Koji je to kvar?

poruka: 17
|
čitano: 2.021
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koji je to kvar?

ovak frend iz razreda mi je reko da su mu windowsi shebani i da su pali pa mi je dopeljal komp kakti da mu ja stavim gore nove windowse i te programe itd. psoto se on bas ne razumije u kompove...medjutim kad sam ja prikljucio komp u struju,nije dao nikakve znakove na monituru,odnosno cuje se kako radi komp i kako se valjda pali i to ali ne daje bas nikakve znakove monitoru...

 

ja mislim da je to grafička ali nisam siguran,nemam bas iskustva previse (imam 14 god) pa me zanima jel je fkt to grafa ili nesto drugo?

vatefak is going on :D
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji je to kvar?
bancic123 kaže...

ovak frend iz razreda mi je reko da su mu windowsi shebani i da su pali pa mi je dopeljal komp kakti da mu ja stavim gore nove windowse i te programe itd. psoto se on bas ne razumije u kompove...medjutim kad sam ja prikljucio komp u struju,nije dao nikakve znakove na monituru,odnosno cuje se kako radi komp i kako se valjda pali i to ali ne daje bas nikakve znakove monitoru...

 

ja mislim da je to grafička ali nisam siguran,nemam bas iskustva previse (imam 14 god) pa me zanima jel je fkt to grafa ili nesto drugo?

Za početak možeš provat njegovu grafičku u svom PC-u

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji je to kvar?
bradonja_85 kaže...
bancic123 kaže...

ovak frend iz razreda mi je reko da su mu windowsi shebani i da su pali pa mi je dopeljal komp kakti da mu ja stavim gore nove windowse i te programe itd. psoto se on bas ne razumije u kompove...medjutim kad sam ja prikljucio komp u struju,nije dao nikakve znakove na monituru,odnosno cuje se kako radi komp i kako se valjda pali i to ali ne daje bas nikakve znakove monitoru...

 

ja mislim da je to grafička ali nisam siguran,nemam bas iskustva previse (imam 14 god) pa me zanima jel je fkt to grafa ili nesto drugo?

Za početak možeš provat njegovu grafičku u svom PC-u

ok budem poslje probal pa budem napisal tu jel radi :P

vatefak is going on :D
12 godina
neaktivan
offline
Koji je to kvar?

btw. a ako nije grafička? što još mo

e biti da nema prikaza :P

vatefak is going on :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji je to kvar?

Moguče je da matčnia krepala,moguče je da ja hdd ošo kvragu(to probaš tak da iskopčaš hdd i vidiš dal če mbo postati)

Smejem se a plače mi se,tražim lepu minu,minu da odletim u p**** materinu
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 15:18 (WrongType).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji je to kvar?
bancic123 kaže...

btw. a ako nije grafička? što još mo

e biti da nema prikaza :P

Kabel, monitor, matična.

Jel čuješ zvuk podizanja windowsa kad upališ PC?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji je to kvar?

Šlušaj mene .

Ugasi PC , odvoji kablove od struje i uzmi odvijac.

Otvori pc 

svaki dio izvadi van 

Ram 

kablove od harddisca 

 

izvadi grafičku

 

sve vrati na svoje gdje je bilo 

 

Vjerujem da bude proradilo .

 

Tako je bilo i kod mene .

 

Ili ram ili neki kontakt nije dobar , možda od grafičke

 

napravi to i proraditi ce ti

12 godina
offline
Re: Koji je to kvar?
žederonja kaže...

Šlušaj mene .

Ugasi PC , odvoji kablove od struje i uzmi odvijac.

Otvori pc 

svaki dio izvadi van 

Ram 

kablove od harddisca 

 

izvadi grafičku

 

sve vrati na svoje gdje je bilo 

 

Vjerujem da bude proradilo .

 

Tako je bilo i kod mene .

 

Ili ram ili neki kontakt nije dobar , možda od grafičke

 

napravi to i proraditi ce ti

 

 

{#}

a sta ako mu je stvarno  krepala graficka?

 

za pocetak probaj clear cmos? pa drugu graficku, pa makni hhd i ramove i vidi oce opce postat komp.

Krpa
13 godina
neaktivan
offline
Koji je to kvar?

Ljudi.

Zašto mu predlažete metodu pokušaja i promašaja.

Ljepo uštekaj speaker pa vidi šta će ti reć, a ako nekaže ništa, otišla je matična.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji je to kvar?
bancic123 kaže...

ovak frend iz razreda mi je reko da su mu windowsi shebani i da su pali pa mi je dopeljal komp kakti da mu ja stavim gore nove windowse i te programe itd. psoto se on bas ne razumije u kompove...medjutim kad sam ja prikljucio komp u struju,nije dao nikakve znakove na monituru,odnosno cuje se kako radi komp i kako se valjda pali i to ali ne daje bas nikakve znakove monitoru...

 

ja mislim da je to grafička ali nisam siguran,nemam bas iskustva previse (imam 14 god) pa me zanima jel je fkt to grafa ili nesto drugo?

Jesi provjerio kabel i jeli kojim slučajem grafa ispala iz slota.Možda je i matična pregorjela i kondenzatori procurili ili na njoj ili monitoru.Samo reci na čijem monitoru testiraš njegovom ili svom.I da za kraj probaj spojiti svoju grafičku na njegovu matičnu pa vidjeti. 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
12 godina
offline
Koji je to kvar?
Tako je meni bilo prije par godina u dva navrata,jednom ploca,drugi put graficka.Isti simptomi kao kod tvog frenda.
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Koji je to kvar?

Dal se čuje bepanje kad pališ?

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Koji je to kvar?

evo sređeno,sami sam itvirui kimo izvadio grafu i hdd stavio natrag i sad radi...iako mu je hdd sjeban kad dodje znak od windowsa ide jako sporo i onda onak plavi ekran i slova tak da cu sad probat promjenit windowse :P

vatefak is going on :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji je to kvar?
bancic123 kaže...

evo sređeno,sami sam itvirui kimo izvadio grafu i hdd stavio natrag i sad radi...iako mu je hdd sjeban kad dodje znak od windowsa ide jako sporo i onda onak plavi ekran i slova tak da cu sad probat promjenit windowse :P

Bilo bi ti pametno prije skenirat hdd s hd tune (isključit quick opciju), ili ako ne možeš uopće dignit windowse skini hiren's boot cd pa zaprži na cd ili stavi na usb pa bootaj s njega pc. Imaš nekoliko alata za testirat hdd

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji je to kvar?
bradonja_85 kaže...
bancic123 kaže...

evo sređeno,sami sam itvirui kimo izvadio grafu i hdd stavio natrag i sad radi...iako mu je hdd sjeban kad dodje znak od windowsa ide jako sporo i onda onak plavi ekran i slova tak da cu sad probat promjenit windowse :P

Bilo bi ti pametno prije skenirat hdd s hd tune (isključit quick opciju), ili ako ne možeš uopće dignit windowse skini hiren's boot cd pa zaprži na cd ili stavi na usb pa bootaj s njega pc. Imaš nekoliko alata za testirat hdd

Baš htio napisati i uvijek brzoprsti kolega me preduhitrio{#}.Također probaj popraviti tj. ako je logičko oštećenje sa chkdsk u search ili desni klik miša na particiju/tools/error checking http://www.addictivetips.com/windows-tips/what-are-physical-logical-hard-drive-bad-sectors-how-to-repair-them/ ili popravi sa HDD Regenerator na Hirens boot cd prva opcija ako se ne varam http://60-thip.com/archives/how-to-repair-bad-sector-on-hard-disk.html

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 20:16 (Ikarus01).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji je to kvar?
bancic123 kaže...

evo sređeno,sami sam itvirui kimo izvadio grafu i hdd stavio natrag i sad radi...iako mu je hdd sjeban kad dodje znak od windowsa ide jako sporo i onda onak plavi ekran i slova tak da cu sad probat promjenit windowse :P

eto ja mislim da sam ti pomogao s mojim savjetom , znao sam da ce proraditi

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 20:28 (žederonja).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji je to kvar?
žederonja kaže...
bancic123 kaže...

evo sređeno,sami sam itvirui kimo izvadio grafu i hdd stavio natrag i sad radi...iako mu je hdd sjeban kad dodje znak od windowsa ide jako sporo i onda onak plavi ekran i slova tak da cu sad probat promjenit windowse :P

eto ja mislim da sam ti pomogao s mojim savjetom , znao sam da ce proraditi

 

Bez brige to je svima bilo na pameti kao što možeš vidjeti u skoro svakome postu.Ali vidim da očekuješ neko masno Hvala pa ako ti ga on ne da eto ja ću ti zbog dobrog savjeta.Samo nemoj meni ni slučajno hvala iz zahvalnosti stisnuti jer takve planirane razmjene ne podržavam.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice