Komp ne pali iz prve

poruka: 27
|
čitano: 14.194
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Primjetio sam to tek sad

 

Naime,PC ne pali iz prve,recimo ovako:

 

Ujutro ga normalno ukljucim,radi cijelo vrijeme i mogu ga na gumbu na kucistu gasiti normalno,i onda opet upaliti,i onda ga ostavim gasnutog sat-dva i onda se vise nece upaliti,lampica na maticnoj svijetli zeleno,ali komp ne pali,zatim ga iskljucim iz struje i ponovni ukljucim i zasvijetli na sekundu prednji gumb kao da se proba upaliti ali odma se gasi,nakon toga ja stisnem power gumb i on opet tako na sekundu upali i dalje ne pali,moram pokusavati cijelo vrijeme gasit pc iz struje,sve dok iz cca 10. pokusaja upali i opet dalje radi normalno

 

Moje pitanje: JEL PROBLEM U NAPAJANJU ILI MATICNOJ? (napajanje je neko 500w,a maticna Intel Desktop Board DG35EC)

ja sam Zeko -Ja Slava! -A mi smo ZEKOSLAVCI
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Probaj ga upalit tako da na maticnoj na sekundu spojis sa odvijacem dvije zice na koje idu zice od power buttona

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne pali iz prve
dombaaaa kaže...

Probaj ga upalit tako da na maticnoj na sekundu spojis sa odvijacem dvije zice na koje idu zice od power buttona

budem se poigrao s stim sutra,ali ako mislis da je problem u zicama od kucista ili u kucistu nije,jer je PC bio u drugom kucistu isproban,i isti racku -.-

ja sam Zeko -Ja Slava! -A mi smo ZEKOSLAVCI
10 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Da na to sam mislio zato sto vidim da si napiso da ga mos normalno gasit na dugme sto se ne preporucuje, posudi od nekog neko kvalitetnije napajanje pa probaj snjim

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Komp ne pali iz prve

Podesi ga da se pali pritiskom na tipkovnicu pa javi kako se ponaša. Usput, nadogradi BIOS.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Doma sam htio probati drugo napajanje ali nista,posto je to staro napajanje za drukciju maticnu.

 

Evo video problema,znaci kad ga ja ukljucim u struju na sekundu zasvijetli HDD lampica,zatim  stisnem gumb i opet zasvijetli,i ventilatori se pocnu okretat,ali nakon jedne sekunde stane i dalje se nece upaliti...i onda tako iskopcavam iz struje i ukljucavam i nakon nekoliko pokusaja normalno se upali i sve radi savrseno sve dok ga sljedeci put ne iskljucim iz struje ili ga upalim i gasim 2-3 puta...eto fakat neznam u cemu je problem,meni je bitno da mi vi kazete jel maticna ili napajanje,da znam sto trebam kupiti,posto doma nemam drugog napajanja 

 

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp ne pali iz prve

Jesi li stavio zadnji BIOS?

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne pali iz prve
phoenix2003 kaže...

Jesi li stavio zadnji BIOS?

yup kad sam htzio instalirati pisalo je da imam istu verziju biosa :P

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
14 godina
offline
Komp ne pali iz prve

Provjeri kondezatore, možda se koji napuhao. Testiraj startanje tipkovnicom, kako sam ti već napisao.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne pali iz prve
phoenix2003 kaže...

Provjeri kondezatore, možda se koji napuhao. Testiraj startanje tipkovnicom, kako sam ti već napisao.

na maticnoj nijedan kondenzator nije napuhnut...opciju za startanje tipkovnicom u biosima nema,probao sam ono s odvijacem dotaknuti pinove i isto nista.

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
14 godina
offline
Komp ne pali iz prve

Provjeri kako je podešena opcija startanja kad nestane struje i ostale opcije. Ti pališ i gasiš računar a da ne digne sistem. Za svaki slučaj zamijeni i bateriju na ploči, jeftina je a moguć je uzrok.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne pali iz prve
phoenix2003 kaže...

Provjeri kako je podešena opcija startanja kad nestane struje i ostale opcije. Ti pališ i gasiš računar a da ne digne sistem. Za svaki slučaj zamijeni i bateriju na ploči, jeftina je a moguć je uzrok.

imam doma jos jedno bateriju,zamjenio sam nista -.-

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
12 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

sta sad to znaci jel maticna ili napajanje?? 

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Nemoze ti niko sigurno rec sta je, posudi od nekog drugo napajanje pa probaj s njim ak nemas od koga nosi u servis nek ti oni to rijese

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

ma necu davat nekim tamo 100kn samo za dijagnozu...meni je cudno jedino sto maticna izgleda savrseno u redu nema nikakvih problema snjom,i kad jednom upali radi normalno cijelo vrijeme...

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp ne pali iz prve

Pa daj uštimaj start na tipkovnicu i testiraj na taj način! Nije nikakvo čudo što te zeza kad je tako siluješ!

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne pali iz prve
phoenix2003 kaže...

Pa daj uštimaj start na tipkovnicu i testiraj na taj način! Nije nikakvo čudo što te zeza kad je tako siluješ!

nema u biosima ta opcija -.-

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
14 godina
offline
Komp ne pali iz prve

Ja mislim da ti na kraju i nemaš neki težak problem sa tim. Ako ti baš smeta pokušaj isključiti Power On Self Test u BIOS-u i provjeri u BIOS-u ove opcije sa slike u prilogu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne pali iz prve
phoenix2003 kaže...

Ja mislim da ti na kraju i nemaš neki težak problem sa tim. Ako ti baš smeta pokušaj isključiti Power On Self Test u BIOS-u i provjeri u BIOS-u ove opcije sa slike u prilogu.

Ma zivcira me,i ponekad kad mi se zuri npr. ujutro ocu upalit komp,onda nece,i zajebavam se snjim 5 minut -.-

 

 Vidjet cu malo u BIOSU to

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
12 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Moj boze,,dodjem iz skole pr9bam upalit pc ka ono...

 

Znaci upalim komp i cooler se vrti isto kao i vent na grafickoj medjutim na momitoru neka video inpura opce,i nakon 30 sekundi komp se gasi ponekad se i opet sam upali,ponekad pa ostane raditi bez ikakvog prikaza na monitoru...jel znate sad u cem je problem? I da,probao sam prikljuciti na intergriranu grafu i ista stvar...izvadio sam i bateriju ali nista...molim hitnu pomoc

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 15:08 (bancic123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komp ne pali iz prve

Poštovani, ovo mi sliči kao da neka komponenta uzrokuje kratki spoj, jeste probali izvaditi molex ili sata naponske kablove iz svih spojenih uređaja (HDD, DVDRW, FLOOPY itd..) pa probali upaliti računalo, isto tako i memorija (RAM) uzrokuje nestabilnost sustava, jeste li provjerili visinu trenutačne temperature na procesoru?

11 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Imao sam isti problem, nevecer idem spavat pa ugasim komp na onu tipkicu i ujutro probam upalit sve se vrti na ekranu pise "Provjerite kabel" ja provjerio kabel sve dobro onda sam par puta pokusao upalit gasit i negdje peti pokusaj komp se upalio

i pise sad windows resuming.

Vjerovatno nekad windowsi kada ih ugasimo na silu (force shutdown) podatci iz RAMA odlaze na hard disk te ponovnim paljenjem vracaju se u RAME.

Resuming se moze maknuti u Control Panel\All Control Panel Items\Power Options

Od tada sam zakljucio ne gasit komp rucno nego u windowsima {#}

 

Dvije su stvari beskrajne svemir i ljudska glupost, ali za ovo prvo nisam siguran.// Mašta je važnija od znanja. -Albert Einstein
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Ja stvarno neznam what the fuck?!?

 

Gasim komp,maknem s njega cooler stavim novu termalnu pastu,sve lijepo slozim ukljucim ga u struju i iz 2. pokusaja upali normalno i sad radi :O

 

Moje pitanje je jos uvjek jel on ne pali iz prve radi napajanja ili maticne,ako neko uspije saznati,nek mi javi,dotak,hvala svima!

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp ne pali iz prve
bancic123 kaže...

Ja stvarno neznam what the fuck?!?

 

Gasim komp,maknem s njega cooler stavim novu termalnu pastu,sve lijepo slozim ukljucim ga u struju i iz 2. pokusaja upali normalno i sad radi :O

 

Moje pitanje je jos uvjek jel on ne pali iz prve radi napajanja ili maticne,ako neko uspije saznati,nek mi javi,dotak,hvala svima!

A da nazoveš vidovitog Milana pa ga pitaš?

 

Ako ne možeš doć do drugog napajanja onda vozi to na servis... ali pošto si rekao da nisi lud nekom davat 100 kuna za dijagnozu kvara onda nastavi tako palit jer tu na forumu odgovor na svoje pitanje nećeš dobit.

 

Baš me zanima da ti auto ne pali iz prve i da ga moraš gurat svaki dan bi li pitao na forumu ili ga odveo na servis....

10 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Ili nabavi novo napajanje ili ga nosi u servis a ako nes onda ga nastavi tak palit dok se nesjebe cjeli

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Mislio sam ako neko zna da mogu odma kupiti napajanje a ne da dam 200kn za napajanje pa da ispadne da treba maticnu mjenjat 

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

nemoze ti neko rec sa sigurnoscu jel napajanje il maticna a mozda je i nesto drugo nemoj kupovat napajanje nego posudi od nekog ako nemas od kog nosi na servis i gotovo, a vjerovatno i je napajanje ako kupujes napajanja za 200kn

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2013 15:32 (dombaaaa).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice