Bluetooth domet

poruka: 13
|
čitano: 2.875
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Bluetooth domet

kupio sam si Bluetooth slušalice, nešto jeftino, ali meni dovoljno za ono što bi treba

 

uglavnom, kada ih spojim na mobitel sve super radi, pokušao sam s udaljenosti od 10m kroz 3 zida, radi bez problema

 

ali kada spojim na PC i sjedim 50 cm od kućišta zvuk se prekida. pretpostavljam da je domet problem iako je tako mala udaljenost. nemam nikakav poseban Bluetooth prijemnik na PC-u, samo ono što je na matičnoj (Asus Crosshair VII Hero WiFi)

 

ima li netko iskustva s takvim nečim? gledam po netu javljaju se uglavom ljudi koji su imali problema s transferom datoteka putem Bluetootha, ali ništa od informacija mi ne pomaže

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bluetooth domet

Čitam kaj ljudi pišu za tu ploču, probaj prvo druge drivere, npr. ovo:

 https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=4098&lang=en

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 21:15 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: Bluetooth domet

Bluetooth kao i WIFI rade na 2,4GHz pa ako su blizu normalno je za očekivati da može doći do smetnji.

Probaj PC spojiti LAN kablom , isključiti WIFI i vidjeti da li tada bluetooth radi bez prekida.

15 godina
offline
Re: Bluetooth domet

-ubodi usb-bt adapter i radit će, ovo je problem smetnji + wlan+bt zajedno, možda nekvalitetan driver ali smetnje-pozicija-antena.. su dovoljni za takvu situaciju koju imaš. Pošto je bt adapter cca 50+kn to je najlakši način.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Bluetooth domet

Samo nek prvo proba s driverima, čitao sam na nekom forumu baš za tu ploču, čovjek imao isti problem i riješio updateom drivera.

 

Kruha i igala...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bluetooth domet
fer-de-lance kaže...

Samo nek prvo proba s driverima, čitao sam na nekom forumu baš za tu ploču, čovjek imao isti problem i riješio updateom drivera.

 

 -da, ''ali'' .. win sam vuče update, tako da je šansa 99% posljednji driver (naravno, certificiran.. a tad opet naravno možda postoji noviji koji fixa bug ali ga update ne vuče..) .. no nekako mi zvuči da je driver ok, tj da su smetnje očekivane za taj tip-raspored-poziciju.. a to se ponekad dešava i s laptopima kao i promjene politike sigurnosti pa se defaultno noviji uređaji isključuju jer je BT šupalj-rizik itd.. i najgore, na računalu ga skoro nitko ne koristi, jer imaš wlan-mrežu i sl. osim autoradija-mobača-sluški.. za pc je to zanemariv dio i tad nitko ne ulaže trud u ispravak bugova ili plaćanje certifikacije, dok su sami uređaji toliko jeftini da će svatko uvaliti-prodati novi čak ako je jedini dio tražiti i downloadati driver (jer ako potrošiš pola sata nekome je već i to isplativije riješiti za 50kn kupnjom..).

-važno je i kad si čitao, za koji win-build, xp-7-8-10 .. jer s 10 je razlika 1703-itd.. do najnovijeg 1909 za kojeg možda driver radi od 1903 možda ne.. tko zna što je sve ovaj put ms izbacio (mada takve izmjene nisu već godinu, od 1809..). No dovoljno je da istekne službeni-obvezni support proizvođača cca 2-5g i da nakon tog nemaš nove drivere za nove winbuildove.. tj da ostane na istom driveru kao i prvi w10 koji je koristio iste drivere od 8-81, koji je pak koristio iste drivere od w7 jer je tad želja MSa bila prelazak sa starog xp-w7 na novi i tad su ubacivali sve, kompatibilni sa svime.. no od 1703 se to gasi svakih pola godine nešto.. npr stari hp-printeri itd itd.. glupa situacija, baciš printer jer nemaš više driver, mada je do 'jučer' radio na ''istom'' win 10, ali nakon clean installa vidiš da više nema drivera u win a niakd ga ni proizvođač nije distribuirao upravo zato jer je do tad bio u svim win, pa nemaš skinuto kao rezervu, nema ni na pirat-torrentima jer tko će to držati kad je lako dostupno-free itd.. i kad izgubiš par sati skužiš da je novi printer 400kn.. i kupiš ga. To je it-pc biznis.. najmanje je pri tome problem driver ili potrebe, važno je što proizvođač i MS žele.. i zato uopće više ne pokušavam s nekim takvim sitnicama gubiti živce. Mada je soft vječan, sve kompatibilno.. neće i baciš ispravan HW, jer to je MSov roadmap a istovremeno interes OEMa-hwa.. najmanje ono što kupac-korisnik želi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Bluetooth domet
fer-de-lance kaže...

Samo nek prvo proba s driverima, čitao sam na nekom forumu baš za tu ploču, čovjek imao isti problem i riješio updateom drivera.

 

koje je asus smeće od firme, bio sam uvjeren da je gore intelov wifi/bt čipset, u vrhu x470 ponude ovako skimpati na komponentama... već sam krenuo pisati da si postavio link na pogrešan driver kad ono...

ihush kaže...

 -da, ''ali'' .. win sam vuče update...

 na asusovim stranicama je prastari driver, čini mi se i da dolazi upakiran u asusov bloatware utility a onda ne znamo hoće li win uopće ponuditi noviji generički ukoliko je juzer već instalirao asusov sa starijim generičkim, preporuka fer-de-lancea je na mjestu jer je to relativno novija tehnologija a stariji driver koji je u međuvremenu poboljšan

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 14:38 (Louis Pluto).
7 godina
offline
Re: Bluetooth domet

Da, koliko sam vidio, Intel ima dosta tih čipseta kojima je OEM Realtek, tak da na kraju ni ne znaš o čemu se zapravo radi dok ne prošnjofaš uokolo po forumima.

I baš ovo kaj kažeš, tih dolar razlike na tak skupim pločama škrtarit...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 14:19 (fer-de-lance).
7 godina
offline
Re: Bluetooth domet
fer-de-lance kaže...

Da, koliko sam vidio, Intel ima dosta tih čipseta kojima je OEM Realtek, tak da na kraju ni ne znaš o čemu se zapravo radi dok ne prošnjofaš uokolo po forumima.

I baš ovo kaj kažeš, tih dolar razlike na tak skupim pločama škrtarit...

 99% x470 ploča s wifi ima Intel Dual Band Wireless-AC 9260 dakle bt v5.0 vs. taj realtek 4.1, čak i moja b450 ga ima, jedino asus štedi na svojem flagshipu, g0vari...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 14:38 (Louis Pluto).
16 godina
offline
Re: Bluetooth domet

ja imam isti problem sa logitech wireless keyboard na svom NUC-u.

kad je adapter ustekan direkt u NUC onda imam problema cak i sa 2-3m, sve dalje je lutrija.

pa sam uzeo 1m produzni za USB, postavio receiver doslovno 20cm od kcuista i sve 5

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
offline
Re: Bluetooth domet
nixass kaže...

ja imam isti problem sa logitech wireless keyboard na svom NUC-u.

kad je adapter ustekan direkt u NUC onda imam problema cak i sa 2-3m, sve dalje je lutrija.

pa sam uzeo 1m produzni za USB, postavio receiver doslovno 20cm od kcuista i sve 5

 i jesi probao s apdejtom drajvera? btw. u gornjem slučaju riječ je o m.2 kartici pa usb na žici nije rješenje

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
16 godina
offline
Re: Bluetooth domet

da, sve je up to date.

mucilo me par dana dok nisam skuzio kaj je najbolje napraviti.

NUC mi stoji iza TV pa nije problem sakriti kabel.

K400 inace ne radi bez BT dongla pa sam osudjen na koristenje istog + zica.

 

cisto da bude sve jasno, nemam plocu ko kolega gore, al je problem isti

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 14:53 (nixass).
6 godina
offline
Re: Bluetooth domet
Može biti sto stvari, zagušen frekvencijski spektar najčešće.

Ako su računalo i tablet na istoj lokalnoj mreži Syncthing je stoput bolja alternativa ako se radi samo npr. sinkronizacija foldera među uređajima. Za slanje pojedinih datoteka koristim Pushbullet ili češće obični Samba file transfer.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice