M.2 SSD moguci problemi s brzinama

poruka: 19
|
čitano: 3.532
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
M.2 SSD moguci problemi s brzinama

Pozdrav!
Uzeo sam xpg8200 pro prije par dana , i na kutiji pise da bi trebao ici 3500/1200.
Nakon sto sam ga instalirao, formatirao sam stari sata ssd i na novi m.2 instalirao windowse, skinuo sam sve drivere i te stvari i krenuo raditi koji benchmark, i nakon vise benchmarka primjetio sam da mi brzina m.2 varira od 2500-2800MB/s, i nikako da dode na 3000+, jos uz to primjetio sam da kad prebacujem igricu unutar m.2 da mi brzine krenu na oko 800 pa onda padne na 40, i onda skace od 40-200 pa pada i tako dalje. Sad ne znam jel to normalno ili...
Hardware koji koristim je : MSI b450 tomahawk, r5 2600, 2x8 3000mhz ram, xpg 8200 pro m.2 , sata kingston 120gb, i 1tb hard , priloziti cu 2 screenshota koji prikazuju navedene probleme .
Hvala unaprijed !

( jedna od slika benchmarka je na 32gb pa je zato na oko 2300mb, druga je na 1gb )

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama

To ti je normalno, neces dobit reklamirane brzine nikada. Drugo windows explorer je smece, i ako stalno moras prebacivati velike filove skini si neki normalan file explorer. I na kraju od kud si to prebacivo? Nista ti ne znaci tvoja brzina zapisa ako disk sa kojega kopiras podatak nemoze tom brzinom isti citati.

8 godina
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama
R4zOR229 kaže...

To ti je normalno, neces dobit reklamirane brzine nikada. Drugo windows explorer je smece, i ako stalno moras prebacivati velike filove skini si neki normalan file explorer. I na kraju od kud si to prebacivo? Nista ti ne znaci tvoja brzina zapisa ako disk sa kojega kopiras podatak nemoze tom brzinom isti citati.

 Prebacivao je unutar diska kolko vidim

Uglavnom hrpu manjih podatka ne moze prebacivat maksimalnom brzinom kao sto bi mogao neki veliki

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
3 godine
neaktivan
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama

Ista stvar i kod filma od 14gb , krene na oko 2GBps pa padne na 200MBps

13 godina
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama
lionKing416 kaže...

Ista stvar i kod filma od 14gb , krene na oko 2GBps pa padne na 200MBps

Jesi instalirao najnovije čipset drivere? Da li je BIOS na ploči najnoviji?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama
pa sto ne vidite da covjek prebacuje sve fajlove unutar istog diska
Nikad nece dobiti bolju brzinu
Meni moj 960EVO ima istu brzinu kad prebacujem unutar njega ali kad prebacujem sa svog 970 pro m2 na 960 EVO onda ide cca. 500 mb/sec
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama
pasko kaže...

Keš se napuni i to je to, ipak je to TLC SSD, samo malo mi jesu čudne brzine koje dobiva u benchmarku.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
neaktivan
offline
M.2 SSD moguci problemi s brzinama

Ovo je za nevjerovat..u Biosu AHCI, Trim sređen preko cmd(pokazuje status OK) a brzina nikakva. Nije da primjećujem u radu al nešto tu ne štima. Neki prijedlog za poboljšanje preformanci, obišao sam stotine SSD stranica, valjda nisam nabasao na pravu. Za Mushkin ( SSD SATA III 60 GB MUSHKIN Chronos, 2.5'', MKNSSDCR60GB)  nema nikakav software za štelat SSD, a ovaj šrot od SSD tweaker je niškorist..TNX, ako se ko sjeti

Cum sapienti viro libenter diserimus
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 12:57 (micho0305).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama
micho0305 kaže...

Ovo je za nevjerovat..u Biosu AHCI, Trim sređen preko cmd(pokazuje status OK) a brzina nikakva. Nije da primjećujem u radu al nešto tu ne štima. Neki prijedlog za poboljšanje preformanci, obišao sam stotine SSD stranica, valjda nisam nabasao na pravu. Za Mushkin ( SSD SATA III 60 GB MUSHKIN Chronos, 2.5'', MKNSSDCR60GB)  nema nikakav software za štelat SSD, a ovaj šrot od SSD tweaker je niškorist..TNX, ako se ko sjeti

Baci to u smece, kakva korist od 60GB ssd-a danas?

10 godina
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama
Neko koristi ssd samo da digne sistem i to je to. Za tu stvar je i 30gb dovoljan.
14 godina
protjeran
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama
Chico12 kaže...
Neko koristi ssd samo da digne sistem i to je to. Za tu stvar je i 30gb dovoljan.

Besmisleno pokraj 500GB ssd-ova za smijesne cijene... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama
mislim da i mali ssd-ovi imaju svoje misto, ali cijenom na njuskalu su potpuno neisplativi jer bolesnici traze cifre koje nemaju veze s mozgom.
ako netko ima mali ssd, dapace i vise njih, 80lp/GB ili manje (ovisno o upotrebi) mogu ponudit... PP za kontakt.
12 godina
offline
M.2 SSD moguci problemi s brzinama

Mislim da sam imao ssd istog proizvodaca samo od 128gb je bio zivi ocaj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
M.2 SSD moguci problemi s brzinama

hvala na osvrtima, al imam i A400 SATA SSD, na kojem su mi eto igre itd. Ovaj mi je za w10 i programe s kojima služim svakodnevno. Ne želim da bacit dok se nepočne čudno ponašat..evo sad je, nakon 4g urednog rada. Ali nisam vidio u komentarima ništa šta bi mi pomoglo da riješim problem, ko u Saboru HR.

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama
Ako nisi našao na 'stotinama ssd stranica' rješenje, teško da ti može pomoći itko osim savjeta koji si dobio - baci to i uzmi novo
16 godina
neaktivan
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama
picajzla0707 kaže...
Ako nisi našao na 'stotinama ssd stranica' rješenje, teško da ti može pomoći itko osim savjeta koji si dobio - baci to i uzmi novo

 hvala

Cum sapienti viro libenter diserimus
15 godina
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama

-disk je zapravo 'normalan' tj generacija-jeftikaner-kontroler.. = takav kakav je. Istovremeno u generaciji manji je uvjek sporiji u odnosu na veći model (keš-sabirnica-kontroler..).

-radi ok.. zaboravi na benčeve i koristi ga ili ga baci.. neko čudotvorno ubrzanje nećeš izgooglati jer je to stvar mogućnosti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 17:13 (ihush).
10 godina
offline
Re: M.2 SSD moguci problemi s brzinama
@ansha
Ma znam ali eto.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 18:26 (Chico12).
16 godina
neaktivan
offline
M.2 SSD moguci problemi s brzinama

muči me i OVO: kad stavim na 0(enabled) comp mi se digne s cmd panelom(slika 1, 3) i moram s taskmeng upogonit explorer.exe,  ako stavim na 1(disable) sve 5(slika 2)..e, al dal mi onda radi TRIM?

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 7:43 (micho0305).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice