše čemu služi ova tema 

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Meni je jučer USB iz prve savršeno ušao u čini mi se display port. Nekih 10 minuti mi nije bilo jasno zašto ne radi...

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Ja kad sam bio mlađi sam čistio komp od prašine, skinuo 775 cooler, sa celerona sam maknuo ono za što sam tad mislio da je prašine nekakva, reko sve čisto, odlično, pokrenem komp kad ono "beep beep beep" i ugasi se, maknuo sam termalnu pastu sa procesora, termalnu pastu SAM MAKNUO.
Since the hard kick pioneered the scene, no words are fit to describe how explosive the sound has become. With the force of headbangers and die hard producers, we are now at maximum power.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Gamer6669 kaže...
Ja kad sam bio mlađi sam čistio komp od prašine, skinuo 775 cooler, sa celerona sam maknuo ono za što sam tad mislio da je prašine nekakva, reko sve čisto, odlično, pokrenem komp kad ono "beep beep beep" i ugasi se, maknuo sam termalnu pastu sa procesora, termalnu pastu SAM MAKNUO.

Prijatelju, nije ti tu FAIL što si maknuo termalnu pastu, FAIL je što nisi stavio NOVU.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

Hahah, ma nisam ja ni znao šta je termalna pasta, to je za mene bila prljavština koja se morala ukloniti.

Since the hard kick pioneered the scene, no words are fit to describe how explosive the sound has become. With the force of headbangers and die hard producers, we are now at maximum power.
13 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Jedan moj kiks prije 2-3 godine,imao sam 2 mala zvučnika(10-15W na činčeve koji idu u mixetu) i nisu bili uštekani a činč je stajao uštekan u pc(dan danas neznam zašto) i crvenu i crnu žicu spojim u pojaćalo i pustim glazbu na PC-u normalno i sad gledam neće svirat,ja odvrnem na pojaćalu opet ne svira reko što se ovdje događa,pogledam straga u PC činč i poćnem ga povlačiti i nakraju mulac shvatim da je taj činč uštekan u pojačalo i tako sam spalio zvučnu na staroj 965P ploči,ploča je sve 5 radila no zvučna nije fermala ni 5%.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

muka mi je od ovakvih komentara...

sup bro?
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Strm kaže...

muka mi je od ovakvih komentara...

 Jel ovo ne spada u njuškalo bisere??

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
2029.MN4 kaže...

Ljudi, u ovoj temi navedite najgluplje, najjadnije, najluđe, najbolnije, najskuplje i sve naj probleme što se tiće hardwarea! Prije par dana sam ostao zabezeknut činjenicom da mi je opet riknula grafička, ili barem njezin veći dio. Opet su se počele pojavljivati razne crte, crtice i točkice raznih boja i oblika i to je bila "posljednja prilika za nepriliku". Uskoro više nisam mogao bootati Windowse normalno jer bi grafička sve rušila zbog svojih drivera i 3D akceleracije. Sada ovo pišem u "Safe Modu with Networking", haha. E, ali ovo ne bi bio nikakav problem za ovu temu da priča nije malkice duža. Već sam rekao da mi je i prije već jedanput riknula, a radi se o Asusovoj EN7900GTX. Kupio sam je za krizmu u 2. razredu prije 2 godine. E sad, datum kad sam ju kupio bio je 21.05.2006., datum kad mi je 1. put riknula je 21.05.2007. i sada mi se ista stvar dogodila prije par dana, pogađate 21.05.2008., na zadnji dan nastave! Nemojte gledati u kalendar, 21.05.2006. je nedjelja i baš je zanimljivo da na računu stoji taj datum jer koliko znam nitko ne radi nedjeljom, pa kako sam ju onda mogao kupiti baš tada? Taj datum mi je bila krizma i koliko znam, ništa nisam kupovao...zanimljivo. Rok trajanja godinu dana? Ali točno godinu dana?? Što ako vam kažem da je na oba računa kad sam ju zamjenio zbog garancije isti sat, točno 16:35? Što ako vam kažem da je riknula 21.05.2008. negdje oko u 16 sati nakon što sam samo skoknuo do kuće da prebacim slike s fotića ( a party zadnjeg dana škole se nastavio....)? Mislim da je priča skroz neobična. Najgore je to da imam 2-godišnju garanciju i da sam se požurio, mogao sam ju opet zamjeniti i biti miran 365,25 dana! Hehe, kao da su u Asusu izbrojali sate koliko treba raditi za mene... Navalite!

 

naglasak na najgluplje najbolnije i najskuplje..probao sam flashat amd 7990 i sad mi više ne radi..

11 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Naguljizov kaže...
2029.MN4 kaže...

Ljudi, u ovoj temi navedite najgluplje, najjadnije, najluđe, najbolnije, najskuplje i sve naj probleme što se tiće hardwarea! Prije par dana sam ostao zabezeknut činjenicom da mi je opet riknula grafička, ili barem njezin veći dio. Opet su se počele pojavljivati razne crte, crtice i točkice raznih boja i oblika i to je bila "posljednja prilika za nepriliku". Uskoro više nisam mogao bootati Windowse normalno jer bi grafička sve rušila zbog svojih drivera i 3D akceleracije. Sada ovo pišem u "Safe Modu with Networking", haha. E, ali ovo ne bi bio nikakav problem za ovu temu da priča nije malkice duža. Već sam rekao da mi je i prije već jedanput riknula, a radi se o Asusovoj EN7900GTX. Kupio sam je za krizmu u 2. razredu prije 2 godine. E sad, datum kad sam ju kupio bio je 21.05.2006., datum kad mi je 1. put riknula je 21.05.2007. i sada mi se ista stvar dogodila prije par dana, pogađate 21.05.2008., na zadnji dan nastave! Nemojte gledati u kalendar, 21.05.2006. je nedjelja i baš je zanimljivo da na računu stoji taj datum jer koliko znam nitko ne radi nedjeljom, pa kako sam ju onda mogao kupiti baš tada? Taj datum mi je bila krizma i koliko znam, ništa nisam kupovao...zanimljivo. Rok trajanja godinu dana? Ali točno godinu dana?? Što ako vam kažem da je na oba računa kad sam ju zamjenio zbog garancije isti sat, točno 16:35? Što ako vam kažem da je riknula 21.05.2008. negdje oko u 16 sati nakon što sam samo skoknuo do kuće da prebacim slike s fotića ( a party zadnjeg dana škole se nastavio....)? Mislim da je priča skroz neobična. Najgore je to da imam 2-godišnju garanciju i da sam se požurio, mogao sam ju opet zamjeniti i biti miran 365,25 dana! Hehe, kao da su u Asusu izbrojali sate koliko treba raditi za mene... Navalite!

 

naglasak na najgluplje najbolnije i najskuplje..probao sam flashat amd 7990 i sad mi više ne radi..

 Ako hočeš pošalji ju meni ima sam i ja takvih slučajeva pa sam se iskopa pa možda i tvoju iskopan.

Ako si zainteresiran javi u pp

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

Zar nema ta grafa backup BIOS baš za ovakve slučajeve?

...but once you get locked into a serious hardware collection, the tendency is to push it as far as you can.
11 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Vojnik kaže...

Zar nema ta grafa backup BIOS baš za ovakve slučajeve?

 Koliko san skužija ne reagira

Sami sebi smo najveci neprijatelji
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
nicky.sl kaže...
Vojnik kaže...

Zar nema ta grafa backup BIOS baš za ovakve slučajeve?

 Koliko san skužija ne reagira

 

Grafa vračena u život, djelomično . Pomiria sam se da je više nema ali eto back to life, manje jedan gpu,sad je 7970 ili r9 280 ..

 

edit : sve smo probali ,ali sve i nece drugi gpu instala,nema sanse,zamrzne ekran i amen. device manager desni klik disable i sad kao radi,manje jedan gpu

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2015 14:09 (Naguljizov).
10 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Pozdrav svima, skola u koju idem je dobila par racunara (2GB RAMa ddr3, neka integrisana graficka i neki Celeron) i neka budala je na to instalirala 64bitni sistem.. Nebitno.. Stvar je u tome sto Speccy ocitava temperaturu maticne preko 105°C na svakom racunaru. Maticna je hladna, sudeci po dodiru. Da li je moguce da senzori daju pogresne informacije, ili ja samo diram ne toliko vreo dio maticne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Provjeri sa još kojim utilitijem, speedfan, HW monitor.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

I nađi odgovarajuću temu jer ovanie za rješavanje problema, u ovoj se smijemo jedni drugima na glupostima šta smo napravili oliti prepričavamo neobične događaje.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Sad tek skontah da sam promasila temu, izvinjavam se.. Hvala, provericu

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2015 17:01 (itech56).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Listam malo temu i fkt me nasmijala od srca, pa reko da i ja napišem svoje iskustvo.

Bilo je to prije nekih 3 godine, imo sam Phenom X4 955 BE ali sa stock coolerom, i naravno , ruži ko blesav kad igraš a još mi komp na stolu kraj mene bio. I tak kroz razgovor mi frend preporuči Hyper Evo 212, ja sav sretan kupim , dođem doma i pošto sam prvi put išo skidat hladnjak onda, nisam vodio brigu da komp idle-a prije toga da se pasta omekša pošto je niko nije diro 2 godine i još k tome stock pasta. I niš , probam lagano potegnut , ništa, vrtim lijevo-desno , opet niš, reko valda treba muški i potegnem pošteno (sjetim se primit matičnu da se ne savija, al ne i bitnije stvari lol) i eto vani je. Gledam u čudu , nema procesora, pa nije valda ispo negdje u kučištu, kad on lijepo na cooleru i za divno čudo niti jedan pin nije savinut , a ni socket oštećen. E sad , kak skinut proc dole? Probam vrtit, nejde , nebi ni milimetra se pomako. Zovem frenda, veli probaj žiletom pažljivo , nejde ( za čudo procesor je izašo neogreban na kraju svega ) , sjetim se ja da bi mogo konac tanki probat ugurat i "prerezat" pastu , ofc , ništa osim bolnih prstiju. I konačno , dođem na ideju da zagrijem fenom sve i onda kad je toplo ga skinem. Grijem nekih 20-30 sec i krenem primit cooler ( what could possibly go wrong? ) , ofc opečem se ko životinja. U to naiđe moja stara i odlući da će ona to skinut dole i savine mi 2 reda pinova. Nisam znao jel bi plako il lupo glavom o zid od jada. Odem na internet, gledam , FX 8320 si mogu priuštit makar neplanirano a ionak sam ga planiro uzet al tek za godinu dana , al reko šta je tu je. Zovem dedu (pošto nisam iz Zagreba) , i ode on po njega i drugi dan mi ga donese. U međuvremenu sam šrafincigerom uspio skinut Phenoma i to uz dodir tolko lagan da ni pero nebi pomako ( klasika, neće silom al oće na ovakav način ) , al pomiril sam se da je gotov i za smeće. Spojim ja pažljivo novi cooler, novi proc , sve super, spojim i ne pali se komp, zapišti al nema ni BIOS-a ni ništa. Provjeravam , matična podržava FX seriju , nije mi jasno, zovem frenda , pita dal sam updateo BIOS? ( ) , reko nisam , idemo to probat. E sad, kak updateat BIOS ako nemožeš doć do njega, a drugih procesora nema nigdje? Ništa, stari procesor u krilo , 2 kreditne kartice , igla i sat i pol mukotrpnog ravnanja pinova, i uspjeh , posle toga je sve išlo glatko.

 

A evo Phenoma , radi dan danas ko da je novi , stavio ga dedi u komp ( uz svoje ostale stare dijelove ) da može igrat Farming simulator i sve koji će izać. Ovo je bilo kad sam bio 3. srednje, neš ti tehničar za računalstvo , u školi smo rasvjetu spajali umjesto na kompovima radili.

 

Na sreću danas nema više takvih propusta , eventualno da zaboravim ventilatore od kučišta spojit na molex da dobe napajanje ili zaboravit sklopku napajanja ukljucit kad zatvorim komp :D

Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

bauljam malo po forumu i naletim na ovo:

tema: "ostale hardverske teme">"termalna pasta razmazana i po vanjskom dijelu čipa"


samo cu bacit c/p

"Tokom igranja igrice fps mi je stalno opadao,pa sam na nagovor druga otisao kupio termalnu pastu i pokusao sam da je zamenim. Umesto da skinem staru patu i na to mesto stavim novu ja sam pastu stavio izmedju maticne ploce i procesora... Pa me niterresuje kako da znam da li sam spalio samo proceso ili sam pokvario i maticnu.Kada sam pokusao da ocistim pastu sa maticne polomio sam onu plastiku na koju se stavlja procesor. Kada startujem pc krene da se pali i nakon 2 sekunde cvrc, imam novi  procesor ali ne znam kako da ocistim pastu sa maticne, bojim se da ne spalim i druci procesor. Kako da znam sta je pokvareno i sta je najpametnije da uradim."

lik je hladno stavio pastu na pinove od procesora i zgurao u maticnu..    

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2015 3:20 (b4rt!mej).
Moj PC  
20 0 hvala 6
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice