Dali je ovo dobra temperatura?

poruka: 31
|
čitano: 12.083
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Dali je ovo dobra temperatura?

Nakon sat do sat i pol igranja CRYSIS 2 temperatura grafičke kartice je 75 stupnjeva a temperatura procesora je 70 stupnjeva (tako pokazuje HW Monitor).PC je star 1-1 i pol mjesec. Dali je to dobra temperatura? S kojim programom se može pojačati rad ventilatora na grafičkoj?

 

GRAFIČKA KARTICA: ATI Radeon HD 4800 Series

PROCESOR: AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor 3.00 GHz

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
igrac_sb kaže...

Nakon sat do sat i pol igranja CRYSIS 2 temperatura grafičke kartice je 75 stupnjeva a temperatura procesora je 70 stupnjeva (tako pokazuje HW Monitor).PC je star 1-1 i pol mjesec. Dali je to dobra temperatura? S kojim programom se može pojačati rad ventilatora na grafičkoj?

 

GRAFIČKA KARTICA: ATI Radeon HD 4800 Series

PROCESOR: AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor 3.00 GHz

Temperatura procesora je pre visoka,probaj promjenit pastu Edit-nisam vidio da je u igri tolika temp

Battlelog:cro1911
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 0:16 (CoKsA).
13 godina
neaktivan
offline
Dali je ovo dobra temperatura?

Samo usporedbe radi moja HD 5770 nakon dva sata Crysisa 2 je oko 60 stupnjeva a 4-jezgreni i5 jezgre mu idu do 55 stupnjeva.

 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
igrac_sb kaže...

Nakon sat do sat i pol igranja CRYSIS 2 temperatura grafičke kartice je 75 stupnjeva a temperatura procesora je 70 stupnjeva (tako pokazuje HW Monitor).PC je star 1-1 i pol mjesec. Dali je to dobra temperatura? S kojim programom se može pojačati rad ventilatora na grafičkoj?

 

GRAFIČKA KARTICA: ATI Radeon HD 4800 Series

PROCESOR: AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor 3.00 GHz

Za seriju HD4800 su te temperature "normalne" dok za procesor su temperature malo visoke. Pokušaj promjeniti pastu, ako to ne uspije kupi neki bolji hladnjak.

Za kontrolu brzine vrtnje ventilatora grafe skini Riva Tuner ili ako se može direktno preko Catalysta onda promjeni tako.

12 godina
protjeran
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?

Probat cu pastu promjenit, hvala ljudi na pomoći.

Zanima me gdje se nalazi taj Catalysta? Imam win 7.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 10:33 (igrac_sb).
12 godina
neaktivan
offline
Dali je ovo dobra temperatura?

Desni klik na desktopu misem i klik na ati catalyst ili po novom amd vision control center,

 

za grafiku ti je temp sasvim ok ja imo 4870 i doboro se grijala ali cpu ti je pre topli,

 

probaj mijenjat pastu i dobro provjeri da je sve sjelo na mjesto prilikom instalacije coolera nemoj pretjerat sa pastom

 

a ako imas stock cooler trk u ducan po neki aftermarket.

 

Ak ces dizat brzine okretaja na grafici vent ce ti zujat ko turbina, ak ne mislis overclockat karticu ne moras se time bavit,

 

jer kao sto je vec napisano 75 stupnjeva je ok,

 

jedino kaj mogu jos rec meni je nedavno krepo ventilator na radeon 5850 i kupio sam arctic cooling twin turbo cooler

 

i preporodio sam se, kad stavim na 100% okretaja ventovi su necujni a temp su odlicne

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 13:59 (forthdancer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dali je ovo dobra temperatura?

Temp proca i nisu baš idealne,AMD stock cooleri znaju bit dosta bučni a i ne hlade baš najbolje!Najbolja investicija je kupit za 150-200kn kakava aftermarketcooler(katana3) i riješio si stvar buke i temperature!Instaliraj speedfan za kontrolu brzine ventilatora i to je to!Ja brzinu venta na CPU držim na 372rpm,temp 26-56c!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?

Probat cu kao što ste naveli.HVALA VAM! Ako izvadim grafičku karticu i očistim je i vratim je nazad hoće li sa windowsima biti sve u redu ili se moraju ponovno dizat?

Početnik sam pa me još samo zanima ovo: koja je razila između običnih coolera, stick coolera i aftermarketcoolera moža ću ispasti glup,ali tek se početnik pa pitam.

Par puta sam mjenjao pastu sa cpu-a, i sad ću probat pa da vidim.

14 godina
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?

Da li je procesor klokan na 3.0GHz ili je to tvornička frekvencija? Ako je klokan temperatura je normalna.

 

Pozdrav!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
igrac_sb kaže...

Probat cu kao što ste naveli.HVALA VAM! Ako izvadim grafičku karticu i očistim je i vratim je nazad hoće li sa windowsima biti sve u redu ili se moraju ponovno dizat?

Početnik sam pa me još samo zanima ovo: koja je razila između običnih coolera, stick coolera i aftermarketcoolera moža ću ispasti glup,ali tek se početnik pa pitam.

Par puta sam mjenjao pastu sa cpu-a, i sad ću probat pa da vidim.

 

1. S windowsima ce sve biti kao i prije, nema dakle nikakvog uticaja

2. Razlika izmedju stock i aftermarket coolera je u performansama na strani ovih aftermarket, bolje hlade i stvaraju banje buke, obicno i bolje izgledaju, ali su logicno i skuplji. S njima ti je omogucen veci overclock

 

Ako si mijenjao pastu onda valjda vec znas da je samo bitno da je ne naneses previse, dovoljno je velicine zrna rize, neka dobro sjedne cooler na procesor i sve ce biti ok. (prethodno nekim jakim alkoholom/acetonom ocisti ostatke stare termalne paste i sa procesora i sa coolera)

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 15:47 (infeqt0r).
12 godina
neaktivan
offline
Dali je ovo dobra temperatura?

kako treba pogledati temperaturu kompjutera??? :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
boris9999 kaže...

kako treba pogledati temperaturu kompjutera??? :D

 

Trolling or?

 

Kompjuter je valjda sklop dosta komponenata od kojih (gotovo) svaka proizvodi temperaturu sama za sebe. Moras biti precizniji na koju komponentu mislis.

12 godina
neaktivan
offline
Dali je ovo dobra temperatura?

mislio sam na graficku karticu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
boris9999 kaže...

mislio sam na graficku karticu?

Everest

12 godina
neaktivan
offline
Dali je ovo dobra temperatura?
Ja trenutno imam HD 4870 i radna temperatura na idlu je 49-50 stupnjeva a u igri mi je 55 max. s tim da sam ju cistio nedavno :D
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Dali je ovo dobra temperatura?

Samo 5C razlike od idle i load!?{#}

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dali je ovo dobra temperatura?
dap...evo sad sam igrao battlefield 3
nakon 2 sata uzastopnog igranja mi je temp bila 56C
svi ventilatori na kucistu su bili na 10%
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
phoenix2003 kaže...

Da li je procesor klokan na 3.0GHz ili je to tvornička frekvencija? Ako je klokan temperatura je normalna.

 

Pozdrav!

 Procesor nije klokan, to je tvornička frekvencija.

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
infeqt0r kaže...
igrac_sb kaže...

Probat cu kao što ste naveli.HVALA VAM! Ako izvadim grafičku karticu i očistim je i vratim je nazad hoće li sa windowsima biti sve u redu ili se moraju ponovno dizat?

Početnik sam pa me još samo zanima ovo: koja je razila između običnih coolera, stick coolera i aftermarketcoolera moža ću ispasti glup,ali tek se početnik pa pitam.

Par puta sam mjenjao pastu sa cpu-a, i sad ću probat pa da vidim.

 

1. S windowsima ce sve biti kao i prije, nema dakle nikakvog uticaja

2. Razlika izmedju stock i aftermarket coolera je u performansama na strani ovih aftermarket, bolje hlade i stvaraju banje buke, obicno i bolje izgledaju, ali su logicno i skuplji. S njima ti je omogucen veci overclock

 

Ako si mijenjao pastu onda valjda vec znas da je samo bitno da je ne naneses previse, dovoljno je velicine zrna rize, neka dobro sjedne cooler na procesor i sve ce biti ok. (prethodno nekim jakim alkoholom/acetonom ocisti ostatke stare termalne paste i sa procesora i sa coolera)

Hvala na trudu, i sad sam razumio razliku između coolera. HVALA

12 godina
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
cryoteK kaže...
dap...evo sad sam igrao battlefield 3
nakon 2 sata uzastopnog igranja mi je temp bila 56C
svi ventilatori na kucistu su bili na 10%

temperatura ce ti bit ista nakon pola sata, dva sata ili pet sati. dodje do maksimuma i dalje ne ide jer je hladnjak hladi. to sto ti mjeris 5c razlike u idleu i loadu samo govori kako temperaturu graficke mjeris nakon igre a ne za vrijeme igre. 5 sekundi nakon sto ugasis igru ili stres test temperatura padne za vise od 20 stupnjeva.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
BlueMax kaže...
cryoteK kaže...
dap...evo sad sam igrao battlefield 3
nakon 2 sata uzastopnog igranja mi je temp bila 56C
svi ventilatori na kucistu su bili na 10%

temperatura ce ti bit ista nakon pola sata, dva sata ili pet sati. dodje do maksimuma i dalje ne ide jer je hladnjak hladi. to sto ti mjeris 5c razlike u idleu i loadu samo govori kako temperaturu graficke mjeris nakon igre a ne za vrijeme igre. 5 sekundi nakon sto ugasis igru ili stres test temperatura padne za vise od 20 stupnjeva.

 

 

 

Hwinfo mi ostane upaljen dok igram igru...i 56C je max temp koja je bila dok sam igrao...a ovo za padanje temp sam primjetio cim ga otvorim vidim da je vec 2-3 stupnja manja nego max koja je bila dok je igra bila upaljena

evo pa pogledaj i sliku ako nevjerujes :D 

P.S. u sobi je bilo malo hladnije kad je ovo uslikano pa je zato 47 na idlu al inace bude 50

 

temperature temperature
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 23:43 (cryoteK).
12 godina
offline
Dali je ovo dobra temperatura?

koja je to 4870? sve mi mi smrdi na neispravan senzor ili vodeno hladjenje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dali je ovo dobra temperatura?
Sapphire Radeon HD 4870 toxic edition...zracno hladenje...i vent je podesen na automatski..znaci ona sama odreduje rpm na ventu :D
evo i slika(ista takva samo sto je drugacija naljepnica gore na plastici)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Temperatura PC-a
Ovako. imam procesor AMD Athlon 2500+ 1.8 GHZ, Grafičku Ati Radeon 9600/9550/x1050 256MB.
Temperatura matične je 32 stupnja C, CPU 62 stupnja C, AUX 37 stupnja C. Hladnjaci: CPU 3125 RPM
Dali je ovo uredu il nest treba mjenjat.
Hvala..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dali je ovo dobra temperatura?

Temp CPU -a ti je 62°C u idle-u ili load-u ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
Kaj sad to znači...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
SeroPro kaže...
Kaj sad to znači...

To znači da li je ta temperatura cpu-a, dok je pod opterećenjem ili dok miruje.

- ostale temperature su dobre, proc je malo previše, očisti hladnjak, možda pastu da promijeniš.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 13:15 (mario1990).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
ovako CPU temp...je dok miruje......danas sam čistio ventilatore....morat cu pastu mjenjat..
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
SeroPro kaže...
ovako CPU temp...je dok miruje......danas sam čistio ventilatore....morat cu pastu mjenjat..

Promijeni. I ako si skidao hladnjak pogledaj da li si ga vratio kako treba.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je ovo dobra temperatura?
sory...ev sad sam provjerio....dok miruje spusti se na 53 stupnja, a pod opterečenjem dođe na i do 65 stupnja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice