Kompjuter se pali ali nema slike

poruka: 190
|
čitano: 221.826
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Pozzz ljudi... imam problem s susjedovim kompom.. star je 3 godine i konfiguracija je neznam al mislim da je ova ili slicna bar.. amd athlon64 ili sempron... ecs-ova maticna.. neznam tocno koji chipset al znam da je AM2... napajanje noname 400wati... jedna plocica od gigu rama A data.. grafa nvidia6100 integrirana na ploci (vjerojatno je i chicpset onda od nvidie)... hdd 160maxtor... 
PROBLEM:
upali se ali nema slike, ventilatori (i od napajanja) rade.. led lampice rade (alii samo jedna i to crvena) ona ispod nedaje nikakve znakove! HDD se cuje i osjeti kak vrti.. ali nevrti se kao da ucitava ista vec drzi konstantni okretaj i necuju se nikaki trzaji... 
PROBO SAM:
napajanje svoje stavio od 450W MS-industrial... ucinak isti...
napajanje sam svoje ostavio unutra i ucinio sljedece:
zamjenio ram iz jednog utora u drugi...
ocistio sve od prasine
pregledo dal ima igdje kratki spoj
probo s PCI grafickom od 16MB SiS ovom.. (nemam pci-e graficku da bi isprobo dal je na maticnoj riknula grafa)
probo drugi HDD...
Nakon toga sam googlo i procito da se mozda bios pobrko..
pa iso CLEAR CMOS s pinovima... nije pomoglo
pa sam izvadio bateriju i vratio nakon sat vremena upalio i nije pomoglo...
To je sve sto sam probao... bojim se da je maticna riknula ali neznam kak se onda sve vrti i svijetli... ali kada drzim tipku na kucistu za gasenje nece se ugasit i resset kad stisnem nema efekta uopce se necuje ko na mom kompu da hdd zastane pa ponovo krene... znaci kad ga upalim na tipku s kucista on radi al ga nemogu ugasit mada drzo i 5min tipku za gasenje nece se ugasit... gasim ga na prekidacu od napajanja..
eto ako netko zna o cemu se radi nek se javi.. hvala

 

E da... i nema nikakvog zvuka da je nesta u kvaru.. nejavlja ni kada izvadim ram i hdd nista nejavlja nema nikakvog bipa.. maticna nista nesignalizira .. a ima zvucnik mali ugradjen

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2010 16:41 (miki9891).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Kompjuter se pali ali nema slike

Ak si izmjenio napajanje grafu i rame onda jedino moze biti maticna. mozda je crkla. dal ima kakav zvuk kad se komp pali?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se pali ali nema slike

Kazem da nema nikakvog zvuka... nesignalizira maticna ama bas nista... samo ventilatori i led diode rade i to je to... nema nikakvih zvukova cak i kad izvadim i rame i hdd.. cak i onda nejavlja maticna nista! tj. nema onog bip-a! ma ja mislim da je riknula zato jer se na "power" dugme jedino da upalit a ugasit se nemoze nikak drzo sam 5min dugme za gasit pa se nije ugasio... a i tipku resset kad stisnem isto se nista neprimjecuje! gasit ga moram prek napajanja!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se pali ali nema slike
miki9891 kaže...

Kazem da nema nikakvog zvuka... nesignalizira maticna ama bas nista... samo ventilatori i led diode rade i to je to... nema nikakvih zvukova cak i kad izvadim i rame i hdd.. cak i onda nejavlja maticna nista! tj. nema onog bip-a! ma ja mislim da je riknula zato jer se na "power" dugme jedino da upalit a ugasit se nemoze nikak drzo sam 5min dugme za gasit pa se nije ugasio... a i tipku resset kad stisnem isto se nista neprimjecuje! gasit ga moram prek napajanja!

Onda je matična ploča u pitanju. Ako na matičmoj ploči ima nabubrenih kondezatora u blizini procesora jer kod nabubrenih kondezatora uljni isparila i nedaje napone da bi išta pokrenuo. Ako ih ima nabubrenih može se popravit uz zamjene nove kondezatora i radit če ko novi. Ako ih nema onda je otišao u vječna lovišta.

 

Nenad
14 godina
offline
RE: Kompjuter se pali ali nema slike

Imao sam takav problem jučer. Sve sam probao kao i ti i već kad sam skoro odustao od računala povadio sam sve van iz kučišta i napravio CLEAR CMOS i spojio ga na stolu. Tu je proradio, neznam zašto, ali već sam par računala tako popravio. Sve vratio u kučište i za sada radi sve 5. Isplati se probat.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se pali ali nema slike
benji kaže...

Imao sam takav problem jučer. Sve sam probao kao i ti i već kad sam skoro odustao od računala povadio sam sve van iz kučišta i napravio CLEAR CMOS i spojio ga na stolu. Tu je proradio, neznam zašto, ali već sam par računala tako popravio. Sve vratio u kučište i za sada radi sve 5. Isplati se probat.

Tako je, u Biosu možda nekih opciji koji je bio uključen pa otad pravi probleme, no reset CMOS pomaže jer vraća defaultno stanje.

Nenad
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se pali ali nema slike

Probat cu jos jednom reset CMOS-a napravit ... i neznam mozda je baterija u pitanju sto se tice BIOS-a jel moguce? al 3godine je star PC... 

16 godina
protjeran
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

de ti probaj momče drugi monitor {#}

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se pali ali nema slike

Jesam probo sam drugi monitor i isto je sve! ma osla je maticna a takvih AM2 bas i nema puno a mozda je cak oso i procesor a mozda oboje!

13 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike.

Znaci kompjuter se pali ali nema slike na monitoru  i cuje se beep 3 beepa...Neznas sta da radim ajde plz pomozite!!!!!!!!!

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2011 16:36 (xzyre).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se pali ali nema slike.

Imaš u uputama od matične što znače tri beepa.

Ako ne znaš napiši barem koja ti je matična.

Kadir beneath Mo Moteh
15 godina
offline
RE: Kompjuter se pali ali nema slike.

Pogledaj u knjižici od matične što ta tri beepa znače pa ćeš znati što nevalja.

13 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

ja sam imo isti takav probelm na starom kompu...to ti je do grafičke...ja sam promjenio grafu ondosno moj frend i radilo je normalno.... ali sad taj komp više ne koristim jer je vrjeme da više odapne..xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se pali ali nema slike.

Maticna je:msi k9n6pgm2-v2

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se pali ali nema slike.

Ovdje su beep kodovi ami biosa. Koliko vidim taj ti je na matičnoj.

 

"3 Beeps: Base 64K RAM failure

Explanation: There is a failure of some sort within the first 64 KB of system memory.

Diagnosis: The first bank of memory probably has a bad memory chip in it somewhere. It is possible that there is a failure related to the motherboard or a system device as well."

 

Dakle, vjerojatno ti je do memorije.

Probaj izvaditi jedan modul i upali komp samo s drugim. Ili ako imaš samo jedan, probaj s drugom memorijom.

 

Uostalom, OVDJE ti je sve najbolje objašnjeno (nadam se da znaš engleski).

Kadir beneath Mo Moteh
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se pali ali nema slike.

TNX CARE....SREDIO SAM KOMP RADI:))

12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Trebam pomoć oko kompjutera.

 

1. Simptomi:

Kada palim komp događa se sljedeće:

Ventilatori se pokrenu spojeni na matičnu (procesoru i pomoćnom ventilatoru) te ventilator na napajanju,

na trenutak zatreperi HDD lampica,

ne diže se bios,

ne čuje se beep,

ventilatori i dalje rade,

monitor ne registrira nikakav signal.

Nakon toga ništa se ne događa,

komp ne mogu ugasiti niti resetirati, moram čupati kabal iza na napajanju.

 

2. Uzroci:

Svemu tome prethodilo je pregaranje grafičke.

Nakon toga komp radi preko integrirane na matičnoj.

Poslije premještanja kompjutera na drugo mjesto i pokušaja da ga upalim događa se gore naveden problem (točka 1).

 

3. "Popravak"

Tako ja počmem mijenjati komponente.

Staro napajanje radi na mojem novijem kompu. Napajanje nije.

Ram mi prepoznaje noviji komp. Ram nije.

Noviji komp diže windowse sa hdd-a. HDD nije.

I reko mora da je matična. Odem i kupim novu.

 

Čistim sve utore i rastavljam napajanje te ispuhujem svu prašinu sa malenim kompresorom

Stavljam novu matičnu sa starim komponentama.

Sve spajam i za divno čudo sve proradi.

 

4. Što valja ne popravljaj:

Ali moj noviji komp na matičnoj ima samo ddr2 utore, Dok nova matična na starom kompu ima utore sa mogućnošću novih ddr3 utora.

Za one koji žele postavljati spam pitanja: Dakle tako sam radio, jer stari komp je kod mlađeg buraza. Pa nisam htio sebi uzeti noviju matičnu kako bi on imao mogućnost upgrejdanja kompa sa vremenom ili kako mu budem komponente kupovao.

I kupim novi ddr3 RAM 1333 MHz i stavljam u stari komp, a sebi uzimam stari ram od 2GB za novi komp.

Uglavnom, pomičem komp ponovno i nakon što sam stavio novi ddr3 od 4 GB na novu matičnu starog kompjutera, pojavljuje mi se ponovno isti problem (točka 1).

 

5. Moji zaključci

Ne vjerujem da je matična ponovno bacila kašiku, ima tek pola mjeseca. Jedino je moguće da se prilikom micanja kompjutera neki spojevi poremete i dok ponovno ne usjednu kako spada, ne radi komp. U tom slučaju to bi bio procesor ili možda kablovi za napajanje. Ali i napajanje daje neku voltažu barem, jer se ventilatori pale. Sad nezam oko toga da li je potrebno podešavati neke brzine tog rama ovisno o procesoru (procesor je AMD jedno jezgreni 2000+ AM2 socketa). kako god, ako netko ima kakvu ideju ili znanje neka mi molim lijepo pomogne. :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2011 13:41 (Turpija).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Dakle novo saznanje.

U komp sam vratio stari ram ddr2 i proradio je, diže sustav i sve je ok.

 

Ali sa ddr3 4GB apacer memorijom ne radi iako ga matična podržava i pravilno je umetnut.


Dakle, da li je to do procesora, ili do toga da u biosu moram dignuti ili spustiti voltažu. Sa time da u biosu stoji za ddr2 voltaža od 1.8 - 2.2 V, a kod ddr3 stoji od1.5 - 1.9 V

Da li je to uredu? A sa time da ima jednojezgreni procesor AMD da li to uopće ide?

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

kao prvo imaš AM2 procesor i on ne podržava ddr3 memoriju, zato ti radi samo sa ddr2

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
13 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

AM2 I AM2+ procesori rade iskljucivo sa ddr2 memorijom dok procesori socketa AM3 imaju mogucnost rada sa ddr2 i ddr3 ramom.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Hvala puno momci, to sam si i mislio. I došao do tog zaključka, uz pomoć kolege.

Ništa, sada nova matična i novi ram idu u novi komp, a stara matična i stari ram u stari komp... :) Meni opet dobro...

Samo mi je drago što sam naišao na podatak da ne smijem paralelno koristiti ddr2 i ddr3 u svemu ovome... Sve u svemu Hvala puno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2011 22:11 (Turpija).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

E ljudi bok. Imam problem sa svojim kompom. Prvo su mi se svakih par minuta javljali različiti BSOD-ovi. Pa sam zamjenio i stavio drugu matičnu, dok je ova na servisu jer imam garanciju. I tako mi je komp radio 2 tjedna bez problema. I sad mi je trebo HDD na kojem su mi bili svi važni podaci i htio sam ga uštekati. Izgasio sam komp, uštekao HDD, upalio komp i od onda nema nikakve slike na monitoru. Probo sam stavit drugu grafičku i ništa. Probo sam uzet drugi monitor ništa. Probo sam ištekat taj HDD i opet ništa. Ako netko može pomoći, bio bih mu jako zahvalan. Btw, sa tipkama na kućištu jedino ga mogu upaliti, tipka restart  ne radi, ugasiti ga mogu jedino tako da na napajanju ugasim sklopkicu. Ne čuju se nikakvi beepovi pri paljenju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U čemu je problem?

Može li mi netko pomoći oko problema sa slikom?  Naime, kupio sam cpu, ram i matičnu, onda sam krenuo sa nadogradnjom, spojio sam atx 24 pinski i 8 pinski, zatim ram, stavio grafičku i zakačio joj dodatno napajanje, front panel sam spojio i spojio stari sata2 disk i napajanje. Dali sam nešto fulao? ploča je ASUS M5A97 R2.0 AM3+, proc: Phenom II 955BE i ram: 4GB DDR3 1333MHz KingMax.

nbsp; Naime, kupio sam cpu, ram i matičnu, onda sam krenuo sa nadogradnjom, uredno stavio proc i hladnjak, spojio sam atx 24 pinski i 8 pinski, zatim ram, stavio grafičku i zakačio joj dodatno napajanje, front panel sam spojio i spojio stari sata2 disk i napajanje. Dali sam nešto fulao? ploča je ASUS M5A97 R2.0 AM3+, proc: Phenom II 955BE i ram: 4GB DDR3 1333MHz KingMax.

=▲<
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2012 23:45 (Cevi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Kompjuter se pali ali nema slike

Jel ima kakvih beepova? Dali se vrte ventilatori kad ga upališ ili samo krenu i odmah stanu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Mile 74 kaže...

Jel ima kakvih beepova? Dali se vrte ventilatori kad ga upališ ili samo krenu i odmah stanu?

  Na žalost nema beepova a ventilatori se vrte konstantno

=▲<
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2012 23:56 (Cevi).
11 godina
online
Kompjuter se pali ali nema slike

Izvadi RAM memoriju i dobro ju očisti/obriši i pažljivo ju vrati nazad, ali da čvrsto sjedne u utor.

Isto možeš napraviti i sa grafičkom karticom i pregledaj da li je dobro /čvrsto spojen kabal na nj i monitor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 0:02 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Jesam, samo je nisam brisao jer je iz kutije nova. Probao sam stavljati na druge module i opet ništa :(

=▲<
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Možda sata disk nije kompatibilan?

=▲<
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 0:03 (Cevi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Kompjuter se pali ali nema slike

Uzmi školsku gumicu i obriši one zlatne pinove koji idu u utor od matične i RAM i grafu isto.

 

EDIT: da je do HDD onda bi imao sliku - mogao bi ući  u BIOS.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 0:05 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Ne mogu naći gumicu, sutra ću kupiti jednu ali me interesira,zašto sa gumicom?{#}

=▲<
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice