Hard disk mi se puni sam od sebe

poruka: 37
|
čitano: 51.973
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!

Danas sam skuzio da mi se disk puni sam od sebe. Prvo kada sam vidio da nemam vise mjesta sam ocistio disk, skenirao od antivirusa sa vise programa i ugl temeljito ga pregledo i oslobodio 26 GB na C disku koji mi je "kao pun". Nakon toga sam skuzio da nije uopce pun vec da od mojih 93,8 GB je puno nekih 30GB.

On sam sebe ocito puni "necim" i uzima prostor na hardu :S

Problem vise je sto je sada poceo stekati i internet, a i ostale funkcije na kompu..ne stalno ali povremeno zna zastekat, pa cak se i smrznut ://   ....napominjem, pregledao sam ga od virusa, prociscen je od svih junk fajlova, registry errorsa, fragmentation errorsa i broken shortcutsa (ciscen s AVG-om).

 

Mozda je bitno, pa da kazem, to se sve desava na C disku dok mi je D disk ok, skoro prazan....Imam ukupno 90,9 GB...od toga mi je slobodno 86,5.

 

POMAGAJTEEEE!!!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!

Sruši winse i spasi sam sebe :)

Life is Life sha-la-la-la-la
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!

Pregledaj sve foldere i vidi koji zauzima nenormalno puno mjesta.

Vidio sam jednom slucaj kada je antivirus program sa onim svojim logovima/vaultima/kakoseveczovu zauzeo kompletan hard disk.

Provjeri da ti antivirus ne popunjava prostor na disku.

If you're not paranoid, you're not paying attention
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!

Da ti nije uključen Windows Backup?

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!

cini se da mi nije ukljucen backup, bar tako pise...

 

sto se tice antivirusa, sve sam skino i instalirao samo malwarebytes....tak da nije ni to....

 

sad cesljam file po file, brisem sve sto mi ne treba, ali i dalje mi hard luduje i smanjuje prostor!!! doduse, sada ga zna i povecati sam od sebe, ali u usporedbi s onime koliko ga smanji je bzvz...

 

ovo je neka ludnica ://

14 godina
neaktivan
offline
Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!

Možda ti je System Restore nagomilao silne GB. Probaj ga isključiti ako ga ne koristiš pa vidi jel on uzrok. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!

Uključi prikazivanje nevidljivih mapa i sistemskih datoteka.

Mislim da ti se to puni RECYCLER na disku, tj moguće da imaš napasnika kojeg ti ne nalazi zaštita.

Čime si točno skenirao (kojim zaštitama) i čime si čistio?

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
15 godina
neaktivan
offline
Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!

Možda zbog upadatea , tak je meni slično bilo , c-disk mi se punio svaki dan .

You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will live as one .......
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!

system restore sam pokusao iskljuciti ali u registry editoru ga uopce ne mogu nac...

 

a inace skenirao sam s AVG-om i s Malwareom...

btw kak da si ukljucim ovo pokazivanje nevidljivih datoteka?? :S

 

nije uptade, jer nije da se puni nekim normalnim tokom ili tak nes, nego mi papa gigabajte svako malo, a onda zna nekad i vratit koji :S

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!
probaj otići na disc properties i odaberi Disc cleanup... možda ima nečeg skrivenog što kažu kolege iznad....
a uključuješ pod Tool - Folder Options- View - Hidden files and folders - Show hidden files, folders, and drives
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
neaktivan
offline
RE: Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!

napravio sam ja i prije disc cleanup, sad sam napravio i ovo sto ste mi rekli za hidden files and folders i jos jednom napravio disc cleanup nakon toga...

probat cu jos jednom pocistit s antivirusom sada....pustit cu do navece da vidim hoce li mi nastaviti jesti memoriju...

16 godina
online
Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!

Imaš li na kraju RECYCLER ili ne? Ako imaš, koliki je?

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Hard disk mi se puni sam od sebe

Instaliraj program Folder Size for Windows, skeniraj s njim sistemsku particiju, te pogledaj koji ti folder zauzima najvise mjesta. Ako ti nijedan nije sumnjiv, napravi print screen, i onda napravi ponovno to za par sati ili dana ili kad primjetis promijenu u zauzecu diska te pogledaj koji folder je promijenio karakteristike. Ako je neki sistemski malo proguglaj njegovo ime pa ces vidjeti sta je.

 

Moguce je da je u pitanju folder WinSXS folder koji cuva kopije DLL-ova kako bi sustav mogao neometano raditi. Ja sam zbog njega morao reinstalirati Windowse. Postoji taj folder i na XP-u ali ne pravi probleme i rijetko je kad veci od 100 MB-a.

 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Hard disk mi se puni sam od sebe

nemam recycler...

 

instalirat cu si sad ovaj folder size for windows i provjerit to, jer od jutros mi se nije smanjovao sloboni prostor...

 

a sto se tice ovog winsxs-a, ogroman je, 11.1 GB ://   ..kaj je to uopce, kak to mogu rjesit?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Hard disk mi se puni sam od sebe
Setting it up
  1. First, make sure you're running Windows 2000 or XP. Sorry, it doesn't work in Vista or 7.

 

...eto to mi kaze za ovaj program "folder size" .... ja naime imam vistu..

13 godina
neaktivan
offline
RE: Hard disk mi se puni sam od sebe

http://boshdirect.com/blogs/tech/how-to-reduce-size-of-winsxs.html

 

možda ti pomogne... btw riješi se Viste {#}

14 godina
neaktivan
offline
Hard disk mi se puni sam od sebe

samozadovoljava se ...

xFire: rebelsy | steam: rebelsyz0r
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hard disk mi se puni sam od sebe

Skeniraj s HijackThisom (Do a system scan and save a logfile) i kad bude gotov kopiraj log ovdje na forum da vidimo je li sve čisto od virusa. Također možeš skenirat da nije koji virus sa SASP-om koji ne treba instalaciju i napravi mu update prije nego skeniraš.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 20:59 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Hard disk mi se puni sam od sebe

sasp sam odradio, ali s ovim hijackthisom se mucim i zezam vec zadnjih sat vremena i ima neke bolesne zahtjeve "za vistu" i nikako s njim na zelenu granu... ://

 

al vise mi nije jeo gigabate sad miruje na onome od juce ://

mada mi se i dalje ne podudara ono sto sam pregledavao fajl po fajl i ono sto mi on pokazuje :S

13 godina
neaktivan
offline
RE: Hard disk mi se puni sam od sebe

i zaboravih rec hvala svima na trudu....

15 godina
neaktivan
offline
RE: Hard disk mi se puni sam od sebe
bin1 kaže...

sasp sam odradio, ali s ovim hijackthisom se mucim i zezam vec zadnjih sat vremena i ima neke bolesne zahtjeve "za vistu" i nikako s njim na zelenu granu... ://

...

Evo ti ovdje uputstva za HijackThis. Da li je SAS što našao?

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2011 8:17 (Razer_Copperhead).
13 godina
neaktivan
offline
Hard disk mi se puni sam od sebe

udji u svoj windows i pogledaj u folder TEMP...ako ti,ti fajlovi zauzimaju prostor,slobodno obrisi,nece nista biti sa Win.Ne bih ovo pisao,jer mi se slicna stvar dogodila,da su mi se nenormalno punio ovaj folder i da mi je konstantno disk bio pun,dok nisam obrisao sve u njemu...ali kao sto vecina predlaze,najbolje ti je uraditi reinastalaciju OS.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Hard disk mi se puni sam od sebe

Brzo sruši windowse ak niš ne pomogne, prije nek ti se cijeli komp zblokira pa trebaš kupit novi.

D=mc2, Deinstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hard disk mi se puni sam od sebe

Nabavi si neki extreni HDD spremi vazno i reinstaliraj winse.    To ti windowsi imaju tak sigurnosnu zastitu, svakih 6 mjeseci se zele unistit ;) 

BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hard disk mi se puni sam od sebe

Acronis true image to zna napraviti. AKo ga imas ne trazi dalje.

:)
13 godina
neaktivan
offline
Hard disk mi se puni sam od sebe

evo, nekako sam iskobeljao, cini se da je ipak bio neki virus ili tako nesto...ugl, hard mi se prestao punit...

 

**nisam rusio winse jer nisam doma a sa sobom nemam nis...a necu ni tak skoro pa mi je ovo bilo bitno rjesit bez rusenja windowsa

 

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Hard disk mi se puni sam od sebe

momci ja sam imao taj problem ... skidao sam sa torrenta Test Drive Unlimited 2 i navece sam ostavio komp upaljen i ujutro ustanem da vidim oke skinulo se .. ali mi je disk bio pun... ja prebacim na drugu particiju tu igru i pise da mi je uzelo 6.41GB ali C: pun...

Hvalla vam na pomoci .. exstra je forum ... mnogo toga ima od pomoci ...

najvise mi zauzima folder Eset Smart Security :D 43GB!! :D

Folder Diagnostic u njemu sve sto je bilo izbriso sam i oke je ....

Nevjerovatno.... :( Nevjerovatno.... :(
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2011 15:38 (bigi04).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hard Disc mi se puni sam od sebe !!!
nista drug pokusaj ovo ides na maj kompjuter kliknes i ides deni klik pa na propertis e ona tu imas opciju Tools kliknes na to i onda ides na prvu gornju opciju pise onako ima nacrtan cd i pise cek naw kliknes na to i obe one zakacke posle zakaci i ok onda ce ti komp ici na restrart nista nediras dok sam ne podigne sistem ako sta pomogne pomogne on ce sam da ocisti sve sa nevalja u sistemu
10 godina
neaktivan
offline
Hard disk mi se puni sam od sebe

Bio i kod mene problem s punim diskom, a uzrok je bio Google Earth. Nakon što je na sat ili dva bio pokrenut, pojavila se poruka da ima malo mjesta na disku. Zapravo mjesta uopće nije bilo. Disk je bio skroz pun. Kako god, u tom slučaju treba pokrenuti Google Earth, zatim ići na Alati - Opcije - Privremena memorija i onda kliknuti na Obriši privremenu memoriju i Obriši privremenu memoriju na disku. Kliknuti "U redu" i zatvoriti Google Earth. Meni je tako oslobodilo 100 GB memorije po čemu zaključujem da mi je GE već prije zauzimao znatan prostor na disku, samo što ga je sada iz nekog razloga popunio do kraja.

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hard disk mi se puni sam od sebe

pozdrav i meni se smanjuje svaki dan malo po malo memorija na hardu neznam zbog cega redovno sve cistim? smanjuje se 1mb tkao ensto

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice