Mutna slika

poruka: 16
|
čitano: 3.238
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Mutna slika

mutna slika na kompu, kako da znam dal je graficka ili monitor u pitanju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Mutna slika
Pravilna rezolucija?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Mutna slika

Jest

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mutna slika
yaya23_08 kaže...

mutna slika na kompu, kako da znam dal je graficka ili monitor u pitanju?

 mozda ce zvucati smjesno, ali pogledaj da dal ti je kabel u monitoru pravilno uboden, da se nije malo izvukao ili stogod, moj stari koristi stari monitor s VGA prikljuckom i kad malo mrdem taj kabal slika se zamutni.

5 godina
offline
Mutna slika

naočale čiste?

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mutna slika

Svaka čast, stvarno si se potrudio olakšati ljudima da ti pomognu, pa si unaprijed pripremio pregršt informacija, poput toga koji je monitor u pitanju, koja grafička, kako je monitor spojen, koja je podešena rezolucija, koliko je monitor star, koje si sve stvari dosad eliminirao...

 

A sad malo pričekaj, odo po grah...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Mutna slika

najlakše je napasti monitor ili grafičku. jesi li se upitala: "isukrste, da nije do mene?" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Mutna slika

Monitor je AOC nemam pojma koji model vise , al star jest graficka radeon r7 360, nekako mi se cini da je do windowsa

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Mutna slika

nisi li ti prije par dana imala problema s onim ransomwareom? možda je do toga ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Mutna slika
Ajar kaže...

najlakše je napasti monitor ili grafičku. jesi li se upitala: "isukrste, da nije do mene?" 

Pa i je.

Ja na njih šakama, a oni pacifisti pa mi nikad ne uzvrate 

A sad, dokle će tako, ne znam, ali kad se odluče uzvratiti udarac bit će gadno...

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: Mutna slika
60nine kaže...

nisi li ti prije par dana imala problema s onim ransomwareom? možda je do toga ;)

 da imala sam , ne znam moze li bit od toga, vise nema virusa niceg na njemu , nemam pojma

15 godina
odjavljen
offline
Re: Mutna slika

Ako je VGA, mutna slika može biti iz hrpe razloga:

- loš kabel

- uređaj u blizi proizvodi smetnje

- loš kontakt

- loš align monitora (ima ona tipka auto)

 

 

Ako je neki od digitalnih signala (DP, HDMI, DVI), onda šansa da je do kabela pada na zanemarivu. Može biti do monitora ili do grafičke (kompa). Prvi test je spojiti drugi monitor (ili TV na HDMI) ili monitor na drugi izvor slike (konzola, maxTV, DVB-T prijemnik, laptop, drugo računalo). Time ćeš ustanoviti koji uređaj radi problem.

 

Također, to je sve uz pretpostavku da imaš LCD monitor. Ako je CRT, onda je najvjerojatniji uzrok kvar samog monitora, odnosno, dijela za fokusiranje snopa.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Mutna slika
yaya23_08 kaže...

Monitor je AOC nemam pojma koji model vise , al star jest graficka radeon r7 360, nekako mi se cini da je do windowsa

 Kojom vrstom veze su spojeni? VGA, DVI, DisplayPort, nešto četvrto? Proveri da li je sve dobro povezano (možda je najlakše da kablove i eventualne adaptere odspojiš i ponovo spojiš). Koristiš li neki adapter (na primer DVI na VGA)? Proveri i isključi scaling u Windowsu, proveri Clear Type...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 14:39 (Ivan(4)).
6 godina
offline
Re: Mutna slika
Ivan(4) kaže...
yaya23_08 kaže...

Monitor je AOC nemam pojma koji model vise , al star jest graficka radeon r7 360, nekako mi se cini da je do windowsa

 Kojom vrstom veze su spojeni? VGA, DVI, DisplayPort, nešto četvrto? Proveri da li je sve dobro povezano (možda je najlakše da kablove i eventualne adaptere odspojiš i ponovo spojiš). Koristiš li neki adapter (na primer DVI na VGA)? Proveri i isključi scaling u Windowsu, proveri Clear Type...

 je Clear type sam postelala, sad je ok, hvala puno svima , lp

15 godina
offline
Re: Mutna slika
yaya23_08 kaže...

 je Clear type sam postelala, sad je ok, hvala puno svima , lp

 dođi ti nama ponovo za koji tjedan. ovaj put, recimo, jer fali papira u printeru.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Mutna slika

Meni recimo "clear type" nestane čim malo popijem, a nisam dirao postavke

IT me iznevjeri
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice